Dodir trazila off ;)

Kutak za offtopic trenutak
Post Reply
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Dodir trazila off ;)

Post by Dodir_Svile »

dalloway wrote:daleka@-zar nismo dobri radi sebe,a ne radi drugih?
Bas to. To sto si ti dobra prema drugima i nisi kucka zato da bi te ljudi vise voljeli i cijenili i bili dobri prema tebi, i da bolje prodjes u zivotu je, sorry, sranje. U rangu s onim da se trebas ici moliti u crkvi da bi te onaj kreten od boga nagradio kad umres. :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by renata »

Dodir,poštujem tvoj način izražavanja,pa bi bilo o.k.da i ti poštuješ
kod drugih uvjerenje o Bogu.
U Kanadi postoji etnička manjina Inuiti,koji poštuju polarne medvjede,sjeverne vukove i ribe,
jer su uvjerenja da u njima prebiva odraz božanstva-i nitko po tome ne packa.
Čovjekova sloboda se očituje i u njegovom odnosu prema bilo kojem obliku religije...

odabirem dobrotu,ako san je dostojna,ne zbog dodvoravanja ljudima,il Bogu,nego što smatram
da je to jedini put oslobođenja od sebe same i sveg onog na što se (bespotrebno)kačim,i ne bih je mijenjala.
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by daleka »

Dodir_Svile wrote:
dalloway wrote:daleka@-zar nismo dobri radi sebe,a ne radi drugih?
Bas to. To sto si ti dobra prema drugima i nisi kucka zato da bi te ljudi vise voljeli i cijenili i bili dobri prema tebi, i da bolje prodjes u zivotu je, sorry, sranje. U rangu s onim da se trebas ici moliti u crkvi da bi te onaj kreten od boga nagradio kad umres. :ogle:
naravno da smo dobri radi sebe, ali se dobrota se isto tako izražava i u djelovanju korisnih i dobrih djela spram drugih bez ikakvog cilja da bi ti drugi mene ili nekog drugog voljeli i cjenili.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by Dodir_Svile »

Koliko se sjecam, renata, mi smo se vec prije neke 2 godine svadjale oko iste stvari :laugh:
renata wrote: Čovjekova sloboda se očituje i u njegovom odnosu prema bilo kojem obliku religije...
Da. Zato ja imam potpuno pravo slobode biti anti-teistkinja i reci da smatram da je bog nepostojeci kreten. :dadada: Ako tebi nije, ti smijes reci da nije i da je divan i krasan i da nas sve puno voli :love:

(admin, moze split? Imam osjecaj da ce se ovo razvuci.)
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by Dodir_Svile »

daleka wrote:naravno da smo dobri radi sebe, ali se dobrota se isto tako izražava i u djelovanju korisnih i dobrih djela spram drugih bez ikakvog cilja da bi ti drugi mene ili nekog drugog voljeli i cjenili.
Ma kuzim ja to, ali mi idu na zivce one "svetice" koje kao najvecu manu kazu "Previse vjerujem ljudima" ili "Previse sam dobra" Image

Cut the crap, niko ti nece povjerovati da si jebena Majka Tereza i da jedino lose sto mislis o sebi je to da si previse dobra. :pomak: (daleka, ovo nije upuceno tebi, nego ovima koje govore to gore :dadada: ). Lijepo imaj muda pa reci da si nekad i sebicna i egoisticna i da povredjujes ljude i da si nekad bully i da lazes i svasta jos nesto. U ovom drustvu je postalo toliko nepozeljno reci bilo sta negativno o bilo kome, pa to neki primjenjuju i na same sebe.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by Lea »

sumnjam da ima ljudi koji o sebi misle da su "sveci"... osobno imam milijun i jednu manu, al bi se smatrala stokom kad bi od 100 puta, 100 puta ispala kučka prema nekome. a takve sam upoznala.

a ti/e koje opisuješ su si sami krivi što su glupi pa dopuštaju drugima da ih jebu u mozak. to nisu "majke tereze", nego mazohistične/i curice, dečkići, itd. :instinct:
Last edited by Lea on 18 Oct 2012, 14:04, edited 2 times in total.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by renata »

Dodir_Svile wrote:Koliko se sjecam, renata, mi smo se vec prije neke 2 godine svadjale oko iste stvari :laugh:
renata wrote: Čovjekova sloboda se očituje i u njegovom odnosu prema bilo kojem obliku religije...
Da. Zato ja imam potpuno pravo slobode biti anti-teistkinja i reci da smatram da je bog nepostojeci kreten. :dadada: Ako tebi nije, ti smijes reci da nije i da je divan i krasan i da nas sve puno voli :love:

(admin, moze split? Imam osjecaj da ce se ovo razvuci.)
Dodir,poštujem tvoje uvjerenje,međutim tvoja potpuna sloboda,pa i antiteistična,koju,ponavljam poštujem,
se ne očituje u nazivanju Boga kretenom-to je bahatarenje.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by laura »

Naravno da smo dobri radi sebe, pa koji to idiot nije dobar prema sebi ( dobro ima i takvih :cer: ). Ako smo dobre prema drugima to je isto iz vlastitog zadovoljstva. Nije bitno da li je radi sebe ili neznam koga, dobrota je isplativa jer u konačnici pruža mir koji se ne može ničim platiti
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by Lea »

:bubble:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by Dodir_Svile »

renata wrote: Dodir,poštujem tvoje uvjerenje,međutim tvoja potpuna sloboda,pa i antiteistična,koju,ponavljam poštujem,
se ne očituje u nazivanju Boga kretenom-to je bahatarenje.
Ne, ne postujes je, jer mi je pokusavas oduzeti. To sto ti smatras nesto svetim ne daje ti za pravo da ocekujes od drugih da i njima predstavlja nesto takvo. Odnosno, naravno, mozes to ocekivati, ali ces se razocarati :((
Ja imam argumente za to da je bog kreten, ali kontam da te to ne zanima, pa necu zachatavati, osim ako se otvori takav topic.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by renata »

laura wrote:Naravno da smo dobri radi sebe, pa koji to idiot nije dobar prema sebi ( dobro ima i takvih :cer: ). Ako smo dobre prema drugima to je isto iz vlastitog zadovoljstva. Nije bitno da li je radi sebe ili neznam koga, dobrota je isplativa jer u konačnici pruža mir koji se ne može ničim platiti
:pozdrav:
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by Dodir_Svile »

laura wrote:Naravno da smo dobri radi sebe, pa koji to idiot nije dobar prema sebi ( dobro ima i takvih :cer: ). Ako smo dobre prema drugima to je isto iz vlastitog zadovoljstva. Nije bitno da li je radi sebe ili neznam koga, dobrota je isplativa jer u konačnici pruža mir koji se ne može ničim platiti
Da, kuzim to, taj mir, ali vise sam govorila o onoj dobroti "ja tebi, ti meni" i onda razocarenje kad ne bude "ti meni".
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by renata »

Dodir_Svile wrote:
renata wrote: Dodir,poštujem tvoje uvjerenje,međutim tvoja potpuna sloboda,pa i antiteistična,koju,ponavljam poštujem,
se ne očituje u nazivanju Boga kretenom-to je bahatarenje.
Ne, ne postujes je, jer mi je pokusavas oduzeti. To sto ti smatras nesto svetim ne daje ti za pravo da ocekujes od drugih da i njima predstavlja nesto takvo. Odnosno, naravno, mozes to ocekivati, ali ces se razocarati :((
Ja imam argumente za to da je bog kreten, ali kontam da te to ne zanima, pa necu zachatavati, osim ako se otvori takav topic.
ništa ti ne pokušavam oduzeti,moja Dodir,niti išta očekujem od drugih,samo kažem da se tuđa uvjerenja,
moraju poštivati.Uostalom to je osnov demokracije svih civiliziranih društava.Ispričavam se na zachatavanju,al san morala reagirati.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by Dodir_Svile »

renata wrote:samo kažem da se tuđa uvjerenja, moraju poštivati.
A zasto? :ogle: Postovanje (osobe, uvjerenja, cega god) se stjece rasudjivanjem (o toj osobi, uvjerenju, cemu god) i donosenjem racionalnog zakljucna. Postovanje se ne dobiva po defaultu, niti bi se trebalo dobivati.
Svejedno, ne kuzim cemu ova rasprava. Ja tebe uopce ne tjeram da shvatis da je bog kreten, niti trazim bilo sta od tebe. :dakle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by laura »

Dodir_Svile wrote:
laura wrote:Naravno da smo dobri radi sebe, pa koji to idiot nije dobar prema sebi ( dobro ima i takvih :cer: ). Ako smo dobre prema drugima to je isto iz vlastitog zadovoljstva. Nije bitno da li je radi sebe ili neznam koga, dobrota je isplativa jer u konačnici pruža mir koji se ne može ničim platiti
Da, kuzim to, taj mir, ali vise sam govorila o onoj dobroti "ja tebi, ti meni" i onda razocarenje kad ne bude "ti meni".
pa zbog toga ne treba ni očekivati. postoje zbilja dobri ljudi od kojih se po defaultu očekuje u svakoj situaciji ono "ti meni", pa ako se nekad to de nesi onda ta dobrica postaje " netko tko i nije baš takav kakav se predstavlja "..., bla bla, ma ljudi su sebični i to je činjenica
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by Lea »

:kava:
Last edited by Lea on 18 Oct 2012, 13:52, edited 1 time in total.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by renata »

Dodir_Svile wrote:
renata wrote:samo kažem da se tuđa uvjerenja, moraju poštivati.
A zasto? :ogle: Postovanje (osobe, uvjerenja, cega god) se stjece rasudjivanjem (o toj osobi, uvjerenju, cemu god) i donosenjem racionalnog zakljucna. Postovanje se ne dobiva po defaultu, niti bi se trebalo dobivati.
Svejedno, ne kuzim cemu ova rasprava. Ja tebe uopce ne tjeram da shvatis da je bog kreten, niti trazim bilo sta od tebe. :dakle:
nije rasprava,u svim deklaracijama o pravu čovjeka,i ustavima,svakom građaninu je dato pravo na religijsku pripadnost,
spol,i sexualnu orijentaciju.Samo sam te htjela na to uputiti,i shodno tome,ne vidim u čem je problem.
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Dodir trazila off ;)

Post by daleka »

k vragu, opet ću ja biti kriva za off :smrc:
eto dokaza da se dobrota ne isplati :swo: :swo: :swo:
:hihi: :hihi: ;)
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Dodir trazila off ;)

Post by Dodir_Svile »

Pa ne vidim ni ja u cemu je problem :mislim: Ja ti ne pokusavam oduzeti pravo na religijsku pripadnost. :tadam: Ali imam pravo smatrati tvog boga cime god zelim. :peace:


(Hvala, adminice)
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Dodir trazila off ;)

Post by Lea »

:kava:
Last edited by Lea on 18 Oct 2012, 13:51, edited 1 time in total.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Dodir trazila off ;)

Post by renata »

Dodir_Svile wrote:Pa ne vidim ni ja u cemu je problem :mislim: Ja ti ne pokusavam oduzeti pravo na religijsku pripadnost. :tadam: Ali imam pravo smatrati tvog boga cime god zelim. :peace:


(Hvala, adminice)
tako su radili i amerikanci,pa vidi posljedica!..
Boga možeš smatrati čime želiš,to je tvoje pravo,al javno takvim rječnikom,ipak to prelazi granice osnovne
kulture poštovanja uvjerenja sugovornika,pa bilo to i religijsko uvjerenje.

U svim zemljama Eu postoji zakon o vrijeđanju,prepostavljam da bi se ljudi civiliziranije ponašali,pa kad nekog zoveš
kretenom-snosiš zakonske posljedice takvog ponašanja.Isto tako za zviždukanje za fizičkim djelovima tijela(grudi,noge),
na javnom mjestu,pa tako i za izraze koji se smatraju uvredljivim za bilo koji oblik religijskog uvjerenja.I tu se zaustavljam.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by dalloway »

daleka wrote:
Dodir_Svile wrote:
dalloway wrote:daleka@-zar nismo dobri radi sebe,a ne radi drugih?
Bas to. To sto si ti dobra prema drugima i nisi kucka zato da bi te ljudi vise voljeli i cijenili i bili dobri prema tebi, i da bolje prodjes u zivotu je, sorry, sranje. U rangu s onim da se trebas ici moliti u crkvi da bi te onaj kreten od boga nagradio kad umres. :ogle:
naravno da smo dobri radi sebe, ali se dobrota se isto tako izražava i u djelovanju korisnih i dobrih djela spram drugih bez ikakvog cilja da bi ti drugi mene ili nekog drugog voljeli i cjenili.
daleka,fakat si kontradiktorna u svojim izjavama.
"radi sebe" ne znači da se misli na to da bi bilo dobro meni,već da,ako smo već dobri,onda je to tako,jer smo takvi po defaltu,ili jer smo odabarali da budemo i to nema veze s drugima,niti treba bit "isplativo".
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Dodir trazila off ;)

Post by renata »

možda,se ne misli na"isplativost",nego na "eho"u drugoj osobi.Ipak,svi smo mi od "mesa i kože",
čovjek je biće kontakta,odnosa sa drugom osobom.Čovjek je nužno upućen na onog "drugog",njegov je "izlaz"
u ljepoti te druge osobe,jer se,jedino preko "drugog"ostvaruje.
Jer,što mi vrijedi sva ta moja potreba,ideja o dobroti-(a i o ljubavi),ako je nemam s kim podjeliti,kome pokloniti,
i vidit njeno ogledalo u drugoj osobi. :love:
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Da. Zato ja imam potpuno pravo slobode biti anti-teistkinja i reci da smatram da je bog nepostojeci kreten. :dadada: Ako tebi nije, ti smijes reci da nije i da je divan i krasan i da nas sve puno voli :love:
Meni idu na klinac ta neogranicena prava za koja se ti zalazes :cer:
Ti se odista imas pravo osjecati anti-teistkinjom.
No kod sljedece tvoje tvrdnje ti vec skaces sama sebi u ista, ali istovremeno i vrijedjas osjecaje druge osobe jer:
Ako po vjerovanju anti-teista Bog ne postoji onda ne moze biti ni kreten jer naprosto ne postoji.
Ako kazes da je nepostojeci kreten, onda tvoja namjera nije konzumiranje tvoga prava vec vrijedjanje renationg prava.
Jer se radi o Bogu, koji po tvome ne postoji pa je potuno nelogicno sto ga uopce vrednijes dok za renatu postoji i tvoje negativno vjerovanje neminovno vrijedja njene osjecaje.

Mozemo to prebaciti na primjer koji je tebi daleko blizi:
Netko moze reci da prema njegovom misljenju homoseksualnost ne postoji i da on to ne prihvaca.
To je njegovo osobno pravo i vecinu lezbi i pedera ne bi se trebalo ticati (iako ih se tice pa cak i tebe)
No kad netko kaze da su homoseksualci bolesni kreteni iako ne postoje to je, da prostis diskriminacija koja se moze (i mora) sankcionirati zakonom.
Ili dalje:
Ja se npr. imam pravo osjecati sirocetom.
No da ja izjavim: mater je kurva koja ne postoji u kontekstu razgovora s tobom kada mi pricas o tvojoj mami - uvrijedila bih te, naravno, jer se u kontekstu razgovora o tvojoj mami podrazumjeva da ne mislim na svoju koju nemam.

Mogla bih ovako do besvijesti uglavnom :dodir: jer nije svjesna da konzumiranje svoga prava ne bi smjelo ugrozavati prava drugih.
Zato se borimo da nitko u javnom zivotu ne govori - pederi su bolesni i Bog je nepostojeci kreten.
Dovoljno je da netko tko je ateist kaze da u to ne vjeruje, pa ako ima potrebu moze navesti konkretne argumente zasto je to tako ( nitko ga nije vidio, naucno nije dokazano bla bla bla).
Recenica "bog je nepostojeci kreten" nije argument koji dokazuje bilo sta, vec naprosto uvreda koja dokazuje da si ti primitivna :)
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Koju svoju osobinu biste promijenile?

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Ja imam argumente za to da je bog kreten, ali kontam da te to ne zanima, pa necu zachatavati, osim ako se otvori takav topic.
Mene zanimaju argumenti kojima ces dokazati da je Bog nepostojeci kreten...
napominjem - relevantni i provjerljivi argumenti kojima ces dokazati te dvije teze koje u potpunosti iskljucuju jedna drugu :daa:
Dakle ne dolaze u obzir izjave tima - "to je tako jer ja tako mislim" - i slicna sranja :nau:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Post Reply