Žene u politici

Post Reply
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Žene u politici

Post by Mrs Dalloway »

Zaintrigirana govorom argentinske predsjednice Cristine Fernandez u UN, koji je izazvao buru i zbog kojeg je prekinut TV prenos iz UN, razmišljam o ženama u politici.
Možete stavljati fotografije, snimke ili tekstove o savremenim političarkama ali i o onima iz prošlosti.

phpBB [video]


Ukoliko vas zanima, a mrzi vas da slušate čitav govor Cristine Fernandez, obratite pažnju na posljednjih pet minuta ili pročitajte tekst: http://www.dnevno.rs/vesti/svet/143525- ... renos.html
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: Žene u politici

Post by Mrs Dalloway »

Kontroverzna ali nezaobilazna Angela Merkel. Za jedne spasiteljka Evrope, a opet za druge savremeni firer ženskog lica. Po mnogima je trenutno najmoćnija žena na svijetu.

Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Žene u politici

Post by ow »

Žene u politici pokazale su se promišljenije, bolje, temeljitije i više orjentirane interesu zajednice.
Čak i na banalnim primjerima u našoj balkanskoj krčmi.

Primjer o tome što želim reći u HR je bila Jadranka Kosor (nedodirljiva shu - ne uvlačim ti se).

Dakle, bila je podpredsjednica vlade, djelovala glupa ko klinac, klimala glavom i bila nadasve odana Sanaderu - "kud Ivo tu i ja"
To je bilo vrijeme bahatog Sanadera, pregovori za pristup EU godinama na mrtvoj točki, muška bratija arčila lovu u ogromnim količinama.
Onda Sanader pobjegao a Kosoricu ostavio kao nasljednicu nadajuć se da će ona i dalje slijepo izvršavati svaki njegovu zamisao.
Ali klinac.

Kada je ona preuzela funkciju odjednom je počela rješavati probleme.
Za čas posla se dogovorila sa Slovencima oko pristupnih pregovora, čvrstom rukom spriječila puč koji je Sanader pokušao izvršiti kada je vidio da ga ona ne sluša, otpustila pritisak na DORH i počelo procesuirati političare iz njene stranke, uvela štednju u političkim redovima, umjesto poreznog guljenja sirotinje uvela najsocijalnije osvješten porez ikada (harač tko se sjeća) i na kraju provela prve i jedine unutarstranačke demokratske izbore u HR.

Naravno, ljudi na ovim prostorima su glupi ko ku*ac pa su, vođeni udbaškim medijima i raznim kriminalnim interesnim zajednicama koje su putem medija navele javnost da histerično prebrojavaju Kosoricine broševe i ismijavaju "dej after jesterdej" jer joj nisu mogli naći neki konkretan kriminal.

Umjesto nje, dobili smo vucibatinu Milanovića, a HDZ preuzeo udbaško kriminalni Karamarko i odosmo očito u 3MP

Na ovim prostorima, čini mi se, žene dugo neće isplivati na površinu jer smo jednostavno primitivna kriminalno rodijačka prćija u kojoj i najbezvrijedniji i najnesposobniji, najpokvareniji i najnepošteniji muškarac daleko više nego najsposobnija, najpametnija i najpoštenija žena....
ne tvrdim da je Kosorica to, ali nama ni Savka nije ništa vrijedila.....

Image
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Žene u politici

Post by Instinct »

Image

Eva Kaili.
Grkinja.

E bome...

:love:

EDIT:
phpBB [video]
Nemam pojma što pričaju ali nebitno. :cupid:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: Žene u politici

Post by Mrs Dalloway »

Instinct wrote: Eva Kaili.
Grkinja.

E bome...

:love:
hehe, samo gledaš kako izgleda :laugh:
a ja nakon ow očekujem jednu priču o Savki Dabčević-Kučar :zmig:

Za sada samo slika Savke Dabčević-Kučar, jedne od protagonistica hrvatskoga projeća, za mene posebno zanimljive obzirom da je njen otac Bokelj koji se nastanio na Korčuli.

Image
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Žene u politici

Post by Instinct »

Pa šta, imam pravo primjetiti lijepu a pritom i pametnu ženu. (nije ovo jedini njen intervju koji sam pogledala :laugh: ) :ljutimse:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Žene u politici

Post by renata »

Image

Alenka Bratušek :yeah:
slaba sam na slovenke i purgerke :hihi:
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Žene u politici

Post by renata »

Image
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: Žene u politici

Post by Mrs Dalloway »

Ne pratim baš previše hrvatsku političku scenu ali preferiram zelene, pa u skladu sa tim Mirela Holy

6:07 „Ne želimo sudjelovati u ovakvom, kako da kažem, verbalnom prepucavanju jer želimo da premijer bude smiren, da ne bude uzrujan i da dobro radi svoj posao.“ :lol:

phpBB [video]


a još kad se crkva obruši na nekog kod mene odmah +
http://www.jutarnji.hr/zestoki-napad-bi ... -/1242011/
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Žene u politici

Post by naturale blonde »

su gore od politicara,zaboravljaju da su zene

holy mi se svidja,jedina
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Žene u politici

Post by renata »

naturale blonde wrote:su gore od politicara,zaboravljaju da su zene

holy mi se svidja,jedina
možda je greška što od njih puno očekujemo-upravo zbog tog -što su žene.
djelomično smo si i same krive(sve građanke)što ne pokucamo na vrata njihovog kabineta
i predočimo probleme kako bi političarke bile informirane.
ako nemaju točnu informaciju-i ne mogu nešto poduzeti+što svakog malo moć lupi u glavu..
User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Žene u politici

Post by Dora »

Image


Image
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Žene u politici

Post by renata »

interesantno-što su muški moćnici-za Bratušek rekli:
da će joj mandant premijerke biti kraći od njenih kratkih suknji-
očito se ne razume u dobre noge, :hihi:
a u sposobnost kvalitetnih žena političarki-još manje..
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Žene u politici

Post by Instinct »

Image

Image

Image

Mhm.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Žene u politici

Post by renata »

Jedino što kod nekih političarki mi se sviđa
je izbor žena tjelohraniteljica :hihi:
zlu ne trebalo.. :)
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: Žene u politici

Post by Mrs Dalloway »

Times proglasio Angelu Merkel osobom godine
http://www.jutarnji.hr/times-proglasio- ... e/1262834/
Last edited by Mrs Dalloway on 27 Dec 2014, 23:25, edited 1 time in total.
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: Žene u politici

Post by Mrs Dalloway »

Lisa Hana, ministarka kulture i omladine Jamajke
Image

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... _id=940593
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Žene u politici

Post by ow »

Savka Dabčević Kučar - moja omiljena političarka.

Sudbina Savke Dabčević Kučar u stvari oslikava tragediju ovih naših vukojebina u okviru koje sva politička kretanja određuju podzemne struje nekadašnje SDB (ja ih iz milja zovem UDBA).
(ako ste gledali izvrstan film Profesionalac ili snimku s Pink-a one emisije gdje gostuje Kristijan Golubović i neki stari udbaš - bit će vam sve jasno)

Savka je bila vrlo obrazovana, dosljedna, socijalno osjetljiva ali i pozitivno nacionalno osvještena političarka kakva se ne rađa često. U tandemu sa Mikom Tripalom bila je pravac kojim, da smo krenuli, danas bi svakako bili - ako ne Švicarska a ono barem blizu Austriji.

Mi na ovim prostorima nikada nismo birali najbolje. Da jesmo - Savka bi bila izabrana na prvim izborima 1990-te a u tom slučaju i rat bi bio daleko manje krvav, ako bi ga uopće i bilo.
No upravo UDBI se ta opcija nije ni malo svidjela.

Ni na drugim predsjedničkim izborima nismo joj dali priliku - danas to hrvatski narod plaća siromaštvom, ovrhama, deložacijama, nezaposlenošću, ali nisam baš sigurna da je onsvjestan toga.

Uglavnom Savka je iznimna žena kojoj ČAST nije dopustila da se na nelegalan način dokopa vlasti, gamad joj nikada nije dala priliku da pokaže što doista zna i može...
Za Hrvatsku - to je propuštena prilika čije posljedice će osjećati generacije još stotinama godina....

Inače što se tiče njenog djelovanja u ranim 70-tim, samo jednoumna partijska bulumenta moga je to proglasiti nacionalizmom.
Tito je to kužio i i on sam nije bio daleko od toga pravca razmišljanja, no na žalost, morao je naći "kompromis" da smiri udbašku gamad što je učinio udaljavanjem iz politike Mike, Savke, Latinke i Nikezića.
No da ih je u stvari zapravo podržavao svjedoči donošenje Ustava iz 1976 koji je u stvari ublažena verzija pravca i promišljanja koje je navedena četvorka pokrenula.
Znao je stari da smo mi još uvijek previše primitivni i glupi da bi skontali što je demokracija.....
Image
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Žene u politici

Post by nedodirljiva »

hmmm ok :dakle: ow.. necu tvrdit.. :scratch: ali mislim da si fulala temu.. :daa: jer "posljednji pozdravi i osmrtnice" :mis: spadaju u "Drustveni kutak" :mis:

al ajd obzirom da si kao tu glavna nek ti bude koji offTopic :roll: :mis: :zmig:

ps: nije da se hvalim.. al moja je zgodnija od ovog tvog gabora gore :idiot: al ajd necu sad cjepidlacit.. ko jos gleda izgled danas.. :daa: bitno je ono iznutra :folko:

Image

:mis: :galeb: :zmig:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Žene u politici

Post by ow »

Šta, pa zar se ti nisi po najnovijem zaljubila u Kolindu?

phpBB [video]


Image

Em je zgodnija em za "dej after jesterdej" jednostavno kaže "today" :lol:
Last edited by ow on 15 Jan 2015, 23:55, edited 1 time in total.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Žene u politici

Post by naturale blonde »

da sam zena politicarka svi podredjeni bi mi bili /e zene

mladje
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Žene u politici

Post by nedodirljiva »

ow wrote: Em je zgodnija em za "dej after jesterdej" jednostavno kaže "today" :lol:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: onak krepat cu od smjeha.. koja si ti budala bokte ja ne vjerujem :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

al moram priznati da je na ovoj slici čak i zgodna :hihi: .. ali mene se od "njene ljepote" ipak više dojmio njen početak inauguracijskog govora (koji je iscurio u javnost) :daa: ..

„Dragi građani i građanke, seljani i seljanke, mještani i mještanke, otočani i otočanke, poluotočani i poluotočanke, zaseočani i zaseočanke, kvartovci i kvartovčanke, kućnici i beskućnici, radnici i javni sektore, pošteni narode..... i kolege HDZ-ovci…“ :daa:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Žene u politici

Post by ow »

nedodirljiva wrote:
ow wrote: „Dragi građani i građanke, seljani i seljanke, mještani i mještanke, otočani i otočanke, poluotočani i poluotočanke, zaseočani i zaseočanke, kvartovci i kvartovčanke, kućnici i beskućnici, radnici i javni sektore, pošteni narode..... i kolege HDZ-ovci…“ :daa:
Ah vidim, smeta ti što je tebe stavila na zadnje mjesto :lol:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Žene u politici

Post by nedodirljiva »

pa je.. malo mi je zasmetalo :scratch: čak je i tebe pozdravila prije mene i to odmah nakon građana :rofl: :bljee: :mis: :mis: :rofl: a valjda svakome po zaslugama kaj ja znam kak to ide.. :tadam:

btw.. ne znam dal sam ti ikad zahvalila na "podnicku" koji si mi podarila :daa: :marti: svaki put mi je toplo oko srca kad ga vidim :klep:

:klep: :hihi:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Žene u politici

Post by Dora »

Image


Image


Image


Image


Kakva zena :djurdja: :zbunj:
Post Reply