Meditacija?

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
User avatar
Loop
¿Qué es el amor?
¿Qué es el amor?
Posts: 88
Joined: 18 Dec 2002, 19:51
Location: Sarajevo, BIH

Meditacija?

Post by Loop »

:arrow: Kakva su vasa iskustva......

Koliko "duhovno" moze uzdici?

Koliko pomaze u otklonu svakodnevnog stresa?

Ako meditirate, kako i sta....

Pozdrav!
Blok teksta koji se moze postaviti na kraj poruke koju saljete. Ogranicenje je 22555 slova i molimo da ga se pridrzavate!
User avatar
Willow
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 26
Joined: 28 Dec 2002, 00:42
Location: Sarajevo

Post by Willow »

Probala sam jednom yogu jer su mi svi rekli kako je relaksirajuca - i odustala nakon jednog puta zbog dosade. O meditaciji ne smijem ni da pomislim... :wink:
Ubjedljivo najbolji metod za smanjivanje stresa: rukavice na ruke, u teretanu i udri po vreci dok ne padnes od umora... Svaki put se nakon toga osjecam jaaaaaako dobro... :twisted:
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

pockajte dok teta reina vidi ovaj topic :lol:
The rockstar hands of a big butch dyke.
Luna
Lezba sa onoga svijeta
Lezba sa onoga svijeta
Posts: 386
Joined: 22 Nov 2002, 01:03
Location: na njenim rukama

Post by Luna »

Hahahaha dodir :kopf:

Daklem, meditiram već oko điiiizuuuuus 20 godina, (uf koja brojka)... i naľalost nemrem s vama podijeliti sva iskustva i sve dobrobiti istog jer bih zauzela sve resurse servera....
:pca:

Ali toplo preporučujem meditirati... jer je zaista dobro suočiti se sam sa sobom i istraľiti dubine svoje duąe.... jer sve vrijeme osim kad spavamo naąa paľnja je usmjerena na van, misli skaču s jedne stvari na drugu ko majmun s grane na granu.... i zato usmjeriti svoju paľnju na unutra zaustaviti tijek misli i spoznati ąto je iza... neizmjeran je dar...

Poznajem razne vrste meditacije, od TM-a pa na dalje, no najviąe cijenim kriya yogu
-Zašto tako užurbano nunaš?
-Zato da brže zaspim!
Inner Voice
pripravnica
pripravnica
Posts: 240
Joined: 20 Nov 2002, 03:17
Location: Rijeka
Contact:

Post by Inner Voice »

Posvecujem meditaciji podosta paznje, trazim, otkrivam, zelim znati nesto vise o sebi, sto se krije iza kojih postupaka svjesnosti, volim meditirati, odvede me, odvede daleko, a priblizi meni. :)
Ima da gorim dok me skidas vrelim pogledom
User avatar
Loop
¿Qué es el amor?
¿Qué es el amor?
Posts: 88
Joined: 18 Dec 2002, 19:51
Location: Sarajevo, BIH

Post by Loop »

Ja sam probao nekoliko meditacija, i ponovo se pokusavam trgnuti i poceti zaista redovno meditirati.

Imam jako dobra iskustva, pogotovo sa Tm-om koji namjeravam obnoviti, (jer se sjecam mantre)

Mislim da medit uopce nije dosadna, i da je covjek najblizi sam sa sobom u tim trenutcima...

I ja meditiram vec 8 godina sa prekidima (uf koja brojka , meni je mnogo jer sam jos uvjek kid),

Pozdrav! o:D
Blok teksta koji se moze postaviti na kraj poruke koju saljete. Ogranicenje je 22555 slova i molimo da ga se pridrzavate!
Anonymous

Post by Anonymous »

Nista bolje nema kada ti se baterije isprazne od meditacije !!

Inace kada mi ideje ponestanu onda sjednem udobno na stolicu zatvorim oci i upadnem duboko, duboko u trans ... tehnika je sasvim jednostavna samo to treba pustiti da dodje a ne nekom silom primoravati .....

Poslije 20-ak minuta se osjecam sretan i opusten .... :wink:
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

Dennis wrote:.... tehnika je sasvim jednostavna samo to treba pustiti da dodje a ne nekom silom primoravati .....

Poslije 20-ak minuta se osjecam sretan i opusten .... :wink:
I ja. Poslije 20 minuta se osjecam vrlo dobro.... ne meditacije doduse...ali tehnika je velim ista,.... samo to treba pustiti da dodje a ne nekom silom primoravati. :cool:
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ahahahahhahahahahaa :tu:
The rockstar hands of a big butch dyke.
Anonymous

Post by Anonymous »

vancouverite :wink: pojasni nam to malo ..kako to kod tebe ide?

Image
Inner Voice
pripravnica
pripravnica
Posts: 240
Joined: 20 Nov 2002, 03:17
Location: Rijeka
Contact:

Post by Inner Voice »

Hello,
trazim malu asistenciju, da li je itko od vas imao ili mozda zna zancenje razbijene vaze, glinene, poput stare grcke - javlja mi se u zadnje vrijeme dok meditiram.
Eto,thanks.
Ima da gorim dok me skidas vrelim pogledom
Anonymous

Post by Anonymous »

Interesantno !!! Mozda to ima neke veze sa tvojim predhodnim zivotom ?!

Pokusaj sto vise detalja da prikupis .. ko zna mozda ti se otvore vrata istine ....... :idea:

Image
User avatar
Loop
¿Qué es el amor?
¿Qué es el amor?
Posts: 88
Joined: 18 Dec 2002, 19:51
Location: Sarajevo, BIH

Post by Loop »

eto ja jos nikako da se nakanim i redovno meditiram :| :oops: :oops:
Blok teksta koji se moze postaviti na kraj poruke koju saljete. Ogranicenje je 22555 slova i molimo da ga se pridrzavate!
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

Loop wrote:eto ja jos nikako da se nakanim i redovno meditiram :| :oops: :oops:
Loop, nemoj se frkirati oko tih stvari. Kada budeą u sebi osjećao stvarnu potrebu da meditiraą, činiti ćeą to.
Ljudi se cijeli ľivot ľivciraju ąto su ovakvi ili onakvi, slijede neki put koji su im drugi nametnuli, ali zapravo u sebi, ti točno znaą gdje ideą.
Jedino ąto ti moľe stvarno pomoći u ovom trenutku je da upoznaą samoga sebe, na bilo koji način. Obrati pozornost na sebe, na druge, na stvari, na sam ľivot.
Što je prvobitni Uzrok?
M.M.
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 35
Joined: 24 Nov 2002, 15:59
Location: Washington D.C.
Contact:

Post by M.M. »

cao srecice Loop,

meditacija je kao bilo sta drugo - zahtijeva malo discipline i posvecenosti. ne mogu reci da sam skroz redovna svakodnevno, ali meditiram nekoliko puta sedmicno. mislim da svi nadjemo nesto sto nam pase i onda nam se pocne svidjati na to mjesto u sebi. to nije ni posebno sretno ni posebno nesretno mjesto - nego jednostavno odakle mozemo da stavimo malo distance izmedju onog sto zaista jesmo i cijele "price" koje sebi o svom zivotu govorimo.

ja nalazim da mi je lakse da meditiram zajedno sa grupom ljudi. i u sarajevu ima jedan krug koji se redovno srece. mozemo malo vise popricati kad se vidimo.

lijep pozdrav,

m.m.
User avatar
Loop
¿Qué es el amor?
¿Qué es el amor?
Posts: 88
Joined: 18 Dec 2002, 19:51
Location: Sarajevo, BIH

Post by Loop »

hej;hej

Pozdrav cure.

Naravno, ne treba forsirati, tako sam i odlucio, pa kad dozrije u meni onda cu se baciti na posao.


U posljednje vrijeme puno razmisljam o sebi, sta zapravo zelim i gdje sam to ja.. i mnogo mi je lakse. Ma ja sam jos beba o:D

M.M.. radujem se nasem skorom videnju, :wink:
Blok teksta koji se moze postaviti na kraj poruke koju saljete. Ogranicenje je 22555 slova i molimo da ga se pridrzavate!
User avatar
metla
studentica
studentica
Posts: 136
Joined: 30 Jun 2003, 10:28
Location: Zagabria

Post by metla »

prakticiram INTEGRALNU MEDITACIJU i svatko tko je zainteresiran za meditaciju i meditiranje toplo preporučujem istu jer su dobrobiti vidljive.

http://www.dagroup.org/
heaven is where I touch the sky
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

meditiram iskljucivo prije spavanja,lakse zaspim i sanjam lucidne snove.
satyavati
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 63
Joined: 02 Jun 2006, 21:28
Location: Split

Post by satyavati »

Poznajem razne vrste meditacije, od TM-a pa na dalje, no najviąe cijenim kriya yogu
slazem se, kriya je izuzetna tehnika za ciscenje svih energetskih tijela...
radim Meditacuju bijele svjetlosti vec neko vrijeme, sluzi za otvaranje seste cakre i daje izvrsne rezultate...
Bad people are punished by society's laws, and good people are punished by Murphy's Law.
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Meditacija?

Post by Bubble »

T'ai chi (citaj: tajci :DH: ) meditacija u pokretu.Sta je dobro kod toga jer se vjezbanjem ucvrscuju misici i pospjesuje protok chi energije.

A caaaaaaaaaa
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Meditacija?

Post by hellen_stewart »

meditiram oko dva mjeseca,najvise prakticiram vjezbu "osmice" najvise me opusta:-)
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Meditacija?

Post by Gradisca »

hellen_stewart wrote:meditiram oko dva mjeseca,najvise prakticiram vjezbu "osmice" najvise me opusta:-)
Opiši mi tu osmicu....baš me zanima.
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Re: Meditacija?

Post by zujalica »

hellen_stewart wrote:meditiram oko dva mjeseca,najvise prakticiram vjezbu "osmice" najvise me opusta:-)
A kako ti idu ostale brojke,jaranice? :mrgreen:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Meditacija?

Post by Gradisca »

zujalica wrote:
hellen_stewart wrote:meditiram oko dva mjeseca,najvise prakticiram vjezbu "osmice" najvise me opusta:-)
A kako ti idu ostale brojke,jaranice? :mrgreen:
Ne za*ebavaj. Osmica me intresira.


Možda opet postanem str8. :hihi:
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Meditacija?

Post by Gradisca »

hellen_stewart wrote:meditiram oko dva mjeseca,najvise prakticiram vjezbu "osmice" najvise me opusta:-)
allooooo....Helleeeeen.... Kad ćeš mi opisati osmicuuuu? :mrgreen:
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
Post Reply