poskok

Ovdje možete napisati sve o svojim ljubimcima, velikim ili malim, čupavim ili ne, morskim ili kopnenim...
Post Reply
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

poskok

Post by cocky »

nje bas najbolji primjer kucnog ljubimca ali je zivotinja a to nekako poistovijecujem pa ga stavljam u ovaj dio foruma...

kad/ako ste ga susreli (ili neku drugu otrovnicu) da li imate poriv da ga ubijete ili...
npr. vozis se cestom u autu i vidis ga na sredini ceste: gazis ga, zaobilazis, izadjes i potjeras ..???
ili vidis ga u svom vrtu, taraci... ??
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: poskok

Post by la pittura »

Sa ovom C. se vise ne moze razgovarati bez sabranih dijela cika Frojda :hihi:
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: poskok

Post by cocky »

la pittura wrote:Sa ovom C. se vise ne moze razgovarati bez sabranih dijela cika Frojda :hihi:
:crvenkapa: ne zachatavaj mi temu, nego se maši pera i odgovori
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: poskok

Post by djurdja »

da zmiju vidim iz auta, sigurno ju ne bih zgazila, zivo je biće, ne ugrozava me, ide svojim putem kao i ja svojim... međutim da ju vidim negdje gdje sam na otvorenom, npr da mi se ispriječi na putu, na nekoj terasi, balkonu... ne znam... uzasavam se zmija, imam atavistički strah i ne zelim si tako nesto ni zamisljati, mozda bih se ukočila od uzasa, mozda bih vrisnula (mada mislim da ne jer nisam sklona vristanju), mozda bih odskočila, pobjegla, zatvorila se u kucu ako je moguce i molila da nestane... u svakom slučaju bila bih izvan sebe i u jedno sam sigurna, ne bih se usudila na nju ničim, ni štapom ni kamenom ni ničim... da mi ne vrati ..brrrrrrr

kad sam bila klinka, klinci iz kvarta su lovili bjelouške u obližnoj bari..i jednog dana su ulovili jedan prilično dugačak primjerak i nosili je na stapu kao trofej. mi djevojcice igrale smo se u parku, a jedan od tih klinaca koji simpatiju nije znao pokazati drugačije nego na kretenski način, opleo me tom zmijom po leđima... bilo mu je urnebesno smjesno, a ja sam ostala dugo u šoku, tresla sam se ko šibica, bijela i bez zraka... pa eto, ne zelim se ni prisjetiti, ni zamisliti, ni misliti...
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: poskok

Post by la pittura »

cocky wrote:
la pittura wrote:Sa ovom C. se vise ne moze razgovarati bez sabranih dijela cika Frojda :hihi:
:crvenkapa: ne zachatavaj mi temu, nego se maši pera i odgovori
Imas pravo izvinjavam se :naklo:

Nemam nista protiv zmijica ali mi ih nije drago sresti. Posebno ne volim kad me trznu dok berem sparoge ili divlje kupine ljeti. Kad susne sledim se, kad je vidim dodatno se sledim, e a kad ona krene bjezat onda ja virim za njom jer me zanima. Nikad je nisam ubila i nadam se da necu imati prilike tako nesto da uradim. Kad smo na pristojnoj udaljenosti, do 2 metra onda joj izbajam nesto sto su me ucile neke babe i svaka svojim putem. Ako naidjem na mrtvu zmiju na putu malo je izanaliziram i to je to. Sigurna sam da strah prema zmijama potice u osnovi kao i svi drugi strahovi - od nepoznavanja.
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: poskok

Post by cocky »

lp - eto vidis kako se moze :daa:

evo jednog masala primjerka od jucer.. crvenkapica mu je spasila zivot
Image
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: poskok

Post by Vox Feminae »

Nemam baš poriv za ubijanjem. Ovisno o vrsti, ponekad ga pustim kraj sebe. Ako je korisna zmijica,

dobrodošla je.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: poskok

Post by ow »

cocky wrote:lp - eto vidis kako se moze :daa:

evo jednog masala primjerka od jucer.. crvenkapica mu je spasila zivot
a crvenkapisa je sad gdje? :grize: :grize:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: poskok

Post by laura »

Nemam pretjerani strah od zmija, kao dijete sam drzala zivu bjelousku u ruci, vise se bojim odredjenih buba :one: , ali nisam bila u situaciji da se nadjem pored otrovnice, pa ne mogu ni reci kako bih reagirala, samo znam da nebih vristala :cer:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: poskok

Post by hellen_stewart »

Bojim se zmija iako se nisam bas susretala s njima,hvala Bogu da je tako.Bas vas citam i pitam se gdje ste vi sve vidjele tolike primjerke zmijurina,a ja mislila da sam ja sumsko dijete :hihi:
Da je ugledam u blizini sigurno bih je mlatnula i pokusala ubiti,prije nego ona pojede mene :hihi:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: poskok

Post by Vox Feminae »

hellen_stewart wrote:Bas vas citam i pitam se gdje ste vi sve vidjele tolike primjerke zmijurina,a ja mislila da sam ja sumsko dijete :hihi:
Ih, ti šumsko dete? No, no. Prošla sam iks puta kraj zmije, a jedno ljeto mi je jedna bila

podstanar. Kad je bila korisna, treba znat!

hellen_stewart wrote:Da je ugledam u blizini sigurno bih je mlatnula i pokusala ubiti,prije nego ona pojede mene :hihi:
Pa ak je otrovnica, bolje da je ne diraš. Jel. :cer:
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: poskok

Post by hellen_stewart »

Ma šta bih ja bez svoje drage voxulje :hihi: Ako ikad sretnem zmiju voljela bih da vox bude uz mene :dadada:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
Post Reply