trulo društvo

User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: trulo društvo

Post by Zlatka »

ow wrote:
Zlatka wrote:Da, imam kožne cipele i ne, nisam veganka. Samo kužim problematiku.
Da li je to sto kuzis problematiku olaksalo muke zivotinji koja je umrla u mukama da bi ti mogla hodati u koznim cipelama?
Naime, ja sam svjesna da je svaki moj mesni zalogaj znacio smrt nekoj zivotinji no ne mislim da kuzenje problematike na bilo koji nacin njima moze pomoci.
Vidis ja nemam kozne cipele, no pojedem tu i tamo komad slanine, sniclu, koje krilce i sl.
Dakle - koja je konkretna razlika izmedju tebe i mene?
Ne, nije joj olakšalo muke..i drago mi je kako si svjesna kako je to na tvom tanjuru smrt, jer sam i ja. I to znači kako već korak ispred onih koji toga nisu, a u većini su. Evolucija, evolucija, jedina solucija.. Ja se ne sramim priznati kako sam vjerojatno najveći licemjer koji postoji. To je nešto s čime moram živjeti, ali, to je moj osobni problem..i to veliki jer kužim koliko sam u kurcu zbog svojih postupaka.
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: trulo društvo

Post by Zlatka »

evaluna wrote:Što se tice Omana, sumnjam da on kupuje kožne cipele, jer ga poznajem osobno i znam koje nosi.
Ne mogu vjerovati kako branim Omana, ali ovo je istina.
evaluna wrote:nedosljednost ne negira nužno ono sto je postignuto do sad..
Svaki korak je bitan i pohvalan..
I ja kažem, uostalom, ja smatram da je mojih xy godina aktivizma ipak ostavilo traga u društvu..
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: trulo društvo

Post by ow »

evaluna wrote:Što se tice Omana, sumnjam da on kupuje kožne cipele, jer ga poznajem osobo i znam koje nosi, a ako mu se desilo da ima jedne, mozda, ali opet nije isto kao da ih ima 10.
I tako se nakon puno lutanja vratismo na pocetak price.
1987-ma - Pa ako se doktoru dogodilo da u znak zahvalnosti uzme bomboljeru, dvajst deka kave i flasu viskija to ne znaci da je uzeo mito. To je naprosto znak zahvalnosti.
Pocelo sa znakom zahvalnosti - zavrsilo sa doktorom iz prvog posta u ovoj temi.

Ne nedosljednost ne negira postignuto, no jasno govori o stanju duha ovoga naroda u kojem se kriteriji kao i vrijednosni sud prilagodjavaju interesnim skupinama, pozicijama s kojih netko iznosi svoje misljenje i sl.
Jedne ili 10 Omanovih cipela, u kontekstu onoga sto on radi je isto (pitaj ga, no sumnjam da ce priznati za razgovor nakon emisije Povecalo kod Dorina na OTV-u u proljece 2007-me godine s jednom starijom otrovnom babom).
Kao sto je isto sredjivanje penzije od 1000 kuna za punicu ili 10 milijuna kuna kredita necaku koji namjesti bilo koji politicar.
I to je drustvo u kojem smo uvijek nalazili opravdanje za "nase" a napadali njihove, pa smo dosli do potpune apatije jer smo postali svjesni da nema nevinih.
Da je u stvari sam nas taj i takav sustav razmisljanja proizveo i doktore, i Omane a bogme i politicare koji nam kroje kapu.

No, sto je najzalosnije, umjesto da shvatimo u cemu je kvaka, daleko nam je prihvatljivije prihvatiti nedosljednost (ako dolazi od strane koja nam je simpaticna) kao i zestoko napadati onu koja dolazi od strane koja nam nije simpaticna, nego poraditi na tome da shvatimo kako je nedosljednost pocetak svih pocetaka trulezi u koju smo se uvalili vlastitim sljepilom.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: trulo društvo

Post by evaluna »

Dodir_Svile wrote:Ja bih se jos slozila sa evalunom, s tim sto bih napomenula da nekad budu veganske gojzerice u Hervisa, ali su jeftinije ako se naruce preko neta :dadada:

He, ja ne nosim gojzerice :) no way :)
Od sportskih sam nekada znala kupiti vagansku ediciju u Vansu i 6 godina sam kupovala vani..kada sma bila dosljedna. Vise nisam.
I mislim da nakon 16 godina vegetarijanstva i 6 godina veganstva opraštam sebi 2 para kožnih cipela. Nije me ni briga sto će me netko možda i osuđivati..jer vise nisam ni jedno ni drugo, jer sada sam samo treće :)
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: trulo društvo

Post by ow »

evaluna wrote:jedno ni drugo, jer sada sam samo treće :)
a treće je?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: trulo društvo

Post by Dodir_Svile »

Ow, sad si iznijela hrpetinu svojih vlastitih zakljucaka i generalizacija koji nemaju pretjerano veze sa svim ovim o cemu smo pricali. (A osim toga, malo je nezgrapan i tesko shvatljiv cijeli post.)
U slucaju veganstva i prava zivotinja, nimalo nisi u pravu. I nije isto je li zbog tebe strada 10 ili tisucu zivota. Definitivno nije isto za ovih 990 koji ce prezivjeti. Naravno da je bolje jesti meso jednom godisnje umjesto svaki dan, jer se time nanosi manje zla. Ali ako je nepotrebno i to jednom godisnje, zasto onda jednostavno ne odbaciti i to, reci "Ne, ja ni taj jedan put necu podrzavati mesnu industriju." i prestati koristiti zivotinjske proizvode altogether? Plus, biti vegan/-ka je i politicka i aktivisticka etiketa, jer jasno dajes do znanja sto je za tebe u redu, a sto nije.
I upravo si ti ta koja relativizira stvari i trazis "manje zlo" pa kazes "Ajmo ih i dalje ubijati i jesti, ali bar nek zive koliko toliko u normalnim uvjetima dok ih ne zakoljemo." Ko je sad lijecnik iz prvog posta?

Nemoguce je uopce zivjeti i biti 100% etican. Ja ne tvrdim da vegani nikad nisu nanijeli zlo nekoj zivotinji. Mozda su bas stali na mrava dok su isli kupit mrkvu. Ali ono sto su vegani, za razliku od tebe, jednom u zivotu napravili je to da kad su uvidjeli da rade nesto lose i neeticno, postali su vegani. Nisu trazili izgovore kao ti, nego su jednostavno odlucili biti eticniji i, bar sto se tice prehrane, postupiti ispravno. I time sto nose etiketu vegana (sto nekad nije lako u zatucanom drustvu) šire dalje svijest o tome da ne, nije u redu ubijati nekoga radi vlastitog zadovoljstva.

Jedini "argument" koji mesojed moze reci u raspravi o veganstvu, a koji je imalo validan, je taj da je on(a) jednostavno sebicna osoba kojoj nije stalo do toga koliko eticno zivi, odnosno da joj ne smeta to da se radi njenog vlastitog zadovoljstva i niceg drugog ubijaju svjesna ziva bica. Sve ostalo pada u vodu. Jer jeste neeticno i ako nastojis zivjeti eticno, promijeni nacin na koji zivis.


S obzirom da vidim da si vrlo uspjesno izignorirala istrazivanja koja sam ti linkala, a u kojima pise da veganska prehrana poboljsava zdravlje, i znajuci da si tako jako zabrinuta za svoje zdravlje (pogotovo u ovom topicu :hihi: ), onda? Jesi li odlucila postati veganka? :hihi:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: trulo društvo

Post by ow »

Dodir_Svile wrote: Ko je sad lijecnik iz prvog posta?
Usredotoci se - prvi post je uvijek onaj post kojim se otvori odredjena tema :zmig:
renata wrote:nevjerojatno kako lako dajemo gamadima da nam deru kožu i oglođu i ono malo "mesa"što je ostalo!
majmun u bijeloj doktorskoj uniformi(jer drugog izraza nema za osobu koja gazi sve etike)oca mi ne želi
previti i pogledati ranu-koja tako stoji neprivijena-poslije trećeg dana operacije!-jer,svinja oćekuje mito!
I-tako je u našem društvu već 30 godina..
Nevjerojatno kako nešto trulo može tako dugo truliti!
I truli smo sami u sebi,kao građani-što to trpe i ništa ne poduzimaju!
sorry, ali mi se ne da vise naklapati s nedosljednim ljudima koji bi drugima solili pamet, a sami nisu u stanju prihvatiti ono sto od drugih zahtjevaju.
Vidis to je za mene krajnje licemjerno, gotovo jednako kao kad pedofili iz crkve prozivaju pedere.

btw - s tobom cu o veganstvu, etici i svijesti nastaviti razmjenjivati misljenje kada pobacas sve kozne stvari koje imas.
prije toga - nisi relevantan sugovornik.....
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: trulo društvo

Post by Dodir_Svile »

ow wrote: Usredotoci se - prvi post je uvijek onaj post kojim se otvori odredjena tema :zmig:
Da, i na njega sam se i referirala. Ti se usredotoci. Jer ti si sama rekla kako je maltene isto primati mali mito i primati veliki mito, a onda si ipak isla biti relativna pa rekla ono o farmama.
ow wrote:sorry, ali mi se ne da vise naklapati s nedosljednim ljudima koji bi drugima solili pamet, a sami nisu u stanju prihvatiti ono sto od drugih zahtjevaju.
Ako se ovo odnosi na mene (a ne na renatu koju si gore citirala), u cemu sam ja to nedosljedna? Ako se to odnosi na ove marte koje nosim kad je vani kiša, vec sam ti rekla da sam ih kupila davno prije nego sto sam postala veganka i davno prije nego sam o veganstvu uopce i razmisljala. I da ih ne zelim nositi i da skupljam pare za veganske gojzerice koje cu onda moci nositi i po planini i po gradu. Isto kao sto imam nekoliko dzempera koji su od vune, i koje postupno zamjenjujem nevunenim stvarima. Ako je tebi ta postupna zamjena odjevnih predmeta kupljenih prije veganstva jedino za sto se uspijevas uhvatiti, pri tome ignorirajuci sve argumente, a bogami vrlo uspjesno ignorirajuci i znanstvena istrazivanja koja si sama trazila ( :hihi: ), onda si ti ta koja je irelevantan sugovornik.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: trulo društvo

Post by Zlatka »

ow wrote:sorry, ali mi se ne da vise naklapati s nedosljednim ljudima koji bi drugima solili pamet, a sami nisu u stanju prihvatiti ono sto od drugih zahtjevaju.
Vidis to je za mene krajnje licemjerno, gotovo jednako kao kad pedofili iz crkve prozivaju pedere.

btw - s tobom cu o veganstvu, etici i svijesti nastaviti razmjenjivati misljenje kada pobacas sve kozne stvari koje imas.
prije toga - nisi relevantan sugovornik.....
Joj, s ovim 'argumentom' sam se toliko puta susretala,a i dalje nisam oguglala na njega. Nikako ne mogu shvatiti zašto je ljudima tako teško razumljivo kako su vegani to postali (naravno, ima i onih kojima je to nametnuto, ali to ovdje nije tema i molim da se ne poteže sad još i to). Dakle, živjeli su na jedan određeni način dok nisu 'otkrili' veganstvo. Znači, koristili su proizvode od kože, kozmetiku koja se testira na životinjama i sl. Netko pun para cijepljen od socijalne stvarnosti možda i može u tom trenutku pobacati sve kožno, i sve kremice, ali nije li logičnije i smislenije, uostalom i ekološki osviještenije potrošiti jebenu kremu do kraja pa kupiti neku s bijele liste? Iznositi kožne cipele ili ako si može priuštiti druge, donirati ih nekome tko ne može?

Ovo boldano iz quota, šta reći na to? Sorry, Ow, ali to je samo odvratno.
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: trulo društvo

Post by evaluna »

ow wrote:
evaluna wrote:Što se tice Omana, sumnjam da on kupuje kožne cipele, jer ga poznajem osobo i znam koje nosi, a ako mu se desilo da ima jedne, mozda, ali opet nije isto kao da ih ima 10.
I tako se nakon puno lutanja vratismo na pocetak price.
1987-ma - Pa ako se doktoru dogodilo da u znak zahvalnosti uzme bomboljeru, dvajst deka kave i flasu viskija to ne znaci da je uzeo mito. To je naprosto znak zahvalnosti.
Pocelo sa znakom zahvalnosti - zavrsilo sa doktorom iz prvog posta u ovoj temi.

Ne nedosljednost ne negira postignuto, no jasno govori o stanju duha ovoga naroda u kojem se kriteriji kao i vrijednosni sud prilagodjavaju interesnim skupinama, pozicijama s kojih netko iznosi svoje misljenje i sl.
Jedne ili 10 Omanovih cipela, u kontekstu onoga sto on radi je isto (pitaj ga, no sumnjam da ce priznati za razgovor nakon emisije Povecalo kod Dorina na OTV-u u proljece 2007-me godine s jednom starijom otrovnom babom).
Kao sto je isto sredjivanje penzije od 1000 kuna za punicu ili 10 milijuna kuna kredita necaku koji namjesti bilo koji politicar.
I to je drustvo u kojem smo uvijek nalazili opravdanje za "nase" a napadali njihove, pa smo dosli do potpune apatije jer smo postali svjesni da nema nevinih.
Da je u stvari sam nas taj i takav sustav razmisljanja proizveo i doktore, i Omane a bogme i politicare koji nam kroje kapu.

No, sto je najzalosnije, umjesto da shvatimo u cemu je kvaka, daleko nam je prihvatljivije prihvatiti nedosljednost (ako dolazi od strane koja nam je simpaticna) kao i zestoko napadati onu koja dolazi od strane koja nam nije simpaticna, nego poraditi na tome da shvatimo kako je nedosljednost pocetak svih pocetaka trulezi u koju smo se uvalili vlastitim sljepilom.
Kvaku razumijem.
I ja sam bila takva od 18-27 godina kada sam očekivala svijet bude savršen i dosljedan do krvi.
U međuvremenu sam odrasla i pomirila se s tim da svijet nije savršen i svatko ima svoj put i mogućnosti. Bas zato mislim da nisam vise slijepa.
Mislim da je kritizirati nedosljednost jednostavno lako, a ta argumentacija crno-bijelim svijetom meni nikad nije bila pretjerano uvjerljiva.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: trulo društvo

Post by ow »

Zlatka wrote:Joj, s ovim 'argumentom' sam se toliko puta susretala,a i dalje nisam oguglala na njega. Nikako ne mogu shvatiti zašto je ljudima tako teško razumljivo kako su vegani to postali (naravno, ima i onih kojima je to nametnuto, ali to ovdje nije tema i molim da se ne poteže sad još i to). Dakle, živjeli su na jedan određeni način dok nisu 'otkrili' veganstvo.
naravno, daleko je lakse kada su vec otkrili veganstvo, zalagati se da 30.000 mljekara ostane bez sredstava za zivot skupa sa svojim obiteljima nego baciti marte stare 11 godina.
Pogotovu zato - jer ono prvo uvjetno receno nista ne kosta osobu koja pravi izbor, jer cak nije ni porezni obveznik, dok ju ovo drugo kosta - koliko ono, ah mozda cak 150 - 200 kuna za koliko se mogu naci polovne marte na placu. :laugh:
lako tudjim klincem po koprivama mlatiti.
Zlatka wrote:Ovo boldano iz quota, šta reći na to? Sorry, Ow, ali to je samo odvratno.
Naravno da je odvratno. Nitko ne voli kada se ogoli sustina necijeg postupanja na najdrasticniji moguci nacin koji pogadja u oko.
No, moram priznati to sam i htjela.
Licemjerje je licemjerje.
A ono se ocituje u spremnosti da nameces nekome svoj sustav vrijednosti, kojeg se ni ti sama nisi u stanju pridrzavati.
Dodir je u ovu raspravu upala zbog renatinog licemjerja.
Koliko je manje licemjerno kada na tri stranice razvija rasprava o etiičkim načelima i veganstvu, u kojoj se obilno docira kako bi neki drugi ljudi trebali zivjeti, od kojih se, gle cuda, ni jedna ucesnica dosljedno ne prodrzava svojih etickih nacela?
Rekla bi moja pokojna stara: lako tudjim kurcem po koprivama mlatiti....
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: trulo društvo

Post by ow »

evaluna wrote: Mislim da je kritizirati nedosljednost jednostavno lako, a ta argumentacija crno-bijelim svijetom meni nikad nije bila pretjerano uvjerljiva.
Ne bih se bas slozila da je jednostavno i lako jer bi se u protivnom nedosljednost daleko cesce nasla na udaru kritike okoline pa bi samim tim postala drustveno neprihvatljiva.
Kod nas je upravo obrnut obicaj. U politici na nedosljednost zmire cak i politicki protivnici osim u situacijama kada to znaci izravnu koristi za njih.
Vecina obicnih ljudi, pa eto i ti ovdje, nedosljednost uopce ne dozivljava kao nesto negativno. Naprotiv, uvrijezeno misljenje koje datira jos iz socijalizma "ne treba zamjerati covjeku" dovelo je do tolikuh moralnih i drustvenih nakaradnosti da se i najodvratnije gadarije, kriminal pa i najstrashnije zlocine pokusava opravdati sa "svi smo mi ljudi".
Zato se i dogadja da na izborima biramo politicare koji danas pricaju jedno, sutra drugo, preksutra su u uskoku, a naksutra na izbornim listama.
Sva ta ljudska govna koja zauzimaju javni prostor pokazala su nedosljednost na milijun i jedan nacin - no gradjani su za to nasli dvamilijuna i dva opravdanja samo da ne bi priznali kako je netko "njihov" govno od covjeka.
A stvar je tu u stvari vrlo jednostavna:
Ako se zalazem za neka nacela - najmanje sto mogu uciniti je da se sama pridrzavam tih nacela. Ili se za ista necu zalagati.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: trulo društvo

Post by Dodir_Svile »

ow wrote: naravno, daleko je lakse kada su vec otkrili veganstvo, zalagati se da 30.000 mljekara ostane bez sredstava za zivot skupa sa svojim obiteljima nego baciti marte stare 11 godina.
Ja se ne zalazem za to da ostanu bez sredstava za zivot. Ja se zalazem za to da prestanu ta sredstva za zivot obezbjedjivati naustrb tudjih zivota. Nek se bave nekim drugim zanimanjem ili drugim dijelom poljoprivrede. Ali ja sigurno necu navijati za to da im drzava daje poticaje za izrabljivanje krava.
ow wrote: dok ju ovo drugo kosta - koliko ono, ah mozda cak 150 - 200 kuna za koliko se mogu naci polovne marte na placu. :laugh:
Znaci ja trebam baciti kozne marte koje trenutno imam da bih kupila polovne isto tako kozne marte na placu? :pd: Ne kuzim.


ow wrote:Koliko je manje licemjerno kada na tri stranice razvija rasprava o etiičkim načelima i veganstvu, u kojoj se obilno docira kako bi neki drugi ljudi trebali zivjeti, od kojih se, gle cuda, ni jedna ucesnica dosljedno ne prodrzava svojih etickih nacela?
Meni je fakat fascinantno kako si uspjela izignorirati cinjenicu da si popušila u svim ostalim argumentima i jedino za šta si se tako grcevito uspjela uhvatiti je upravo nesto sto sam napravila daleko prije nego sto sam postala veganka :laugh: Dakle, ne, ne smatram da trebam baciti marte i hodati okolo bosa po kiši i snijegu, niti smatram da bi to na neki nacin pomoglo zivotinjama. Ali smatram da im to sto vise ne kupujem nista zivotinjsko pomaze. I zbog toga sam veganka. A marti jedva cekam da se rijesim, nisam za njih ni sentimentalno vezana, nit su udobne, plus je u njima zima zbog onog metala naprijed.
ow wrote:Licemjerje je licemjerje.
Kad smo kod toga i kad me vec vuces za jezik, ako je tebi u redu sebi uzeti za pravo da jedes zivotinje, zasto nikad nisi pojela Snoopyja (osim sto je bio sav zgoljav i ne bi se bas najela)? Jel i on spada u tu skupinu zivotinja koju je u redu jesti ili je on nekakva izdvojena zivotinja koja ipak ima pravo ne biti pojedena?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: trulo društvo

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:
ow wrote:Licemjerje je licemjerje.
Kad smo kod toga i kad me vec vuces za jezik, ako je tebi u redu sebi uzeti za pravo da jedes zivotinje, zasto nikad nisi pojela Snoopyja (osim sto je bio sav zgoljav i ne bi se bas najela)? Jel i on spada u tu skupinu zivotinja koju je u redu jesti ili je on nekakva izdvojena zivotinja koja ipak ima pravo ne biti pojedena?
Uh, sad si mi stvarno utjerala.
Stvarno je ogromno licemjerje sto nisam pojela vlastitog psa osobito zato jer zivim u podneblju u kojem su patuljasti snauceri s posebnim potrebama delikates...
btw - iako je Snupac pomalo podsjecao na divlje prase (ne jedem ni divljac inace) u nekim trenucima prosvjetljenja se glasao kao pas pa je zato izbjegao moj ostri koljacki noz.... :laugh:

E, a sto jedu tvoje macke - lezbe?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: trulo društvo

Post by Dodir_Svile »

ow wrote: Stvarno je ogromno licemjerje sto nisam pojela vlastitog psa osobito zato jer zivim u podneblju u kojem su patuljasti snauceri s posebnim potrebama delikates...
btw - iako je Snupac pomalo podsjecao na divlje prase (ne jedem ni divljac inace) u nekim trenucima prosvjetljenja se glasao kao pas pa je zato izbjegao moj ostri koljacki noz.... :laugh:
Nisi odgovorila na pitanje. Ne vidim sta je toliko smijesno u jedenju pasa, a nije smijesno u jedenju svinja. Ili je to zato sto je to ipak bio tvoj pas uz kojeg si emotivno vezana, pa si mu dodijelila veca prava od tamo neke aninomne svinje za koju te boli ku*ac?

ow wrote:E, a sto jedu tvoje macke - lezbe?
Jedu Kitekat hranu za macke. Zato sto su vec samim tim sto su u mom stanu, a ne vani, u uvjetima u kojima ne mogu same loviti (osim kad Kia ulovi vrapca na balkonu -.-), a ja im nemam pravo nametati svoje eticke vrijednosti, jer su one, za razliku od covjeka, primorane postupati prema instinktima i nagonima, bez propustanja kroz eticki filter.

Kad se osamostalim i budem imala psa (a mozda i macku), razmislit cu o veganskoj hrani za njega, koja postoji.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: trulo društvo

Post by evaluna »

Mačke ne smiju biti vege. Psi mogu.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: trulo društvo

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Ili je to zato sto je to ipak bio tvoj pas uz kojeg si emotivno vezana,
naravno da je to samo zato jer sam za Snupija bila emotivno vezana. Inace bas sam sad pojela sendvic od susjedovog maltezera a za sutra kuham sarmu od jednog rotvajlera koji je slucajno prosao ulicom bez gazde. Da nisi veganka poslala bih ti da probas sarmu.
A jebi ga pece me malo savjest, al sta da radim kad nisu imali srece jer za njih nisam emotivno vezana. :lol: :lol:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: trulo društvo

Post by Dodir_Svile »

Naravno, u nedostatku argumenata ces se sprdati :) Nije da sam ocekivala ozbiljan odgovor na pitanje.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: trulo društvo

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Naravno, u nedostatku argumenata ces se sprdati :) Nije da sam ocekivala ozbiljan odgovor na pitanje.
Pa tko uopce na takvo pitanje moze ozbiljno odgovoriti?
Ne samo da nisam pojela Snupija, nisam nikada pojela ni jednog psa.
I sto cemo sad? Jesam li za sve pse svijeta emotivno vezana?
Nisam nikada pojela ni vrapca, ni sovu, ni vuka ali ni crvenkapicu, ni macku (iako njih bas ne volim), ni kanarinca a bogme ni bakalar jer mi smrdi.
Jel dosta ili da uzmem enciklopediju zivotinja pa da ti nabrojim sve trenutno zivuce vrste koje nikada nisam pojela?
I sta si sad dokazala?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: trulo društvo

Post by Dodir_Svile »

ow wrote: Ne samo da nisam pojela Snupija, nisam nikada pojela ni jednog psa.
Ali bi bilo u redu da si ga pojela ti ili neko drugi?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: trulo društvo

Post by ow »

pa da, ko sto je u redu sto sad kuham sarmu od susjedovog rotvajlera.
Mislim, u nedostatku argumenata natezes teze ko pubertetlija pimpek.... :strika:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: trulo društvo

Post by Dodir_Svile »

Ne, to je sasvim legitimno pitanje. Jer zasto stititi i voljeti i lijeciti i plakati za jednom vrstom zivotinje, a drugu ubijati i jesti bez griznje savjesti?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: trulo društvo

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Ne, to je sasvim legitimno pitanje. Jer zasto stititi i voljeti i lijeciti i plakati za jednom vrstom zivotinje, a drugu ubijati i jesti bez griznje savjesti?
jesti il nositi na nogama - nije li isti klinac?
i jedno i drugo povlaci za sobom smrt zivotinje....

No krajnje je licemjerno nositi zivotiinju na nogama a druge prozivati sto je jedu :daa:
kao sto je krajnje licemjerno opravdavati sebe pri kupovini kitekat hrane za macku a mene prozivati da jedem svinjicu.
Sorry, ja sam sebi vaznija od tvojih macaka i iskreno me zabole sto one ne znaju loviti miseve.
Za njihovu hranu takodjer netko negdje ubija neke zivotinje, pa ti oko toga uopce ne opterecujes svoju savjest.... :daa:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: trulo društvo

Post by Dodir_Svile »

Ti se fakat uhvatila za te moje marte i fakat me optuzujes sto ne hodam okolo bosa :lol: :potrci bosaaa neeek se prospe kosaaa: :pjeva:

Dakle, vec sam ti objasnila, ali pokusat cu ovako sa brojevima, mozda ti je to jednostavnije za shvatiti:

1. Marte sam kupila kad sam imala 16 godina i kad nisam ni razmisljala o veganstvu nit sam bila upoznata sa problematikom,
2. sad kad sam veganka nikad ne bih kupila nista kozno,
3. ne smatram da bi to sto bih bacila te marte i hodala bosa i dobila upalu pluca i krepala bez zdravstvenog osiguranja i na jedan nacin pomoglo zivotinji koja je prije 11 godina izgubila zivot za te marte,
4. naravno da mi ih nije ugodno nositi i zelim ih se rijesiti, ali moram si kupiti alternativu,
5. moja odluka da kupim te marte donesena je davno, kad nisam shvatala da je to neeticno. Danas donosim odluke koje su eticne. Ti, s druge strane, svakih par dana donosis odluku koja nije eticna i svako par dana kupis meso,
6. mislim da bi svaka razumna osoba razumjela gornjih 5 tocaka, osim one koja ih namjerno ne zeli razumjeti, jer onda vise ne bi imala sta za reci i prigovoriti.

Sto se tice macaka, ja sam rekla da sam ja veganka. Ne da su svi oko mene koje dotaknem isto tako vegani i veganke. Kao sto rekoh, macke nemaju eticki filter kroz koji mogu provuci svoje odluke, a osim toga, macke su mesojedi i meso im je potreba, za razliku od covjeka kojem definitivno nije. Znam da postoji veganska hrana za macke (kao i ona za pse) i znam dvije macke koje su veganke. No, svoje ne bih hranila veganskom hranom dok detaljnije ne proucim i sastav te hrane (mislim da ju u Bosni ni nema za kupiti, a macke su mi tamo) i istrazivanja koja mozda postoje o mackama koje su hranjene tom hranom. Tek kad bih bila sigurna da im to nece naskoditi hranila bih ih tom hranom. Do tad jedu ovu koju jedu. I fakat pretjerujes u svojoj bahatosti u kojoj zakljucujes sta opterecuje i ne opterecuje moju savjest.

I naravno, ponovo mi nisi odgovorila na pitanje, nego si po stoti put izvukla to s martama, koje uopce nema veze s onim sto sam te pitala. :) Ali nema veze, ionako si vrlo uspjesno izignorirala skoro sve argumente koje sam iznijela, cak i istrazivanja koja si sama trazila da ti ih dam, i zakacila se za jedino sto mi mozes predbaciti, a sto se desilo prije 11 godina. Usput se sprdajuci gdje god stignes, jer valjda je i tebi samoj jasno da vise nemas sto reci, a ne daj boze priznati da si u krivu :hihi:
Stoga, ne vidim zbog cega vise nastavljati ovu raspravu, niti na koji nacin s osobom koja argumente ignorira i preskace :) Ali nadam se da je bilo korisno za ove korisnice koje citaju sa strane :)
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: trulo društvo

Post by Zlatka »

ow wrote:Naravno da je odvratno. Nitko ne voli kada se ogoli sustina necijeg postupanja na najdrasticniji moguci nacin koji pogadja u oko.
No, moram priznati to sam i htjela.
Licemjerje je licemjerje.
A ono se ocituje u spremnosti da nameces nekome svoj sustav vrijednosti, kojeg se ni ti sama nisi u stanju pridrzavati.

Dodir je u ovu raspravu upala zbog renatinog licemjerja.
Koliko je manje licemjerno kada na tri stranice razvija rasprava o etiičkim načelima i veganstvu, u kojoj se obilno docira kako bi neki drugi ljudi trebali zivjeti, od kojih se, gle cuda, ni jedna ucesnica dosljedno ne prodrzava svojih etickih nacela?
Rekla bi moja pokojna stara: lako tudjim kurcem po koprivama mlatiti....
Nisam znala kako je sudjelovanje u raspravi nametanje sustava vrijednosti. :cudise: Ja u nijednom postu nisam rekla 'go vegan' ili bilo što slično. I sama sam priznala kako sam licemjer zato jer kužim, a radim suprotno iz nekih svojih privatnih razloga. Nabrajati ih ovdje ili govoriti koliko ja to točno životinja pojedem mi je bedasto i nepotrebno isto kao i brojanje prosvjeda na kojima je netko bio i na tu razinu se ne spuštam.
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
Post Reply