gladjanska neposlušnost

Post Reply
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

gladjanska neposlušnost

Post by Jelena-E »

User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: gladjanska neposlušnost

Post by Jelena-E »

Pre nekoliko dana sam pogledala ovaj video I otvorila sam temu ovde ali verovatno nikome nije ni bilo jasno šta sad sa tim... video I kakva je to tema...
Al kad sam uhvatila malo vremena pretražila sam ko je u stvari ovaj Howard Zinn čiji je govor Matt Damon pročitao.
Ostaviću link njihove organizacije koja se zove "Voices of peoples history"
http://www.peopleshistory.us/

Organizacija je aktivna u Americi u bavi se edukacijom ljudi u cilju razvijanja društvene svesti I uopšte bunta u ljudim kako bi naše društvo napredovalo. E sad ja sam lično mišljenja da je čovek ne može na silu da promeni ništa I da se sve promene u društvu odvijaju postepeno. Shodno tome obrazovanje I razvijanje svesti kod ljudi je ključno kako bi se uopšte nešto promenilo na bolje.

Ali kako to kad je naš obrazovani sistem cenzurisan. Ovde se sad prisećam jedne emisije koju sam gledala na B92 sa Mirom Furlan koja je rekla da je njen sin ide u školu u Americi I da kroz dosadašnje školovanje nije imao da pročita ni jednu jedinu knjigu koja obrađuje temu bunta.



Ostaviću I video te emisije gde je iznela nešto meni jako zanimljivo a to je da se obrazovanje I razvoj društva ustvari "oslanja na dobru volju pojedinaca"

E sad što davim sa svim ovim pa evo već danima razmišljam kako je ljudsko društvo ustvari u ideološkom procepu. I sad svi se bune I kritikuju ali niko ljudima ne nudi nešto novo neki novi oblik društvenog uređenja na koji bi se oslonili. Pa me interesuje kakva su vasa mišljenja o tome?
Post Reply