samoubojstvo

Post Reply

samoubojstvo smatrate

kukaviclukom
2
11%
hrabroscu
2
11%
psihickim poremecajem
1
6%
nesto drugo
5
28%
ocajnickim nastojanjem da se okolini ukaze na problem s kojim se odredjena osoba ne moze nositi.
8
44%
 
Total votes: 18
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

samoubojstvo

Post by seagull »

Potaknuta nedavnim dogadjajima (pogotovo s onom pricom o dvije cure koje su se zajedno bacile sa zvonika) potezem ovo pitanje.

Tu bi se sad mogla napraviti razlika izmedju samoubojica koje su maloljetni ili nedovoljno zreli ili kao osobe koje nemaju formiranu licnost, i one starije koji imaju formiranu licnost, ali su labilne osobe i ne mogu izdrzati pritisak.

Sta vi mislite o tome?

I mozete li uopce zamisliti trenutak u kojem se bacate s mosta, sa zvonika, pod vlak ili da podignete ruku na sebe u bilo kojem smislu?
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

Fali ti: ocajnickim nastojanjem da se okolini ukaze na problem s kojim se odredjena osoba ne moze nositi.

Da to ima - ja bih odabrala to.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

dodaj
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Mislite li da bi se netko pokusao ubit i namjerno to ucinio krivo samo da pokaze da postoji problem?
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

Ne, ja mislim da osoba ima nerjesiv problem (bez obzira koliko se nama mozda taj problem cinio nevazan) i onda salje signale okolini ocajnicki trazeci pomoc (bez obzira sto mozda ti signali i ne izgledaju toliko ocajnisi).

Kada se nitko ne te signale ne osvrne, osoba se osjeca napusteno, usamljeno i misli da nikome do nje nije stalo. Moguce je da to onda napravi iz ocaja ili sto se zeli osvetiti okolini.
Ovo je jako uopceno, no u principu nitko se ne ubija zato jer mu je to bas cool.
Ljudi se, ako nemaju neku dijagnosticiranu psihicku bolest, ubijaju tek onda kada vise ne mogu izdrzati u vlastitoj kozi, kada ih toliko nesto boli da im smrt izgleda kao spas, kada jednostavno ne vide drugi izlaz iz situacije u kojoj se nalaze.
Ako izgube smisao zivota, ako im vlastiti zivot vise ne predstavlja nikakvu vrijednost zbog izgubljenih ili neostvarenih odnosa, osjecaja, ljudi.

Definitivno nisu kukavice, jer klinac je lakse ubiti se nego se boriti sa zivotom. Tesko se izraziti no iz iskustva mogu reci, koliko god sam znala biti na dnu, pa kao i svi u ocaju pomisljala na samoubojstvo - ili sam sebe previse voljela da bih povukla konacan potez, ili nisam imala dovoljno hrabrosti.

Samoubojstvo je autodestruktivan cin, vecinom uzrokovan ogromnom duhovnom i emocionalnom boli. Jer se ljudima u tom trenutku cini da im fizicka bol ublazava psihicku. Ljudi razlicito reagiraju kada ih obuzme neizdrziva psihicka bol. Nekom je dovoljno da zabije nokte u svoje meso, netko golom sakom grune u zid, netko cupa kosu - no sve to moze iamti zajesnicki nazivnik - samopovredjivanje i vecina nas je barem nekada imala potrebu za samopovredjivanjem.

Samoubojstvo je samo krajnji ekstremni oblik samopovredjivanja.
Barem se meni tako cini.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

mislim da ne zele osjetiti bol. zele samo da sve to prestane. ipak kod samopovredjivanja ljudi zele osjetiti fizicku bol da ona nadjaca onu psihicku. samoubojice nista vise ne zele osjecati. pa ni bol ni fizicku ni psihicku. i ne treba znaciti da uvijek salju signale. ako stvarno zele da sve nestane. ako zele jedno veliko nista. pokusavat ce ne pokazivati to okolini jer im u tom trenutku ne pase "sasavanje" njima pase nestajanje.
improvizacija je moj hobi
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

Mora se povući linija između djece koja su još nedefinirane ličnosti i odraslih koji bi se trebali moći nositi sa problemima. Ne možemo ih strpati u isti koš!
Ove djevojčice su očito imale težak problem, a to + hormoni+ okolina= zvonik.
Ali samoubojstvo odraslih ljudi smatram kukavičlukom jer zaista je puno lakše sve prekinuti nego se i dalje boriti. I sama sam bila na rubu ,ali kad god bih pomislila na to da naškodim sama sebi sjetila bih se drugih ljudi oko mene. Sebično je ubiti se
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

zamisli da si stvarno bila na rubu i da si stvarno zellis sve prekinuti, ne zelis privuci paznju, samo prekinuti, nestati i zamisli da nisi uspjela iz straha. znala bi da to nije kukavicki cin.
improvizacija je moj hobi
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

kakav kukavicluk , aj zamislite gay osobu bez novca koja zivi u sredini a u toj istoj sredini su svi homofobi i konzervativni i svaki dan slusa kako to treba ubit zaklat a onda roditelj ili osoba koja je uzdrzaje sazna da je gay i jos je i napusti i sad ta osoba sama bez novca i bez potpore jedino rijesenje vidi u samoubojstvu i zeli prekinit bol
i na kraju se ubije ili poludi pa napravi masakr a onda i sebe ubije :(
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

zenia wrote:I sama sam bila na rubu ,ali kad god bih pomislila na to da naškodim sama sebi sjetila bih se drugih ljudi oko mene. Sebično je ubiti se
No zamisli da su oko tebe ljudi kojima nije stalo, zena koja se fuca okolo, odrasla djeca kojima se zivo jebe sto se s tobom dogadja, dug od 750.000 kuna koji su u tvoje ime napravili zena i djeca, a ti sa minimalnom placom koja ti nije dovoljna niti da pokrije ovrhe. Onda te gazda izbaci iz stana, ide zima a ti nemas kamo i kao zacin svaku drugi dan te sin ispizdi jer je narkoman i hoce lovu za dop.

Ne ubijaju se oni koji oko sebe imaju razumjevanje i paznju. Covjeku je jako puno potrebno da potone, a ponekad tako malo da se podigne. A ne dobije niti to malo.
Da je drugacije, samoubojstava bi bilo daleko vise nego sto ih sada ima.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

Inace sklonost suicidu se smatra psihickom bolescu poput dugotrajnih depresija i kojekakvih slicnih stanja. kada se na vrijeme dijagnosticira moze se uspjesno lijeciti.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Samoubojstvo je očajnički pokušaj da se okolini ukaže na problem koji postoji, a s kojim se osoba ne može nositi, pred kojim svatko zatvara oči, a kad je kasno, svi se čude, naslađuju, komentiraju i spekuliraju... Samoubojice su žrtve i to treba jasno reći... Žrtve su društva, žrtve su bezosjećajnoga i hedonističkoga mentaliteta koji danas vlada... To su pretjerano senzibilne osobe koje nose "bol svijeta" na sebi, i to doslovno... A nitko ne razumije, ne vidi ili ne želi vidjeti... Kolega s mog faksa je prije dvije godine počinio suicid... I na van, nije se niti naslućivalo da ima problema... Bio je izvrstan student, cijenjen... I nitko nije mogao ni pomisliti da bi to napravio... Al' ipak jest... Ljudska je duša vrlo ranjiva... Možeš se poigravati i zezati s razumom, s dušom i emocijama, ne... Samoubojice su osobe koje nisu same krive za svoj postupak... Okolina je počesto, ta koja je odgovorna... I tko je malo labilniji i krhkiji, ne prođe dobro, na žalost...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

slazem se leom osim u tome da je manje odgovoran pojedinac od okoline. ipak mislim da se neko sam rokne, jer odabere da je njemu takav nacin rjesavanja problema najbolji. neki ljudi se ubijaju zbog stvari koje nemaju veze sa okolinom. recimo ako se zaljube u nekog ko njih nece i blabla...been there, done that...almost... :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

A dobro... To svi prođemo... Ipak, kad netko počinja suicid, to počesto i nije neki hir ili mladenački zanos... Ti ljudi obično imaju jak motiv zašto to rade ili se barem čini jak u to vrijeme... Da je tim djevojčicama netko na vrijeme pomogao i prepoznao da nešto nije u redu, one bi vjerojatno poživjele... Poslije bi se možda čudile samima sebi i onome što su namjeravale. Ipak, u tom trenu, to je stvarno, motivacija je prisutna i to je to... Izvršenje slijedi... Mladi ljudi su obično, vrlo često vjerni, pa čak i u onim najbudalastijim stajalištima i mišljenjima, i to tjeraju do kraja... Nama neshvatljivo, al' je tako... Trenutak čini čuda... Kako bi moj dragi Hesse rekao: "Vrijeme ne postoji..." I zbilja se sve svede na važnost i bitnost trena odluke, pa i one pogubne i destruktivne.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

e sad se opet slazem osim sto bih jos dodala da nekad stvarno samoubojstvo moze biti dobro rjesenje. cak i ako se ne radi o teskoj bolesti i blabla. recimo, ako objektivno shvatis da ti je zivot sranje i ne znas nacin da ga popravis, a ne zelis/ne mozes vise ni minute izdrzati...
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

E... S ovim se ne slažem... Život nikad nije sranje... Uvijek ima ono nešto što te pokreće... Ako ne ništa, onda ljubav... Zamisli samo koliko jedan čovjek ima kvaliteta koje su samo njegove, nezamjenjive, i kolko svaki od nas može dati svijetu... I koliko je svaki od nas nezamjenjiv stvor... I sad da se ubijamo?! Ma ne... Treba gurati naprijed... Treba se suočavati sa životom svaki dan... To je izazovno... Život ponekad i nije nešto baš, al' je vrijedan življenja...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

je, super sve to. samo sto prosjecan samoubica ne razmislja o dobrobiti covjecanstva i posebnoj misiji svakoga od nas. njega nesto boli i to je ono sto je jedino vazno. ako je neko smrtno zaljubljen u nekoga koga boli ku*ac, i odluci da ne zeli vise tako zivjeti jer mu je prevelika patnja, a to traje i traje, onda jebiga, realno je najbolje rjesenje ubiti se.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Uvijek ima izbora... I kad je crno da crnije ne može biti... Stvar je odluke... Teško je biti realan u takvim situacijama i lako je govoriti, to znam... Al' ipak... Život je više od jednoga trena... Treba pokušati izvući pouku iz patnje...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

vjeruj mi da ti u tom trenutku nije do pouke. nego ti je samo do toga da vise jebeno prestane. i ako mislis da ne moze prestati...ne preostaje nista drugo...
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

A znam... Toga sam svjesna... Ipak... Tužno je to... Treba gledati na onu vedriju stranu života... Sad bi Alex rekla: "To je teško, al' nije nemoguć
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

znam ja sve sta treba. ali u stvarnosti covjeku koji je debelo zagazio u razmisljanje o samoubistvu ne predstavljaju nista prazne floskule "treba gledati vedriju stranu".
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

To da... Eto... Kad bih ja znala da se netko ima namjeru ubitoi, a jako mi je drag... Napravila bi sve da to ne učini, nego da živi... Ma sve. šta bi god trebalo...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

mene je jedino spasilo to sto me roditelji vole. i to sto sam ego-manijak.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

I ja te volim! :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

eto super, onda se definitivno necu ubiti. :) bar ne jos. :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
Post Reply