Hvala bogu, ja nemam predrasude. Bravo, momak.

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Hvala bogu, ja nemam predrasude. Bravo, momak.

Post by Lea »

Ima jedna zanimljiva grupica na fejsu s milijun i kusur članova, naziva, 'pokušali su'.
Zanimljivo mi je što i ti dragi ljudi koje ovi ograničeni nisu uspjeli obmanuti i napuniti predrasudama, eto, imaju svoje predrasude, neke utemeljene, a neke totalno bezumno konstruirane. Pa hajde da ih citiram. Zapelo mi za oko ovo s 'religijske strane'.

citat:"uvjeriti me kako je moja bivša religija (nakon koje niti jedna više ne dolazi u obzir jer mi narušavaju duh) bila jedina ispravna, a da su sve druge u krivu te da pripadnici drugih vjeroispovijesti neće 'vidjeti raja'. (raj: eshatološko pitanje; različito poiman u različitim religijama... krivo je da kršćanska uči da ovi koji pripadaju drugim rel. neće 'vidjet raja'. to su te mogle uvjeriti ove plitke glave s oltara, al ne i učeni ljudi)
-uvjeriti me kako sam već rođen s grijehom kojeg su počinili neki Adam i Eva (btw.nisu postojali) pa zbog njih i nakon njih čitavo čovječanstvo kroz čitavu povijest treba raditi na iskupljenju
-uvjeriti me kako je Bog dobar iako je u Bibliji izrazito ljubomoran, okrutan, osvetoljubiv, ograničen (vidi se da jako dobro razlikuje između 'židovske misli' i da zbilja kuži kontekst u
kojemu je Biblija pisana).

(valjda zato jer je stvoren na sliku čovjeka): savjet- ako ćeš pričati na ovakav način, malo se bolje informiraj.

Pokušali su i nisu uspjeli. I dalje ću se truditi da me ograniče što je manje moguće.
Samo tako se ide prema napretku svijesti– uz čistu ljubav neiskvarenu i neizobličenu, uz samopouzdanje, uz svijest da smo svoji i da imamo pravo na sebe te da duhovna bića i sistem nemaju pravo na naše JA. (nisi li gore govorio o 'narušavanju tvog duha' ili mi se čini... a da, ti si 'duhovan na jedan drugi, manje ograničen način' :pd: ).
postanimo jedno prije nego završimo u Orwellovskom paklu. ('da budu jedno', miriše li meni ovo na 'ekumenizam'?! pohvalno. al đe ćeš s paklom, pobogu... da, metaforika lea, jebo ga ti)
Situacije se u posljednjih nekoliko godina zahuktala i osjećam da upravo svi živimo kulminaciju zla. (osjećam li to ostatke tvoje 'bivše religije'… sotoniziranje svijeta) Još nije kasno..." (da… obratimo se i vjerujmo… :asta: )


Skoro da sam postala sljedbenik :pd:
Pa ipak ne, ne pripadam niti jednoj ideologiji. Malo mi dosadno sve to, pogotovo ovakve sljedbe koje idu u istim smjerovima kao i ove 'religije ljubavi' al ne zaboravimo, 'bez predrasuda'. :pd:

Ovi boldani komentari su moji. :mrgreen:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Post Reply