Pišite institucijama da reagiraju protiv homofobije

Izvjesca o aktivnostima gay udruga.
Post Reply
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Pišite institucijama da reagiraju protiv homofobije

Post by laura »

Ideja o ovome potječe od @ow i @Popaja (da, dobro ste pročitale/i :D) iz teme o Split Prideu na CroL-u.
Prijedlog je da se pošalje pismo otprilike sljedećeg sadržaja - naravno, prilagodite ga i/ili dopišite nešto svoje...

Poštovani,

kao građanin Republike Hrvatske šokiran sam subotnjim događajima iz Splita, u povodu tamošnje prve Povorke ponosa.
Svakome tko je pratio medijsko izvještavanje sa Split Pridea jasno je da policija nije svoj posao napravila kako treba, jer je dozvolila pozive na ubijanje i linč, kao i kamenovanje i fizičke nasrtaje na sudoinike i sudionice Split Pridea. Vikalo se nesmetano i kontinuirano 'Ubij pedera!', kršio se masovno Zakon o suzbijanju diskriminacije, nasrtalo se i na novinare, gađalo se ljude bocama i čašama, kamenjem i topovskim udarima, a policija je sve to mirno promatrala.

Očekujem od vas da se u povodu svega spomenutog javno oglasite i oštro osudite nasilje koje se u Hrvatskoj svakodnevno događa prema gejevima i lezbijkama. Opća osuda nasilja 'prema bilo kome' u ovom slučaju nije ni približno dovoljna, jer jasno je da je riječ o nasilju uvjetovanom najtežom homofobijom, a usmjerenom prema LGBT zajednici.

Također, očekujem da podržite svoje gej, lezbijske, biseksualne i transrodne sugrađane u njihovoj borbi za slobodu i ravnopravnost, zbog koje će i cijelo hrvatsko društvo postati bolje i slobodnije. Sramotni događaji iz Splita tiču se svih nas i ako sada okrenemo glavu na drugu stranu pred takvim nasiljem i fašizmom, jednoga dana ćemo se zapitati zašto nitko ne diže glas kada fašisti dođu po nas.

...na sljedeće adrese državnih institucija:

Vlada
predsjednica@vlada.hr
ured.ravnopravnost@vlada.hr
lmaderic@ljudskaprava-vladarh.hr
mobms@mobms.hr
vdovranic@pravosudje.hr
ministar@mup.hr
...ostatak u nastavku...
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Pišite institucijama da reagiraju protiv homofobije

Post by laura »

40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Pišite institucijama da reagiraju protiv homofobije

Post by laura »

Re: Pišite institucijama da reagiraju protiv homofobije
Sabor, klubovi zastupnika i odbori (nastavak):
odbor.prava@sabor.hr

Pravobranitelji:
ombudsman@ombudsman.hr
ravnopravnost@prs.hr

Sindikati:
sssh@sssh.hr
hus@zg.t-com.hr
nhs@nhs.hr
sindikat@shu.hr


Stranke:
hdz@hdz.hr
sdp@sdp.hr
pula@ids-ddi.com
hss@hss.hr
hsls@hsls.hr
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Pišite institucijama da reagiraju protiv homofobije

Post by laura »

ja razaslala :prajd:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Pišite institucijama da reagiraju protiv homofobije

Post by ow »

i ja razaslala :)
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Post Reply