Urok

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
medena
vrtic
vrtic
Posts: 2
Joined: 07 Jun 2006, 12:58

Post by medena »

u uroke definitivno ne vjerujem, ali znam da postoje tehnike kojima možemo učiniti da bude bolje i nama i svima oko nas.
u centru sebe imaš odgovor:Ti znaš tko si Ti i Ti znaš što želiš
Nadjin
pripravnica
pripravnica
Posts: 276
Joined: 06 Sep 2004, 22:23
Location: Croatia /Zagreb

Post by Nadjin »

Misli i riječi imaju vrlo jaku snagu..
Ovisi koliko energije unosimo u određene misli i riječi, one mogu postati stvarnost..
Kada nešto silno želimo ,mislimo o tome, i vjerujemo da ćemo do toga doći,(potpuno sigurno vjerujemo-što nije lako postići ) mi do toga i dođemo..Jasno, same misli nisu dovoljne,(one samo pomažu otvaranju vrata) potrebno je i djelovanje, poduzimanje koraka ka dosezanju cilja..


Tako je i sa vjerovanjem da će nam se nešto loše dogoditi..Često nismo niti svjesni koliko u to vjerujemo..Navest ćemo sami sebe u takve situacije..Odnosno točnije bi bilo da nam je poljuljana vjera u pozitivan ishod..

Vjerujem kako isto tako misli i rijeći drugih ljudi mogu utjeciti na nas...
Svi ste sigurno osjetili snagu sugestije ,kako na sebi tako i na drugima..
Kada si vrlo nesiguran u sebe u pogledu nećega, sugestijom se može utjecati na tebe..

Ponekad su ljudi obeshrabljeni..Misle da ne mogu savladati mnoge životne probleme,kojih stvarno zna biti puno,i znaju biti vrlo teški,pa posustanu..
Tada su skloni razmišljanju da ih je netko "urekao"...

Netko nas može i "ureći" tako što nam ionako teški neki problem još i više "zapapri"..
Vidljivo sasvim vam stane na put..

Vjerujem da postoje ljudi koji imaju znanje kako potaknuti da nekome drugome određene situacije dolaze u susret,bilo one pozitivne ili negativne..
Međutim da li će one u opće doći,,a ako i dođu ,kako ćemo se mi sa njima nositi, i riješiti ih, prvenstveno ovisi o nama samima..
Graditi vjeru u pozitivan ishod i u sebe je univerzalni recept (lijek) za sve, i djelovati sa tom vjerom..
(Često i ja sama, na žalost zaboravim na to...)

Pozitivan stav u/o životu čini čuda! 8:)
Voljeti,i biti voljena,najdivniji je osjećaj...
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Urok

Post by Aryanim »

Imala sam jednu raspravu sa svojima doma oko uroka... skoro svaka televizija sad ima po noci raznorazne magove ili koga vec, koji kao rjesavaju vas uroka (marketing naravno preko telefona...)
al eto, malo se ipak mozemo zamislit, dal postoje uroci? dal vjerujete u to?
mislim da postoje neke stvari u koje je bolje ne mijesat se...
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
Post Reply