SPLIT PRIDE - VAŽNA OBAVIJEST - IDE BUS BROJ 2 iz Zagreba.

Izvjesca o aktivnostima gay udruga.
Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

SPLIT PRIDE - VAŽNA OBAVIJEST - IDE BUS BROJ 2 iz Zagreba.

Post by ow »

Uslijed povećeg interesa za odlazak na Split Pride 2012 organizira se JOŠ JEDAN BUS. Za sada već imamo 20 zainteresiranih.
Podržite svoje prijateljice, prijatelje, sinove, kćeri, braću i sestre, susjede – lezbijke, gejeve, biseksualne i transrodne osobe. Podržite sami sebe – izađite iz ormara, jer u ormarima se ne snivaju, ni ne rađaju revolucije! Pokažite da je borba za prava LGBT osoba borba za ljudska prava – borba za vaša i naša prava.

Cijena busa je 9700 kn i dijeli se na broj osoba koje će ići u Split.
Kapacitet busa je 60 mjesta.
Treba nam barem 50 osoba koje će sigurno ići kako bi participacija svake osobe iznosila 150 kn, a razliku će pokrit Iskorak (nažalost nemamo više novaca).
Iskorak će u suradnji sa klubom Rush također organizirati vodu i sendviče za put.
Ukoliko se ne skupi barem 50 osoba, put se otkazuje, a svi uplaćeni novci se vraćaju nazad.

Klub RUSH svima koji idu s ovim busom kao nagradu za hrabrost i ponos daje besplatan upad u Rush te jedno piće po izboru.
Prijave za drugi bus se mogu izvršiti do četvrtka u 22:00 na e-mail informacije@iskorak.hr (ime i prezime, broj mobitela).

Sakupljanje novaca za bus će biti sutra (četvrtak) u prostorijama Iskoraka (Preradovićeva 2, 2 kat) od 14.00 - 22.00, a možete i direktno uplatiti na naš žiro račun u RBA banci 2484008-1101595832 (obavezno navedite ime i prezime prilikom uplate, a pod opis plaćanja SP2012) te sačuvajte potvrdu o plaćanju koju će te predočit prilikom polaska iz Zagreba. Krećemo u subotu rano ujutro i vraćamo se isti dan navečer, a svi će biti osobno obavješteni o točnom mjestu i vremenu polaska tijekom petka popodne.

O svemu ćemo Vas redovito obavještavati putem facebook-a, te putem e-maila informacije@iskorak.hr ili mobitela 095 4440044 (Kristijan, Hrvoje).

MOLIMO VAS da se što prije odazovete i da popunimo bus.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: SPLIT PRIDE - VAŽNA OBAVIJEST - IDE BUS BROJ 2 iz Zagreb

Post by ow »

UPDATE
cijena je upravo pala na 100,00 kn po osobi zbog jeftinijeg prijevoznika. Očekivani broj osoba za polazak je minimalno 40 osoba."
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: SPLIT PRIDE - VAŽNA OBAVIJEST - IDE BUS BROJ 2 iz Zagreb

Post by Dodir_Svile »

SIGURNOSNE UPUTE ZA SUDJELOVANJE NA PRIDE-U

1. Okupljanje za povorku počinje u Đardinu, u 14 sati. Prilikom dolaska na Pride preporučamo da ne nosite vidljiva obilježja Pride-a. U Đardinu možete preuzeti transparente, majice, zviždaljke, te se presvući.

2. Povorka kreće u 15 sati.

3. Na svakom od ulaza u Đardin, nalazit će se unajmljeni zaštitari/-ke, koji će sudionicima/-cama pregledavati torbe u svrhu veće sigurnosti svih nas. Uz svakog zaštitara/-ku, nalazit će se i naši/-e redari/-ke koji će nadzirati njihov rad i osigurati da pregled prođe bez problema.

4. Na povorku nećete moći unijeti predmete koji mogu biti upotrijebljeni kao oružje, kao ni plastične ili bilo kakve druge boce. Fotoaparati su dozvoljeni.

5. Voda će biti dostupna u Đardinu, kao i kasnije na Rivi.

6. Vlastite pištaljke, zvečke, bubnjevi, zastave i transparenti su dobrodošli.

7. Osobe sa transparentima i natpisima uvredljivog ili nasilnog sadržaja bit će zamoljene da ih uklone.

8. Ukoliko tijekom povorke dođe do verbalnih ili drugih provokacija, dobacivanja i sl., ne dajte se isprovocirati i ne odgovarajte na njih, nego ih ignorirajte ili odgovarajte isključivo pozitivnim porukama (sloganima pride-a, zviždanjem, isticanjem transparenata...). Pride je miran i nenasilan prosvjed. Osim toga, u slučaju nasilnog odgovaranja na provokacije policija može protiv vas pokrenuti prekršajni postupak, te vas legitimirati. Sve napade, prijetnje ili uvrede jednostavno prijavite policiji ili našim redarima/-kama.

9. Naši redari i redarke obučeni/-e su u bijele majice s logom Split Pride-a, s naljepnicom "Redar/-ka" na rukavu, te će vam stajati na raspolaganju ukoliko budete imali bilo kakvih pitanja ili primijetite bilo što o čemu bi ih trebalo obavijestiti (uključujući i neprofesionalno ponašanje policije, te osobe koje vam djeluju sumnjivo).

10. Po završetku povorke, s Rive će biti organiziran policijski prijevoz do lokacija na kojima ste smješteni. S obzirom na velik broj sudionika/-ca, molimo vas za strpljenje u slučaju dužeg čekanja na prijevoz.

11. Također preporučujemo, radi vaše vlastite sigurnosti, da pri povratku kućama uklonite Pride obilježja.

Za sva ostala pitanja, možete nam se obratiti na brojeve: 098/238 308 ili 095 444 00 40.

Broj telefona policije: 112.

Vidimo se u subotu! :)


SAFETY TIPS FOR SPLIT PRIDE 2012 PARTICIPANTS

In order for the saturday march to happen in as safe, fun and cheerful atmosphere as possible, we encourage the participants to read the following tips:

1. The gathering for the march will begin at 2 pm, in Đardin. On your way to Đardin, we recommend you not to wear or carry any visible Pride symbols. Signs, t-shirts and whistles will be available in Đardin. You will also be able to change your clothes there.

2. The march itself starts at 3 pm.

3. At each entrance to Đardin, there will be a member of hired security team, who will search the participants' bags, for the safety of us all. Accompanying each security official, there will be our bobbies, who will monitor their work, so that the search goes without any problems.

4. You will not be allowed to take into Đardin any items that could be used as weapons with you, along with plastic or any other bottles and other items that could represent a safety risk to the participants. Cameras are allowed.

5. Water will be available in Đardin and also later on Riva.

6. Your own whistles, rattles, drums, flags and signs are welcome.

7. Persons with offensive or aggresive signs will be asked to remove them.

8. In case of verbal or other type of provocations and offenses during the march, do not be provoked to reply to them, but try to ignore them or answer only in an affirmative way (Pride slogans, whistling, pointing out the signs). Pride march is a peaceful and non-violent protest and the police can and will arrest you if you act violently. You are encouraged to report all attacks, threaths or insults to the police or to our bobbies.

9. Our bobbies are dressed in white t-shirts with a printed Split Pride logo, and a sticker that says "Redar/-ka" on the sleeve. They will be available to you at any time during, before and after the march, in case you have any questions, or have something to report (including unprofessional police behaviour or suspicious individuals).

10. Following the end of the march, there will be an organized police transfer from Riva to the location that you indicate. Having the great number of expected participants in mind, please be patient in case of a longer wait for the transfer.

11. We also recommend, for your own safety, to remove all Pride and rainbow symbols on the way home.

For all other questions, be free to contact us at: +385 (0) 98 238 308 or +385 (0) 95 444 00 40

Police can be reached at: 112.

See you on saturday! :)
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: SPLIT PRIDE - VAŽNA OBAVIJEST - IDE BUS BROJ 2 iz Zagreb

Post by dalloway »

Sretno curke i svi ostali :mah:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Post Reply