Sport nije zdrav!!!!

Ovdje se mozete baviti svim sportovima
Post Reply
ixia
duša
Posts: 318
Joined: 28 Jun 2003, 22:45
Location: Zagreb

Sport nije zdrav!!!!

Post by ixia »

Stvarno nije.

Eto, ja sam se kao dijete bavila vrlo aktivno sportom.Od moje 6 godine pa od neke 19 godine.Prve dvije godine bio je nogomet , zatim nesto malo rukometa, zatim dugi niz godina kosarka.Bila sam stvarno sportas u punom smislu te rijeci, odlazenje na treninge svaki dan bez iznimke, zdravi zivot (bez danasnjih poroka -kave,cigarete....) prisustvovanje svim ljetnim i zimskim pripremama i u slobodno vrijeme amatersko bavljenje nekim drugim sportovima.
I sta danas imam od svega toga.Hm da vidimo:

Moji skocni zglobovi vole promjenit svoju poziciju cak i kada hodam po ravnome :( (szo zna biti vrlo bolno).
Moji rucni zglobovi ne podnose velike tezine pa mi stvari jednostavno ispadnu iz ruku.
Moja ledja su poprilicno iskrivljena (u svakom vrhunskom sportu vole ljudi pretjerati tako su mene sa 14 godina prvi puta ubili u teretani i nazvali to kondicijskim pripremama )
O deformiranom izgeldu mojega tijela necu ni pricati (noge nabijene a sada vec bez misica samo salo je ostalo, misici iznad lopatica tako iskoce da imam osjecaj da bu me lupili po glavi)

I tak sve u svemu bilo bi mi bolje da sam se kao mala bavila glazbom (npr) nego sportom! :mrgreen:
pas, pseto, pasetina
satyavati
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 63
Joined: 02 Jun 2006, 21:28
Location: Split

Post by satyavati »

e pa to vam ja kazem, okanite se sporta...
Bad people are punished by society's laws, and good people are punished by Murphy's Law.
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

profesionalno bavljenje sportom naravno da ostavlja trajne posljedice na lokomotornom sustavu, no bavljenje sportom rekreacijski je jako dobro... stoga sve umjereno i bude sve dobro :cool:
Image
User avatar
sqo5
zena pod nadzorom
zena pod nadzorom
Posts: 237
Joined: 02 Aug 2006, 18:59

Post by sqo5 »

Profesionalno bavljenje sportom.....NIKAD VISE....
Ako izuzmemo putovanja,zajebancije sa curama...sve sta san dobila je hrpa ozljeda.
Pa redom: lom rucnog zgloba,lomovi prstiju,popucali ligamenti na desnom zglobu noge,radi kojih sam kasnije imala frakturu zgloba jer sam sa strganim ligamentima "morala"igrati,naciknuta oba meniskusa,grcenje kuknog misica tako da 6mje.nisam mogla uopce hodati,kicma sjebana do kraja pogotovo vratni dio...
Najjadnija stvar je ta sta te tribaju samo kad si zdrav,cim se malo jace ozljedis,cim te nemogu iskoristiti,dobijes otpusno pismo i boli ih neka stvar vise za tebe....ljeci se kako znas...
Najvaznija stvar je ta,da je to sad iza mene,da sam sve ozljede manje vise sanirala,pa mogu normalno fukcionirati i bez tableta za bolove
Toliko od mog sporta...bar za sada :roll:
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Ja se cure, vama divim.
I da živim 5 000 godina nikad neću shvatiti kako...ne, ne, nije pitanje kako nego ZAŠTO ste izdržavale one kondicijske (ili kondicione?) treninge. Kad mi Mache i žena počnu o tome, jebote, najgore horor priče...zašto ste si to priuštile?
Mogu razumjeti da volite sport, ali šta je previše - previše je.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
veronica
Ima sise!
Ima sise!
Posts: 167
Joined: 31 Mar 2006, 20:23
Location: nowhere

Post by veronica »

Koliko se da iscitati iz sportskih kronika svi profesionalni sportasi provedu vise vremena na raznim rehabilitacijama, nego na terenu.

Ja s time nemam problema - od uvijek sam puno vise preferirala fotelju nego bilo kakav sport (naravno, ako sex ne racunamo u sportove :mrgreen: )
User avatar
sqo5
zena pod nadzorom
zena pod nadzorom
Posts: 237
Joined: 02 Aug 2006, 18:59

Post by sqo5 »

Napocetku sve bude iz gušta,cista zajebancij....,a kasnije ti se neda prestati,sta radi toga sta si zavolala taj sport i vec nesto postiga u njemu,sta radi cura,(ono sve budemo u kurcu ali podrzajes jedna drugu kao bit ce bolje)...a kasnije ti je to izvor neke zarade......je da san prve novce dobila u dvadesetoj,
....ko zna, valjda smo bile tako zaludene sportom da nam u prosjeku triba 10-ak godina da shvatimo koliko smo lude bile i kakvu smo veliku gresku napravile... :kopf:
ixia
duša
Posts: 318
Joined: 28 Jun 2003, 22:45
Location: Zagreb

Post by ixia »

Gle ne znam jel bi to nazvala greskom.Osobno nisam sigurna da bi ista mjenjala.Mada sad kad gledam ne bi se forsala toliko.A onda opet ako se ne forsas nisi dovoljno dobra a ako nisi dovoljno dobra nema utakmica, prvenstava, zajebancije na putovanjima, zajebancije po razno raznim hotelima i djackim domovima i ostalim supama u kojima smo bili smjesteni.E da i nema onog filinga "uspjeha- sto osobnog sto ekipnog" i osjecaja ponosa i bla....ne znam kak da to objasnim rijecima onima koji nikada nisu dozivjeli punu dvoranu koja dise samo za tebe (vas)....
Kad bi barem bilo moguce u amaterskom sportu dozivjeti ono sto se desava u profesionalnom....Hm onda ne bi bio profesionalan....
pas, pseto, pasetina
User avatar
sqo5
zena pod nadzorom
zena pod nadzorom
Posts: 237
Joined: 02 Aug 2006, 18:59

Post by sqo5 »

To svakako u potpunosti se slazem.....i nekajem se zbog nicega ucinjenog,dapace volim misliti o tim vremenima....
Kazen da se kajem,ma nekajem se ali kad malo bolje razmislim, previse smo sebe dali u taj sport,a premalo dobili za uzvrat,mislim da su nas premalo cjenili....bar uprofesionalnom djelu
Swanheart
Zlo od deteta - ego maniac
Zlo od deteta - ego maniac
Posts: 377
Joined: 07 Jul 2006, 23:48
Location: burek u svemiru

Post by Swanheart »

Profesionalno bavljenje sportom...nikada vise ne zvala se ja ******
Za tih par godina jedino sto mi je ostalo je povredjen skocni zglob...
Don't stand in my way
With nothing to say
And think you're the world

Cheers Darlin'

www.myspace.com/_incubus_
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

Mozete dodirnuti nozne prste ili sta ja znam......vjerovatno je i nesto korisno ostalo od toga ako ne fizicki barem se snalazite u timskom radu i znate gubiti za razliku od nas smrtnika koji smo se sportom bavili iz zajebancije
improvizacija je moj hobi
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Mogu i ja dotaknuti nožne prste. Mogu i zahaklane ruke okrenuti na leđa. A da se nisam bavila sportom (ok, malo jahanjem i klizanjem u jaaako mladim danima).
To nema veze sa sportom.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

onda se u profesionalnom sportu samo pare mogu namaknuti naravno ako uspijes ako ne jebiga
improvizacija je moj hobi
User avatar
sqo5
zena pod nadzorom
zena pod nadzorom
Posts: 237
Joined: 02 Aug 2006, 18:59

Post by sqo5 »

Pare ????......pa ako ti se posreci....kod nas mos dobit od 200 do 5000kn....(ovih pet je ako se vratis iz inozemstva pa imas neku "cjenu")

Aj, nije sve tako crno,bar sam prošla pole europe,lipu nasu uzduz i poprjeko,upoznala brdo divnih osoba,naucila se boriti u zivotu, cjeniti vise sebe.....
:wink:
crispy
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Posts: 877
Joined: 19 Feb 2003, 20:56

Post by crispy »

Sport? Ozljede? Ma sve to ide jedno s drugim. Nekad sam bila pravi aktivni sportas, danas sam manje aktivna. da ne radim, trenirala bi i vise.
Sport mi je dosnio puno toga dobroga (osim poznanstva i prijatelja, bezbroj putovanja po RH i svijetu, a ponesto i novaca). Sve se to ne moze mjeriti sa zadovoljstvom uspjeha kada napravis nesto dobro.
Naravno, sport mi je dao dobro zdravlje, misicavo tjelo (najsretnija moja zena 8:) ), ali me je i kostao zdravlja. Danas se vise en mogu cucnuti sa teretom na ledjima ako nemam zastitu za koljena. Cesto me bole koljena kada cucnem i bez nekog razloga. Ista stvar je sa ledjima. Trening ne mogu zamisliti bez zastitnog pojasa koji mi drzi ledja. Bez njega nocu nebi spavala od bolova. U zadnje vrijeme me povremeno zatezu ligamenti na prstima desne ruke, a sve cesce osjecam i teniski lakat na desnoj ruci. Nahodala sam se po doktorima, ali svejedno isplatilo se :) Obozavam sport :)
Image
Image.....pipni Image
User avatar
steto
Konvencionalna
Konvencionalna
Posts: 2028
Joined: 30 Jun 2006, 10:40
Location: ur mind is my playground

Post by steto »

ja to laganica... :mrgreen:

trenirala dugo tenis, pa plivanje & skokove...
imala velike zelje i planove, ali i suvishe lijeno i drushtveno dupe da bi se to realizovalo :DH:
djevojke koje su trenirale samnom, pa prestale--gledam ih na fizikalnoj non-stop... zaj#bano...

sad volim otic u teretanu, da se iskacem i izshutiram dzak, ako sam nervozna... dosta mi je to...

tako da--zdravstvenih problema nemam, osim shto mi je malko snizen kapacitet pluca, no, to nema veze sa sportom...:DH:

sad sam nekako najvishe u extremnim sportovima... a to zna bit fatalno... nego, vidjecemo dokle cu... kicma me zaj#bava... ne bilo skakat...
ma to mi je od profesionalnog druzenja sa strucnom literaturom :ylol:
Neka tvoje oko padne na mene u chasu kada budem dobro uvjezbana, jer niko nije svih sedam dana u nedjelji ni mudar ni lijep...
balerina
nedonošče
nedonošče
Posts: 748
Joined: 20 Feb 2004, 23:36
Location: Buje

Post by balerina »

eh...
eto jedne teme za nas propale profesionalne sportase...
e.. tu se mi sa ozljedama volimo jadati i hvaliti kao vojnici koji didju iz rata pa pkazuju svoje oziljke... ma zajebavam se...
nego...
koliko sam sretna sto sam imala svojih 5 min u kosarci toliko ju i proklinjem...
trenirala sam do 3 puta dnevno, ubijala se na trenizima za 150 kn mjesecno (jer sam ja jedna od rijetkih koji to iz ljubavi rade) da bi dobila 5 min slave, da bi dosao novi trener koji me mrzio iz nekih svojih osobnih razloga i da mi na kraju klub ne bi dao ispisnicu... i sta ostalo osim nekih i dobrih stvari... ostalo mi:
- sjebano lijevo koljeno, al desno za nijansu vise koje mi se svaki malo javlja i natice, pogotovo ak trcim po betonu ili skijam....
- ledja koja su skoro pa sjebana kao koljena, ali... fora je u tome sto samo imam 'par' tocaka gdje kad me samo pipnes ja se trzam kao ludjakinja...
- i one tipicne 'kosarkaske' ozljede s kojima mozes igrati... iskrenuti skocni zglobovi, nabijeni prsti, popucali ligamenti...
i tak to...
a igranje pod temperaturom od 40 necu ni spominjati jer to je sasvim normalno....
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

ja koja se sportom nisam bavila imam strgana 2 rebra,jedan kraljeznjak,nozni zglob koji stalno otice jer je dobio flasom i sta ja znam sta jos i uvijek brijem da sam se barem nekim sportom bavila nebi dosli do toga da hodam na sve 4 pa me i zmajka zamjenjuje za kucnog ljubimca,jos da lajat pocnem :mrgreen:
improvizacija je moj hobi
Original-Emi
..želi nešto romantično...
..želi nešto romantično...
Posts: 692
Joined: 06 Jun 2003, 08:29
Location: Frankfurt
Contact:

Post by Original-Emi »

Sta je ovo, neko natjecanje koje sta vise ozlijedio? :DH:
Ja sam se bavila sportom od svoje 14 do 23 godine. Odbojka, kosarka i nogomet. Kao i u svakom sportu bilo je ozlijeda i posljedica. Ali necu se njima hvaliti.*g*
Ne zalim i ne kajem se, bilo mi je super dok je trajalo. Jedino zalim sto sad nemam ni malo kondicije i sto sam se uljenila.
Kad nekog sretnes ne dozvoli da ode,a da ga ne ucinis jos sretnijim!
User avatar
swayka
pripravnica
pripravnica
Posts: 208
Joined: 26 Aug 2006, 15:30

Post by swayka »

Evo citam sta ste napisale o sebi i profi sportu, pa krenimo. :)
Sportom se bavim od kad znam za sebe. Tenis trenirala od 4.-7. godine (sad mi je masu zao sta sam odustala :? ), onda sam postala deriste i pristala trenirat tenis i odlucila lola sa 10 god upisat kosarku. Od prvog treninga su me stavili trenirat sa starijima, no dobro. Kako si stariji i kako si zaludjen tim sportom kojim se bavis, napredujes, a kako napredujes, sa strane imas sranja. :mrgreen: inace meni je kosarka bila sve! u 9 godina baveci se kosarkom, od toga 2 godine profesionalno svela sam se na ovo - kraljeznica me boli a i malo kriva, imam slomljenu desnu saku, skoro pa slomljena 2 prsta, prsti na rukama svi iskrivljeni od udaraca baluna, ozljeda rebra, natucen nos, koljena su mi u drasticnu stanju (doktor rekao da je vise od 50% kapilarnog sustava popucano) a i ne zelim znat sta mi je sa meniskusima, dok hodam znam cut klapanje u oba koljena, najmanje po 10 puta iscasenje i uganuce oba zgloba, s tim da mi je maleola prilikom iscasenja nacikla i to sam morala operirat da mogu normalno hodat bez bolova i odstranili su mi 'hrskavicu' u skocnom zglobu tako osjecam kad ce kisa, kad puno plesem ili trcim ili hodam, sutra dan sepam, zamalo su mi slomili koljeno (moguce da je ligament napuka, to jos ne znam), misic mi se ukljestio na kuku... ima jos, al ko ce se svega sitit... hematomi posvuda... hm... onda svakakve upale misica kad su bile kondicijske pripreme... ali ne dam se. jos uvik me sport zanima bez obzira na sve ovo.

ispada ko da sam se bavila nekom borilackom vjestinom, a ne kosarkom!! hehehehe... i da, nisam nesposobna ako ste me takvom docarale :DF:

u neku ruku zalim zbog nekih stvari, ali tako je tribalo bit... ali sve u svemu osjecam se :bigok: jer sam i zaradjivala neke pare, ali kako zivot ide i ko sta je sqo5 rekla - cim se ozlijedis, vise na te ne racunaju. gamad jedna odvratna.. no to je zivot...
smajl.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Ja sam se bavila sportom od svoje 14 do 23 godine. Odbojka, kosarka i nogomet
baš tako,Emi...ja sam se isto bavila sa 3-4 sporta odjednom i ništa mi...ja ne razumin kako se ovi mladi danas uopće ozljeđuju..u naše doba toga nije bilo.. :bbg: :ylol:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
sqo5
zena pod nadzorom
zena pod nadzorom
Posts: 237
Joined: 02 Aug 2006, 18:59

Post by sqo5 »

...da,da bavila si se,bavila...samo nekuzim kako si onda pred menom da se napravis vazna isla napraviti roling, pa zavrsila na podu sa dobro iscasenim zglobim... :mrgreen:
User avatar
sqo5
zena pod nadzorom
zena pod nadzorom
Posts: 237
Joined: 02 Aug 2006, 18:59

Post by sqo5 »

jeste da me sport dosta...izmucija....i izlomija....i jel mi zao.....ocito nije....a zasto to kazen...jer san danas odradila prvi trening, nakon pola godine pauze ili bolje receno godine i pol...........naravno dala 100%od sebe...i sad sidin krepana za kompom i raznisljan...kako se sutra necu moci dici iz kreveta od upale misica....ludo i blesavo od mene sta si to radin...ali mislin da tih 11 godina svakodnevnog treniranja je ostavilo dubok trag u meni...i valjda zato svaki put kad uđen u teren i uzmen loptu poludin i postanem malo dite, svo sritno šta ima loptu,pa pocmen trcati s jednog kosa na drugi ....umisto da je itnem iz ruku i oden sa terena.... :evil: :roll: :mrgreen:


a najbolje je nazoven zuju i sve joj isprican...a ona sva sritna...umisto da me itne necim u glavu i opsuje mi sve od reda.... :db:
User avatar
swayka
pripravnica
pripravnica
Posts: 208
Joined: 26 Aug 2006, 15:30

Post by swayka »

:DH: :DH: :DH: to su drazi treniranja... ajme te upale misica... :) ponekad ih se stvarno zazelim :DH: a trcat sam i zaboravila, nisam od prijemnog u zg posten korak napravila... :DH: :roll:
smajl.
Deletica
pripravnica
pripravnica
Posts: 256
Joined: 07 Jan 2007, 18:27
Location: na otudjenom delu planete

Post by Deletica »

Uhhh, tema kao stvorena za mene, da se izjadam nekome ko ce me razumeti. Ceo zivot se bavila raznim sportovima, nekako najvise kosarkom, koju sam igrala, izmedju ostalog, i profesionalno. Danas se bavim streljastvom, i to cisto iz razloga sto ne moram mnogo da se krecem. Kad se osvrnem na svoju sportsku karijeru, sem nekoliko medalja i 3 pehara, imam secanja na:
-povredu desnog skocnog zgloba
-povredu oba kolena
-jos uvek neobjasnjeni bol u kuku
-prelom desne ruke u predelu lakta
-svaki prstic sam povredjivala
...ali, i dan-danas se secam lepih uspomena iz mog kosarkaskog zivota.
Punovazno bez pecata i potpisa...
Post Reply