Pride 2012

Izvjesca o aktivnostima gay udruga.

Ja ću ove godine

otići na Split Pride i biti izvan povorke
0
No votes
otići na Split pride i biti u povorci
2
11%
otići na ZG Pride i biti izvan povorke
1
6%
otići na ZG pride i biti u povorci
5
28%
ići na obadva prajda al ću biti izvan povorke
0
No votes
ići na obadva prajda i biti u povorkama
2
11%
gledati pride na internetu
6
33%
ne zanima me pride
2
11%
 
Total votes: 18
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Pride 2012

Post by dalloway »

nisam načisto s tim spotom...uvijek neki element koji pokvari doživljaj...mislim da svakodnevne,jednostavne i tople stvari odašilju najjaču poruku,jer ljudi ionako već imaju pogrešnu percepciju gay svijeta zbog raznoraznih modnih mačaka koji su exponirani u javnosti za razliku od običnih pedera i lezbi koji žive jednako "dosadne" i obične živote,kao i hetero svijet.
i sad ok,možda je poruka spota,spalimo predrasude na lomači barbie & ken-a...ali meni je taj dio i dalje piromanski :cer:
Last edited by dalloway on 12 Jun 2012, 23:08, edited 1 time in total.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Pride 2012

Post by laura »

I ja sam se dvoumila ici - ne ici, ali sada definitivno necu, ovo ne zelim podrzavati, premorbidno je, umjesto da napredujemo oni nas guraju korak nazad, i to veliki korak!
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
kika23
medo
medo
Posts: 643
Joined: 04 Mar 2008, 16:56
Location: zgb
Contact:

Re: Pride 2012

Post by kika23 »

je i za mene!ovo nebi podrzala!
Ipak ni na trenutak nisam uspeo pod njenim prozorom te noći da je
čujem kako diše, kako diše u snu...
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Pride 2012

Post by ow »

Zagreb pride - kao i onih godina kad sam se s njima svadjala opet zarad ego tripova Viktora Zahtile, Marka Jurcica i sličnih ekstremista gura prst u oko svima. javnosti, LGBT populaciji i javnim osobama koje podrzavaju nasa prava.
Dvije tri godine su bili vukovi u janjecoj kozi dok nisu (na osnovu splitskih razbijenih glava) dosegli broj od 4000 ucesnika nakon cega su bahato pograbali zasluge samo za sebe.

U subotu u Splitu biilo je puno javnih osoba izmedju ostalih i Drago Pilsel koji je puno vremena u zivotu potrosio educirajuci gradjane o imperativu prava i jednakosti LGBT populacije te zalažući svoj autoritet u borbi za naša prava.
Danas je ovaj spot prijavio Pravobraniteljici za djecu i ja ga u potpunosti podrzavam.
Ne pada mi na pamet biti brojka na ZG Pride-u pod takvim motom i takvim porukama.
Ne pada mi na pamet svojim prisustvom davati legitimitet ego tripovima, ovakvim porukama i ovakvom prajdu.

Hvala Bogu sad imamo alternativu pa nije više samo ZG pride reprezent LGBT populacije. Vrlo brzo ćemo vidjeti koliko ce biti u stanju, ovakvim nacinom komunikacije zadrzati broj ucesnika.

ST pride je imao vise od 800 u Splitu i barem 300 u Rijeci.
To je dovoljno znacajan broj da me se sudbina ZG pride-a vise uopce ne treba ticati :)
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Linda
penzionerka
penzionerka
Posts: 5467
Joined: 04 Jul 2010, 21:05

Re: Pride 2012

Post by Linda »

poruka videa predvosmislena :mislim:
And I can't be running back and fourth forever between grief and high delight.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Pride 2012

Post by ow »

Poruka videa je idiotska a javnost vec reagira negativno.
NA svu srecu, nadam se da smo pokazali dovoljno sarolikosti da ce javnost uociti nijanse - tj da nismo svi ekstremi.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
kika23
medo
medo
Posts: 643
Joined: 04 Mar 2008, 16:56
Location: zgb
Contact:

Re: Pride 2012

Post by kika23 »

rijetko tko ce to uocit jer se sve gleda crno,kako to vec biva!!
Ipak ni na trenutak nisam uspeo pod njenim prozorom te noći da je
čujem kako diše, kako diše u snu...
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Pride 2012

Post by ow »

ne brini - nisu ljudi glupi (barem ne ovi koji nas podrzavaju) :)
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Pride 2012

Post by ow »

Dezulovic u Slobodnoj wrote:Svašta je, eto, splitska Riva vidjela, ali luđeg i šarenijeg društva od onoga što se okupilo u subotu, 9. lipnja, nije u svih svojih sedam stotina godina. Do ovoga 9. lipnja tako nešto na Rivi se moglo doživjeti zaista samo u alkoholnom bunilu, i to je – neće se možda svidjeti masovno okupljenom Jošku Čelanu – poruka skupa od kojega se očekivalo da bude Sodoma i Gomora, masovne orgije uspaljenih gologuzih homoseksualaca i muškobanjastih lezbijki.
ja ovog covjeka naprosto obozavam :gigglenod: :gigglenod:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti ... fault.aspx
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Moj komentar na spot

Post by fireandice »

Onako kako sam ja shvatila - meni je poruka dobra! Mislim, shvatila sam kao rušenje rodnih stereotipa, otprilike predrasuda da sretna porodica može biti samo ona u kojoj je tata muškarac po polu i rodu sa striktno "muškim" ponašanjem i odijevanjem, mama je žena po polu i rodu sa ponašanjem koje se u sredini kakva jeste smatra odgovarajućim za žene. Ovim se po meni šalje poruka da je sretna porodica ona u kojoj vlada harmonija. I da, mislim da djecu treba uključiti u sve to. U Švedskoj se npr. dosta radi na tome da se djeca u vrtiću ne usmjeravaju kao kod nas da se dječaci igraju tzv. "muških" igara, a djevojčice "ženskih", već se to naprotiv teži izbjeći kako odmalena ne bi bili striktno usmjeravani na ponašanje usklađeno sa polom. Isto kao što se uvode i rodno neutralna imena. Djeci inače treba biti otvoren uvid u različito rodno izražavanje bez usmjeravanja na muško-žensku dihotomiju prilagođenu polu. Eto, možda jeste problem u vezi sa konkretnim spotom taj što je djevojčica maloljetna pa sad ono kao važi to neko pravilo da ko zna da li bi kao punoljetna učinila to isto, ali nije na tom snimku prikazano ništa perverzno (zapravo ništa loše, sanjala je da je zaždila lutke, roditelj sa svim tjelesnim manifestacijama muškog pola ima još i grudi, pa šta) i ne znam ti kako pa da čovjek sad pomisli "šta uključuju dijete u ove boleštine". Kad mogu da vode maloljetnu djecu u džamiju/crkvu bez njihove zrele odluke, i ubacuju ih u najretardiranije moguće reklame koje se vrte po tv-u, ne znam u čemu je problem ako u promotivnom spotu mama nije "standardna mama" i tata nije "standardni tata" tj. onakvim kakve društvo smatra poželjnim. Uffff... pa ni mi takvom istom društvu nismo poželjni. Zaboga, imamo seks sa osobom istog pola. Mnogo jaka stvar...
Homofobima je ionako sve što ima oznaku LGBTIQ* slobode prst u oku. Malo će da ih boli, pa će proći. Ne vidim razlog za strah od reakcije jer oni kod kojih je loša, ona je loša i sa spotom i bez njega, a ovako im se pruža prilika da se navikavaju, pa i kroz burne početne reakcije.

"Spalimo rodne stereotipe" je poruka kakvu sam ja shvatila i dopada mi se.

Napomenuću da ja nemam nikakve veze sa hrvatskim aktivizmom, ne pratim ko je ko u njemu, kakav je i slično.
Posmatram spot i ocjenjujem izolovano od svega toga.

Vidim da vas je dosta protiv ovakvog vida aktivizma i nisam ovo napisala sa idejom da mijenjam nečiju percepciju i mišljenje, već jednostavno izražavam svoje i toliko od mene.


____________________
*Nisam ovo džabe naglasila. Zašto bi samo lezbejke i pederi bili promovisani u LGBT pokretu?
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Pride 2012

Post by la pittura »

Prvo da kazem da nisam propratila Split pride blagovremeno te sad izrazavam cestitke i zadovoljstvo zbog kako vidim sjajnog i uspjesnog odvijanja istog. :prajd: Odlicno mi sve ovo izgleda. Prija vidjeti. :)
stara wrote:no, sto mislite o filmu?
Kao i u vecini drugih situacija i ovdje bih stvari nazvala bipolarnim. Sasvim se slazem sa Fire ako uzmemo da sam recimo posmatrac koji je na strani jednakosti za sve i koji ne zna za pozadinu. Obrusiti se na stereotipne sablone makar i dozom agresivnijom od uobicajene za nase podneblje. I onako je ovo mala maca za svakodnevne poruke kojima smo redovno rafalno izlozeni, a koje nam zele poslati najbanalnije poruke. Zasto se ne usuditi malo nogom u glavu? Mi smo nerijetko skloni i sami biti licemjerni.
Sa druge strane, Stara ima pravo, ali ona zna pozadinu i ne moze se distancirati. Takodje i meni bi to zasmetalo jer uvijek pizdim na takve nacine djelovanja, ali su i oni najcesce prisutni u svim organizovanim akcijama ovog ili ma kojeg tipa, i ne samo kod nas. Cast vrlo rijetkim izuzecima.
Zapravo mislim da se treba voditi racuna o mjeri stvari ali samo utoliko da se uzme u obzir ko smo i gdje smo, te da se sofisticiranijim metodama moze pogoditi bolje i brze cilj. Postoje timovi strucnih ljudi koji se bave upravo tim. Mozda je ovdje izabran pogresan tim ili samo pogresno vrijeme.
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Pride 2012

Post by Vox Feminae »

ow wrote:Zagreb pride - kao i onih godina kad sam se s njima svadjala opet zarad ego tripova Viktora Zahtile, Marka Jurcica i sličnih ekstremista gura prst u oko svima. javnosti, LGBT populaciji i javnim osobama koje podrzavaju nasa prava.
Dvije tri godine su bili vukovi u janjecoj kozi dok nisu (na osnovu splitskih razbijenih glava) dosegli broj od 4000 ucesnika nakon cega su bahato pograbali zasluge samo za sebe.

U subotu u Splitu biilo je puno javnih osoba izmedju ostalih i Drago Pilsel koji je puno vremena u zivotu potrosio educirajuci gradjane o imperativu prava i jednakosti LGBT populacije te zalažući svoj autoritet u borbi za naša prava.
Danas je ovaj spot prijavio Pravobraniteljici za djecu i ja ga u potpunosti podrzavam.
Ne pada mi na pamet biti brojka na ZG Pride-u pod takvim motom i takvim porukama.
Ne pada mi na pamet svojim prisustvom davati legitimitet ego tripovima, ovakvim porukama i ovakvom prajdu.

Hvala Bogu sad imamo alternativu pa nije više samo ZG pride reprezent LGBT populacije. Vrlo brzo ćemo vidjeti koliko ce biti u stanju, ovakvim nacinom komunikacije zadrzati broj ucesnika.

ST pride je imao vise od 800 u Splitu i barem 300 u Rijeci.
To je dovoljno znacajan broj da me se sudbina ZG pride-a vise uopce ne treba ticati :)

Znam, Stara (kao i svi drugi) i meni ovaj artistički :folko: dio spota u kojem on ispucava svoje toliko kreativne ideje nije

dobro pao. Mučio me neko vrijeme da sam se uhvatila razmišljajući: čovječe, što je s onim dobrim starim

spotom u kojem je, istina, bila druga poruka, ali je bio toliko dobar, pomalo šaljiv, jednostavan i jasan?

http://www.youtube.com/watch?v=8cVIdI_7gSY" onclick="window.open(this.href);return false;

Ili, Fuck You spot koji je totalno rasturio?

Kako će ovo polučiti dobre reakcije, ako samo poruku ne možemo provariti i mi sami? Ili se mučimo s njom?

Onda sam stala razmišljati da samo možda samo ja ograničena. Jer mi nije sjela. Jer mislim da poanta i nije toliko

ulovljena. Jer se fokusiram na to spaljivanje i mislim, zašto sad to? Čemu?

P.S.

Ajmo to objasniti prosječnom građaninu. Zašto se ovo spaljuje? Ahaaa.

Da. Tko će imati za to vremena? Tko će htjeti poslušati?

Jebiga, asocijacija je kriva, negativna. Daleko od toga da poanta ukidanja rodnih stereotipa nije dobra.

Daleko.

...

Ipak, dio s obitelji, onaj koji bi i trebao biti u prvom planu, mi je lijep. Baš lijep. :daa:

I da, znam da ste svi rekli da nećete ići. I to je OK. Ali, sve bi trebalo pozvati i poticati dolazak na Pride zato jer

Pride nisu samo Jurčić, Zahtila i slični
. Nikad ni nisu bili.
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Pride 2012

Post by Vox Feminae »

Najnovije > povukli su spot.

User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Pride 2012

Post by laura »

la pittura wrote: Mozda je ovdje izabran pogresan tim ili samo pogresno vrijeme.
Vrijeme nije nikad pogresno, i jos narocito nakon onako uspjelog splitskog prajda, ali tim je pogresan vec odavno
i k tome vrlo ustrajan da svoju poziciju zadrzi trajno netaknutu, to je zapravo cilj za koji se oni bore. Morali su se na brzinu izdici iznad Split - prajda ( totalni debilizam, jer umjesto da im je drago sto je uspio oni ga dozivljavaju ko konkurenciju :pomak: ), i postici da se napokon i o njima malo pise. Pa eto postigli su.
Od onih koji su vidjeli spot, samo mali dio misli da je ok i da nije morbidan. To jednostavno nije nacin za borbu u ovakvoj sredini. Islo je sve lijepo u zadnje vrijeme i poceli su se nazirati rezultati, i onda hladan tus. A zbog cega? Zbog necije tastine.

Vox, ja sam bila na prajdu :mudra:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Pride 2012

Post by dalloway »

to me tako nervira,kad se stavljaju uski i sebični interesi ispred interesa jedne cijele zajednice.
formula je uvijek ista,ako si u manjini,trebaš uvažavati tu većinu,ako želiš da i ona tebe uvažava i respektira,znači sen-zi-bi-li-zi-ra-ti,a ne provocirati.
ono što daješ to i dobiješ natrag.
ne mislim da je spot napravljen s ciljem provokacije,ali je nejasan i odašilja poruku koja se može tako protumačiti...zapravo je promašen,jer gay populaciji ne treba pojašnjavati rodne i ostale predrasude,već ostatku populacije,pa onda se tako i trebao napravit spot,da ga oni razumiju i osjete.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Pride 2012

Post by renata »

slažem se sa dalloway,treba jako pazit kakav će se spot napravit na "temu"obitelji.
To je prevažno da bi se napravilo površno i sa elementima,koji će se zlurado protumačiti kao provokacija.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Pride 2012

Post by ow »

Ja sam sigurna da je spot napravljen s ciljem provokacije. Kao sto sam sigurna u ovo sto laura pise.

Vox, ZG Pride jesu Jurcic i Zahtila, jer oni donose kljucne odluke, plasiraju poruke, komuniciraju s visoka s LGBTIQ zajednicom koju takodjer koriste iskljcivo da bi nahranili svoj ego.

I nitko me ne moze ubijediti da je to slucajno. Zahtila je prepametan i prezao da bi se ovo moglo oprati prostim povlacenjem spota.
Dota je u index.hr -u pljunuo na Pilsela i na sav njegov trud praveci od njega budalu koja ne shvaca bit "velike umjetnosti".

A Pilsel se davno prije Zahtile i prije Jurcica (koji su u to vrijeme bili bijedne ormarushe), jos na prvom prajdu 2001 jasno, nedvosmisleno i iskreno suprotstavljao diskriminaciji i obracunavao sa homofobijom.

Jurcic i Zahtila bi rtrebali zivjeti 700 godina da uspiju senzibilizirati onoliko ljudi koliko je to uspio Pilsel u 10 clanaka
Njima ne odgovara ovo sto se dogadjalo u Splitu, ne odgovara im pobjeda pravne drzave i sigurnost propadnika LGBTIQ populacije, ne odgovara im rjesavanje prava kroz zakone, jer njima treba sukob, oni su sa homofobima vezani neraskidivim sponama poput spojenih posuda i oni su ovim to i dokazali.

Drustvo sacinjava 10 % pedera i lezbi, manje od 10% homofoba a ostalih 80% se povodi za argumentima jednih ili drugih krajnosti. U tih 80% djelovanjem svih naprednig snaga stvorila se dovoljno velika kriticna masa koja moze bitno pozitivno utjecati na drustvene promjene koje pederima i lezbama mogu osigurati normalan zivot.
No to nije datost koja ce opstati sama od sebe. To nije doseg nakon cega drustvo ne moze potonuti daleko dublje nego smo bili prije 50 godina.
Dovoljno je godinu dana pogresnih koraka da se stvori kriticna masa ljudi koji ce biti spremni da nas opet zatvaraju.
Kosorica je primjer.
Ova vlast je primjer.
Uostalom i nas rat je primjer jer je pokolj nastupio nakon 50 godina bratstva i jedinstva.
Ja uopce nemam dileme koga izabrati izmedju Pilsela i Pride-a.
Jer za Pilsela znam da ce uvijek biti Covjek. A samo Ljudi mogu osigurati da drustvo ide naprijed.
Povjest je pokazala kako jako lako to drutvo moze krenuti i nazad.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Pride 2012

Post by fireandice »

Pa dobro, ok, jasno mi je da ljudi koji imaju realnu predstavu o aktivizmu u Hrvatskoj imaju svoje viđenje svega toga u datom kontekstu. Različit ugao posmatranja zna dati i različitu sliku. To je to :)
User avatar
InternalizedSickness
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 91
Joined: 21 Nov 2011, 11:55

Re: Pride 2012

Post by InternalizedSickness »

Nisam vidjela spot, pa neću o tome, nego... koliko mislite da mi je glupo/pametno ići na Pride sama? Nekako ne uspijevam organizirati društvo, svi imaju drugog posla. :/
Die ganze Straße riecht nach Blut, doch es ist nichts geschehen.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Pride 2012

Post by Instinct »

ow wrote:Poruka videa je idiotska a javnost vec reagira negativno.
A kao dokaz toga,komentar sa stranice večernjeg lista:

"Dobro da su napavili taj spot jer je sada valjda svima jasno što oni žele : spaliti i uništiti sve drugačije od njihovog. Ovim su pokazali koliko su netrepeljivi, agresivni, isključivi i heterofobni."

Kontraefekt. Definitivno.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
InternalizedSickness
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 91
Joined: 21 Nov 2011, 11:55

Re: Pride 2012

Post by InternalizedSickness »

Ali ta ista javnost se hvata za bilo što da može ostaviti negativne komentare... D:
Die ganze Straße riecht nach Blut, doch es ist nichts geschehen.
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Pride 2012

Post by Vox Feminae »

laura wrote: Vrijeme nije nikad pogresno, i jos narocito nakon onako uspjelog splitskog prajda, ali tim je pogresan vec odavno
i k tome vrlo ustrajan da svoju poziciju zadrzi trajno netaknutu, to je zapravo cilj za koji se oni bore. Morali su se na brzinu izdici iznad Split - prajda ( totalni debilizam, jer umjesto da im je drago sto je uspio oni ga dozivljavaju ko konkurenciju :pomak: ), i postici da se napokon i o njima malo pise. Pa eto postigli su.
Od onih koji su vidjeli spot, samo mali dio misli da je ok i da nije morbidan. To jednostavno nije nacin za borbu u ovakvoj sredini. Islo je sve lijepo u zadnje vrijeme i poceli su se nazirati rezultati, i onda hladan tus. A zbog cega? Zbog necije tastine.

Vox, ja sam bila na prajdu :mudra:

Đizs, koliko kvotanja, ali moram ili ću se pogubiti. Slažem se s tobom, hladan tuš definitivno. I ne kužim taj ST - ZG

rivalitet? Mislim, čemu to. Da, ne znam koliko je tim pogrešan, znam samo par pojedinaca iz tima. Opet ću spomenuti,

kao što sam i na Crolu, tu je Matea koja mi je toliko dobra, jednostavna. Mislim da dobro stoji u javnosti, i tu je taj

segment koji podržavam. Iskreno? Dota kako tako, ne mogu vjerovati da se spustio i stao braniti ovo sranje. Umjesto da

prizna, jebiga, zajebali smo.

ow wrote:Ja sam sigurna da je spot napravljen s ciljem provokacije. Kao sto sam sigurna u ovo sto laura pise.

Vox, ZG Pride jesu Jurcic i Zahtila, jer oni donose kljucne odluke, plasiraju poruke, komuniciraju s visoka s LGBTIQ zajednicom koju takodjer koriste iskljcivo da bi nahranili svoj ego.
Nažalost, opet su potvrdili sve ono što netko, čak i ovlaš upoznat' sa tzv. scenom, zna. To je sve što ću reći.
ow wrote:I nitko me ne moze ubijediti da je to slucajno. Zahtila je prepametan i prezao da bi se ovo moglo oprati prostim povlacenjem spota.
Dota je u index.hr -u pljunuo na Pilsela i na sav njegov trud praveci od njega budalu koja ne shvaca bit "velike umjetnosti".
Prepametan jest, bez sumnje. Ali i još nešto što si spomenula, a to je taština. A pri ovome je dala svoj

obol.

ow wrote:A Pilsel se davno prije Zahtile i prije Jurcica (koji su u to vrijeme bili bijedne ormarushe), jos na prvom prajdu 2001 jasno, nedvosmisleno i iskreno suprotstavljao diskriminaciji i obracunavao sa homofobijom.

Jurcic i Zahtila bi rtrebali zivjeti 700 godina da uspiju senzibilizirati onoliko ljudi koliko je to uspio Pilsel u 10 clanaka
Njima ne odgovara ovo sto se dogadjalo u Splitu, ne odgovara im pobjeda pravne drzave i sigurnost propadnika LGBTIQ populacije, ne odgovara im rjesavanje prava kroz zakone, jer njima treba sukob, oni su sa homofobima vezani neraskidivim sponama poput spojenih posuda i oni su ovim to i dokazali.

Opet. I onda ti objašnjavaj zašto je netko u boksericama paradira. I objasni da nema veze s njegovom

orijentacijom. Ali, čekaj, prvi dojam kod ljudi je tu. Šteta učinjena.

ow wrote:Drustvo sacinjava 10 % pedera i lezbi, manje od 10% homofoba a ostalih 80% se povodi za argumentima jednih ili drugih krajnosti. U tih 80% djelovanjem svih naprednig snaga stvorila se dovoljno velika kriticna masa koja moze bitno pozitivno utjecati na drustvene promjene koje pederima i lezbama mogu osigurati normalan zivot.
No to nije datost koja ce opstati sama od sebe. To nije doseg nakon cega drustvo ne moze potonuti daleko dublje nego smo bili prije 50 godina.
Dovoljno je godinu dana pogresnih koraka da se stvori kriticna masa ljudi koji ce biti spremni da nas opet zatvaraju.
Nažalost. I kako onda ne popizdit'.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Pride 2012

Post by ow »

Vox Feminae wrote:Nažalost. I kako onda ne popizdit'.
pozitivne pomake u drustvu mogu odrzati samo kvalitetni ljudi.

Kada se kriteriji vecine spuste, kada postanu indiferentni prema losim, nepostenim i nepravednim dogadjanjima i ljudima onda nastupa doba mraka koje nikada ne traje dugo (4-5, najvise 10 godina) ali za neke mnoge ljude to postaje pogubno.

To se dogodilo u njemackoj krajem tridesetih - posljedice znate.
To se dogodilo kod nas krajem osamdesetih - posljedice i danas svi osjecamo.

Ljudi nisu defaultno zli (barem ne vecina) ali kada se (vecinom uslijed medijske propagande) poistovjete sa zlom iz "svojih redova" bez obzira da li su ti "nasi redovi" spolna orjentacija, nacionalnost ili bilo kakva skupina ljudi, nastaje ludilo najvise stete uzrokuje bas toj zajednici.
Za cijelo drustvo mi smo potpuno nevidljivi jer jos uvijek vecina nije outana. Vidljivi su samo oni koji u javnosti reprezentiraju pedere i lezbe. I prema njima drustvo formira misljenje o svima nama.
Agresiva i provociranje vecine od strane nasih aktivista, vrlo brzo mogu u prvi plan izbaciti najgore mracnjake s krajnje desnice, a onda sve sto smo postigli postaje upitno.
Zakoni postoje ali se svakodnevno mjenjaju.
A cijelo za cijelo drustvo mi smo nevidljivi. Vidljivi su samo oni. I prema njima drustvo formira misljenje o svima nama.
EU danas postoji (pa mi imamo zakone uskladjene s njima) ali sutra se moze raspasti. A zakoni se lako mogu i ukinuti (nije da se nije dogadjalo) te donijeti novi - totalitarni, diskriminatorni i sl.
Libija je prije 5 godina bila raj na zemlji. Danas je?
MIslim, ja sam stara pa gledam iz perspektive promjena koje sam prozivjela, i mogu sagledati (i prepoznati) negativna kretanja u zacetku.
Ovaj gaf nije bio slucajan i imao je vrlo precizan cilj. Ne znam tocno koji - al je vidljivo da je napravio mnogo stete.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Pride 2012

Post by Vox Feminae »

ow wrote: Ljudi nisu defaultno zli (barem ne vecina) ali kada se (vecinom uslijed medijske propagande) poistovjete sa zlom iz "svojih redova" bez obzira da li su ti "nasi redovi" spolna orjentacija, nacionalnost ili bilo kakva skupina ljudi, nastaje ludilo najvise stete uzrokuje bas toj zajednici.
Za cijelo drustvo mi smo potpuno nevidljivi jer jos uvijek vecina nije outana. Vidljivi su samo oni koji u javnosti reprezentiraju pedere i lezbe. I prema njima drustvo formira misljenje o svima nama.
Agresiva i provociranje vecine od strane nasih aktivista, vrlo brzo mogu u prvi plan izbaciti najgore mracnjake s krajnje desnice, a onda sve sto smo postigli postaje upitno.
Zakoni postoje ali se svakodnevno mjenjaju.
A cijelo za cijelo drustvo mi smo nevidljivi. Vidljivi su samo oni. I prema njima drustvo formira misljenje o svima nama.
EU danas postoji (pa mi imamo zakone uskladjene s njima) ali sutra se moze raspasti. A zakoni se lako mogu i ukinuti (nije da se nije dogadjalo) te donijeti novi - totalitarni, diskriminatorni i sl.
Libija je prije 5 godina bila raj na zemlji. Danas je?
MIslim, ja sam stara pa gledam iz perspektive promjena koje sam prozivjela, i mogu sagledati (i prepoznati) negativna kretanja u zacetku.
Ovaj gaf nije bio slucajan i imao je vrlo precizan cilj. Ne znam tocno koji - al je vidljivo da je napravio mnogo stete.
Sad sam se malo podsjetila na jednu idealistu koju uvijek zafrkavam, ali... ne mogu vjerovati da ovo nije slučajno. Ne

mogu. Bez obzira. Ne želim, bolje rečeno. Napravio je definitivno štete, jer to je ono što su neki van zajednice

čekali. Takav zajeb. Pa da se mogu raspisati po svim forumima, svim vijestima, što su i učinili. Tko kaže da spot brzo

maknuo? Tko kaže da šteta velika nije učinjena?

Sama činjenica da se upravo najveći folko moralisti mogu pozvati na nešto stvarno agresivno i netrpeljivo, e, to je

ono zrnce sumnje: "pa gle, ovi pederi i lezbe, mislim, stvarno...". Štoviše, najveći među njima razvijaju i teorije zavjere

kako ih želimo uvjeriti kako je heteroseksualnost zlo. Mislim, plodno tlo za sranja postalo. Došlo mi je da se ulogiram u

svaki portal i pišem: ne mrzim vas, ljudi, samo zato jer ste drugačiji od mene. Ovo je samo plod nečije taštine i gadno,

gadno sranje iza kojeg gotovo nitko ne stoji.

I ovo gore što si rekla...upravo zato sam uznemirena. Jebote, ne mrzim po defaultu nikoga, pripadao on bilo kojoj

orijentaciji, vjeri, votever.

Ne mrzim i ne želim da to moji prijatelji misle. Da me idući dan pitaju, e, a kaj je ono za spot...? Naravno da me to neće

pitati, nisu toliko glupi, jer me znaju, i znaju da su mi najveća podrška i da ih volim, ali...svejedno. Sram me.

User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Pride 2012

Post by ow »

Proces sazrijevanja svakog drustva ukljucuje i to da pojedinci prepoznaju tko ih iskoristava za svoje ciljeve i to jednostavno ne dopuste.

Rasprava na njihovom forumu o filmu jasno govori koliko su ssjebani:

http://www.zagreb-pride.net/forum/viewt ... 6&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;

Vesele se jer se "Pilsel upecao" pa rasirio informaciju po cijelom medijskom prostoru, "reakcije su autohomofobija" a laerem (Viktor) je objasni njegovo vidjenje filma i naravno kriticare s njihove stranice potuzuje da su probili "dno ljigavosti"
http://www.zagreb-pride.net/forum/viewt ... 6&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Registracija i posanje na njihovom forumu na vlastitu odgovornost.

Dobar clanak Djurdje Knezevic:
http://www.zamirzine.net/spip.php?article11390" onclick="window.open(this.href);return false;
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Post Reply