samoubojstvo

samoubojstvo smatrate

kukaviclukom
2
11%
hrabroscu
2
11%
psihickim poremecajem
1
6%
nesto drugo
5
28%
ocajnickim nastojanjem da se okolini ukaze na problem s kojim se odredjena osoba ne moze nositi.
8
44%
 
Total votes: 18
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

:)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Lea25 wrote:A znam... Toga sam svjesna... Ipak... Tužno je to... Treba gledati na onu vedriju stranu života... Sad bi Alex rekla: "To je teško, al' nije nemoguć
nije nemoguce ali kao sto ste vec napisali , trenutak velike odluke cesto je ono bitno , ako te trenutak ubije gotov si :|
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Najvažnija bi dilema trebala biti je li samoubojstvo kukavički postupak ili hrabrost.

Nema odgovora.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ipak je hrabrost. ali vise od hrabrosti je snaga jer je potrebno jako puno da se savlada najjaci instinkt u prirodi.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Kao što rekoh, nema odgovora.

To me podsjeća na onaj filozofski paradoks koji isto nema odg.: prolazi vlak, na jednoj strani (smjeru) stoji dijete, na drugoj dva starca. Gdje će vlak skrenuti?
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

skrenut ce na onu stranu na koju je skretnica podesena. :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Dodir_Svile wrote:skrenut ce na onu stranu na koju je skretnica podesena. :ogle:
Ccc, to je filozofija. Onda ću ja drugačije formulirati. Kako će 'onaj što upravlja tim skretnicama' ( :ylol: ), već prije upoznat situacijom, postupiti?
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Hi will kill the old man ?
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

meni bi bilo svejedno.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

malena8 wrote:Najvažnija bi dilema trebala biti je li samoubojstvo kukavički postupak ili hrabrost.

Nema odgovora.
Naravno da nema odgovora jer samoubojstvo nije samo odraaz te dvije ljudske osobine.

Osnovno je psihicko i emocionalno stanje u kojem se osoba nalazi - mogucnost ili nemogucnost da se takvo stanje savlada i prebrodi, i na kraju nesposobnost da se objektivno i cjelovito sagleda postojeca situacija.

Hrabrost ili kukavicluk su dvodimenzionalne osobine kojima mi ovako outsajd pokusavamo sagledati taj nadasve slozen proces. Logicno da to ne mozemo, jer da bi smo uspjeli poloviti koji se sve procesi dogadjaju samoubojici u glavi koji ga na koncu navedu na taj korak - morali bi smo proci to iskustvo.

A jebat ga - kad netko prodje to iskustvo prestane pisati po forumima. Barem s ove strane kapijje.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

ow wrote:
malena8 wrote:Najvažnija bi dilema trebala biti je li samoubojstvo kukavički postupak ili hrabrost.

Nema odgovora.
Naravno da nema odgovora jer samoubojstvo nije samo odraaz te dvije ljudske osobine.
Nitko nije ni govorio o ograničenosti i isključivosti među osobinama oko samog pojma. Stvar je u tome, što koliko god mi davali tom činu nekakvu višu kompleksnost ponovno ono dođe na tu granicu: hrabrost ili kukavištvo.


ow wrote:A jebat ga - kad netko prodje to iskustvo prestane pisati po forumima. Barem s ove strane kapijje.
Malo je neumjesno sada to reći, ali 80% tog "iskustva", kako kažeš, možeš čuti od čovjeka kojem je puknuo konopac. Vjeruj mi da možeš. Taj čovjek je prošao sve, skoro pa identično onom koji je sada pod pločom.
Identično u smislu nekih osjećaja, razmišljanja koja mogu povezati ljude koji su počini samoubojstvo jer svaki život donosi drugo, svaka situacija povlači za sobom svoje konce...
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ja sam prije nesto vise od pola godine opasno isla prema tome, i znam otprilike kakve su to misli...ali mislim da nisam nikad bila bas jako blizu...
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: samoubojstvo

Post by fireandice »

x
Last edited by fireandice on 28 Apr 2013, 18:05, edited 1 time in total.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: samoubojstvo

Post by renata »

jeza me hvata od ove teme...i samo kao ideja je grozno...
nešto o neurotransmiterima:moja frendica je bila smišna,lipotica za kojom su svi na rivi okretali,
a tek noge-duge,savršene..Logično je bilo da se bavi manekenstvom,dapače,sve prije su joj to predlagale,
ta nek se vidi ta lipota!Kad sam čula da se uključila u svijet modela,mislila sam-dobro će ona to nositi,jer je jak karakter,
financijski neovisna,i miljenica roditelja i društva.Ali,u tom svijetu modela kolaju razne droge,psihosupstance koje te "podižu",
imaš energije za tulumarenja cijele noći-u samo dvije godine potpuno su je zarobile.U ovo proljeće,pronašli su je u sobi obješenu...
Nadam se da je njena,mlada duša našla mir..
Post Reply