Bože moj..

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Bože moj..

Post by nedodirljiva »

Dragi Boze :daa:
molim te da ove godine napokon upoznam Jadranku Kosor :love:
Obzirom da si me prošle godine kaznio time sto Madonna nije došla na maksimirski stadion, iako sam ja vec kupila kartu, nema veze to sam ti oprostila, jer su mi vratili novce, al svejedno, sad te molim da se iskupis i priuštiš mi Jadranku. :daa:
Pisala sam vec i djeda mrazu, al bolje ne pitaj kak je to završilo, :belj: tog kretena sam prekrizila iz zivota :negative: jer mi je pod bor umjesto Jadranke, donio šlape i piđamu.. onak wtf.. kaj ne zna citat ili kaj!? :stara: ..no uglavnom bas sam bila vesela :folko:
E da, i jos nesto.. imam pitanje, a mozes mi odgovorit i u inbox.. koji ti je nick na balconnu i obzirom da te nisam nikad vidjela da se spajas kad i ja, da li dolazis kao skriveni korisnik ili kaj!? .. :cudise:
eto toliko od mene.. :tadam:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Bože moj..

Post by Lea »

renata wrote:
lijepa je ova pjesma... nekad mi je bila među dražima... vanna je ovo jako dobro izvela.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Bože moj..

Post by renata »

Molim Te
Dragi Bože,budi uz srce tako drage i dobre prijateljice ovih dana...
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Bože moj..

Post by dalloway »

nedodirljiva wrote:Dragi Boze :daa:
molim te da ove godine napokon upoznam Jadranku Kosor :love:
Obzirom da si me prošle godine kaznio time sto Madonna nije došla na maksimirski stadion, iako sam ja vec kupila kartu, nema veze to sam ti oprostila, jer su mi vratili novce, al svejedno, sad te molim da se iskupis i priuštiš mi Jadranku. :daa:
Pisala sam vec i djeda mrazu, al bolje ne pitaj kak je to završilo, :belj: tog kretena sam prekrizila iz zivota :negative: jer mi je pod bor umjesto Jadranke, donio šlape i piđamu.. onak wtf.. kaj ne zna citat ili kaj!? :stara: ..no uglavnom bas sam bila vesela :folko:
E da, i jos nesto.. imam pitanje, a mozes mi odgovorit i u inbox.. koji ti je nick na balconnu i obzirom da te nisam nikad vidjela da se spajas kad i ja, da li dolazis kao skriveni korisnik ili kaj!? .. :cudise:
eto toliko od mene.. :tadam:
oprosti Bože,a i ti nedodirljiva,ali ne mogu izdržati :lol:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Bože moj..

Post by honky »

Ne daj joj povoda, dalloway, ako Boga znaš. Taman se malo primirila sa Kosoricom, već sam mislila neku intervenciju organizirat.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Bože moj..

Post by dalloway »

pa kaj fali kosorici :zbunj: dobro dobro,malo se zdebljala ali to se da popraviti :cer:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Bože moj..

Post by renata »

User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Bože moj..

Post by renata »

User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Bože moj..

Post by renata »

User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Bože moj..

Post by renata »

User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Bože moj..

Post by Jelena-E »

Znam da te se ne setim baš često i da retko razgovaram sa tobom. Mđutim danas si bio posebno milostiv prema meni uprkos činjenici da mi nisi dozvolio da se naspavam i ako radim večeras. To ću ti oprostiti iz nekoliko razloga:
1.Hvala ti što je moja supica zadovoljila moja očekivanja
2. Hvala za činjenicu da je od svih ljudi na ovom forumu baš honky zalutala u moju kujnu. Jes da me zajebava bez prestaka al brate smešna je ko biskop :lol: :lol: :lol:

E tako bože ako nastaviš da budeš tako milostiv prema meni u kuhinji oprostiću ti ove povremene ispade sa buđenjem i to što me kao malu u školi niko nije voleo... :lol:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Bože moj..

Post by honky »

Jelena-E wrote:
E tako bože ako nastaviš da budeš tako milostiv prema meni u kuhinji oprostiću ti ove povremene ispade sa buđenjem i to što me kao malu u školi niko nije voleo... :lol:
Image

Rekla bih da je tome manje kumovala neka transcendentna instanca, a više činjenica da si bila mala čudakinja. :hihihi:

Ali bez brige, i dalje ću nastaviti dolaziti u tvoju kuhinju i, kak bi ti rekla, zanovetati. :hihi:

"I must be cruel only to be kind."

To bi bilo to, faljen Isus i Majčica Božja Bistička. :križa se i izlazi iz crkve:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Bože moj..

Post by evaluna »

Obracam Ti se u vezi jedne bliske osobe, kada si vec topiciran...u ritmu kršćanskog rocka
Nisam vjernica, osim sto vjerujem u natalnu kartu, inspirativnije mi je, sorry..
Ali "ona" je otisla tamo u one hodnike kršćanskog fanatizma, koje zovu tvojim učenjem, pa će nas sve izluditi duhom svetim, crkvom, papom, homofobijom...
Ukazi joj se, molim te napravi nešto, usreći je nekako, da nije vise onako ljuta na cijeli svijet, jer stvarno ovo vise nema smisla..
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Bože moj..

Post by renata »


Bože moj,budi tu...
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Bože moj..

Post by Instinct »

Smiri ovo.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Bože moj..

Post by renata »

Ti si,doista,Bog što mijenja ljudska srca,
molim te,udijeli mi snagu oprosta i nezamjeranja....

User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Bože moj..

Post by Instinct »

Čuvaj njih dvije,ja ću već nekako.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Bože moj..

Post by Lea »

gadiš mi se.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Bože moj..

Post by whisper »

Nije kriv Bog za naša sranja..
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Bože moj..

Post by Lea »

poštujem tvoje mišljenje ali rekla bih da je on jedini i isključivi krivac (ukoliko postoji).

ako uzmemo u obzir da tom bogu pridjevaju sveznanje, svemoć itd., to automatski dokida mjesto slobodnom izboru kao takvom, s obzirom da je taj isti bog svjestan ljudske odluke i prije negoli je donesena, šta bi značilo da je sami čin odlučivanja od strane subjekta koji donosi odluku, determiniran božjim sveznanjem, tj. da shodno tome, slobodan izbor/slobodna odluka, ne postoji.

ot: e bože... nemam više komentara, stvarno...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Bože moj..

Post by renata »

netočno,čovjeku je uvijek dana sloboda izbora.
nemam namjeru osporavati ičije mišljenje,stav-to bi bilo suludo,
samo zavisi,koliko će tko htjeti pročitati u religiznim knjigama o toj tematici.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Bože moj..

Post by Lea »

zahvaljujem ti na preporukama, renata, al s teodicejom i teodicejskim pitanjima, kao i s čisto filozofskim, sam itekako upoznata. s tog aspekta i nastupam.

čovjek kao takav ima slobodu izbora, da, al čovjek vjernik, nema. moram te razočarati.

poštujem i tvoje mišljenje, bolje rečeno frazu koja ide u smjeru: "ja sam u pravu, al ne znam zašto sam u pravu. a da, to negdje piše."

da te pitam jedno jednostavno pitanje: je li bog kao sveznajući (u svjetonazorskom gledištu vjernika, bar) upoznat s tvojom odlukom prije negoli ćeš je donijeti? što misliš?
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: Bože moj..

Post by Jarac »

^

pametno pitanje ;)


nego ja sam samo dosla izraziti svoje misljenje na ovu temu jer jebeno ne mogu izdrzati ( ne znam jel se tu smije psovati ). enivej, presmijesno mi je da je tema otvorena u svrhu ispisivanja molitvi i izrazavanju molbi, bla bla bla.

ne zelim nikog uvrijedit, mislim, ja postujem svacije izbore kakvi god da jesu, postujem i njihova vjerovanja u sto god da vjeruju, cisto da se razumijemo.

aliiiiiiii i dalje mi je presmijesno da se na ovaj nacin neko moli.

eto, samo toliko. (pretpostavljam da ce me admini opet opominjat i upozoravat, nema veze, nisam mogla izdrzat)
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Bože moj..

Post by renata »

ne vidim razloga zašto bi te admin opominjao :)
dapače,pohvale forumu na demokratičnosti izbora.
svatko,tko ima potrebu moliti se,moli na mjestima gdje se osjeća blizak s Bogom.
osobno,jednako se molim na lez forumu kao i na kršćanskom jer tako osjećam u sebi.
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: Bože moj..

Post by Jarac »

to je ona teorija, bog je svugdje oko nas pa i na internetu?
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
Post Reply