EU referendum

Post Reply
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

EU referendum

Post by djurdja »

Kako se blizi referendum glasanja za ili protiv ulaska u EU, tako sam, a vjerujem i vecina nas, sve više bombardirana mailovima u kojima nas uvjeravaju da zaokruzimo NE ili DA.
Vrhunac mi je danas članak http://danas.net.hr/hrvatska/page/2012/ ... tml?pos=n1 koji mi liči na ucjenu i pritisak.
Iskreno ni sama još ne znam što ću zaokruziti. Znam jedino da smo u teskoj banani i da nam nece biti lako nikako, ušli mi ili ne ušli. Istina izmedju ovih mailova ZA i PROTIV je negdje na sredini. Sredina je i između onoga što ćemo dobiti, a što izgubiti, iako tu nismo uopce dobro informirani. Istina je i negdje u osluškivanju mišljenja građana članica. Osim toga neki crni scenarij mi je u glavi, da smo mali i slabi, političari su nam nikakvi i čini mi se da će nas EU progutati, iskoristiti naša bogatstva (koja sami premalo cijenimo) i da ćemo nestati u bespućima Velike Europe. A onda si mislim da je to možda jedini način da nam država dobije neke novce pa će nam onako za početak možda bit malo bolje.Stoji i pitanje da li je dobro ulaziti u EU u jeku najvece krize?
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: EU referendum

Post by Afrodita »

šta zaokružili da zaokružili ZNA SE da ćemo uć..ovo je sve obmanjivanje jadnog naroda.."referendum" -za budale.. kao dali ga da bi se mali čovik osječa važnim eto sve mi odlučujemo..jeben njih i evropu..koliko ja znan mi smo u evropi od uvik..imamo sve a zavraga kad ne možemo bez čizme nad glavom..ko bogato smo siroće kojem je staratelj jedino mačeha...al da prostite kud god mi kročimo nešto razjebemo pa ne dam ni dugog vika toj "evropi" s nama...
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: EU referendum

Post by Afrodita »




JEBALA IH EVROPA
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: EU referendum

Post by la pittura »

jebo te thompson!

ot. ja bi pitala pusicku hoce li marihuanu dati makar onima koji ostanu bez penzije? :cer:
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: EU referendum

Post by Afrodita »

a tebe Pusićka e :P
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: EU referendum

Post by Bubble »

Glasat cu protiv :bubble:

Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: EU referendum

Post by la pittura »

Ovo sto prica ovaj klipan je cista budalastina i cini mi se da mu je neko dao novce da to isprica, a da i ne razumije sta govori. Pun mi je kufer tih prica o opasnim yugosferama i komunistima “teroristima”.
Jasno je ko je globalni terorista. Pri tom mislim na krupni kapital i njegov nemilosrdni interes. A kako isti stoji iza neprirodne, netransparentne i licemjerne tvorevine kakva je EU naravno da je normalno imati sumnju o pridruzivanju istoj. Nedodirljivost sakrivena u formi goleme briselske administracije koja ce nam, boze moj, omoguciti demokraticnost i liberalizam svake vrste... nije nego.
Samo cemo dobiti jos jedan neprobojni koncentricni krug za ostvarivanje minimuma prava ljudskih, socijalnih i svih ostalih, ogromne troskove, namete raznih vrsta, nepodnosljivu zaduzenost i sl.
Nije mana ne biti formalno dio unije, a tvrdim da cemo ostati dio evrope koji njima istima nece biti nista manje interesantan.
Nekako mi imponuje, kao i u svojoj kuci, osjecati se svoj na svome. Cute oni van politike a koji bi imali zaista nesto reci, znaci ocekuju neku nagradicu. Steta sto mi nemamo pravu svijest o tome i gledamo gdje cemo se kratkorocno ogrebati, mislim na sve nivoe naseg drustva od najnizih do najvisih, i sto ce se zloupotrebiti svaka odluka ostali van unije ili usli u nju.
e.gif
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: EU referendum

Post by djurdja »

Afrodita, volim mislit da moj/naš glas nešto znači. Ne smatram se time vazna, nego sam/smo dio zajednice koja čini ovu drzavu u kojoj zivimo i koju vecina nas voli i stalo nam je, bez obzira na sva sranja koja se u njoj dešavaju. Najgora mi je solucija biti protiv a ne izaci na referendum.

LP slažem se sa svime što si rekla :super:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: EU referendum

Post by Afrodita »

Naravno Djurdja da nam je stalo,bar večini i da volimo mislit da naš glas nešto znaći,sve to stoji..možda sam se malo krivo/pravo izrazila ali ja osobno se osječam kao "budala" koja vjeruje da može pridonijet a u startu znam da sam u zabludi..naravno da ću izać na referendum,bez obzira na moju opravdanu ili ne opravdanu skeptičnost.. evo koga god sam pitala ili se našla u priči s ljudima koji su se sami izjašnjavali ( i znani i ne znani) još nisam naletila na odgovor DA..pa me sad čisto interesira šta će bit..
a mislim da smo Mi mogli na drugačiji način davno riješit ovaj problem...Tribali smo se svi zajedno dignit na noge i dat do znanja jednoglasnim usmenim putem šta želimo..i da se s nama ne može manipulirat tek tako...al jbg. kukavice bili ,kukavice ostali..glavno da se mogu dizat bune protiv lezbača i pedera i kojekakvih pizdarija a kad je nešto VAŽNO svi u mišje rupe i cijućemo jedni drugima i pametujemo..sloge nigdi..žalosno..
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: EU referendum

Post by djurdja »

ma skuzila sam ja tebe i kaj si htjela reci :) i na zalost ima puno istine u onome sto si rekla da ne možemo bez čizme nad glavom... šteta jer zivimo u tako lijepoj zemlji punoj mogucnosti, u zemlji vrijednih ljudi, ali bez "pameti" i s premalo vlastitog JA ..
i mene živo zanima ishod jer puno puno vise sam čula protiv nego za
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: EU referendum

Post by Aryanim »

djurdja wrote: i mene živo zanima ishod jer puno puno vise sam čula protiv nego za
ista situacija, svi koji smo pricali su protiv, neznam ko je za (osim nekih politicara...), al isto tako ako se danas izglasa protiv, referendum ce ponovno bit i tako sve dok se ne izglasa da se u uniju ide, jer to je vec gotova stvar, a ovaj referendum je samo da se kao malo smiri svijest ljudi... ako ne danas, uskoro cemo uc u uniju...
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: EU referendum

Post by Bubble »

Image


:hohoho: :hohoho:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: EU referendum

Post by djurdja »

:hohoho: :hohoho: :hohoho: :hohoho: :super:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: EU referendum

Post by Bubble »

Djurdja daj priznaj da si to ti zaokruzila :cer: :cer:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: EU referendum

Post by djurdja »

kae prepoznala si me po rukopisu? :cer:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: EU referendum

Post by Bubble »

Da, odmah sam znala da si ti ;)
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: EU referendum

Post by djurdja »

kad sam prepisivala od tebe ;)
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: EU referendum

Post by renata »

Mora se u tu Europu.Ovi su sve pokrali,oglođali u 20god,država bi se prepolovila ka "Titanik".
Ono što je dobro,da se više neće moći necivilizirano vršiti represija na narod-"drž pedera,lezbu,zatuci ih"-
Mislim da će se uvest civilizirani zakoni,pa ćemo se nas dvi pobrinut za nas.
Isto tako je dobro,da cure u Europi mogu nać posao,i tako uzdržavat sebe ili i svoju partnericu,
uz nekoliko godina pobrinut se za manji stan-tako da nisu odgovorne nikom i da ih se ne izbacuje iz podstanarstva
zbog privatnog života.Taj dio Europe vidim pozitivno./a sad po europski,dmokratično,idem dragoj pomoć kuhati/
Post Reply