Homoseksualnost naspram vjeri

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Često se susrećem s duplim i skeptičnim pogledima kad se izjasnim o svojoj homoseksualnosti, ponajviše zbog moje vjere u Boga, šta je suludo i smiješno... Jer što bi to trebalo značiti, da ako sam lezbijka ne bi trebala imati osjećaj za neku višu dimenziju nego bi sve trebala promatrati čisto materijalno??? Ne pričam samo o duhovnoj dimenziji ovdje jer ima ljudi koji se izjašnjavaju duhovnima, a da pri tom nisu vjernici... Riječ je o spiritualnom, najčešće u tom slučaju...
Pričam o dimenziji vjere, pouzdanja u Boga, a koja je onda povezana s duhovnim, koje se odražava na našu nutrinu i naš život...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Logan
penzionerka
penzionerka
Posts: 1006
Joined: 27 Mar 2004, 19:58

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Logan »

eh sve je to relativno... u transcedentalne zavrzlame ne treba dirati lol :lol: jj
biti gay, bi, trans...bilo sta "neprihvatljivo"... svemirac, stagod...u raljama religijskih institucija predstavlja uzasnu stvar... i moze rastrgati covjeka na 100 strana samog sa sobom da ne zna vise sta bi od sebe.... ista je stvar sa svim moralnim vrijednostima bilo da smo s njima odgojeni ili ih sami odabrali/stekli ili sta vec...

sve je visesmisleno... eto ovdje imaju tu MCC pa se pozivaju na razne paragrafe iz biblije (ili bolje receno biblija) razna tumacenja npr : http://www.mccchurch.org/AM/Template.cf ... =Resources" onclick="window.open(this.href);return false; sad bi me to sto sam lezba trebalo utjerat u tor ove biznis mashinerije??? lol

salim se ja malo.... da li je moguce biti gay i biti vjernik bilo koje ortodoksne konfedije? valjda se t po nekom pravilo podrazumijeva da je dimenzija samo jedna... slobda interpretacije lishava duhovnosti.... sta god to znacilo...
:sheep: :shit: :klog: :pain; :flush:

p.s. mozda sam glupa i slabo kapiram te duboke stvari... mada kako kaze tracy chapman u "unsung psalm" I have tryed to live right.... we all try... mozda je u tome stvar.... u pokushajima... biti covjek... valjda to ima neke veze s nakom visom energijom... valjda je to ta neka tajna veza.... ljuskosti... sve je to ljudska energija... visa niza.... idaja boga ne postoji van covjekove svijesti.... na nama ja kako cemo se prema istoj odnositi....
"may your words be tender, for some day you may eat them" ;)
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Logan wrote:eh sve je to relativno... u transcedentalne zavrzlame ne treba dirati lol :lol: jj
zašto ne :) svaki dan diramo u trascednetalno, šta u ljubav, šta u smisao, šta u nadu...
Logan wrote:biti gay, bi, trans...bilo sta "neprihvatljivo"... svemirac, stagod...u raljama religijskih institucija predstavlja uzasnu stvar...

uvijek se radi o tvom odnosu spram tih institucija i "u tim" institucijama. užasno može biti živjet u obitelji, npr. u kojoj ne znaš zauzet vlastiti stav i izboriti se za svoje "mjesto pod suncem."
Logan wrote:i moze rastrgati covjeka na 100 strana samog sa sobom da ne zna vise sta bi od sebe.... ista je stvar sa svim moralnim vrijednostima bilo da smo s njima odgojeni ili ih sami odabrali/stekli ili sta vec...
čovjek sebe može rastrgati u svakom slučaju i u bilo kakvim uvjetima, pa čak i idealnima ako je sklon "trganju" :) stvar je karaktera i koliko ćeš uspjet opstati u nekoj situaciji... na takav se način izgrađujemo kao ličnosti.
Logan wrote:slobda interpretacije lishava duhovnosti.... sta god to znacilo...
:sheep: :shit: :klog: :pain; :flush:
radije bih rekla, "sloboda interpretacije približava duhovnome."
Logan wrote:kako kaze tracy chapman u "unsung psalm" I have tryed to live right.... we all try... mozda je u tome stvar.... u pokushajima... biti covjek... valjda to ima neke veze s nakom visom energijom... valjda je to ta neka tajna veza.... ljuskosti... sve je to ljudska energija... visa niza...
ovo je jako lijep zaključak.
Logan wrote:idaja boga ne postoji van covjekove svijesti.... na nama ja kako cemo se prema istoj odnositi....
tu se ne bih složila. postoje osobe koje će konstruirat vlastitu sliku boga i ako ništa jedno je sigurno, moja i tvoja vizija neće biti ista, ili neće biti bog... možeš reći da ne vjeruješ ni u šta van ovozemnoga, al činjenica jest da te život mnogo puta i na mnogo načina razuvjeri. vjeruješ u ljubav, a to i nije neka materijalna kategorija, nije matematička formula... vjeruješ u nadu, mada ti se čini glupa, vjeruješ u pravdu, mada ti se čini nedostižna, al se jednom desi, vjeruješ u dobro, pa vidiš prizor koji te totalno očara, vjeruješ u zlo, jer vidiš mnoštvo lošega, vjeruješ i da nekad granice nisu tako oštre, da postoje stvari koje nisu ni dobre ni zle, već podjednake. naše vizije se bitno razlikuju, i ta različitost nam potvrđuje da smo usmjereni višemu, nečemu van nas samih. jer da je suprotno, svi bi imali samo jednu jasnu sliku.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:Često se susrećem s duplim i skeptičnim pogledima kad se izjasnim o svojoj homoseksualnosti, ponajviše zbog moje vjere u Boga, šta je suludo i smiješno... Jer što bi to trebalo značiti, da ako sam lezbijka ne bi trebala imati osjećaj za neku višu dimenziju nego bi sve trebala promatrati čisto materijalno??? Ne pričam samo o duhovnoj dimenziji ovdje jer ima ljudi koji se izjašnjavaju duhovnima, a da pri tom nisu vjernici... Riječ je o spiritualnom, najčešće u tom slučaju...
Pričam o dimenziji vjere, pouzdanja u Boga, a koja je onda povezana s duhovnim, koje se odražava na našu nutrinu i naš život...
problem nije biti homoseksualan i duhovan ili "imati osjecaj za visu dimenziju". problem je biti homoseksualan i katolik. jer koliko malo samopostovanja mozes imati ako svojevoljno ulazis u organizaciju koja tvoje ponasanje smatra grijehom i koja te odbacuje? jedino bih kuzila da budes katolik pa radis na tome da crkva promijeni svoje stavove o homoseksualnosti. ali biti homoseksualac i katolik ne samo da je licemjerno (jer ne vjerujem da se iko od gay katolika ne pretvara da je str8 dok su u i ispred crkve) nego i jadno.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:ali biti homoseksualac i katolik ne samo da je licemjerno (jer ne vjerujem da se iko od gay katolika ne pretvara da je str8 dok su u i ispred crkve) nego i jadno.
ne izjašnjavam se katolikom, al po sakramentalnoj dimenziji pripadam Katoličkoj Crkvi.
Katolicizam ima svojih mana i pogrešaka, al na kraju krajeva, nije ništa drugačiji od bilo koje institucionalizirane religije.
Neka ima malo "bolja", neka malo "gora" pravila i to je sve.
Utjecati na svijest KC- generalno je djelomično moguće, jer će uvijek biti onih koji će "prihvatiti" sugestije i biti otvoreni različitome, i onih koji neće...
Nije stvar katolicizma stvar je osobnosti i karaktera.
Ne smatram licemjernim ljude koji idu u Crkvu i izjašnjavaju se katolicima, usto i homoseksualcima, jer tko sam ja da sudim nekome.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:jer tko sam ja da sudim nekome.
tipicno nemanje karaktera.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote:jer tko sam ja da sudim nekome.
tipicno nemanje karaktera.
svatko ima svoje razloge. i ako "sudit" nekome znači imat karaktera, onda ga ja nemam. mogu imat mišljenje o nečemu i prosuđivat nečije čine, ali suditi nekome, to ne.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:mogu (...) prosuđivat nečije čine, ali suditi nekome, to ne.
nije li to isto?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote:mogu (...) prosuđivat nečije čine, ali suditi nekome, to ne.
nije li to isto?
prosuđivat znači preispitivat, propitkivat, primjer: zašto, kako, na koji način, zbog čega... suditi znači deklarativno proglasiti nečije čine nevaljanima, licemjernima, kukavičkima, jadnima...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Logan
penzionerka
penzionerka
Posts: 1006
Joined: 27 Mar 2004, 19:58

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Logan »

Dodir_Svile wrote:problem nije biti homoseksualan i duhovan ili "imati osjecaj za visu dimenziju". problem je biti homoseksualan i katolik.
a sta je s ostalim "velikim" religijama? :pd: mislish da islam tolerishe homosexualce samo tako? a teko ove druge religijske frakcije privedene krstu...pravoslavci su bas ono pravo liberalni... lol a od reformacije na prste mozes izborjati protestantske crkve koje "tolerishu" lgbt "navike" ... dok u judaizmu cak i da izuzmemo onaj ortodoksni.... oh jes malatranje grijehom i pojmo grijeha na sve strane! ok u judaizmu ako i kod nekih protestantskih crkava napredni imaju zene rabine.... i to je napredak....ali....
u raznim tim monoteistockim frkcijama ima kojekakvih manjinskih sekti koje su manje ili vise fleksibilne prema raznim stvarima... ali budimo realni moralisticki zid predrasuda i dvoarshinski sistem... hm pricinjava mi se da to nije bas izmislila katolichka bozja firma.... bilo je to mnogo prije i mojsija, isusa i muhameda.... tako je to s "moralmom" institucijama i (mal)interpretaciji bajki... tako je to...
ne znam da bas morash biti katolik da bi osjetila sta to znaci "diskriminacija" u institucionalnom smislu... najblaze receno...

pitanje je sad kako religiozna osoba ili makar osoba koja smatra da ima tu neku duhovnu dimenziju ili tezi toj nekoj duhovnoj sferi u okviru neke religijske zajednice....kao se odnositi prema instutucionalnim nacelima koja ti stalno ukazuju na to da si (ukoliko imas hrabrosti biti iskren prema sebi u drugima) manje osoba a vise neko uzasno bice nedostojno svega i svacega....jer tvoj zivot je grijeh i samo grijeh.... :???:
"may your words be tender, for some day you may eat them" ;)
User avatar
Logan
penzionerka
penzionerka
Posts: 1006
Joined: 27 Mar 2004, 19:58

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Logan »

Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote:jer tko sam ja da sudim nekome.
tipicno nemanje karaktera.
tipican manjak obzira.

"u svoj tanjir gledaj!" :wink:
"may your words be tender, for some day you may eat them" ;)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Dodir_Svile »

Logan wrote: a sta je s ostalim "velikim" religijama? :pd:
naravno da se to odnosi na sve zatucane religije, ali nisam htjela siriti temu.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Dodir_Svile »

Logan wrote: tipican manjak obzira.

"u svoj tanjir gledaj!" :wink:
manjak obzira za sta? :ogle:
zasto ne bi svako ko ima iole zdrav razum sudio ljudima oko sebe? s obzirom na svoj nacin gledanja, naravno. ku klux klanovac ce naravno suditi osobi koja je u interracial braku, i to je cisto fajn. zasto on ne bi imao svoje misljenje o tome? isto tako, predsjednik zidovske zajednice ce imati jako izrazeno misljenje o hitleru. zasto ne bi? gdje bi svijet otisao kad bi svako gledao samo svoja posla i zanemarivao sve sto ljudi rade oko njega? :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Andain »

Malo mi je bedasto stvarati poveznice između nečije orijentacije i duhovnog karaktera jer jedno s drugim nema veze u smislu da jedna opcija ne garantira ništa o ovoj drugoj :)
Što se tiče neke institucionalizirane religije, (homo)seksualnost je samo jedan dio, zapravo općenito bilo što što ima veze s čovjekovom seksualnošću, je bolje da se ne ravna po tome/religiji..obzirom na povijest, na razliku njihove teorije i prakse, ali najbitnije, zbog ogromnog raskoraka između načina na koji ljudi prirodno funkcioniraju i krutih propisa koje su skovali oni koji seksualnost vide kao dobru samo kada se potiskuje.
Međutim, ljudi se izjašnjavaju po religijskoj pripadnosti iz raznoraznih razloga, uglavnom ne racionalnih pa ne vidim smisao u raspravljanju o istom, to je za mene nečija privatna stvar.
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Očito je da se ne čita precizno što pitam i na šta ciljam... Ni u jednom dijelu mog posta ne stoji niti riječ, "institucionalizirana", niti riječ, "katolicizam"...
Govorim u vjeri u Boga, dimenziji vjernosti, pouzdanja koja je kao takva povezana s mojim duhovnim poimanjima.

plus, činjenici da neki ne shvaćaju kako to da kao lezbijka nisi ateist ili agnostik nego vjernik, bez ikakvog predznaka religioznoga ili "institucije"
Last edited by Lea on 22 Jul 2009, 12:57, edited 1 time in total.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:zasto ne bi svako ko ima iole zdrav razum sudio ljudima oko sebe?
zdrav razum nema nikakve veze s "osudom" nečijih čina i načina ponašanja. ali je u svakom je slučaju dobro i poželjno prosuđivati i preispitivati tuđe ponašanje, ali ne i suditi o istome.
rekla bih da su ljudi koji nemaju neki "viši" cilj u toj svojoj "institucionaliziranosti", (tipa promjena mišljenja, ili utjecanje na promjenu svijesti o nečemu, u ovom slučaju homosexualnosti), licemjeri, da, al čisto iz razloga što su takvi pojedinci pasivni, nezainteresirani, a ne iz razloga što se izjašnjavaju, "katolicima", i što takve ne volim baš bez obzira u kojoj se instituciji nalazili i kojoj "društvenoj" strukturi pripadali.
smatram i da je svatko od nas pozvan boriti se za ono u što vjeruje, i da je svatko od nas pozvan ispuniti svoju životnu ulogu, više njih, doduše, jer nikad nismo pred samo jednim izazovom. uvijek ih je više.
Last edited by Lea on 22 Jul 2009, 14:27, edited 2 times in total.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote: zasto on ne bi imao svoje misljenje o tome?
mišljenje je jedno, prosudba je jedno... osuda je drugo... nije isto popričati s nekim u želji preispitati njegova mišljenja, stavove, principe, načine djelovanja.. prosudba nas u tom smislu otvara drugome, stvara dijalog...
osuditi nekoga, suditi nekome, je automatski, zatvaranje i ne dopuštanje da se netko izjasni o nečemu, bilo čemu... suditi nekome nas apriori stavlja u položaj "ograničenja" spram toga drugoga.
a koliko te poznajem, dodir, nisi sklona "suditi" nekoga, ali prosuđivati jesi... i to je ok.
sasvim je prihvatljivo.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Andain wrote:ali najbitnije, zbog ogromnog raskoraka između načina na koji ljudi prirodno funkcioniraju i krutih propisa koje su skovali oni koji seksualnost vide kao dobru samo kada se potiskuje.
ovo je istina. međutim, u trenutku kad postoji raskorak između tvog života, znači, praktičnoga i onoga, teoretskoga, propisanoga, obično te vide licemjerom. i u tom smislu, s površine gledano, jesi licemjer... međutim, to ne znači, stati na ovom mišljenju, na osudi...
zašto ne bi "pročačkali" malo ispod površine, i pokušali propitkivati i time možda potaknut nekoga da se promijeni, zainteresirati ga.
i zbilja je teško nekad uskladiti jedno i drugo, teoriju i praksu, slažem se, jer ljudi su skloni subjektivizirati i interpretirati na način koji im se čini bolji, pri tom ne videći pravu stranu "propisanoga", koje je često kruto i zatucano, i u neskladu s njihovim mišljenjem, i ok, mogu razumjet takve, ali to ne znači prestati promišljati i propitkivat ih u njihovu postupanju.
jedna od stvari koja mene odvrati od ljudi i po kojoj mi ljudi padnu u očima, i to sam doživjela u ovih, neću reći pet godina, prije bih rekla, cijeli život, je upravo ta, nesklad između riječi i djela... jer, zanesenjak kakav jesam, i nezrela kakva jesam, ne mogu pomiriti u sebi činjenicu da ljudi ne bi djelovali iz uvjerenja, da ljudi kao takvi, ne bi živjeli da ispune svoje ideale, nego bi bili mlaki, bez strasti, bez ičega za šta bi živjeli, i koji bi kao takvi podlegli nekoj "teoriji", instituciji, bez želje da promijene stanje stvari.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:a koliko te poznajem, dodir, nisi sklona "suditi" nekoga.
ja itekako sudim ljude, svaki dan. ponekad toliko da mi se zgade.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote:a koliko te poznajem, dodir, nisi sklona "suditi" nekoga.
ja itekako sudim ljude, svaki dan. ponekad toliko da mi se zgade.
:) nisam te doživjela kao nekoga tko na taj način pristupa, ne kao nekoga tko sudi...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Dodir_Svile »

to je zato sto me ne poznajes.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:to je zato sto me ne poznajes.
istina
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
lira.folira
pripravnica
pripravnica
Posts: 337
Joined: 29 Mar 2009, 15:09
Location: Južna strana mjeseca

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by lira.folira »

Lea25 wrote:
Dodir_Svile wrote: zasto on ne bi imao svoje misljenje o tome?
mišljenje je jedno, prosudba je jedno... osuda je drugo... nije isto popričati s nekim u želji preispitati njegova mišljenja, stavove, principe, načine djelovanja.. prosudba nas u tom smislu otvara drugome, stvara dijalog...
osuditi nekoga, suditi nekome, je automatski, zatvaranje i ne dopuštanje da se netko izjasni o nečemu, bilo čemu... suditi nekome nas apriori stavlja u položaj "ograničenja" spram toga drugoga.
Moram priznati da se sasvi m slažem s ovim riječima...
Zdrav razum je vrlo diskutabilna stvar... Svatko od nas misli da je najpametniji, a često smo tako drugačiji od svih drugih... Željama, ponašanjem, sklonostima, pa i sasvim običnim razmišljanjima...
npr, ne volim modu, mrzim biti in, a takvi su svi oko mene... tko onda nema zdrav razum, ja ili oni?

Zato nevolim suditi nikome, jer tko sam ja da sudim....
Lijepo si to rekla Lea...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Dodir_Svile »

jel se ti ulizujes Lei? :pd:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:jel se ti ulizujes Lei? :pd:
:) Nije. Ne može se meni nitko ulizat sve i da pokuša :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Post Reply