"Zakon privlačenja"

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

"Zakon privlačenja"

Post by Instinct »

Prema Josephu Murphyju, zakon privlačenja u naš život donosi sve što nam treba, i to prema prirodi naših misli. To se nadasve odnosi na okolinu koja nas okružuje i na naše financijsko stanje. Koncept karme također se može povezati sa zakonom privlačenja. Po njemu, sve ono što šaljemo u pravcu svemira prije ili kasnije primamo natrag. Ukoliko ste ljubazni i suosjećate s drugima, slično ćete i primati od svijeta u kojem živite. U obrnutom slučaju doživjet ćete sebičnost i okrutnost drugih. Naravno, to ne mora biti ostvareno u istom trenutku. Vaše aktivnosti i misli manifestiraju se kroz konkretna fizička bića uzrokujući odgovarajuću reakciju svemira.Iza zakona privlačenja stoji uvjerenje da neka energija privlači sebi sličnu energiju koja postoji u ogromnom području prostora i vremena našeg univerzuma. Svaka osoba stalno zrači energiju u svemir, a tip te energije je određen emocionalnim stanjem pojedine individue, tako da se čitava priča može mijenjati iz dana u dan, a ponekad i iz sata u sat. Emocionalnu energiju najviše karakterizira njezina vibracija. Jeste li ikada bili u društvu nekoga tko je toliko pozitivan da istovremeno inspirira sreću i kod svih koji ga okružuju? Prisjetite se i suprotnog primjera. Neki su ljudi toliko kritički nastrojeni i negativni da oko sebe stalno šire negativne vibracije koje koče život i sreću svih koji na njih naiđu. Ne trebamo imati posebne psihičke sposobnosti kako bismo osjetili vibracije koje ljudi emitiraju, ta energija je više nego stvarna i djeluje na svakoga, svugdje i u bilo koje vrijeme.Postoji velik broj osjećaja koji stvaraju pozitivne i negativne vibracije. Među pozitivne spadaju radost, ljubav, ushićenost, ponos, lagodnost, sigurnost i nježnost, dok se na listi negativnih ističu razočaranje, usamljenost, tuga, konfuzija, stres, bijes i pozlijeđenost. Kao što je napomenuto, osnovni princip zakona privlačenja je vjerovanje da neka energija privlači sličnu energiju. To znači da ukoliko neka osoba emitira pozitivne vibracije, ona će u svoj život privlačiti pozitivne stvari, a u slučaju da su te vibracije negativne, u njezin će se život slijevati negativne stvari.

Preuzeto sa: http://www.novossti.com/2012/06/zakon-privlacenja-2/

Pa evo,kome se dalo ovo pročitati/tko se možda zanima za takve stvari, interesira me vaše mišljenje-mislite li da "ima nešto" u ovom zakonu? Uhvatite li se ikada kako razmišljate o energijama među ljudima? Ja sam baš nekako intenzivno o tome razmišljala i pričala sa prijateljima..Definitivno mislim da ima nečega tu. Ne znam da li je do instinkta ili nečeg drugog ali uvijek prilično osjetim tuđu energiju,neovisno je li pozitivna ili negativna. Koliko god da mi je ugodno biti kraj nekoga tko mi širi pozitivnu energiju toliko se istovremeno loše osjećam kraj onog tko mi ima negativnu energiju. Većinu puta sam između ostalog ljude procjenjivala i prema tome i mogu reći da skoro nikada nisam pogriješila.

:)
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: "Zakon privlačenja"

Post by fireandice »

Ja to posmatram prilično jednostavno, kroz sposobnost uviđanja i tumačenja poruka u obliku riječi i postupaka.
Dakle, poruka:
- drugih osoba, usmjerenih ne samo prema meni, već cjelokupnoj okolini,
- mojih, u izvornom obliku (onako kako ja mislim, osjećam, govorim, ponašam se, u skladu sa svojim cjelokupnim sistemom),
- mojih, ali kroz uviđanje kako će te poruke uočiti, primiti, odreagovati na njih druge osobe.

Ono što sam ovdje označila kao sistem je nešto što ja često zovem lični referentni sistem, ili prosto krug.
Obuhvata:
- okolnosti u kojima se ta osoba nalazi,
- mozak te osobe (za ovu temu naglasak na način selekcije i uopšte uviđanja informacija koje dolaze do njega, njihove interpretacije i reagovanja),
- iskustvo, kao registar protoka vremena kroz taj sistem.

Veoma mi je zanimljiva tema pa sam se zaletila, ali ću nastaviti kasnije kad budem imala više vremena.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: "Zakon privlačenja"

Post by Instinct »

Danas sam odgledala jedan dokumentarac koji mi je preporučila Jelena-E, mogu reći da sam prilično zaintrigirana i da sve više razmišljam o tome zakonu privlačenja tj privlačnosti. Ostavit ću link pa ga ukoliko ste zainteresirani za tu temu pogledajte, mislim da vam neće biti žao. :)

"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: "Zakon privlačenja"

Post by laura »

Evo i nastavka :)

40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: "Zakon privlačenja"

Post by Lea »

Instinct wrote:interesira me vaše mišljenje-mislite li da "ima nešto" u ovom zakonu? Uhvatite li se ikada kako razmišljate o energijama među ljudima? Ja sam baš nekako intenzivno o tome razmišljala i pričala sa prijateljima..Definitivno mislim da ima nečega tu. Ne znam da li je do instinkta ili nečeg drugog ali uvijek prilično osjetim tuđu energiju,neovisno je li pozitivna ili negativna. Koliko god da mi je ugodno biti kraj nekoga tko mi širi pozitivnu energiju toliko se istovremeno loše osjećam kraj onog tko mi ima negativnu energiju. Većinu puta sam između ostalog ljude procjenjivala i prema tome i mogu reći da skoro nikada nisam pogriješila.

:)
mišljenja sam da je čovjek - čovjeku, ali i sam sebi, podjednako, prijatelj i neprijatelj. ne bih sa sigurnosti tvrdila da je riječ o nekakvom zakonu, prije će biti odlučujući taj psihički moment u svakom od nas. ne mora biti da će nam zbog naših pozitivnih misli, stavova, i sl., kosmos vratiti "dobrim", ali ćemo sa sigurnosti biti u miru sa sobom i drugima... jednako je i s pozitivom koju netko širi oko sebe... ukoliko si loše volje, depresivan ili samo tužan, svakako će ti čovjek do tebe, ukoliko prepoznaš nekakvo zračenje s njegove strane, pripomoći da se na tren opustiš i zaboraviš na brige... dugoročno gledano, ti si ta/taj koji se mora postaviti prema stvarima pomirljivo, prilagodljivo, kako bi opstao, kako bi zadržao "glavu nad vodom". to opet ne znači da će ti sve teći glatko, "predivno", onako kako si zamislio, ali svakako znači lakše nošenje sa stvarima, situacijama koje ti život nametne.
Last edited by Lea on 04 Sep 2013, 18:32, edited 1 time in total.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: "Zakon privlačenja"

Post by Jarac »

glupost.
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: "Zakon privlačenja"

Post by Jelena-E »

Jarac wrote:glupost.
Zasto mislis da je glupost?
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: "Zakon privlačenja"

Post by renata »

ima nešto u tome.
u kemiji je pravilo:"da se slično u sličnom otapa"

u ljudskoj grupaciji,ljudi istih,sličnih svijetonadzora(dal su to samo svijetonadzori?)
se drže zajedno i štite..
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Ja to ne povezujem sa svemirom, odašiljanjem energije i vibracija, vraćanjem. Kad u određenoj situaciji se ponašam na određeni način, neke posljedice toga uviđam, neke ne. Dakle neke znakove zanemarujem, ne rezonujem, ili ne razumijem, pa kad se nađem u sličnoj situaciji, na mjestu primaoca poruke, direktno ili indirektno, opet ne prepoznajem tako da ne izbjegnem ni posljedicu na sopstvenoj koži. Vrati mi se. E, onda razmišljam i prepoznajem neke posljedice iz prve situacije koje tada nisam. Mislim, to se odnosi na neke suptilne poruke, ali nekad i na vrišteća upozorenja pa posle otresam glavom. Ali, ljudska pažnja, opažanje su ipak ograničeni u nekoj mjeri u datom trenutku vremena i čovjek neke znakove jednostavno izgubi iz vida.
(Uklopljeno u ono iz mog gornjeg posta.)

Što se ljudi sa pozitivnom i negativnom energijom tiče, mislim da je stvar jednostavno u sitnim znacima koji ukazuju na nečije raspoloženje ili karakter ili temperament koje ni oni prefarbani svim bojama ne mogu da sakriju, pa iako dominantno šalju neku poruku ili raspoloženje, mozak prepoznaje i one male znakove koji mogu ukazivati upravo na neku drugu. Nekad to ide ispod nivoa svijesti, ali se ipak registruje u mozgu i odrazi i na naše raspoloženje prema tome. Prost primjer ovoga je osmijeh. Iskren se ne prepoznaje po usnama, već po očima i sad vidiš da se neko smije, ali tamo iza tog osmjeha ima nešto drugo. I tako vezano za razne izraze lica. I crte lica isto. Mnoštvo informacija, mimika, gestovi, crte lica, ton, mozak u trenu obradi i bez konkretnog, pojedinačnog usmjeravanja fokusa pažnje i analize svakog detalja pojedinačno, i da neku sliku koja se mi se dopada ili ne i ja to ne označavam kao pozitivna/negativna energija, vibracije.

Prilično obično sve to gledam.

Mislim, dešava mi se često to "vraćanje", ali u konkretnim slučajevima obično mi se i sam odgovor da odmah pa se lupim po čelu i otresam malo glavom, jer počnem da uviđam nešto što prije nisam, pa mi se zbog toga i vratilo.

Ne rezonujem u svemu tome pozitivne i negativne vibracije.

Mada, pogledaću snimke sa teme nekom prilikom, nisam još.
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: "Zakon privlačenja"

Post by Jelena-E »

Neznam tačno kad sam se susrela sa ovim zakonom... Da li sam svega toga postala svesna pošto sam videla film „Secret” al nije... čini mi se da sam I ranije razmišljala na tu temu. Kod kuće smo imali neku knjigu iz matematike pa bih ja tako kad bi mi bilo dosadno dohvtila bilo koju knjigu koja mi dodje pod ruku I čitala... (jednom sam tako u nedostatku znimiljivijeg gradiva dohvatila crkveni kalendar I naučila oče naš na staroslovenskom... :hihihi: ) Eto tu sam se surela sa nekom formulom koja objašnjava zakon privlačenja niza i čini mi se da od tada promatram dogadjaje u svom životu u skladu sa tim zakonom...

Ne trudim se da išta da išta privučem ali da, mogu izolovati kako se kada osećam i shodno tome kakav ću događaj privući tog dana... Kad sam nervozna na primer samo takve situacije privlačim na svakom koraku. Kad sam dobro raspoložena onda mi sve ide od ruke. Obraćam pažnju na misli i često mi se dešava da na pr sretnem na ulici osobu na koju sam mislila prethodnog dana i tako. Znam da su sad sve to neki obični primeri koji se dešavaju svakome ali možda ne obraćaju svi pažnju na to. Mislim da ima neka zakonitost u tome.

E sad moram da kažem da po meni to nije jedini zakon koji vlada ovde na planeti zemlji već da ima i drugih zakona koji su iznad ovog zakona privlačenja i kojima i ona sam mora da se povinuje.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: "Zakon privlačenja"

Post by renata »

ma da nema nečeg u tom privlačenju negativne energije!!
jutros sam,poprilično stresno i sa vrlo malo energijom išla obaviti neke obaveze-
i gle-što sve nisam pokupila usputno-
službenice na šalterima su još bile ljenije i nezainteresirane za svoj posao-i tako
drske i bezobrazne pojačano za 10 gradacija,nervozni šoferi su me naganjali pri prelasku zebre-
naletila sam na par potrebitih artikala-koš skupljih od zadnje sedmice.
srela sam par poznanika koje i onako ne mogu smisliti-i niti jednu priju za popiti kavicu u miru.
i na kraju sretnem susjedu-koja mi je tako prikazala svoju zdravstvenu dijagnozu-da sam
se isprepadala i odnijela mi i ono malo energije...
pravi začarani krug negativne energije!
neću danas zalijevati sobne biljke-da im od te energije ne poispadaju,od zime,oslabljeni listovi..
bar jedno dobro djelo.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Danas sam nešto razmišljala o ljudima i sjetila se ove teme.
Ustvari da, kao da su mi neke osobe 'pozitivne', a neke 'negativne'.
Tako nekako kada dođem u kontakt ili pomislim na 'negativnu' osobu u mislima prizovem, ako nije tu, ili pogledom uhvatim onu 'pozitivnu'.
Dođe mi kao neka vrsta blage psihičke relaksacije: 'pozitivnima' odagnam negativnost ovih drugih.
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: "Zakon privlačenja"

Post by Jelena-E »

Pitam se pitam sta biva kad naletimo na osobu koja osciluje u istom frekvenciskom opsegu kao I mi sami?
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: "Zakon privlačenja"

Post by Instinct »

@Jelena- Vjerojatno eksplozija. Emocija. :)
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: "Zakon privlačenja"

Post by Jelena-E »

Instinct wrote:@Jelena- Vjerojatno eksplozija. Emocija. :)
A kakvih emocija?

Ja baš mislim ako se frekvencije podudare da to onda proizvede harmoniju, mir...
Naprotiv ako je jedna osoba niskih fekvencija a druga visokih onda će neminovno morati doći do nekog menjanja tj prilagodjavanja da bi uopšte mogle da osciluju zajedno.
piii šta znam dobro je dok se menjamo a dobro je I da smo u harmoniji....
Bilo mi je mnogo jednostavnije dok su ljudi bili samo ljudi I od njih sam dobijala samo ono što su sami hteli dati sad vise nije tako nego me ta energija koju pružaju veoma često izbaci iz balansa pa nekad čak I izbegavam da provodim vreme sa nekim ljudima.
Pre neki dan sam na primer prestala da geldam prijatelje one poslednje sezone jer je evidentno da su se glumci prezasitili uloga I da oko sebe sire neku negativnu energiju kao da im je dosta svega a meni je ovih dana dosta svega pa mi ne prija da mi neko nadodaje na to. Pogotovo nešto što mogu da izaberem...
Sad samo gledam one prve sezone gde su svi stvarno dobro raspoloženi I vidi se da uživaju u onome što rade I ja se bolje osećam kad pogledam tako nešto na primer.
Sad ne znam šta je bolje biti okružen ljudima koji nas smiruju ili onima koji nas razdražuju. Samo nas nemiri teraju na rast a mir nas zadržava tu gde jesmo.
Popodnevna flizofija...hihihih... :hihihi:
User avatar
bombona
preslatka!
preslatka!
Posts: 484
Joined: 18 Jul 2004, 13:51
Location: Daleki put

Re: "Zakon privlačenja"

Post by bombona »

tako je i to uradi afirmacije:)I,meni se osećam smirnije i svežije..i to se padrazumeva je savršen rezultat:)
User avatar
bombona
preslatka!
preslatka!
Posts: 484
Joined: 18 Jul 2004, 13:51
Location: Daleki put

Re: "Zakon privlačenja"

Post by bombona »

Biram da ne dozvolimo ovoj osobi da negativno utiče na mene
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Kad vidim svoje postove ovde, uvidim da mi je mrsko i pročitati ih i da se jednostavno ne treba zamarati oko toga. Nasmiješim se, kratko pozdravim i gotovo, pa nek odašilje vibracije i energiju kakvu god hoće. Treba u sebi svoju energiju raspoređivati. Ostali - eliminacija.
User avatar
bombona
preslatka!
preslatka!
Posts: 484
Joined: 18 Jul 2004, 13:51
Location: Daleki put

Re: "Zakon privlačenja"

Post by bombona »

Ma vidim ja, nemoj biti negativna. Nego, imajte na umu da nema tvoje greške
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Dobro, evo jedan : ) za tebe.
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: "Zakon privlačenja"

Post by Jelena-E »

Prosle godine sam dobrih 3/4 meseca provela u svakodnevnom kontaktu sa svojom familijom i ukapirala sam da i nije bas tako dobro biti u svakodnevnom kontaktu sa njima.

Koliko samo gluposti ispricaju nekih nebitnih svakodnevnih stvari i koliko time zamaraju jedni druge...
Pocela sam da mislim da je razlog uopste sto im se nista posebno ne desava bas u tome.
Ako na primer iznesem neku ideju o nekom poduhvatu, sta god to bilo svako ce da ima neko svoje misljenje o tome i veoma cesto to misljenje je negativno, neka zabrinutrost pre nego sto se ista i pocne. I tako od jednog do drugog sa svojim misljenjima odsutanes pre nego i pocnes.

Ne moguce je ostvariti kontakt sa samim sobom u krugu od toliko ljudi koji su svi zavisni jedni od drigih i koji egzistiraju kao neko veliki tromi organizam.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Jelena-E wrote: Koliko samo gluposti ispricaju nekih nebitnih svakodnevnih stvari i koliko time zamaraju jedni druge...
E, i mene ovo izluđuje. Hajde, pomalo ponekad je ok, ali ove jeseni, među novim nepoznatim ljudima, sam se suočila sa tolikom količinom takvih tema da ne mogu da vjerujem na šta ljudi sve obraćaju pažnju. I to sve imaju tako neka tumačenja koja veze sa zdravorazumskom logikom nemaju, tipa ako uradiš to i to (neka trivijalna stvarčica) dok se prenese preko gluvih telefona taj i taj će to protumačiti tako i tako. Isprva sam pokušavala da se prilagodim tome koliko-toliko, ali me je toliko frustriralo što moram da razmišljam o takvim stvarima uopšte, da sam odlučila ipak se ponašati kako ja mislim da treba i da odjebu sa svojim tumačenjima. Imam ja sasvim dovoljno sopstvenih simbola i značenja i puno su mi vrednija. I zanimljivija. I ljepša. I draža.
I, kad mi je prevršilo, jednom smaraču sa kojim radim sam rekla da me ne interesuju malograđanska naklapanja i da me se okane, pa se smrtno uvrijedio. Jbm ti sve dosade ovog svijeta. A i njihove energije i vibracije. Ma, iš more.
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: "Zakon privlačenja"

Post by Jelena-E »

Neobicna stvar se dogodila danas. Sedeli smo svi za velikim okruglim stolom. Malo podalje od mene bio je bokal vode a ja sam bila žedna. Sve jedno i da se nagnem preko stola teško bih dohvatila bokal. Neka nema veze piću kasnije pomislila sam i nastavila da slušam predavanje. 5 minuta kasnije kolega koji je sedeo pored mene mi je rako "sipao sam ti čašu vode, ne znam jel si žedna i ne znam što sam uopšte sipao vodu i tebi" Pogledala sam ga iznenadjeno i rekla "najčudnije od svega je da sam baš mislila da sam žedna...
Nekako mi je delovalo da je moja misao preskočila iz moje glave u njegovu. :zbunj:
Post Reply