Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Izvjesca o aktivnostima gay udruga.
Post Reply
User avatar
LORI
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 61
Joined: 15 Nov 2004, 13:30
Location: Rijeka
Contact:

Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by LORI »

POVORKA PONOSA LGBTIQ OSOBA

18. lipnja 2011.

„I budućnost je naša!“

Poštovane i poštovani,

Drage i dragi,

u Zagrebu će se u lipnju deseti put za redom održati sada već tradicionalna društvena i politička manifestacija Zagreb Pride. Glavni dio ovogodišnjeg Pridea održat će se od 5. do 19. lipnja, a Povorka ponosa i javni skup s koncertom bit će u subotu, 18. lipnja., s početkom u 14.00h na Trgu žrtava fašizma.

Pride se ove godine održava u znaku proslave i obilježavanja naših prvih deset: prvih deset godina Povorki ponosa LGBTIQ osoba, deset godina našeg aktivizma i pobjeda, deset godina rasta, ali i otpora, osnaživanja, solidarnosti i izgradnje naše zagrebačke i hrvatske LGBTIQ zajednice i pokreta.

Nismo se međutim htjeli baviti previše prošlošću, već smo se okrenuli onome što nas čeka, našim drugih deset – jer i budućnost je naša!

Proslavimo stoga 18. lipnja naš 10. rođendan, ispunimo zagrebačke ulice različitošću i uključivošću, ali s pogledom u budućnost u kojoj će sve lezbijke, gejevi, biseksualne, transrodne, interspolne i queer osobe biti slobodne, zajedno sa svim ljudima svih boja i izričaja.

O ovogodišnjem programu i ostalim detaljima bit ćete pravodobno obaviješteni/e.

U znaku solidarnosti za Zagreb Pride poziv i proglas šalju:

Matea Popov, Marko Jurčić, Franko Dota, Karla Horvat Crnogaj, Sara Ercegović, Marino Čajdo, Anita Kvaić, Kat Bowman, Ema Glavina, Zorica Vida, Toni Petković.

kontakt osoba: Marko Jurčić
(095 902 1445)

Image

IZ PROGLASA

Mi – lezbijke, gejevi, biseksualne, transrodne, transpolne, interspolne, queer, aseksualne, panseksualne i kvir strejt osobe; pederi i lezbe, trans, bi i kvir ljudi svih boja –

29. lipnja 2002. godine iskorakom kontra predrasuda na prvoj hrvatskoj Povorci ponosa Zagreb Pridea uzdignute glave koračali smo svjesni svog ljudskog dostojanstva i građanskih prava, izašli zauvijek iz tišine i prestali biti nevidljivi. Jer od toga dana više nismo vreće za iživljavanje i klaunovi za ismijavanje.

Ove, 2011. godine, slavimo naših prvih deset – jer i budućnost je naša.

Naša borba i otpor svakom fašizmu, nacionalizmu, rasizmu, mačizmu, heteroseksizmu i nasilju nije završena. Pred nama je desetljeće - naših drugih deset – zrelosti, rasta i novih pobjeda.

Pravo da se naše ljubavi i naše životne zajednice priznaju i definiraju zakonima još nije ostvareno, ali i ta je pobjeda pred nama. Jer Hrvatska će biti katolička kao Španjolska.

Izborit ćemo se za emancipirano i laičko obrazovanje u našim školama i fakultetima u kojemu će svako dijete imati pristup seksualnom odgoju neopterećenom predrasudama, religijom i čarobnjaštvom. Jer znanje oslobađa.

Izgrađivat ćemo naše obitelji, odgajati i školovati našu djecu, podržavati se u znaku ljubavi i solidarnosti, imati veliku, ponosnu i samosvjesnu LGBTIQ zajednicu, društveno odgovornu i utjecajnu. Jer mi smo svugdje.

Zajedno s drugima, zalagat ćemo se za puno poštivanje načela i prakse laičke države i vrijednosti laicizma u skladu s Ustavom RH radi osiguravanja autonomije našega društva od bilo kojeg konfesionalnog utjecaja. Jer trebamo manje kaptola, a više zakona.

Bespoštedno, odlučno i beskompromisno ćemo ustrajati u suzbijanju fašizama, neoustaštva, nacionalizma, ksenofobije, šovinizma i seksizma – do njihovog potpunog nestanka. Jer s fašistima se ne razgovara.

Svake godine i dalje ćemo koračati u Povorkama ponosa Zagreb Pridea, boreći se za potpuno i dostojanstveno pravo na slobodu javnog okupljanja i izražavanja svih ljudi. Jer psi laju, a prajdovi prolaze.

Zagreb Pride
Queer by Nature, Proud by Choice
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by ow »

mozda i odemo....
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by ow »

Zbog ogorcenja i revolta izazvanog nasiljem na Split Pride-u laura i ja smo definitivno odlucile otici na ZG Pride.
Moja odluka je cisto gradjanska jer smatram da ce to biti cin suprotstavljanja nasilju i agresiji koju smo svi imali prilike vidjeti u subotu.
Dosta mi je homofobnih "4 zida" i iskrivljene percepcije gdje se nasilje opravdava kao volja gradjana a mirna setnja kao izazivanje, gdje se zrtva okrivljuje za nasilje koje se nad njima vrse.
Na Splitskom prajdu nije bilo guzica ni sisa (al je na svu srecu bila veleposlanica Nizozemske), bilo je priznatih i poznatih gradjana Splita, pa su svejedno ucesnici dobili kamenice i ostale tvrde predmete u glave.
Razularena masa od 10000 zivotinja (ili koja tisuca manje ako oduzmemo one koji su dosli samo gledati, al njih bas na snimkama i nisam vidjela) bila je spremna lincevati 200-tinjak osoba od kojih je bio veci broj zena, sto bi vjerojatno i ucinili da nije bilo policije. Kao da smo u stoljecu 7-om.
Ne zelim zivjeti u stoljecu 7-om i gledati zapjenjene fasiste kako na ulicama gradova mjere kukuruze i zelim se tome gradjanski oduprijeti.
(laura ce sama reci svoje motive)
Ide li netko jos s nama?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by Bubble »

Jos si nisam nabavila kacigu u duginim bojama pa cu preskociti dolazak :cer: (babl = papak)
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by laura »

Bubble wrote:Jos si nisam nabavila kacigu u duginim bojama pa cu preskociti dolazak :cer: (babl = papak)
Ako je dobijes na poklon od mene, ides li? ;)
To bi mi bila i dodatna motivacija :cer: osim ove koju je rekla ow, a ja je necu ponavljati ko papiga,
osim sta cu nadodati da nikada nisam bila na prajdu i imam zelju otici.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by Bubble »

laura wrote:
Bubble wrote:Jos si nisam nabavila kacigu u duginim bojama pa cu preskociti dolazak :cer: (babl = papak)
Ako je dobijes na poklon od mene, ides li? ;)
To bi mi bila i dodatna motivacija :cer: osim ove koju je rekla ow, a ja je necu ponavljati ko papiga,
osim sta cu nadodati da nikada nisam bila na prajdu i imam zelju otici.
Da odem mora ne da mora biti poklon nego pokloncina :lol:

Razmislit cu ako je kaciga u pitanju ;)
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by laura »

Bubble wrote:
Razmislit cu ako je kaciga u pitanju ;)
samo nemoj motor traziti :ogle:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by Bubble »

laura wrote: samo nemoj motor traziti :ogle:
:lol:

Pa nisu moto susreti :fit:
Sada znam i čemu služi zdjela!
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by Vox Feminae »

ow wrote:Zbog ogorcenja i revolta izazvanog nasiljem na Split Pride-u laura i ja smo definitivno odlucile otici na ZG Pride.
Moja odluka je cisto gradjanska jer smatram da ce to biti cin suprotstavljanja nasilju i agresiji koju smo svi imali prilike vidjeti u subotu.
...
Ide li netko jos s nama?
Nekako sve naginjem, kako vrijeme odmiče. Najvjerojatnije se vidimo.
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by Vox Feminae »

...



P.S. Ako ću ići, što ću još napisati i javiti, postoji li šansa da dobijem neke naše slike od zadnjeg prajda? :trep:
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by ow »

Naravno (snimim ti na CD a mogla bi i ove godine ti slikati :cer: )

Prenosim ovdje jedan svoj post koji je nastao inspiriran raspravom na peder forumu jer zelim da ga procitate:

nacisti pokrenu grupu mrznje na FB - za jednu noc lajka ih 7-8 tisuca fašista i homofoba.
ZG Pride pokrene grupu na FB za borbu protiv govora mrznje za dva dana nema nas ni 1000
fašisti i homofobi na svim sajtovima zvuce potpuno unisono dok se pederi i lezbe svadjaju oko banalnih i bezveznih stvari i trose energiju onima koji bi nesto i htjeli napraviti.

Split je zgrozio cijeli svijet i cijelu "normalnu" hrvatsku (izraz "normalnu" podrazumjeva onaj dio Hrvatske kojem je važna demokracija, tolerancija i ljudska prava).

Split je pokazao da je jedinstvo fašista, desničara, crkve i pojedinih struktura vlasti sposobno bez ikakva napora skupiti u trenutku 10000 nabrijanih nasilnika koji su spremni linčevati sve pred sobom neovisno koje su nacije, roda, spola, seksualne orjentacije.

Pokazao je kako su savršeno organizirani i spremni na sve.
Toj negativnoj sili i destrukciji trebaju se oduprijeti sve pozitivne snage društva neovisno o tome jesu li pederi ili ne.

U subotu na Prajdu neće se braniti samo prava LGBT populacije
U subotu na Prajdu će se braniti pravo na normalni život bez nasilja svih građana Hrvatske.
Pravo novinara da rade svoj posao bez bojazni da dobiju kamen u glavu.
Pravo svih građana Hrvatske da žive u normalnoj državi u kojoj 10000 divljaka neće moći linčevati 200 bezazlenih prosvjednika, u kojoj svjetina nikome neće vikati Cigani, Ubij pedera, u kojoj se mržnja neće opravdavati nemuštim floskulama a ulica se neće stavljati iznad Zakona. I u kojoj vlast neće izbjegavati odgovornost za pizdarije koje dozvoljava.
Na subotnjem Prajdu branit će se vladavina zakona, pravna država i demokracija.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by Vox Feminae »

ow wrote:Naravno (snimim ti na CD a mogla bi i ove godine ti slikati :cer:

Može, taman bi mi upalo, frend me moli neke slike s ovog prajda da stavi na svoj site. Kao, šta se nosi na Prajdu i tako to,

modni izričaji. :cer:

Bez ikakvih otkrivanja identiteta, afkors. ;)

Gde se vidimo?
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by ow »

moze na istom mjestu ko i prosle godine
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Shefica
pripravnica
pripravnica
Posts: 215
Joined: 19 Apr 2011, 14:18
Location: Beograd

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by Shefica »

Forumasice, ajd da se upoznajemo na prajdu :prajd:
You must be the change you want to see in the world.
- Mahatma Gandhi
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by ow »

Ajd, mi cemo biti sa sjeverne strane dzamije (na klupicama)
Sjeverna strana je lijevo ako dolazis od trga
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by ow »

Zajednicka akcija T-portala, Index-a i Danas.hr


http://www.index.hr/vijesti/clanak/reci ... 56943.aspx


Vox - snimila sam ti CD
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
wendy
penzionerka
penzionerka
Posts: 2429
Joined: 29 Nov 2010, 02:07

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by wendy »

mislim da sam vidjela mica macu na pridu :cita: prosetale kraj kamere prije vec je povorka krenula :bravo: :kukuc: :superje:
Nocas gledam zvijezdu koja me u mislima nosi k tebi...
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by ow »

Bilo je velicanstveno :prajd:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
wendy
penzionerka
penzionerka
Posts: 2429
Joined: 29 Nov 2010, 02:07

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by wendy »

wendy wrote:mislim da sam vidjela mica macu na pridu :cita: prosetale kraj kamere prije vec je povorka krenula :bravo: :kukuc: :superje:
zaboravila sam napomenuti da su te dvije mica mace nase dvije drge balconnke :yeah: :bravo:
Nocas gledam zvijezdu koja me u mislima nosi k tebi...
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by Vox Feminae »

@ow: Ovako otvoreno, pred svima :cer: , želim ti se ispričati za par stvari danas: prvo, što sam predavajući ti foto natjerala

da dođeš do mene, iako godine bi trebale voditi ka obrnutom: naime, ti si stajala na tratini, a tam' moje štikle nejdu. Ilitiga,

propadaju. :hihi:

I drugo, sori kaj si nismo napokon razmijenili brojeve, vjerujem da me ne bi tako čeznutljivo tražilo po povorci. :cer:

P.s. Jel moguće doći do fotki što ranije? :stid:

P.s. svima: bilo je zakon. Točka. I ne možete me vidjeti ni na kojim snimkama :mis:
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by ow »

Vox Feminae wrote:I ne možete me vidjeti ni na kojim snimkama :mis:
:bljee:
Cipele:
cipele.jpg
Malo je slika ovih koje si ti slikala uspjelo (pretamne su ocito ti nisam rekla kako trebas slikati).
Pokusat cu nesto iz nijh izvuc.
Al uspjela je ona koju sam ja slikala (ti i laura) - pa moras biti dobra da to ne pocnem prodavati tajnim kanalima pomahnitalim lezbama :hihi:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by laura »

Vox ne brini, slike su pod kontrolom :vox: ,nedam ih :cer:
stara sta plasis djecu :crvenkapa:

Bilo je pre pre pre dooooobro, moj prvi prajd i presavrsen :love:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by Vox Feminae »

ow wrote:
Malo je slika ovih koje si ti slikala uspjelo (pretamne su ocito ti nisam rekla kako trebas slikati).
Pokusat cu nesto iz nijh izvuc.
Mislim da znam u čem' sam pogriješila, nisam ga isprva mogla upaliti i onda se upalio na opciju "M". Vjerojatno je ta opcija sve

zaribala. Stvarno mi je žao. ://
User avatar
beri
Prvi glas Balconna
Prvi glas Balconna
Posts: 49
Joined: 07 Sep 2003, 21:51

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by beri »

Eto, razdjevicila sam se hahaha! Moj prvi prajd!
Hvala ti Splite a hvala i svim zapjenjenim primitivusima na razno-raznim forumima! Sto sam vise citala to je moja odluka da odem na zgb. prajd bila cvrsca.

Svugdje pise o politicarima i poznatim osobama koje su dosle dati podrsku-i to je OK, ali evo par momenata sa prajda koji ce meni ostat u pamcenju.
Vozimo se 17-ticom prema dzamiji, prilazi nam starija gospodja i pita gdje ona treba sici a ide na Trg zrtava fasizma. Ne brinite gospodjo i mi cemo tamo sic pa....na to ona iz vrecice vadi komad stiropora na kojem pise JA SAM IZ SPLITA! Na to prilazi jedna jos starija i kaze da i ona ide dat podrsku. Hvala gospodjama!
Koracamo tako u povorci, veselo je, bubnjevi i mjuza odzvanjaju, kad odjednom s moje desne strane (u povorci naravno, ne sa strane kao pasivni promatraci) mlada obitelj sa cetvero djece. Mama gura prazna kolica, a oko nje decko i dvije curice, po mojoj slobodnoj procjeni sedam, pet i cetiri godine, a tata nosi bebu od godine i pol u narucju. Decku su dali rainbow zastavicu i zvidzaljku, on sav sretan mase i zvizdi. Dosli su s nama sve do Zrinjevca i koliko sam vidjela usli na Zrinjevac. Hvala mladoj obitelji! Odusevili su me i dali nadu da u ovoj zemlji zive i neki bolji ljudi!
Vilo moja...ti si moj san..ti si moj san
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Najava 10. Zagreb Pridea "I budućnost je naša!"

Post by Bubble »

Mislim da zasluge za ovu najmasovniju gay povorku trebaju dobiti i Splicani koji su prije tjedan dana bacali kamenje

jer su "inspirirali" ljude da se pojave na Zagreb gay prajdu :cer:

Sve super samo mi nije jasno zasto je Pusicka dobila plisani "ku*ac" kao suvenir zato sta je proglasena za najhomofrenda.

Nije to nesto sta ce moci staviti na stol ili sta ce ponosno pokazivati na svojoj polici sa ostalim suvenirima.

(Idem si sada staviti avatar sa "suvenirom" gay pridea.)
Sada znam i čemu služi zdjela!
Post Reply