U IME OBITELJI I U IME SVAKE OBITELJI

Post Reply
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

U IME OBITELJI I U IME SVAKE OBITELJI

Post by daleka »

Danas sam na svom fejsu napisala sljedeće :

Čitam da su ovi U IME OBITELJI uspjeli sakupiti 500.000 potpisa. I ajde ok, sakupili su, doći će možda do referenduma, možda će i referendum proći i možda će doista u Ustav biti upisano da su MUŠKARAC + ŽENA = BRAK...i još kao šećer na kraju možda će biti prijevremeni izbori gdje će vrlo vjerojatno HDZ odnjeti pobjedu, jer ljudi su ovce i zaboravljaju olako ono što je bilo prije par godina . I onda ćemo na kraju opet imati jednu mračnu , primitivnu, orgraničenu, zaostalu , nazadnu Hrvatsku. Ali neka tako i bude. Čini mi se da smo to sami i tražili.
Nije to ono što želim reći vezano za temu U IME OBITELJI....Ono što želim reći je to da me zanima koliko je vas to potpisalo? Koliko mojih prijatelja, tko iz obitelji, tko iz moga mjesta ? Tko je bio toliko licemjeran pa zaboravio kakav ima brak, kakav ima odnos spram djece, da li ima ljubavnika ili ljubavnicu, da li psuje, udara , vrijeđa svog bračnog druga, da li zbog kocke, alkohola, droge zapostavlja svoju djecu, da li tu istu djecu maltretira ? Zanima me tko je zaboravio svoj žvot i dozvolio sebi da odlučuje o tuđem životu ? Tko se to nije ševio prije braka, a zakljinje se na kreposan život ? Koja žena nije ostala sa trbuhom do zuba i tako išla do oltara ? Zanima me kako svi ti mogu sebi pogledati u oči nakon što su potpsali ?
Zanima me kojem se to Bogu mole tako žustro, a da nisu pročitali njegove riječi koje govore suprotno od onoga što čine potpisujući taj papir ?
Čemu tolika diskrimniacija, strah ,jednoumlje, nerazumjevanje?
Koja to mora biti mržnja u ljudima kada se boje da će im homoseksualci ugroziti zemlju ako bi slučajno imali ista prava kao i oni ?
Zapitaju li se ikada da li je bolje biti dijete homosekusalnog para koji to dijete doista želi ili je bolje biti dijete neke majke i nekog oca koji su to dijete odbacili i ostavili u domu za nezbrinutu djecu ?
Ja osobno nikada nešto takvo ne bih potpisala. Prevenstveno zbog svojih uvjerenja, zbog onoga što jesam, zbog mog braka koji je propao, zbog samohranih roditelja, zbog djece koja su napuštena,zbog svih svojih homoseksualnih prijatelja i njihovih prijatelja, zbog svog djeteta.
I možda neki misli da zbog čega se ja toliko nerviram, da me ne bi trebalo biti briga, da neka samo okrenem glavu na drugu stranu, ja se zapitam onda...Pa ako ćemo svi okretati glavu na drugu stranu, ako nećemo pustiti glas, ako nećemo učiniti nešto za druge, ćemu uopće svrha našeg postojanja.
I na kraju me zanima...Gdje su to odjednom nestali ljudi ?! Jer ja ih ne vidim više.


Iako znam da smo svi ovdje istog mišljenja i da nas vjerojatno sve boli i zgražava ovo što se dešava.
Ovaj svojevrsni lov na vještice , mene ipak nešto zanima :

Što ako im doista uspije to progurati u Ustav ?
Kako se boriti protiv toga ? Kako nastaviti živjeti u zemlji koja te ne priznaje ?
I još bezbroj tih kako mi se vrzma po glavi ...

Što vi mislite o tome drage moje subornice ...
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: U IME OBITELJI I U IME SVAKE OBITELJI

Post by renata »

ma to je,klasična udruženost HDZ i crkvenjaka.
prvi su lopovi-i to najogavnijeg tipa:najvažnije da se ja nakradem,a drugi komodno mogu gladovati.
drugi su opasni licemjeri,koji ciljano zloupotrebljuju Božju riječ,huškajući brata na brata-
što je protivno Božjem nauku.
koliko su bez ikakvih skrupola-pokazuje i to,što su išli ljudima na kućna vrata po potpise,
a da nijednom nisu pogledali dal imaju ti ljudi što za jesti i koliko im je oskudan objed.

nedavno u Dalmaciji san se raspravljala sa mojim društvom po pitanju "neprirodnosti"
istospolne veze,argumentirajući da ne vidim razlike između spolnog akta,između muža i žene,te istospolnog para,pri čemu su mi rekli da sam "u pravu"-navela sam sve disfunkcionalnosti
heterosexualne obitelji,ukoliko nije skladna,istinita-dakle-sve ovo što je navela daleka.
međutim-ostao mi gorak okus takve pirove "pobjede",jer sam trebala jednostavno reć,
da je ljubav mjerilo svega...
Post Reply