Teorija i praksa

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
vanessa
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 70
Joined: 15 Jul 2005, 10:50

Post by vanessa »

Ha , može i tako....šta je u stvari loše, zlo, lažljivo i odakle definicija za te navode.....tko može biti toliko objektivan da odredi što je loše.
Sve je u kretanju, ono što je sada gore sutra može biti dolje.Ono što se prije 100 g smatralo smrtnimgrijehom ,danas je sasvim obična stvar.
Tko mi može reći da je nešto dobro- zbilja dobro i po kojoj definiciji ?Tko to određuje....i odakle mu to pravo ?
User avatar
Jelena
Intimna
Intimna
Posts: 118
Joined: 23 Jul 2005, 22:26
Location: u njenom narucju....

Post by Jelena »

[quote="svizac"]Svi to imaju...tu istancanost duha!
Cak niti ne mislim da je to sposobnost!
Ima dosta onih koje ne smatram produhovljenima i kaj?

Jesam li ja tu nesto kriva zato kaj mislim da okruženje moze ali ne mora utjecati na produhovljenost pojedinca.Svi smo mi sami u vlastitim stremljenjima da vidimo dalje od nosa

Pa znas li ti u kakvom bi mi svetu ziveli, da svi poseduju tu istancanost duha??! Mnogo boljem i kvalitetnijem, definitivno!I to jeste sposobnost...sposobnost koju ti izgradis u sebi, jer sebe izgradjujes, pa si samim tim sposobna da to prepoznas i kod drugih ljudi! A okruzenje nema neke veze sa tim! Ja sam i na selu sretala ljude, koji iako su neobrazovani, imaju tu bistrinu duha i neke spoznaje, koje su i te kako svojstvene produhovljenosti! Te se stvari ne uce iz knjiga ! I, svakako da nemamo svi ta stremljenja da "vidimo dalje od nosa"...na zalost.

A neko ko je produhovljen, ne moze ni slucajno biti zao, lazljiv niti los! Taj neko je onda samo lukav i inteligentan, i tu svoju inteligenciju koristi za neke svoje niske ciljeve ili pobude.
"Voleti drugoga toliko da makar i za tren zaboravis na sebe, to znaci biti slobodan"
User avatar
Jelena
Intimna
Intimna
Posts: 118
Joined: 23 Jul 2005, 22:26
Location: u njenom narucju....

Post by Jelena »

vanessa wrote:Ha , može i tako....šta je u stvari loše, zlo, lažljivo i odakle definicija za te navode.....tko može biti toliko objektivan da odredi što je loše.
Sve je u kretanju, ono što je sada gore sutra može biti dolje.Ono što se prije 100 g smatralo smrtnimgrijehom ,danas je sasvim obična stvar.
Tko mi može reći da je nešto dobro- zbilja dobro i po kojoj definiciji ?Tko to određuje....i odakle mu to pravo ?
Pa nemoj mi reci da ne mozes da razlikujes dobro i zlo! Ubistvo je uvek - ubistvo; laz je uvek - laz; zlo je uvek - zlo! A to ti ne treba niko reci, podsetice te na to tvoja savest!
"Voleti drugoga toliko da makar i za tren zaboravis na sebe, to znaci biti slobodan"
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Jelena wrote:[Ubistvo je uvek - ubistvo; laz je uvek - laz; zlo je uvek - zlo! A to ti ne treba niko reci, podsetice te na to tvoja savest!
Da li je?
Ako eutanaziraš životinju koja pati da li je to ubojstvo. Je. Ali da li je zlo? Nije?
Ako dvogodišnjem djetetu kažeš da je tata na putu, a ne da je našao drugu ženu to je laž. Da li je zlo? Nije?
Svijet nije crno-bijel.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
User avatar
Jelena
Intimna
Intimna
Posts: 118
Joined: 23 Jul 2005, 22:26
Location: u njenom narucju....

Post by Jelena »

zmajka wrote:
Jelena wrote:[Ubistvo je uvek - ubistvo; laz je uvek - laz; zlo je uvek - zlo! A to ti ne treba niko reci, podsetice te na to tvoja savest!
Da li je?
Ako eutanaziraš životinju koja pati da li je to ubojstvo. Je. Ali da li je zlo? Nije?
Ako dvogodišnjem djetetu kažeš da je tata na putu, a ne da je našao drugu ženu to je laž. Da li je zlo? Nije?
Svijet nije crno-bijel.
Pa jeste zmaju, u pravu si, svet nije cno-beo. Ali kazi mi, nece li te zbog svega toga grisiti savest??! Ja sam bila u prilici(na zalost) da odnesem svog psa na eutanaziju..psa koji je bio sa mnom 10 punih godina...i mozda sam ja ucinila milosrdnu stvar, ali se i dan danas ne mogu osloboditi osecaja krivice (a o bolu i da ne govorim)...jer ja sam ipak oduzela jedan zivot! A sto se tice ovog drugog primera...laz je ipak - laz! I nema sanse da se zbog te lazi dobro osecas, pa makar ona bila izrecena u najboljoj nameri!
Htela sam reci, da bez obzira na motive koji te nagone da ucinis nesto od tih stvari, to ipak ostaje to sto jeste!
"Voleti drugoga toliko da makar i za tren zaboravis na sebe, to znaci biti slobodan"
svizac
Za Trokut! Spremni!
Za Trokut! Spremni!
Posts: 154
Joined: 22 Aug 2005, 17:23

Post by svizac »

Dobro je sve sto omogućava i potpomaže razvoj ljudskih odlika
...sto izdvaja covjeka iz životinjskoga carstva
...sto služi covjekovu oplemenjivanju i usavrsavanju kao drustvenoga, humanoga, moralnoga ljudskog bica.

Zlo je sve ono sto ponizuje covjeka.
...sto onemogucuje proces njegova razvoja i usavrsavanja
...sto vrijeđa njegovo ljudsko dostojanstvo
...sve što ga lisava njegove covjecnosti i sto ga srozava na razinu životinje...
...maknula sam tog peseka,metnula bum nekaj drugo...mozda..hmda...
beba
don't call me Babe
don't call me Babe
Posts: 53
Joined: 01 Jan 2003, 16:33

Post by beba »

Stara sledeci put kad ne budes mogla otvoriti MSN idi bre prosetaj kuce, popij kafu, smotaj jedan ... produhovljeno te molim :mrgreen:
opusteno...skroz
User avatar
Jelena
Intimna
Intimna
Posts: 118
Joined: 23 Jul 2005, 22:26
Location: u njenom narucju....

Post by Jelena »

:DH: :DH: :DH:
"Voleti drugoga toliko da makar i za tren zaboravis na sebe, to znaci biti slobodan"
METALAC
peder na balkonu
peder na balkonu
Posts: 116
Joined: 21 Jan 2006, 00:47
Location: Zagreb/Zadar
Contact:

Post by METALAC »

Oni koji isticu svoju duhovnost, nisu nimalo duhovni.
Čini što ti je volja bit će sav zakon.
Vjerujem u jednu Gnostičku Katoličku Crkvu Svjetlosti, Života, Ljubavi i Slobode čija Riječ Zakona je Thelema.
User avatar
out
odbanovana
odbanovana
Posts: 349
Joined: 28 Jan 2003, 02:04

Post by out »

svizac wrote:Dobro je sve sto omogućava i potpomaže razvoj ljudskih odlika
...sto izdvaja covjeka iz životinjskoga carstva
...sto služi covjekovu oplemenjivanju i usavrsavanju kao drustvenoga, humanoga, moralnoga ljudskog bica.

Zlo je sve ono sto ponizuje covjeka.
...sto onemogucuje proces njegova razvoja i usavrsavanja
...sto vrijeđa njegovo ljudsko dostojanstvo
...sve što ga lisava njegove covjecnosti i sto ga srozava na razinu životinje...
eto to ti je sto je svizac rekao ili
To je skup individualnog djelovanja koje počiva na postuliranim vrijednostima (one svoju sublimaciju imaju u vrhovnoj moralnoj vrijednosti-dobru)i koje se ostvaruje na temelju vlastitog misaonog obrazloženja. U korijenu mu je sloboda, koja se putem volje, a na temelju vrijednosti i racionalnog određenja, ozbiljuje u konkretnom ljudskom činu, koji tako onda dobiva značajku moralnoga.

a tko definira sto je moralno sto nije hm opet u temeljima svi znamo itekako da je ubojstvo amoralno bez ikakvog opravdanja jer je to cin sam u sebi amoralan ma u temeljima svi znamo bez da nam itko kaze! kroz povijest ljudi su kroz vlastita iskustva ili iskustva drugih promatrajuci dosli do zakljucka sto je za covjeka dobro sto nije
a drugo je kad netko laze samom sebi i onda pokusava uvjeriti i druge da je njegov amoralni cin opravdan!
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Post by tramp »

ubistvo je amoralno ili nemoralno?


a sta ako recimo ti pijes kavu sa mnom i znas ali nekako 100% znas da cu ja sutra ubit 50 ljudi (otrovat, bacit bombu nije bitno) i imas me priliku ubit - da li je nemoralnije da me pustis da to odem obavit i ne izvrsis ubistvo ti - sama ili da me ubijes, uprljas svoje ruke i spasis 50 ljudi?
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
User avatar
out
odbanovana
odbanovana
Posts: 349
Joined: 28 Jan 2003, 02:04

Post by out »

ne mozes ga ubiti bez obzira tramp sto je on odlucio to napraviti znam dala si banalan primjer ali ubojstvo u niti jednom slucaju nije opravdano kao cin u sebi je nemoralan pa cak i kad covjek ubije u samoobrani samo ne mogu se jednako osjecati covjek koji je ubio iz samobrane i onaj koji je ubio svjesno da ubije :beer: :beer: :beer:
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Post by tramp »

e ali ako mu/joj dozvolis da ubije 50 zar nisi i ti onda odgovorna za tih 50 smrti jer ih nisi sprijecila - ako neko pored mene na ulici umire i ja ne ucinim ista da mu/joj spasem zivot zar nisam pasivnoscu doprinijela toj smrti - da li smo samo odgovorni za svoja djela ili i za nedjelovanje?
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
User avatar
out
odbanovana
odbanovana
Posts: 349
Joined: 28 Jan 2003, 02:04

Post by out »

ali to nije isto tramp
nije isto ubiti nekoga da bi sprijecio ubojstvo drugog covjeka i iskazati ravnodusnost pri pomoci drugom kojeg mozes spasiti bez da ubijes drugoga!

ne nisi odgovoran za tih 50 smrti ako si pokusao sprijeciti smrt tih ljudi a nisi uspio a preostalo ti je samo da ga ubijes. to ti ne opravdava cin. al ne mozes opravdati ubojstvo jednog (ocito bolesnika)samo zato da se ne bi dogodilo vece ubojstvo

odgovoran si za svoje djelo i za svoje nedjelovanje :beer:
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Post by tramp »

e vidis ja bih voljela da je meni tako jednostavno reci - ne sprecim li ga ja nisam odgovorna jer sta se moglo

znas ono ja se samo nadam da me niko nece postaviti u takvu situaciju - ekstremnu :D

ali ono zamislim ponekad - da recimo imam pistolj i na meti mi je neko ko puca ka recimo zeni koja drzi u narucju bebu ... dakle ja mislim da ako ja tog koji ce da puca ne upucam svojom neaktivnoscu doprinosim ubistvu no ako ja pucam ja aktivno ubijam u svakom slucaju sam ja odgovorna :cry:
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
Deviant
bajkovito dijete
bajkovito dijete
Posts: 86
Joined: 27 Nov 2002, 22:47

Post by Deviant »

tramp wrote:a sta ako recimo ti pijes kavu sa mnom i znas ali nekako 100% znas da cu ja sutra ubit 50 ljudi (otrovat, bacit bombu nije bitno) i imas me priliku ubit - da li je nemoralnije da me pustis da to odem obavit i ne izvrsis ubistvo ti - sama ili da me ubijes, uprljas svoje ruke i spasis 50 ljudi?
:mrgreen:
smiješno mi jer bi meni prvo na pamet pale tko zna kakve metode zaustavljanja, ali ubojstvo nikako

prilažem još jedan primjer uz bebu, mamu i frika koji bi pucao na njih

autobusna stanica na kojoj najčešće izlazim je blizu semafora i stariji, malo senilniji ljudi, kojima se žuri doma praviti ručak ili pogledati dnevnik, nikad, ali baš nikad, ne prošetaju 7 m do semafora i pričekaju zeleno svjetlo za pješake, nego odmah izvire iza busa i počnu prelaziti 5 traka te malo brže ceste. i baš na tom sam se mjestu naslušala toliko trubljenja i kočenja zbog tih penzića koji tako prelaze cestu.

od tih, nazovimo ih trauma, svaki put kad stojim na vražjem semaforu promatram koji će luđak, mlad, star, muško, žensko, prvi koraknuti sa pločnika i podletiti pod auto. i svaki put razmišljam o tome što bih ja na to napravila. da li bih i sama skočila za njima, glumila heroja i pokušala ga izgurati da ga ne pregazi auto premda bi to ugrozilo moj vlastiti život ili bih ostala na sigurnom, gledala kako nadolazi jureći auto i pustila da se dogodi što se ima dogoditi. inače bih bila uvjerena da bih pomogla, ali tek tu, na rubu pločnika, gledajući te aute na par centimetara od mene, zamišljajući takvu situaciju, shvatim da sam kukavica i da ne bih nikako reagirala i da me kasnije zbog toga čak ne bi ni griza savjest. da je pitanje o nekom mom bliskom, to bi bila već drukčija situacija. ovo je više pitanje pomaganja sveopćoj populaciji.

poanta svega ovog?
dok se nešto ne dogodi, nikad nećemo znati kako bismo reagirali
iako sam malo odlutala od početne teme duhovnosti
paše mi naslov "teorija i praksa"
hold on to yourself for this is gonna hurt like hell
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Post by tramp »

to je bio ekstremni primjer - naravno da kao sto sam rekla ja se nadam da nikada u zivotu necu biti postavljena u situaciju da takvu odluku moram donijeti ali je bilo odluka koje sam u zivotu morala donijeti i bez kojih vjerovatno sad ne bi bila ovdje i kucala filozofije na temu sta bi kad bi ali ne mogu reci da su mi te odluke drage i da ih se ponosim - odluke tipa bacanja pod autobus da bi se spasio tudji zivot po cijenu svog i mislim da nista u zivotu nije porazavajuce kao svijest o vlastitoj nemoci - a kakve to veze sa duhovnoscu ima - pa valjda ima neke
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
Nadjin
pripravnica
pripravnica
Posts: 276
Joined: 06 Sep 2004, 22:23
Location: Croatia /Zagreb

Post by Nadjin »

Kad bi točno znali što je dobro,a što loše,,ne bi imali o čemu razglabati,ne bi imali razloga toliko naprezati svoje vijuge u mozgu,,..znali bi točno kada koji potez treba učiniti,,i da li bi onda imali u biti čar neizvjesnosti ,,što nam donosi sutra?
Možemo samo vidjeti što je dobro više,a što manje,,ili što je veće zlo,,a što manje,,u nadolazećoj situaciji,,po nas same,,i po ostale...pojednostavljeno rečeno..
Duhovnost,produhovljenost?
Teško je to definirati...
U svakom slučaju nije nešto statično,,i nije nešto čime se može nekoga etiketirati,,nije titula..
Produhovljene su osobe,za mene,one koje su širokih pogleda,,koje ne osuđuju,,koje vole o svemu porazmisliti,,koje ne prestaju učiti o životu,,što iz teorije,,što iz prakse...koje traže ravnotežu u sebi,između emocija i razuma,,koje će nastojati biti korektne u odnosima sa ljudima,,ali i prema samome sebi...koje će prvenstveno voditi brigu o svom životu,,a ne plesti se u tuđe,,koje će nastojati biti oslonjene na same sebe prvenstveno,a tek onda na druge...koji poštuju kako svoje tako i tuđe mišljenje,,...
Mah,,imalo bi se tu pisati...Produhovljene osobe,,su svijesne sebe,,ali nisu umišljene osobe..dobro im dođe podrška od drugih ljudi,,ali nisu ovisni o mišljenju drugih ljudi ,,nastoje svoj ego minimalizirati...
Što je najbitnije,,nemaju mišljenje da su oni superiorniji od drugih..već da su dosegli neka saznanja,,koji mnogi oko njih nisu,,ali to ih ne čini "Bogovima" u odnosu na ostale...

Ego,,ego,,ego.....on je tako gladan ,,,stalno traži da ga se hrani,,hvali,,pripisuje zahvalnost za sve...da je iznad nečeg,,nekog drugog....voli podcjenivati...sebe uzvisivati u nebesa....kako bi se osjećao moćnim,,,da bi se osjećao što sigurnijim....
Produhovljeni ljudi svijesno vode bitku sa njime,,ne dopuštaju da se razuzda...
Rekla bih,,produhovljenost se gradi,,razvija....i ona se ne naglašava...

Duhovne osobe?
Obićno je taj pojam vezan uz osobe koje veliki dio svog vremena provedu u potrazi za Bogom,,odnosno posvećenosti Bogu...a sad da li uistinu napreduju u predanju Božanskome,to je druga stvar...

Kod nas se u poslijednje vrijeme puno služi izrazom "Duhovnjak"..
Pod tim se obićno misli na osobe koje podosta rade na sebi,,i koje su već podosta spoznale sebe,božansko u sebi,i koje su ujedno i produhovljene i duhovne osobe..No najčešće to u biti nije tako,već samo najčešće daju sebi etiketu,,ispod koje od svog tog "sadržaja" malo ima..
Bave se sa nekoliko raznih tehnika,,koje pomažu čovjeku da uravnoteže sebe,,spoznaju sebe,,božansko u sebi,,u drugima,,,ali vrlo često ,,u stvari ne razvijaju se ,,svestrano,,već razviju samo jedan vid svojih sposobnosti,,,više kao da se usmjere,,kako da kažem na razvijanje nekih sposobnosti,ili moći,i dostizanja meditativnih stanja,,stanja ugode,,ali kad izađu iz njih,,na njima je samima da izvuku spoznaje iz njih,,,ali često misle da one same po sebi,samo dođu...i da ih imaju...ali to baš i nije tako..
Kako da to objasnim...Puni su kontradiktornosti,po mom mišljenju,,a nisu ih baš svijesni...
Duhovnjak bi trebao biti duhovnjak i u misli i u rijeći i u djelu,kroz svakodnevni život...Ovo u djelu,to im najčešće manjka,,našim tzv duhovnjacima...


Ah,,,,evo pokušala sam bar malo izraziti svoja razmišljanja,,...i samo sam djelomice zadovoljna..no ah...nema veze...
Stvarno,,vrlo teške su ovo teme...ali su izazov za zamisliti se......kad nemaš drugog posla nedjeljom..he,he...
Voljeti,i biti voljena,najdivniji je osjećaj...
Nadjin
pripravnica
pripravnica
Posts: 276
Joined: 06 Sep 2004, 22:23
Location: Croatia /Zagreb

Post by Nadjin »

Moram još jednu misao iznjeti..
Često,mi sami imamo pojam o nekome "Duhovnjaku" kao o čovjeku koji je daleko iznad nas,poistovjećujemo ga,u najmanju ruku sa "Svecem"..
Često oni to i uvide,i čak nam i pokušaju objasniti da ih tako ne trebamo gledati,ali mi sami to ne želimo čuti..I onda kada oni kažu,učine nešto što se ne poklapa sa našim mišljenjem,kakvi bi oni trebali biti,kad ugledamo njihov "ljudski dio",kad vidimo da su i oni "od krvi i mesa"mi smo duboko potrešeni, i krivimo njih za naše razočaranje,a sami smo si u biti krivi za to..Oni nas nisu obmanuli,već mi sami sebe,jer smo vidjeli samo ono što smo mi željeli vidjeti...
Voljeti,i biti voljena,najdivniji je osjećaj...
User avatar
eterna
pripravnica
pripravnica
Posts: 342
Joined: 09 Apr 2007, 22:55
Location: ja i uske :)

Post by eterna »

ne mogu da spavam... pa reko aj da lupam malo u sitne sate... i nisam citala sve postove, tako da ako me neki od postova apriori demantuje izvinjavam se unapred :)
tramp je pitala nesto tipa sta je egoizam? kao kad se dajes drugom ili sta vec..
da slazem se sa tim, i to moze da bude ili najcesce jeste najgori oblik egoizma, jer je prikriven i perfidan. kao dajes se, a pitanje je zasto to radis? mislim da je glavni problem u motivu. ako se "dajes" da bi bio dobar, bolji ili koji god vec hocete superlativ... to je prosto sebican motiv... radis nesto da bi Ti bio bolji, Drugi ti je opet samo sredstvo za stizanje do tog cilja. a zasto uopste hteti biti bolji? vrlo prosto... Nad ja radi svoj posao.. sto sve ne umanjuje sustinu... to jeste egoizam!
Davati se bez motiva u pozadini jeste pravo davanje, ali onda ga najcesce niste ni svesni... prosto radite nesto zato sto osecate potrebu da to radite i vama je dobro i ako vam neko kaze e ti si zbog toga dobar covek vi cete ga verovatno belo gledati i pitati se o cemu taj majketi prica.

i da..neko je nesto napisao... kao kako mozete reci za nekog da je dobar ili duhovan ili sta god vec, ako je zao, ili uradio nesto lose ili tako nesto.
meni Covek kao bice prosto ne ide samo sa dobrim ili samo sa losim. Nema svetastva bez greha. Ne mozes biti dobar ako nisi prepozno isto toliko zlo u sebi, i bio suocen s njim. Jer da nema zla sta bi ti bio izazov? kako bi znao da si dobar? nema svetla bez tame. Sta bi to prevazilazio u sebi i oko sebe? ta dva se ne mogu odvajati. ali mislim da ta dva cak nisu ni kljucna za produhovljenost u smislu da ih covek prepozna u sebi. mislim da vecina u manjoj ili vecoj meri ipak kapira i ono crno u sebi... ako nista drugo a ono u flesh sekundama osvescenosti. ono sto jeste produhovljenost po meni, i sto i jeste najveci izazov je zavoleti to crno u sebi..prihvatiti ga... tipa, da..i to sam ja.. i to prihvatam i volim... takvo kakvo je!
mislim da malo ljudi zaista voli sebe. vole ono sto prepoznaju kao "dobro", a odsecaju iz svesti ono sto misle da je "lose". i mislim da su kategorije dobrog i loseg izmisljene. ne odrazavaju ono sto bi trebalo, samo to isto zamagljuju. ne kaze se dzabe put do pakla je poplocan dobrim namerama.
ljubav..i to ona koja ne deli u kategorije...koja ne sudi, ne procenjuje... ona koja prosto samo prihvata... kapiram da ta emocija moze coveku da promeni percepciju da vidi mozda i nesto vise. a ljubav prema sebi, onakvima kakvi jesmo je nesto najteze ostvarivo cini mi se.
[/quote]
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

NETKO JE MAKNUO MOJ POST O OVOJ TEMI!!!!!!!!!!!! ŽELIM ZNATI TKO??????????????????
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Layla
penzionerka
penzionerka
Posts: 1697
Joined: 29 May 2008, 20:25
Location: zg

Post by Layla »

Hakeri.
Illusion is the first of all pleasures. (Oscar Wilde)
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Da... 100%
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Layla
penzionerka
penzionerka
Posts: 1697
Joined: 29 May 2008, 20:25
Location: zg

Post by Layla »

Illusion is the first of all pleasures. (Oscar Wilde)
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Ma ne zanima me... Nema teorije da je "haker", nazovi haker izbrisao postove od zadnjih tjedan dana, jer bi onda svi bili izbrisani, a ne samo pojedini... Znači, ciljano je brisano, a brisao je netko kome očito neka mišljenja, stavovi i kako god, smetaju!!!!!!!
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Post Reply