Poziv za sudjelovanje na Split Prideu

Izvjesca o aktivnostima gay udruga.
Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Poziv za sudjelovanje na Split Prideu

Post by ow »

Image

Pozivamo Vas na Split Pride koji se održava 11. lipnja s početkom u 14:00 sati. Povorka kreće s Đardina, ulicom Kralja Tomislava, Marmontovom ulicom te Rivom. Povorka završava na središnjem dijelu Rive (ispred konzulata) gdje će se održati dvosatni Split Pride program.

Na Rivi će govoriti Edo Bulić, Sanja Juras, Mirjana Kučer, Marije Cornelissen (zastupnica u Europskom Parlamentu), Linda Freimane (ILGA Europe), Lazar Pavlović (Gej strejt alijansa – Beograd), Tatjana Greif (ŠKUCC LL – Ljubljana). Na Rivi će također nastupiti LeZbor, Pride Bend, ”Female Scream” – DJice iz Slovenije i preformerica Mete Erženičnik iz Slovenije.

Godine 2002. neovisna država Hrvatska ponosno je proslavila svoj prvi Pride, povorku ponosa LGBT osoba, obilježavajući stonewallski ustanak iz 1969., događaj koji se smatra početkom suvremenog pokreta za zaštitu ljudskih prava LGBT osoba.
Godine 2011. obilježava još jednu revoluciju u LGBT borbi na domaćem terenu! Iz zagrebačke metropole Pride seli u Split, sa željom da propita slavni stereotip o južnjačkoj strasti i temperamentu – i dokaže da je drugačiji svijet – moguć.

Podržite svoje prijateljice, prijatelje, sinove, kćeri, braću i sestre, susjede – lezbijke, gejeve, biseksualne, transrodne i transeksualne osobe. Podržite sami sebe – izađite iz ormara, jer u ormarima se ne snivaju, ni ne rađaju revolucije! Pokažite da je borba za prava LGBT osoba borba za ljudska prava – borba za vaša i naša prava.

Tema ovogodišnjeg Split Pride-a je pravo na zaštitu obiteljskog života istospolnih parova. Slogan Split Pride-a je ”Različite obitelji, jednaka prava”.

U 2010. godini donesene su prve presude Europskog suda za ljudska prava u kojima je Sud potvrdio da se istospolne zajednice smatraju obitelji prema Europskoj konvenciji o ljudskim pravima (P.B. i J.S. protiv Austrije).
Zakon o istospolnim zajednicama usvojen je prije više od sedam godina, međutim on ne daje istospolnim parovima praktički nikakva prava, što uzrokuje diskriminaciju u svakodnevnom životu.

Problemi s kojima se susreću istospolni parovi u Hrvatskoj potaknuli su nas da ukažemo na diskriminaciju. Cilj nam je otvoriti javnu raspravu na temu diskriminacije istospolnih parova i potaknuti pozitivne zakonske promjene za zaštitu ljudskih prava osoba koje žive u istospolnim zajednicama.

Pridružite nam se, sudjelujte na Pride-u i podržite ljudska prava LGBT osoba.

Preneseno sa gay.hr-a
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Shefica
pripravnica
pripravnica
Posts: 215
Joined: 19 Apr 2011, 14:18
Location: Beograd

Re: Poziv za sudjelovanje na Split Prideu

Post by Shefica »

:prajd: :bravo:
You must be the change you want to see in the world.
- Mahatma Gandhi
Post Reply