Ante Tomić: Svatko ima svoj križ, pa i Marijana Petir.

Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Ante Tomić: Svatko ima svoj križ, pa i Marijana Petir.

Post by ow »

Nikakvo iskušenje ne može pokolebati gospođu Petir da s vrata skine križ, pa ni eventualno upozorenje liječnika da bi trebala naći nekakav manji, jer bi joj onaj strahotno veliki kojim se zakitila mogao ozbiljno ozlijediti kralježnicu.
Zaista, netko bi svakako morao kazati narodnoj poslanici da je riječ o simbolu i nije nužno da križ bude u naravnoj veličini, dimenzija onoga originalnog s Golgote.
:lol: :lol: :lol: :hohoho: :hohoho: :hohoho:

Cijeli clanak: http://www.jutarnji.hr/ante-tomic--svat ... na/956132/
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Ante Tomić: Svatko ima svoj križ, pa i Marijana Petir.

Post by djurdja »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ali, dobro, možda je ipak bolje ovako. Znate i sami kakvim su životinjskim maltretiranjima u nas izloženi odani kršćani, kako ih pljuju i vrijeđaju na ulici, tuku po crkvama, kako redovnice i redovnici gladuju, u kakvim bijednim, vlažnim potleušicama žive biskupi, da se upravo ne možemo dovoljno nadiviti hrabrosti ove mlade žene koja će pred svima glasno reći da je vjernica.
obožavam Antu Tomića :love:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Ante Tomić: Svatko ima svoj križ, pa i Marijana Petir.

Post by ow »

Imala je petnaest godina kad je komunizam propao i već je dotad, u nježnoj dobi, iskusila užase bezbožne diktature.

Uhapsili su je s pet godina, u marici pokupili ispred vrtića Stribor i bacili u Lepoglavu. Marko Veselica i Vlado Gotovac nemalo su se začudili kad je jedno popodne zatvorski čuvar otključao vrata njihove ćelije i unutra grubo ubacio jednu sitnu djevojčicu u prljavim bijelim dokoljenkama i razderanoj plavoj haljinici s volanima.

“Bila je to Marijana Petir”, sjetio se Gotovac kasnije u svojim zatvorskim zapisima. “Ustala je s poda, pogledala nas onim jednim zdravim okom, jer drugo joj je bilo zatvoreno velikim ljubičastim podljevom, nasmiješila se i rekla: ‘Hvaljen Isus.’
:lol: :lol: :lol: :hohoho: :hohoho:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Ante Tomić: Svatko ima svoj križ, pa i Marijana Petir.

Post by Vox Feminae »

Upravo me ovaj članak nedavno potaknuo da pročitam svu njegovu zapisanu riječ. Barem na JL. :cer:
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Re: Ante Tomić: Svatko ima svoj križ, pa i Marijana Petir.

Post by piz_darija »

ahahhaha predobro! bog si tomicu!
Njezin školski sastavak na temu “Kako sam provela ljetne praznike”, u kojemu je izazivački opisala hodočašće u Mariju Bistricu, fotokopiran se potajice čitao kao emigrantska štampa, dok je ona kao narodni neprijatelj služila svoju drugu desetogodišnju zatvorsku kaznu u Turopolju. Do svoje petnaeste sakupila je ravno četrdeset tri godine robije.
:lol:
Image
Post Reply