LGBT Centar Zagreb (community centar)

Izvjesca o aktivnostima gay udruga.
Post Reply
greenlantern
vrtic
vrtic
Posts: 4
Joined: 17 Jun 2012, 01:11

LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post by greenlantern »

Pozdrav svima,

Kada govorimo o LGBT Centru Zagreb, govorimo o jednom LGBT prostoru veličine 100m2 smještenom u centru Zagreba. Što misliš da bi taj Centar trebao ponuditi zajednici? Što bi te privuklo da tamo dođeš? Što te zanima, a čega nema trenutno u ponudi na LGBT sceni u Zagrebu, ali i Hrvatskoj? Želiš li organizirati aktivnosti? Sve prijedloge, komentare, upite ostavite u ovoj temi.

Ako imaš 2 minute ispuni i ovu kratku anketu: https://iskorak.wufoo.com/forms/z7x2x3/" onclick="window.open(this.href);return false;

Projekt je tek u začetku, iako je prostor već osiguran. Dalek je put ispred nas, ali voljeli bismo surađivati apsolutno sa svim udrugama i inicijativama i otvoreni smo za sve ideje i opcije.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post by ow »

Pozdrav Hrvoje :)
dobrodosao na BaLConn,
Ja sam vec ispunila anketu a sigurna sam da i ostalim curama nece biti tesko.
Sjetila sam se onih aktivnosti koje smo imali dva tri puta u Iskoraku (u zgradi SDP-a) i to je bilo sasvim dobro.

Konkretno pitanje:
postoji li mogucnost da se organizira tjedno sat dva neka aktivnost za odredjenu grupaciju (na primjer druzenje starijih osoba)?
nesto u stilu LGBT babinjak :daa:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
greenlantern
vrtic
vrtic
Posts: 4
Joined: 17 Jun 2012, 01:11

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post by greenlantern »

Mislim da uvijek postoji mogućnost za sve za što postoji interes. Godina ima 365 dana, a to je 365 dana različitih aktivnosti za osnaživanje i animiranje zajednice. :) Najteže je sada zapravo otkrit za što postoji najveći interes, a da dobijemo maksimalno iskorištavanje prostora :)

I hvala na dobrodošlici :)
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post by ow »

Pa ovdje kod nas ima nekolicina starijih zena (oko 20-tak) a i cilj nam je animirati (usmenom predajom) i one koje ne dolaze na internet.
Interes za neki oblik druzenja postoji, ali do sada nismo omale prostor i LGBT centar bi nama pruzio mogucnost da se nadjemo u nekim intervalima, porazgovaramo, poigramo neku drustvenu igricu ili sto god nam vec padne na pamet (strikanje i sl. :hihi: ).

U svakom slucaju, za neke aktivnosti koje smo imale u planu a koje nismo realizirale upravo zbog nedostatka prostora smo uvijek spremne :)
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
greenlantern
vrtic
vrtic
Posts: 4
Joined: 17 Jun 2012, 01:11

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post by greenlantern »

ideja je super. Tko zna, možda se na kraju skupi još više ljudi kad se to malo pročuje :) U svakom slučaju možete računati na nas :)
Isobel
pripravnica
pripravnica
Posts: 307
Joined: 23 Jan 2011, 12:55

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post by Isobel »

super ideja, nadam se da će i oživjeti. ono što mi pada na pamet su grupe uzajamne podrške, osobito za friško autane, za one koji se tek spremaju na to i oni kojima je potrebna pomoć jer imaju problema s okolinom zbog vlastite orijentacije, psihosocijalna pomoć za gay osobe i njihove obitelji, tu su i razne edukacijske radionice, kako homoseksualne populacije tako i opće, osobito u školama, naglasak na srednje škole.
i ovo druženja, razmjena iskustva, filmske večeri, diskusije itd. mislim da je to za početak sasvim moguće, naravno, uz volontere.
Post Reply