Zašto se ne bavite aktivizmom?

Izvjesca o aktivnostima gay udruga.

Zašto se ne bavite aktivizmom?

bavim se aktivizmom
3
14%
jer me ne zanimaju LGBTIQ prava
0
No votes
jer me ne zanima LGBTIQ aktivizam
1
5%
jer mislim da je aktivizam kontraproduktivan
2
10%
jer se ne slazem s nacinom rada nijedne od udruga
4
19%
jer nemam vremena
5
24%
jer se bojim
5
24%
jer se bavim nekim drugim volonterskim radom
1
5%
bavila sam se aktivizmom dugo i vise mi ga dosta
0
No votes
 
Total votes: 21
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by djurdja »

Nisam aktivistica, kao sto nisam doktorica, kao sto ne radim u rudniku, kao sto...Moj aktivizam svodi se na to da svoje dvoje djece odgajam da budu tolerantni, da prihvacaju razlicitosti, da nisu rasisti, homofobi, sovinisti. Vec to sto su prihvatili da im je majka lezbijka, sto svim svojim prijateljima, prijateljicama, deckima i curama iskreno i s ponosom odmah kazu tko ih odgaja i kako, i sto ne zele imati posla s osobama koje to ne mogu i ne zele prihvatiti, sto ulaze u rasprave oko toga i brane svoje stavove, sto moja kcer ne propusta niti jednu pride povorku, smatram vlastitim uspjehom. Da li je i to aktivizam? Moj aktivizam svodi se i na to da u svom radnom okruzenju i u okruzenju svojih prijatelja, ako dodje do rasprave koja vodi homofobiji otvoreno postavljam pitanje da li sam drugacija i manje vrijedna, da li sam opasnost za ovo društvo, ako sam to sto jesam. Jer vecina ljudi s kojima se druzim, s kojima radim i s kojima sam u kontaktu zna sto sam. To je moj skroman doprinos senzibilizaciji mog mikrokozmosa. Da li je to aktivizam? Ako nije, jebi ga, eto ja sam od onih lezbijki koje se ne bave aktivizmom, koliko god ga podržavala.
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Aryanim »

djurdja wrote:Moj aktivizam svodi se na to da svoje dvoje djece odgajam da budu tolerantni, da prihvacaju razlicitosti, da nisu rasisti, homofobi, sovinisti.
:dadada: :klap: po meni je i to jedan oblik aktivizma, jako lijep, jer mozda nemozes promjenit misljenje odraslih ljudi, ali zato mozes uciti djecu da budu upravo takvi kako je djuki napisala... oni su nasa buducnost... a djeca uvijek uce od roditelja...
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Dora »

djurdja wrote:Nisam aktivistica, kao sto nisam doktorica, kao sto ne radim u rudniku, kao sto...Moj aktivizam svodi se na to da svoje dvoje djece odgajam da budu tolerantni, da prihvacaju razlicitosti, da nisu rasisti, homofobi, sovinisti. Vec to sto su prihvatili da im je majka lezbijka, sto svim svojim prijateljima, prijateljicama, deckima i curama iskreno i s ponosom odmah kazu tko ih odgaja i kako, i sto ne zele imati posla s osobama koje to ne mogu i ne zele prihvatiti, sto ulaze u rasprave oko toga i brane svoje stavove, sto moja kcer ne propusta niti jednu pride povorku, smatram vlastitim uspjehom. Da li je i to aktivizam? Moj aktivizam svodi se i na to da u svom radnom okruzenju i u okruzenju svojih prijatelja, ako dodje do rasprave koja vodi homofobiji otvoreno postavljam pitanje da li sam drugacija i manje vrijedna, da li sam opasnost za ovo društvo, ako sam to sto jesam. Jer vecina ljudi s kojima se druzim, s kojima radim i s kojima sam u kontaktu zna sto sam. To je moj skroman doprinos senzibilizaciji mog mikrokozmosa. Da li je to aktivizam? Ako nije, jebi ga, eto ja sam od onih lezbijki koje se ne bave aktivizmom, koliko god ga podržavala.
:daa:
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by natasa »

Nije mi prijatno da to priznam, ali eto - kukavica sam. :patnja:
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by renata »

djurdja wrote:Nisam aktivistica, kao sto nisam doktorica, kao sto ne radim u rudniku, kao sto...Moj aktivizam svodi se na to da svoje dvoje djece odgajam da budu tolerantni, da prihvacaju razlicitosti, da nisu rasisti, homofobi, sovinisti. Vec to sto su prihvatili da im je majka lezbijka, sto svim svojim prijateljima, prijateljicama, deckima i curama iskreno i s ponosom odmah kazu tko ih odgaja i kako, i sto ne zele imati posla s osobama koje to ne mogu i ne zele prihvatiti, sto ulaze u rasprave oko toga i brane svoje stavove, sto moja kcer ne propusta niti jednu pride povorku, smatram vlastitim uspjehom. Da li je i to aktivizam? Moj aktivizam svodi se i na to da u svom radnom okruzenju i u okruzenju svojih prijatelja, ako dodje do rasprave koja vodi homofobiji otvoreno postavljam pitanje da li sam drugacija i manje vrijedna, da li sam opasnost za ovo društvo, ako sam to sto jesam. Jer vecina ljudi s kojima se druzim, s kojima radim i s kojima sam u kontaktu zna sto sam. To je moj skroman doprinos senzibilizaciji mog mikrokozmosa. Da li je to aktivizam? Ako nije, jebi ga, eto ja sam od onih lezbijki koje se ne bave aktivizmom, koliko god ga podržavala.
djurdja-kapa do poda! :daa:
User avatar
Linda
penzionerka
penzionerka
Posts: 5467
Joined: 04 Jul 2010, 21:05

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Linda »

Dodir_Svile wrote:Dakle, pitanje je jasno, odgovor mozda i nije.
Zapravo, nikad nisam kuzila ljude koji se nikad u toku svog zivota nisu bavili LGBTIAQ aktivizmom nijedne vrste, a jedno su od tih slova iz skracenice. Razumijem to da dodje period kad ti aktivizam dosadi ili kad se jednostavno zelis baviti nekim drugim stvarima (poslom, faksom, uzgajanjem egzoticnih orhideja...). Ali mi nije jasno kad ljudima cijeli zivot bude taj period.
Znam da postoje i ljudi koji jednostavno zele zivjeti svoj zivot bez aktivizma, pasivno, koje ne zanima ni politika, ni nikakva desavanja dalje od njihovog kruga prijatelja, ali njih isto ne kuzim :(
Kopka me i kopka ova tema...

Dakle ne bavim se aktivizmom niti sam ikada se bavila :dadada:

Postoji par razloga zašto je tako.
Prvo i osnovno relativno kasno sam posložila stvari u glavi te nisam bila fiksno vezana za neko mjesto.
Također smatram da aktivist treba imati dovoljno vremena i biti strastven glede svog dijela posla, koji god on bio :dadada:
Nadalje nisam tip osobe koji voli raditi stvari polovično ili ću to raditi kako treba ili nikako.
Trenutno moje razno razne obaveze zahtijevaju jako puno vremena, volje i energije. Uistinu ne vjerujem da bi mogla biti od neke pomoći još neko vrijeme.
Ali moram reći da i u onih par navrata kada me nešto potaklo da bez obzira se uključim u nešto, neslaganja samih aktivista su me udaljila od želje da to uistinu uradim.

Ono što mogu i što nastojim da radim jest da mijenjam ljude oko sebe.
Budući da većini mojih prijatelja jedina LGBTIAQ osoba koju znaju drago mi tu napisati da su neki od njih promijenili u pozitivnom smislu svoje poprilično negativno stavove o "lezbama, pederima i svemu tome" . Više ne gledaju na nas kao na "čudnovate kljunaše" već kao ljude i to je moj kakav takav doprinos.
And I can't be running back and fourth forever between grief and high delight.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:
daleka wrote:ali moraš jednostavno dozvoliti ljudima da ipak sami odluče hoće li se ili neće uključiti u tako nešto.
Naravno, pa i dozvoljavam im :galeb: Jedino sto ja mogu je izabrati zelim li se druziti ili ne s takvim osobama i koliko duboko zelim ulaziti u odnose s njima. Znam sigurno da nikad ne bih mogla biti s curom kojoj aktivizam nije bitan, i to je sva sustina mog utjecaja, lol :D
E razumijem te u potpunosti.
Isto tako ja zazirem (ne vjerujem im bas) od forumasica koje skrivaju nick, pa sam te valjda zato imala zbloksanu na MSN-u :laugh:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Dodir_Svile »

Mi smo se međusobno zbloksale ono kad si ti prolupala prije godinu ili kad vec. :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by ow »

Senilna si, to je bilo prije dvije godine i nisam prolupala ja nego si ti malo manipulirala.

Al daj stvarno mi objasni, kako to da se zalazes za aktivizam, outanje, ponos bez predrasuda a na balkonu si navukla ormarcinu i sakrila nick?
Ne mislis li da je to malo u raskoraku s onim za sto se zalazes? :ogle:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Dodir_Svile »

Kakvu ormarcinu? :pd:

Jebote, zar je vec 2 godine proslo? :swoon:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by ow »

pa ne vidim te na forumu -a pises. Znaci skrivena si.
kad se netko skriva - to se u mom selu zove ormar :hihihi:
A ormar i aktivizam :ne:
Mislim, nisam ja zagovornik posto poto autanja (znas to), al ak se imas hrabrosti ljubiti u KIC-u glupo mi sto si skrivena na lezbackom forumu :ogle:

btw - nemoj misliti da je to nesto osobno - pricamo nacelno :)
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Dodir_Svile »

Skrivena sam? :pd: A jebote, pa nisam ni znala, ko zna otkad je to :lol:
Evo, sad cu se outirat, cekaj da nadjem kako se to radi.

(I nismo se ljubile, babo, zagrlile smo se, jel ne citas ti novine? :ljutimse: Ljubile smo se prije toga na Zrinjevcu.)
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Dodir_Svile »

Evo, jel me sad vidiš? :ogle: Mislim da sam se pronašla.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by ow »

Ne vidim te

Outati se mozes ovako:

profil/postavke -> opće postavke -> Sakrij moj online status NE

Ne brini, u pocetku izgleda stresno, no ubrzo ces osjetiti olaksanje :)
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by ow »

Jesi ostavila svoju pricu na moj.iskorak.hr?

Meni se to cini OK projekt
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Dodir_Svile »

Ma to ti ne vidis jer si stara, pa eno me dole na popisu :pd:

Nisam, jer su me trazili pricu ovi iz SOC-a, pa sam rekla da cu napisati. Slican neki projekt, nadam se da opet nije neko nekom maznuo :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by ow »

Sad te vidim :)

Pa ja ne vidim neki problem cak i ako je netko nekome marnuo taj projekt s obzirom da SOC djeluje u BiH a Iskorak u HR.
Kuzis, oni mogu cak i istovremeno od istih foundera biti financirani za isti projekt jer ga provode u razlicitim drzavama.
Druga je stvar sto mi svi bauljamo svuda pa to znamo, al ja ne vidim da bi dva slicna ili ista projekta u razlicitim drzavama bila u konfliktu.... :kava:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Dodir_Svile »

To sam rekla poluironicno, ne budi tako ozbiljna. :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by ow »

Pa ne smijem se zajebavat u ozbiljnoj temi - bacit ce nas u off :sce:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Dodir_Svile »

Pa ti si se pocela zajebavat. Pod stare dane, ccc...
Ajd tisina.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by ow »

Aj kad si se vec outala - da se vratimo temi.

Meni je u stvari sve aktivizam.
Mislim kada se netko outa u svojoj okolini pa samim svojim odnosima utjece na prijatelje da shvate potrebu suzbijanja homofobije, pa onda oni nekada, kad odgajaju djecu, toj djeci prenose puno normalnije stavove.

Ako je istina da nas ima 10 % onda svatko treba obraditi 10 ljudi oko sebe i eto ti tolerantnog drustva :)

btw - danas kod nas u ulici bio hetero-pride. Jedva smo uspjeli uocit mladu (vozila se u nekom bezze autu). I kad su odlazili i trubili bas mi je pala na pamet ta sintagma o hetero-prideu svake subote.....
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Dodir_Svile »

Slucajnost, bas meni danas Sanela kad smo sjedili na kafi u Jazzu kaze: "Eno hetero-prajd" kad su prolazili svatovi. Al ovo su bila bolja auta :brl:

Ontopično: da, i ja mislim da je sve to aktivizam. Pogotovo u Splitu :hihi: Još se sjecam face jedne poluglupače s faksa nakon sto je izvrijedjala pedere na proslom prajdu i proglasila ih bolesnima, i onda kad sam je pitala "Jel to znaci da smatras da sam i ja bolesna?" :lol: Onda me uhvatila za ruku da pokaze da nema nista protiv lezbi i da se sva ubila od liberalnosti :hohoho: Al dobro, to je bio tek drugi dan faksa, niko nikog nije znao, valjda joj je bilo too much.
Doduse, ne znam jel mi se dole teze outirati kao lezba, kao vegan, kao feministkinja ili kao antiteistkinja :pd:

Anyway, meni taj vid aktivizma nije dovoljan.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by ow »

Postoje i mnogi drugi oblici
Meni su na primjer cure iz LeZbora supar (iako mi neke stvari koje pjevaju bas i ne leze).
Al to je, jebat ga, lezbacki zbor koji nastupa okolo. Vecinom na LGBT dogadjanjima al ponekad ubodu i neko koje nema veze s LGBT populacijom.
Ono sto smo neki dan pricali - na primjer napraviti lezbacki band koji ce prasiti pravi rock (a moze i nesto drugo)

PO meni, sam ovaj sluzbeni aktivizam je u stvari politika. Zato i jeste takav kakav jeste jer je nama politika u fazi prvobitne zajednice.
Politicari su svete krave, egocentricni, iskvareni pa se to odrazava i na cijeli NGO
Ukljucujuci i LGBT aktiviste.
Kao sto je u politici stranacki interes daleko vazniji nego javni interes, tako je u LGBT aktivizmu uski interes odredjenih grupacija je daleko vazniji od interesa LGBT populacije u cjelini.
Definitivno ni u jednom segmentu nema politicke odgovornosti zato jer je politika prljav posao. Sve se svodi na podmetanja, sukobe bla bla.
Zato su meni prihvatljiviji drugaciji oblici koji nisu toliko vidljivi u mainstream javnosti, ali su definitivno efektni i doprinose promjenama.
Za aktivizam, ovaj sluzbeni, ako neces krenuti od pocetka - treba imati jak zeludac.
A ja ga nemam, pa se posvadjam sa svima :daa:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by Dodir_Svile »

LeZbor ne volim otkad sam saznala neke stvari o njima.

Lezbacki bend sa htjela napraviti u Splitu, tako da ima ko svirati na sljedecem prajdu, ali skoro niko nije bio zainteresiran (iako su neke cure rekle da sviraju ponesto, ili uce svirati ponesto). Cak sam rekla da cu ih do sljedeceg prajda nauciti svirati par stvari, cisto da imamo neki repertoar, ali nista :kava:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zašto se ne bavite aktivizmom?

Post by ow »

Neovisno o nasim osobnim afinitetima, LeZbor ima svoju ulogu u promicanju LGBT prava. Javnost ne vidi to sto vidis ti, jer javnost ne vidi nijanse. ono sto javnost vidi su cure koje kazu da su lezbe i pjevaju u zboru - neke cisto prihvatljive (i manje prihvatljive) pjesme.
Mediji o njima pisu, i lezbacki zbor polako postaje mainstream.
A to je u biti najbolji put ostvarenja prava. Kada se otvore putevi i inicijativama koje se ne bave iskljucivo pravima (politika) a imaju jasno lezbacko odredjenje.

Meni je na, primjer, ovo sto rade Dana i Iva vrhunski aktivizam. Jednako tako dozivljavam Drazena Ilincica.
Cure se u stvari bave svojim poslom i unutar njega rade konkretne projekte koji u biti pomicu granice, ili izravno pomazu LGBT populaciji.

Zao mi je samo sto nam je ego trip pojedinaca i njihova kratkovidnost prije 5-6 godina potrosila energiju, i Dorinu ubila motivaciju da se ubaci u politicke vode sto mislim da bi prilicno doprinijelo u senzibilizaciji javnosti.
Neovisno kakav bi Dorino bio politicar i da li bi ikada napravio i jednu pozitivnu stvar vezano za LGBT populaciju, sama cinjenica da u saboru sjedi i jedan deklarirani peder napravila bi puno u glavama obicnog puka koji, ikreno receno i danas unatoc svemu, na politicare gleda sa strahopostovanjem.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Post Reply