Jesus

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Jesus

Post by Dodir_Svile »

Sta mislite o njemu? Je li postojao? Ako jeste, je li bio Sin Bozji, prevarant, vanzemaljac, samo stolar ili nesto drugo...?
The rockstar hands of a big butch dyke.
Beholder
mrgud
mrgud
Posts: 90
Joined: 25 Nov 2002, 09:03
Location: Springfield, Moe's tavern

Post by Beholder »

Isto sto mislim i o Muhamedu i Budi...
Nisam ih upoznao pa ni necu sudit o njima!
Beholder has spoken!
Luna
Lezba sa onoga svijeta
Lezba sa onoga svijeta
Posts: 386
Joined: 22 Nov 2002, 01:03
Location: na njenim rukama

Post by Luna »

Teąko je danas na tu temu govoriti o činjenicama i istini. Mislim da većina nas moľe dati odgovor onako - po feelingu, odnosno nekoj duhovnoj spoznaji ili zabludi. Zaąto tako mislim? Pa evo jednog primjera.
Evo, nema ni 10 godina kako je zavrąio Domovinski rat, a gotovo je nemoguće po svim ovim silnim sudovima utvrditi činjenice, a proąlo je tako maaalo vremena, i vidjeli smo da ima hrpa onih koji bi rado izmanipulirala činjenice,a to i čine...

... a od Isusovog vremena proąlo je 2000 godina, u Budinom slučaju joą koja tisućica gore... teąko je bilo ąto eksplicitno tvrditi....

Ja ću biti iskrena pa reći da ja osobno NE ZNAM tko je on bio... feeling mi govori da je bio duhovna osoba sa velikim znanjem, i da nije bio niąta viąe Boľji Sin od bilo koga od nas. Ali da je Bog osobno - to ne vjerujem niti imam takav feeling
-Zašto tako užurbano nunaš?
-Zato da brže zaspim!
odiseya
vrtic
vrtic
Posts: 19
Joined: 09 Dec 2002, 01:24

Post by odiseya »

Pa vjerujem da je postojao...i da je bio jedna vrlo markantna pojava (ako to uopce mogu tako reci).
U svakom slucaju-bio je!
Njegov zivot...njegova patnja...njegova zrtva...
Svidja mi se to sto je propovijedao ljubav!(tu ga definitivno podrzavam)...i sto nije bio lak na osudama.
Steta sto je crkva pomalo unakazila ono sto je govorio i od svega napravila dobar biznis :cry:
Last edited by odiseya on 07 Feb 2003, 19:45, edited 1 time in total.
Image
Anima
vrtic
vrtic
Posts: 2
Joined: 19 Dec 2002, 19:32
Location: Zagreb

Post by Anima »

Vjerujem da je postojao i vjerujem da je bio Sin Boľji, odnosno da je bio po svemu Bog, a samo po tijelu čovjek. Cijela se povijest gleda prema njegovom dolasku na zemlju - prije Krista i poslije Krista, a to je i viąe nego dovoljan dokaz (uz četiri evanđelja!) da je postojao. Na njegovu pojavnost gledam kao dokaz Boga o njegovu postojanju, za sve one koji nisu vjerovali da povjeruju...

:arrow: ...i kao ąto pjeva Phil Collins:

"And Jesus he knows me
and he knows I'm right
I've been talking to Jesus all my life
oh yes he knows me
and he knows I'm right
well he's been telling me
everything's gonna be alright..."
:D :D
I just wanna feel
Real love and the love ever after
There's a hole in my soul
You can see it in my face
It's a real big place
Anonymous

Post by Anonymous »

moguće da je postojao čovjek imenom Isus,..ali nikako da je bio sin Boľji,ili da je kojim slijepim slučajem uskrsnuo..ta ideja je glupa do boli..
odiseya
vrtic
vrtic
Posts: 19
Joined: 09 Dec 2002, 01:24

Post by odiseya »

ulysses wrote:moguće da je postojao čovjek imenom Isus,..ali nikako da je bio sin Boľji,ili da je kojim slijepim slučajem uskrsnuo..ta ideja je glupa do boli..
Ma Isusu je definitivno postojao...rodjen je....zna se dosta o njegovom zivotu,a i smrti.
Ne zelim ulaziti u to da li je bio sin Bozji ili nije,ali da me on kao pojava fascinira-to zasigurno!
Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ja recimo mislim da je on bio obicni cika koji je samo bio dovoljno pametan da mu svi povjeruju :lol: pa poznato je da je i prije njegovog dolaska bilo dosta ljudi koji su se predstavljali kao sinovi bozji i kao mesije, i sta ja znam. sta ako je on ustvari bio prevarant a nekog pravog isusa su ismijali? :?:

a mozda je bio i vanzemaljac. sto da ne? recimo, ona zvijezda koju su pratili oni kraljevi, koja se KRETALA po nebu, i onaj cika koji je rekao mariji da ce zanijet...

i definitivno ne vjerujem da je cinio nekakva cuda, ozdravljao bolesne, ozivljavao ljude i hranio 10 000 ljudi sa 5 riba. mozda je samo bio prethodnik davida copperfielda :lol:
The rockstar hands of a big butch dyke.
swo
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 40
Joined: 29 Nov 2002, 21:00
Contact:

Post by swo »

dodir, darling, trebas jos jaaaako jaaako puno toga nauciti.
ovo kaj si napisala je u najmanju ruku smijesno ali isto tako i zalosno
Odkad sô Feničani zmislili pěneze, rečenica je "Ne znam kak da vam se zahvalim" zgubila vsaki smisël.
swo
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 40
Joined: 29 Nov 2002, 21:00
Contact:

Post by swo »

btw, nije da nemas potencijala :mrgreen:
Odkad sô Feničani zmislili pěneze, rečenica je "Ne znam kak da vam se zahvalim" zgubila vsaki smisël.
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

[quote="Anima"] Cijela se povijest gleda prema njegovom dolasku na zemlju - prije Krista i poslije Krista, a to je i viąe nego dovoljan dokaz (uz četiri evanđelja!) da je postojao. ...

Je, hahahahha, to je kao sto se u Hrvatskoj sve racuna prije DOmovinskog rata i poslije Domovinskog rata, u Srbiji prije Haga i poslije Haga, a u Bosni prije i poslije UnProfora.

Savrsen dokaz da su nasi prostori obasjani miloscu bozjom.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
*star*
vrtic
vrtic
Posts: 7
Joined: 16 Dec 2002, 14:35

Post by *star* »

..hu kers... :?:
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

zxa isusa, za milost bozju generalno, ili za nase prostore?

:cool:
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
Guest

Post by Guest »

odiseya wrote:Steta sto je crkva pomalo unakazila ono sto je govorio i od svega napravila dobar biznis :cry:
ovo si odlicno rekla. :tu:
User avatar
mudroslava
Dr. SEXpertica
Dr. SEXpertica
Posts: 730
Joined: 22 Nov 2002, 16:29
Location: Berlin
Contact:

Post by mudroslava »

:cool: Ja mislim da je postojao/la i da je jednostavno bio/la pametan muskarac/zena koji/koja je uzivao/uzivala u davanju i dijeljenju svojih spoznaja s drugima. A sad, sve ovo ostalo sto je katolicka crkva iz toga napravila... eh, pa ne zelim vrijedjati, ali... ne sjede li u Vatikanu uglavnom muskarci? ... Jooooj, sto bih ja voljela te knjige koje su tamo zakljucane procitati!!!:cool:
My body is not a temple
It's an amusement park

It's not a side effects of the cocaine...

They tried to make me go to rehab
I said no, no, no.
zrinka
pripravnica
pripravnica
Posts: 390
Joined: 19 Feb 2003, 17:03
Location: Krapina
Contact:

Post by zrinka »

mudroslava wrote::cool: Ja mislim da je postojao/la i da je jednostavno bio/la pametan muskarac/zena koji/koja je uzivao/uzivala u davanju i dijeljenju svojih spoznaja s drugima. A sad, sve ovo ostalo sto je katolicka crkva iz toga napravila... eh, pa ne zelim vrijedjati, ali... ne sjede li u Vatikanu uglavnom muskarci? ... Jooooj, sto bih ja voljela te knjige koje su tamo zakljucane procitati!!!:cool:
da tu bi saznali istinu sveg toga navodno postojeceg .... :cool:
za samo kap njeznih rijeci te molim jer srce moje duboko te voli
Image
voljeti i započeti iznova.
Beholder
mrgud
mrgud
Posts: 90
Joined: 25 Nov 2002, 09:03
Location: Springfield, Moe's tavern

Post by Beholder »

Istina je jako relativan pojam!
Sve kad bi i imali uvid u sve te zaključane knjige, ko kaľe da bi znali istinu?
Znali bi ono ąto je neko napisao iz ko zna kojeg razloga, a dali je to istina, fikcija ili neąto trece nikad nebi znali...
Uostalom i svaki tekst se moľe izokrenuti, protumaciti, interpretirati na mnogo razlicitih nacina, onako kako kome odgovara, a poąto viąe nismo ovce price o pokornosti, strahu i krivnji viąe ne pale!

Drugim riječima ili vjeruj ili nemoj... Uostalom uvijek postoji i treca opcija, a ta je da sam u sebi pronađeą smisao i neąto u ąto ceą vjerovat.

Bitno je da vjerujemo u sebe!
Beholder has spoken!
zrinka
pripravnica
pripravnica
Posts: 390
Joined: 19 Feb 2003, 17:03
Location: Krapina
Contact:

Post by zrinka »

Bitno je da vjerujemo u sebe!

to i jest najbitnije Beholder
za samo kap njeznih rijeci te molim jer srce moje duboko te voli
Image
voljeti i započeti iznova.
choice
vrtic
vrtic
Posts: 8
Joined: 13 May 2003, 23:35
Location: Zagreb

Post by choice »

mudroslava wrote::cool: Ja mislim da je postojao/la i da je jednostavno bio/la pametan muskarac/zena koji/koja je uzivao/uzivala u davanju i dijeljenju svojih spoznaja s drugima. A sad, sve ovo ostalo sto je katolicka crkva iz toga napravila... eh, pa ne zelim vrijedjati, ali... ne sjede li u Vatikanu uglavnom muskarci? ... Jooooj, sto bih ja voljela te knjige koje su tamo zakljucane procitati!!!:cool:

I ja bi jako voljela te knjige procitati, posto mnoge stvari nisu dane na svjetlo dana, a mislim da je vrijeme...
:) MRAK !!
METALAC
peder na balkonu
peder na balkonu
Posts: 116
Joined: 21 Jan 2006, 00:47
Location: Zagreb/Zadar
Contact:

Post by METALAC »

Vjerujem da je postojao, te vjerujem da je bio crni mag...
Za mene je on negativna osoba. :td:
Čini što ti je volja bit će sav zakon.
Vjerujem u jednu Gnostičku Katoličku Crkvu Svjetlosti, Života, Ljubavi i Slobode čija Riječ Zakona je Thelema.
2kune
peder na balkonu
peder na balkonu
Posts: 93
Joined: 11 Oct 2006, 21:31
Location: Split
Contact:

Post by 2kune »

O mrtvima sve najbolje... :twisted:
riba od vrijednosti
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Anima wrote:Vjerujem da je postojao i vjerujem da je bio Sin Boľji, odnosno da je bio po svemu Bog, a samo po tijelu čovjek. Cijela se povijest gleda prema njegovom dolasku na zemlju - prije Krista i poslije Krista, a to je i viąe nego dovoljan dokaz (uz četiri evanđelja!) da je postojao. Na njegovu pojavnost gledam kao dokaz Boga o njegovu postojanju, za sve one koji nisu vjerovali da povjeruju...

:arrow: ...i kao ąto pjeva Phil Collins:

"And Jesus he knows me
and he knows I'm right
I've been talking to Jesus all my life
oh yes he knows me
and he knows I'm right
well he's been telling me
everything's gonna be alright..."
:D :D
plus. postoje i povijesni dokazi, van svjedočanstva evanđelja.
Last edited by Lea on 04 Jun 2010, 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Postoji vjerovatnost da se rodio netko imenom Isus.
I tako je nastala legenda.
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

U to vrijeme, naime, nije Isus bio jedini čovjek s tim imenom... Ono je naime bilo popularno i svakidašnje, kao danas, Ivan/a... A to da je riječ o legendi... Čuj... Ne bih se s tim složila... I suviše je pisanih izvora o Isusu Nazarećaninu, pa i onih profanih, od strane povjesničara i sl. ljudi, od onih koji su ga voljeli do onih koji su ga prezirali... I ne bih baš rekla da su događaji vezani uz osobu Isusa Krista izmišljeni ili obogaćeni maštom, kao što to obično biva u legendama... Za mene, Isus Krist je sve ono što ja mislim da jest...
I uvijek kad razmišljam o toj temi, vratim se na ono njegovo pitanje:"A to vi kažete tko sam ja?" I to je sve... Važno je osobno uvjerenje...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Lea25 wrote:U to vrijeme, naime, nije Isus bio jedini čovjek s tim imenom... Ono je naime bilo popularno i svakidašnje, kao danas, Ivan/a... A to da je riječ o legendi... Čuj... Ne bih se s tim složila... I suviše je pisanih izvora o Isusu Nazarećaninu, pa i onih profanih, od strane povjesničara i sl. ljudi, od onih koji su ga voljeli do onih koji su ga prezirali... I ne bih baš rekla da su događaji vezani uz osobu Isusa Krista izmišljeni ili obogaćeni maštom, kao što to obično biva u legendama... Za mene, Isus Krist je sve ono što ja mislim da jest...
I uvijek kad razmišljam o toj temi, vratim se na ono njegovo pitanje:"A što vi kažete tko sam ja?" I to je sve... Važno je osobno uvjerenje...
Eto... Ja opet ovo ponavljam... A tebi Dodir poručujem... Da je sreća da je bio vanzemaljac, sigurno bi mu bilo bolje... Isus Krist je ponajprije bio jedna dobra ličnost, human čovjek, onaj na margini, pun ljubavi...

Ovim se pozdravljam s ovim dijelom foruma...
Post Reply