Stravično mršava 15god djevojka najljepša manekenka na svije

Post Reply
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Stravično mršava 15god djevojka najljepša manekenka na svije

Post by Aryanim »

http://www.index.hr/xmag/clanak/stravic ... 87222.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

nisam znala kud da stavim al morala sam negdje, pa ajmo u društvo... opce neznam kak se to moze desit, al... ma procitajte prvo same clanak pa cete vidjet... nikako dobar primjer ostalim curama u svijetu...
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
InternalizedSickness
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 91
Joined: 21 Nov 2011, 11:55

Re: Stravično mršava 15god djevojka najljepša manekenka na s

Post by InternalizedSickness »

Tko voli nek' izvoli. Iako suosjećam s obiteljima ljudi oboljelih od anoreksije i bulimije, nekako nisam previše zabrinuta za ljude koji su spremni biti bolesni da održe svoj ideal ljepote. Mislim, nitko ih nije natjerao na to i nikome ne štete osim sebi. Njihov problem.

Related picture is related:
Image
Die ganze Straße riecht nach Blut, doch es ist nichts geschehen.
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Stravično mršava 15god djevojka najljepša manekenka na s

Post by Aryanim »

mozda ti se cini da ne djeluje na mlade al nazalost djeluje, jer danasnji mediji kolko su pristupacni jako djeluju na mlade...
srecom pa sam se ja ugledala na merlinku... :hihi: e ona je imala obline...
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
InternalizedSickness
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 91
Joined: 21 Nov 2011, 11:55

Re: Stravično mršava 15god djevojka najljepša manekenka na s

Post by InternalizedSickness »

Ne djeluje na sve mlade jednako - no tko ne zna misliti za sebe, mislim da toj/tome ionako iovako "nema spasa" jer su gluposti poput bolesnih ideala ljepote oduvijek posvuda.
Die ganze Straße riecht nach Blut, doch es ist nichts geschehen.
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Stravično mršava 15god djevojka najljepša manekenka na s

Post by Aryanim »

naravno da svakom drugacije djeluje, ali ako ti od malih nogu pred ocima neki recimo "ideal ljepote" nametnut preko svih medija, kolko djevojka ce se podsvjesno gristi jer nisu "lijepe" kao ove na tv, novinama itd... neke ce ic u krajnos i izgledat ko ta djevojka na ovom linku, al jednostavno mediji su premocni u danasnje vrijeme... moze se puno dobrog napravit i postic preko raznih medija, ali isto tako i loseg...
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
InternalizedSickness
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 91
Joined: 21 Nov 2011, 11:55

Re: Stravično mršava 15god djevojka najljepša manekenka na s

Post by InternalizedSickness »

Da, s time se slažem - mediji imaju prejak utjecaj. Zato sam uvijek za to da se ljude od malih nogu nauči da misle i kritički promišljaju za sebe, što se zaista prerijetko radi. Mislim da je također važno - čak važnije od sprječavanja ovih idiota da promiču anoreksiju - upoznati mlade i naivne s time da im mediji seru, kao i promicati pozitivan stav prema svom tijelu - ne nužno prema tijelu onakvom kakvo jest (ako npr. osobi od 300 kg kažeš da je savršena kakva jest i da ne mora ništa raditi za svoje tijelo, lažeš joj jer bolesti i rizik za bolesti naprosto nisu dobre za nju), nego onakvom kakvo je zdravo. Imam dojam da baljezgam tu već pomalo, sorry zbog toga.
Die ganze Straße riecht nach Blut, doch es ist nichts geschehen.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Stravično mršava 15god djevojka najljepša manekenka na s

Post by Dodir_Svile »

Mene malo zivcira ta politicka korektnost prema debelima. Izgleda kao da to nije ontopično, ali zapravo jeste. Kad vidite debelu osobu, niko joj nece reci "Jebote, kako si ogromna, pogledaj si guzicu, ti si bolesna, to nisu obline nego PLANINE!" Ali zato kad je u pitanju neko mrsav, sto istina, moze biti posljedica anoreksije, ali moze biti i jednostavno prirodna građa, uvijek ce se naci neko ko ce bez trunke razmisljanja reci "Ajme, kako si mrsava, pa jel ti ista jedes?"
And believe it or not, to je ista stvar. To sto je neko mrsav ne znaci da smije biti meta bullyinga, zato sto je sad popularno voljeti obline i tolerirati pretilost (jer je valjda pola svijeta pretilo, pa let's adjust), a zgrazati se na manekenke koje su mrsave.
Ne smatram da treba promovirati anoreksiju, ali ne treba isto tako promovirati ni pretilost od koje, let's face it, pati 300% vise cura nego od anoreksije.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Stravično mršava 15god djevojka najljepša manekenka na s

Post by fireandice »

Ne bih ja rekla da ljudi štede gojazne osobe u svojim komentarima. U suštini ni tim gojaznim ne kažu to što si ti navela, već analogno tome što kažu izrazito mršavim, otprilike:"A šta misliš da malo smršaš? Baš bi ti dobro stajalo..." i sl.
Ni anoreksičnim niko ne kaže tako lako:"Alo, kosturu jedan, gle na šta ličiš, nigdje dupeta, nigdje sisa, ravna k'o daska, a tek ti zrubljeni zubi... Misliš da se ne vidi na njima da povraćaš svaki dan?"
Hoću reći da su ljudi nekorektni i prema jednim i drugima, a ne da jedne štede, dok druge osuđuju, što mi je besmisleno svakako, jer u principu, ako neko ne zna jednostavno izložiti rizike i dati savjete o pravilnoj ishrani, nema onda šta reći.
Post Reply