Slike

...o stranici i forumu.
Post Reply
User avatar
adm1
studentica
studentica
Posts: 163
Joined: 31 Aug 2010, 18:49

Slike

Post by adm1 »

Mole se korisnice da ne stavljaju prevelike slike u postove jer dolazi do izobličavanja foruma na ekranima manje rezolucije.

Hvala!

BLC Team
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Slike

Post by hellen_stewart »

meni se dogodi da slika bude prevelika ali ne znam je smanjiti,moze li se nastimati da se automatski smanji ili da stavite jednostavno opciju da se ne moze ucitati ako je prevelika,npr kao kad stavjamo avatar.
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Slike

Post by Jelena-E »

A koja bi bila neka poželjan veličina slike u postu pa da zanmo da svi samnjimo na ti veličinu?

To hellen: otvori u power paint i klikni na "resize" i onda je samnji na željenu veličinu. :)
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Slike

Post by hellen_stewart »

ma probala sam ja to,al onda mi se sve izobliči i bude "naheravo" :laugh:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Slike

Post by Jelena-E »

hellen_stewart wrote:ma probala sam ja to,al onda mi se sve izobliči i bude "naheravo" :laugh:
E neznam onda sta drugo da ti posavetujem. :dakle:
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Slike

Post by hellen_stewart »

prije nego postam,dam tebi da mi smanjis :hihi:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
adm1
studentica
studentica
Posts: 163
Joined: 31 Aug 2010, 18:49

Re: Slike

Post by adm1 »

Držite se toga da ne prelaze 800 x 800, to je sasvim dovoljna veličina.

Hellen ako imaš uređaj Picasa, u njemu je sasvim jednostavno smanjiti sliku, samo pratiš upute
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Slike

Post by Instinct »

hellen_stewart wrote:meni se dogodi da slika bude prevelika ali ne znam je smanjiti,moze li se nastimati da se automatski smanji ili da stavite jednostavno opciju da se ne moze ucitati ako je prevelika,npr kao kad stavjamo avatar.
Kada otvoriš slike u većini slučajeva na netu imaš ponuđeno opciju "više veličina" i onda jednostavno pronađi manju i to je to.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
Post Reply