Moja mama kuha najbolje...

Za sve gurmane i one koji ce to tek postati. Preporucite restoran, napisite nam svoj novi recept da nam slinica curi...
Post Reply
User avatar
noise
Zamalo punoljetna
Zamalo punoljetna
Posts: 1677
Joined: 23 Aug 2006, 11:17
Location: leglo razvrata i bluda

Moja mama kuha najbolje...

Post by noise »

... ili mozda ipak ne? :mrgreen:

kakva su vasa iskustva s jedenjem hrane van sigurnosti doma svoga?

ugodna? ima neugodnih?
prosim lijepo, slobodno podijelite svoja odusevljenja i neugodne incidente... :bigok:
..svaka macka, koja drzi do sebe, izraziti je ljubitelj toplane....
JajajaJaJa!
pripravnica
pripravnica
Posts: 269
Joined: 20 Jan 2007, 23:38
Location: Novi Sad

Post by JajajaJaJa! »

Moja mama extra kuva....obozavam vikende kad sam na njenoj kuhinji...
Inace me radnim danom sestra hrani :roll: ne pitajte... :ts:
...NE GLEDAJ ME dok te GLEDAM, jer oni koji nas gledaju, gledajući dok se MI GLEDAMO, pomisliće da se VOLIMO...
User avatar
steto
Konvencionalna
Konvencionalna
Posts: 2028
Joined: 30 Jun 2006, 10:40
Location: ur mind is my playground

Post by steto »

ma moja mama divno qva, al jbg, kad nema kome... :nix:

ja, u principu, jedem kad god,
uglavnom jedan obrok dnevno,
i potpuno mi je sve2 shta ce to biti, i gdje cu i kad da jedem...
mogla bih da zhivim na corn flakes & tunjevini godinama...

ali se i mamine kuhinje uzhelim ponekad,
kad sam duzhe vrijeme prepushtena sebi na milost i nemilost :DH: :DH:


a ovako po restoranima...
volim da eat out, i chesto to radim,
ima par restorana gdje sam vec "domaca" :DH: ,
mada volim i da probam nove kad god...

a shto se isqstava tiche...
pa uglavnom moram da znam shta tachno jedem,
i dok god nema hlorofila i nije prezachinjeno--ql,
sve drugo mogu da svarim,
tako da u principu prodjem ok...

bash neshto ne mogu da sjetim nekog recent negativnog sluchaja...
Neka tvoje oko padne na mene u chasu kada budem dobro uvjezbana, jer niko nije svih sedam dana u nedjelji ni mudar ni lijep...
User avatar
zmaj
Super-Njuska
Super-Njuska
Posts: 812
Joined: 17 Feb 2007, 14:48
Location: ispred kompa

Post by zmaj »

Meni se ne sviđa kako kuha moja mama ali meni se ne sviđa jesti bilo šta šta neko drugi skuha...osim ako nisam u meksičkom restoranu ili pizzeriji. Naime, mrzim kad se hrana pomiješa (kao autisti) a ne konzumiram strašno puno stvari + alergična sam na luk.

Najgora stvar; moja bivša svekrva. Šta je ta radila! Jednom sam morala kod njih na ručak. Punjene paprike. Slatke. Fuj.
A osim toga umjesto čokolade je u kolač stavila čisti kakao pa su nam se usta skupljala cijeli dan. Ma grozno.

Inače, ne jedem kod drugih ljudi, osim kad ja kuham ili kad je sir u pitanju.

p.s. iako, Starina karbonara nije za odbaciti.
Non c'è limite alla fantasia...
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Kad sam bila mala obozavala sam da jedem po kucama, svugde mi je bilo sladje. Mama kuva sva ona teska jela domace kuhinje, tako da sad retko jedem kod nje. Sad ja kuvam i to najbolje :mrgreen: i sve sto spremim mogu da pojedem :DH: Samo nek je lagano i dovoljno brzo, i uglavom je to raznorazno povrce u velikim kolicinama, salate, neki dobar sos, a kad osetim da mi ponestaje snage, srednje pecen biftek bude dovoljan :hejho:
User avatar
Hidden_soul
The root of all evil
Posts: 2305
Joined: 09 Feb 2003, 02:35
Location: Zagreb

Post by Hidden_soul »

Ja nisam izbirljiva sto se hrane tice (cemu ce uvijek biti spreman posvjedocit i moj trbuscic :DH: ) i uglavnom jedem sve sto se pred mene stavi.

Ali da mislim da moja mama kuha najbolje - to stoji.
Ona je bozica kuhinje! :slin:
"I'm a homicidal maniac, they look just like everyone else!"
Deletica
pripravnica
pripravnica
Posts: 256
Joined: 07 Jan 2007, 18:27
Location: na otudjenom delu planete

Post by Deletica »

Vrlo cesto jedem izvan kuce, u pizzerijama, fast food lokalima, restoranima...a neprijatno mi je da jedem u tudjim kucama, a moja mama kuva divno, samo sto sam ja jako retko kod kuce, tako da se vrlo cesto uzelim domace kuhinje :)
Punovazno bez pecata i potpisa...
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Vulf wrote: kad osetim da mi ponestaje snage, srednje pecen biftek bude dovoljan :hejho:
:mrgreen: :mrgreen: ..nema šanse da tebe povrće''drži'' :mrgreen:

..kad jedem van kuće,što je rijetko,teško se skoncentriram.Jedva u svojoj kući,par puta se dignem od stola,što ne znači da baš tako loše kuham,već,eto...ne volim kad mi kuhanje oduzima puno vremena,neka bude brzo i fino.i po mogućnosti,neka mi to neka druga skuha :mrgreen:
...ne mogu se baš odlučiti jel bolje kuha moja teta ili moja mama...s obzirom da se radi o dvije različite vrste kuhanja...
odlučiću se za ovu bosansku- pite,lonci,jahnije,tufahije,kljukuše...juhuu :mrgreen:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

naravno da najbolje kuha... 8:)
inače sam jako izbirljiva i jedem samo na dobro provjerenim mjestima....
Image
crispy
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Posts: 877
Joined: 19 Feb 2003, 20:56

Post by crispy »

Moja mama super kuha. Skidam joj kapu. Ali otkrila sam da neki kuhaju jos bolje :) Od mamine kuhinje najvise volim lukov sos, kaubojski krumpir i "zemn knedle".
Trenutno bi guzicu dala za snicle sa senfom :)
Image
Image.....pipni Image
User avatar
noise
Zamalo punoljetna
Zamalo punoljetna
Posts: 1677
Joined: 23 Aug 2006, 11:17
Location: leglo razvrata i bluda

Post by noise »

... moja mama kuha najbolje juhe... i super joj idu raznorazni prilozi...
... cuspajzi nekad znaju biti zanimljivi...
... ostalo normalno...

obozavam jesti okolo naokolo i isprobavati raznorazne nove stvari...
i iskustva su uglavnom dobra... a neka i izvrsna...

... sve do nedavno, kad sam isla u jedan restoran i to po preporuci...
izgled restorana super, a i konobari su stvarno ok...
doduse, jelovnik malo skucen i nemastovit, ali nista nije slutilo na katastrofu...
tocno se sjecam svojeg veselja kad sam gladna pregladna ugledala konobara kako se priblizava stolu s ogromnim tanjurima... a jos bolje uzasa kad sam ugledala sadrzaj tog tanjura...
ouch.. :osmijeh:
narucila sam njoke s prsutom i rukolom.. sto, priznat cete, sasvim solidno zvuci...
i dobila doslovce to... njoki su u tanjuru plivali u vodi u kojoj su se kuhali (ne ne... nikakav umak) zajedno s kockicama 'otpadnog' kuhanog prsuta (masnog da masniji nije mogao bit)... i na to, ovlas bacena hrpica rukole...
odgovorno tvrdim da nije stavljen ni jedan jedini zacin...

sve u svemu, bilo mi je zlo 2 dana... i jos ne mogu vjerovati da to mogu servirati u nekom restoranu .... i da sam jos to platila ....

:osmijeh::osmijeh::osmijeh:
..svaka macka, koja drzi do sebe, izraziti je ljubitelj toplane....
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Eh da bar nisi bila tolko gladna! Mada me bez obzira cudi da si to uopste i prihvataila :?

Jedna moja prijateljica i ja smo imale situaciju, da nas konobarica u piceriji nije primetila citavih pola sata( zezale smo se da nismo usput poginule da nismo duhovi mozda hehe ... ma prosla je pored nas bar 10 puta hahaha, neka uobrazena izgleda :) ... a i bolje sto nije. Al imala je dobre BOROSANE na nogama :mrgreen: Znate sta je parizer.. e kad je pronela neke dve pice pored nas da usluzhi susedni sto, a na pici , cini mi se nista nije bilo osim cetiri kolutica parizera :shock:. FUJ!!! A sta reko' zacine i ostale dodatke dodajte sami !! Ma samo smo se pogledale i upisale od smeha i otisle. Ma zjebi :roll:
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

A kad je noise na balatonu narucila nesto ala nesto...i dobila srneci but u umaku od grozdjica i cokolade :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: s kroketima koji su imali cokoladne kapice......ostala je gladna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tko joj je kriv kad ima neodoljivu zelju probati nesto nepoznato.
improvizacija je moj hobi
User avatar
noise
Zamalo punoljetna
Zamalo punoljetna
Posts: 1677
Joined: 23 Aug 2006, 11:17
Location: leglo razvrata i bluda

Post by noise »

a joooooooj kako si se toga sjetila.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

khm... da ... i onda sam ostala gladna...
i bome mi je pasala rakijica koju su donjeli na kraju na racun kuce da zalijemo veceru... :cool: :mrgreen:
..svaka macka, koja drzi do sebe, izraziti je ljubitelj toplane....
Tigrica
botaničarka
botaničarka
Posts: 883
Joined: 17 Aug 2006, 17:14
Location: SNOVI
Contact:

Post by Tigrica »

Mama super, sve što skuha ću pojesti...iako joj se u zadnje vrijeme dogodi da eto "zaboravi" kao npr.danas posoliti krumpir...bem ti ja sapunice u podne i pol, te bi trebalo zabraniti dok se kuha...

Moja seka...oh, tako fina hrana...sve zeleno da ne može biti zelenije...za to se mogu ići u vrt napasti trave...ta experimentira u sve i jednom jelu...ali svi koji žele smršaviti slobodno mogu doći na sestrinu kuhinju, on njenog jela se nećete najesti...Seko, volim te, ali molim te, nemoj kuhati!!
...Jedna će mandolina svirati ovu noć...
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Restorani...fino aranžirani stolovi,ljubazno osoblje,sve se čini uredno i svježe,bar za stolom i oko njega...e,sad...
Tako je i meni izgledao jedan restoran koji se nalazio točno ispod stana mojih roditelja.Slučajno sam tako upali jednom prilikom u njihovu kuhinju,upalili svjetlo i ugledali komad mesa,čini mi se,cijeli junjeći but, PREKRIVEN ŽOHARIMA! :shock:
Mislim da niti pola restorana ne udovoljavaju osnovnim higijenskim normama...pravilniku.ili kako se već zvalo :roll:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

@Zuja
Ma hej maco, usput mozes na svasta naleteti. Nema pravila, nema zakona, nema osecaja, nema osnovne ugostiteljske kulture - ispostovati svog gosta, ma nema osnovnog globalnog ispravnog pristupa. Ima, ali treba ubosti, treba znati. Ne mozes se osloniti na svoje trenutne potrebe.....
Swanheart
Zlo od deteta - ego maniac
Zlo od deteta - ego maniac
Posts: 377
Joined: 07 Jul 2006, 23:48
Location: burek u svemiru

Post by Swanheart »

Hocu maminu hranu...jedino zasto ne volim studentski zivot je to sto mi je keva na 150km od mene i sto moram sama da spremam hranu i da se hranim po restoranima i pizzerijama...
ali...najbolja stvar je kada odem kuci i vratim se 5 kg teza od mamine hrane...
hocu u Cacaaaaaaaaaaak
Don't stand in my way
With nothing to say
And think you're the world

Cheers Darlin'

www.myspace.com/_incubus_
Post Reply