Yoga.

Ovdje se mozete baviti svim sportovima
Post Reply
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Yoga.

Post by Markiza »

Prije par tjedana počela sam učiti jogu.
tak bi rado ako je netko učio jogu da mi malo napiąe kako se osjeća, koliko mu pomaľe i bla, bla.
učim purna jogu i stvarno se poslije vjeľbi osjećam sjajno i oslobođeno.
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

I ja bi tu yogu probala,... samo sam uzasno lijena...
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ja sam to radila jedno vrijeme, ali kad sam skontala kasnije da se moram tjerat da to radim onda sam prestala. mislim, sto ce ti vjezba opustanja ako ces se morat svaki put natjerat da je uradis. tak da sam odustala. al meni svasta nesto brzo dosadi o:D
The rockstar hands of a big butch dyke.
mica maca
vrtic
vrtic
Posts: 5
Joined: 02 Mar 2004, 16:31

Post by mica maca »

meni je joga bila silno dosadna. toliko disanja i opuątanja da bih se na kraju samo iznervirala.
uglavnom, ne bih viąe na to. nisam se naročito oduąevila.
M.M.
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 35
Joined: 24 Nov 2002, 15:59
Location: Washington D.C.
Contact:

Post by M.M. »

evo ja se upravo vratila s casa yoge kog uzimam nedjeljom ujutro. nedjeljom je shivananda yoga. ona je malo zahtjevnija od hatha yoge i uciteljica je jako posvecena tacnosti asana, disanju, ali i opustanju prije i poslije.

bavim se razlicitim vrstama yoge zadnjih 15 godina. ono sto sam naucila je da je yoga kao i bilo koja druga vjezba, kao meditacija, ili bilo sta - zahtijeva malo discipline, barem meni.

ali, svidja mi se ono mjesto u meni na koje dodjem kad radim nesto za sebe na taj nacin. to ne znaci da mi nekad nije mrsko da ustanem i odem na cas, ili da redovno radim sama.

ali od svih stvari koje sam naucila svih ovih godina, yoga je ono cemu se uvijek vratim, i moje tijelo a i osjecaj unutarnjeg mira su zaista drugaciji kad neko duze vrijeme ne uzmem malo prostora za sebe.

mislim da se niko od nas ne prosvijetli preko noci niti postane yogini sa naslovnice casopisa, ali mozda je bas ljepota u tome da polako napredujemo ka necemu lijepom.

lijep pozdrav,

mm
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

m.m., kao i obično, predivno si to napisala.
yoga mi je kao novi ľivot. novi pravac. novo viđenje. nova ljubav.
serendipity
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 69
Joined: 19 Mar 2006, 20:47
Location: trenutno sklonjeno zbog teme
Contact:

Post by serendipity »

ma yoga je super bre! dok sam je redovno radila osecala sam se mnogo bolje, spremnije, odmornije, elasticnije... mom senzibilitetu super odgovara hatha yoga jer me taj duhovni element ne zanima narocito ali kako sam jos u cvetu mladosti :roll: , ostajem otvorena i za druge varijante!

toplo preporucujem svima da probaju - pa kome se primi, primilo se :mrgreen:
Hipolita
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 20
Joined: 01 Aug 2006, 20:34
Location: treca s leva sto izlazi na sor

Post by Hipolita »

Leva noga, desna noga, yoga, yoga, yoga ga!
Bavim se od 14-te.
Volite li Bodlera?
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Post by honky »

Ja se razmišljam upisat na neki tečaj yoge, vjerojatno aštangu. Ta bi mi kao najbolje legla, jer je fizički zahtjevnija od hathe,a ja sam taj neki pasivni tip kojeg treba malo poćerat,ne :saev:
Dal mi je frend dvd sa vježbama kaj ona baba na OTV-u ujutro radi,al mi je jaaaako počela ić na živce. Stvarno ju nemrem više gledat. A i to su samo gole asane, tehnikalija- nisu čak niti naročito dobro objašnjene. Miklecove knjige su dosta dobre,čak i za tupsonke poput mene, kralježak po kralježak, to se traži! Ugl.da. To si planiram upisat u 9.mjesecu, jer mi se sad ne koprca bome. Još se moram odlučit za neki yoga studio.
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

Honky, jesi se upisala na yogu? :lol:
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

a se ko bavi kriya yogom?
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Post by honky »

kriya- da li je to neki tantrički djir, dizanje kundalinija uz kralježnicu i to?
Je, Marky, bavila sam se hathom neko vrijeme- ipak je ashtanga preveć zahtjevna,i mogu reć da yoga definitivno donosi svoje dobrobiti onome tko se njome bavi kroz život. Negdje oko Božića sam prestala, i otada nisam jednu asanu napravila, neka fjaka me primila.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
Post Reply