Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Izvjesca o aktivnostima gay udruga.
Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

Pricam tako s dodirom o lezbackom band-u i ona mi napise:
dodir na emesenu wrote:meni nije cilj lezbijski bend, meni je cilj da splicani/splicanke nastupaju
Ta me je recenica vrlo podsjetila na kritiku koja se proteklih dvije godine cesto mogla cuti iz redova organizatora Zg Pride-a na racun Iskoraka i Kontre koji su eto "uvozili" pride u Split - tj. da se oni ne slazu s organiziranjem Pride-a u odredjenom gradu ukoliko organizatori nisu iz toga istog grada.

Koliko je to u stvari neutemeljena kritika koja je sluzila samo u "politicke" svrhe aktivistickog obracuna s "konkurencijom", a koja je, eto, naisla na plodno tlo i kod nekih koji se bave "vaninstitucionalnim" aktivizmom (dodir), lako se moze dokazati banalnim odgovorom na pitanje: odakle su clanovi organizacijskog odbora Zagreb pride-a:

Marko Jurcic je iz Rijeke (studira u Zagrebu), Gordan Duhacek iz Sarajeva (zivi i radi u Zagrebu) Franko Dota iz Splita (zivi i radi u Zagrebu) - i da ne nabrajam dalje jer su ipak njih trojica bili najglasniji u nametanju toga stava LGBT populaciji i javnosti u cjelini, dosli smo do zakljucka da niti jedan od njih koji su proteklih godina kritizirali uvoz ST Pride-a iz Zagreba, u svojoj primarnoj sredini nije ucinio nista po pitanju pokretanja LGBT aktivizma ili organiziranja bilo kakvog LGBT dogadjanja a kamo li Pride-a.

Oni su se u odredjenom trenutku kad je to njima odgovaralo izmjestili u sredinu u kojoj je netko drugi, davno prije njih, probio led uvozeci Pride iz na primjer Osijeka (Dorino Manzin), Argentine (Drago Pilsel) dok bi Stjepana Hršaka koji je bio treći na pozornici davne 2002. i valjda jedini zagrepčanin, mogli usporediti sa Mirjanom Kučar koja je eto autentična splićanka u organizaciji ST pride-a.

Iz ove kratke analize proizlazi zaključak - lako je biti prorok u tuđem selu. (Može i lako tuđim klincem po koprivama mlatiti).

Ja osobno mislim da je i prvi i drugi ST Pride vrlo učinkovito pomakao granice tolerancije u smjeru koji svi mi priželjkujemo.
Onih nekoliko razbijenih glava 2011 godine rezultirale su s 4.000 učesnika ZG pride-a 2011 te kolonom od oko 1.000 učesnika na drugom ST pride-u u kojoj sam srela mnoge kako autane tako i neautane splitske lezbe, a najvise me pozitivno iznenadila prija (ovdje je na forumu) koja se cak i za vrijeme prvog a i dugog pride-a bavila bas pravim neoficijelnim aktivizmom kako u svojoj privatnoj tako i u poslovnoj sredini. Na drugom pride-u je nosila transparent i vidi se gotovo na svim slikama.
A da ne spominjem nasu :" laura - heroj a ne zlocinac!" (ovo "nasu" shvatite uvjetno - jer sam ja skrtica :hihi: )

Zasto sam ovo sve napisala?

Uopce nije vazno da li ce na ST pride-u svirati splicanke, zagrepcanke, afganistanke ili lezbe s mauricijusa. meni se cini daleko bitnije da sviraju lezbe koje znaju svirati i cija svirka ce se izdici iznad ormara LGBT zajednice. Bitno je napraviti band koji ce svojom kvalitetom nadrasti pridjev lezbacki, ali ga se nece odreci, vec naprotiv, band koji ce dokazati ono sto bi trebao biti glavni cilj aktivizma:
Mi smo kvalitetan band, a to sto smo lezbe ne treba shvacati ni kao prednost ni kao nedostatak. Treba to shvatiti naprsoto kao cinjenicu (tocka).

To je poruka koju inace odasilje "Nije ti zivot pjesma Havaja" kao i drugi filmovi Dane Budisavljevic, to je poruka koju odasilje svaka epizoda "Pola ure kulture" Drazena Ilincica i da ne nabrajam dalje.

Zato dodir, mislim da ti je krajnje glupa teznja s pocetka posta - naprosto jer je tesko ostvariva zbog sljedecih ogranicavajucih faktora:
Da bi skupila band splicanki moras naci:
1. lezbe koje imaju glazbenog talenta
2. koje imaju barem neke osnove vladanja nekim instrumentom
3. koje su outane da bi se uopce usudile doci javno na prajd
4. koje imaju afiniteta i sposobnosti nastupati pred publikom
5. koje su spremne na publicitet koji daleko prelazi lokalne okvire i okvire samog ucesca na prajdu, jer one na stageu obicno svi snimaju pa ce samim tim biti vidljiv u cijeloj regiji
6. u tom band-u ti ne bi trebala svirati, jer sorry nije to tvoj grad. Tvoj grad je onaj u kojem te vecina stanovnika pozdravi na ulici jer te se sjeca kad si se rodila, poznaje tebe, mamu cijelu familiju i.t.d.
(ja na primjer, ako cemo zanemariti godine, ispunjavam sve osim tocke 5. pa je ona dovoljna da ne zasviram na pride-u bilo gdje)
Ako ces biti iskrena priznat ces da se ti u Zenici na ulici ili u kaficima ne ponasas jednako kao u Zagrebu ili Splitu i to je kljucni razlog zasto ces tesko naci cure iz Splita koje u Splitu jos uvijek zive a koje bi bile spremne stati na stage ST pride-a.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

Stara, sve si pobrkala, odnosno kurca nisi skontala. :pomak:

Kao prvo, ja se ni najmanje ne slazem sa onim sranjima Zagreb Prajda o tome kako Prajd ne smije biti uvozni. Smatram da su Sanja, Edo i Mirjana (Kučer, a ne Kučar) napravili odlican potez sto su organizirali prajdove, i uopce se ne obazirem na to da Sanja i Edo nisu iz Splita, jer to naprosto nije bitno. Zbog prvog prajda se splitska zajednica dovoljno povezala i osnazila i usmjerila u pravom smjeru.
Ono sto si me (bez mog dopustenja :ljutimse: ) citirala, a sto sam ti rekla na emesenu, se ticalo toga da mene boli briga ko ce svirati na Prajdu. Jer ne radi se o tome da ja smatram da tu treba svirati lezbijski bend. Boli me klinac i kakva ce biti muzika. Ja mislim da splitski prajd treba s vremenom poprimati sve vise splitski karakter. Pa isto kao sto smatram da bi bilo odlicno kad bi splitska zajednica sama organizirala sljedece prajdove (a to ce se i desiti), tako smatram da bi bilo super da na njima sviraju Splicanke/Splicani. Jer to salje puno snazniju i potpuno drugaciju poruku od lezbijskog benda. Evo, na ovogodisnjem prajdu su nam svirale i pjevale lezbe (Dora Benc i Mima) i ne vidim zasto bi umjesto njih trebao nastupati nekakav lezbijski bend (pogotovo ne umjesto Mime, she's awesome). Ali itekako bi umjesto njih bilo super da nastupe ljudi iz Splita, jer se salje poruka da je Splitska zajednica dovoljno jaka i hrabra da to napravi sama. Ne kuzim kako si me potpuno krivo skuzila.

Dalje. Ja u Splitu zivim. Da, nisam tamo rodjena i ne mislim tamo nastaviti zivjeti, ali ne vidim kakve to veze ima, niti zasto uopce spominjes da to nije moj grad. Ni ne kazem da je to moj grad, niti zelim da bude, to je samo grad u kojem zivim, i najlakse mi se baviti aktivizmom tu. Opet si fulala.

I da, sto se tice tih tvojih pobrojanih tocki, rekla sam ti vec, s obzirom da sam shvatila da Split nema (bar ih nisam uspjela nagovoriti) ljude koji bi htjeli nastupati i ispuniti te tvoje stavke, onda me neki tamo lezbijski bend niti ne zanima, jer sam jasno napisala zasto me uopce interesiralo napraviti bend za prajd.

Ajd sad opet sve krivo skuzi pa da te ispravljam. :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Stara, sve si pobrkala, odnosno kurca nisi skontala.
Pa sta onda - tema je super i treba o njoj razgovarati
Dodir_Svile wrote:Dalje. Ja u Splitu zivim. Da, nisam tamo rodjena i ne mislim tamo nastaviti zivjeti, ali ne vidim kakve to veze ima, niti zasto uopce spominjes da to nije moj grad. Ni ne kazem da je to moj grad, niti zelim da bude, to je samo grad u kojem zivim, i najlakse mi se baviti aktivizmom tu. Opet si fulala.
ne nisam fulala. Znam da tu trenutno zivis - i da ti je to zbog toga lakse. No nije ti lakse SAMO zbog toga.
lakse ti je i zato jer s druge strane iza kordona policije neces vidjeti maminu prijateljicu koja ce zbog tebe poceti izbjegavati tvoju mamu.
I koja ce ju poceti ogovarati skupa sa ostalim malogradjanima grada u kojem mama zivi. A ona, za razliku od tebe, ima isuvise godina da bi mjenjala grad i trazila nove prijatelje.
Nemoj ovo shvatiti osobno a ni doslovno. ovo je samo jos jedna od mogucih situacija s kojima se, osim nas, susrecu nama bliske osobe.
Jako je lako reci - tko jebe homofobe i budale. I ja sam to mislila dok pred mene nije izronio problem ponovnog i ponovnog autanja s kojim sam na primjer mogla ugroziti vezu male_vjestice.
Ok, znam i ja da je za nju bolje da ne zivi s homofobom pa da se onda prije 4 godine pokazalo da je njen decko takav - da bi bolje bilo da prekinu. No u tom trenutku, tada, nanijela bih svome djetetu bol i to je ono sto nas u biti cesto sprecava da svoje stavove o slobodi provodimo doslovno u situacijama kada se ta sloboda moze odraziti negativno na ljude oko nas koje volimo.

Zato je svakome tesko biti prorok u svome selu, i to je ono sto cini bitnu razliku izmedju tebe i npr. splitske lezbe koja bi stala na stage.
btw - zasto mislis da je dobro da na njemu sviraju splicanke i splicani.
Ok, nemam ja nista protiv splicana - na primjer voljela bih biti na pride-u na kojem sviraju TBF ili pjeva Zorica Kondza.
Mislim, dokle god ce se na program pride-a gledati kao na afirmaciju lezbacko/pederskih amatera, pride ce i ostati u ormaru lokalne veselice.
Meni to isto ko da na predizbornom skupu HDZ-a zapjeva Tomislav Karamarko. Ili, bedaj boze, Darko Milinovic zamotan u lance :hihi:

A glede benda, ja mislim da Hrvatskoj odista nedostaje dobar lezbacki bend. Neovisno o tome da li ce svirati na ST pride-u ili u Areni Zagreb. Kada dozivimo ovo drugo - moci cemo reci da smo ravnopravne.
No dokle god nam je samima domet amaterizam prajda radi - dotle bauljamo u mraku i dosezi su nam takvi kakvi jesu.
Ad hoc amateri na seoskoj veselici......
(o Mimi - "all in one" imam misljenje s kojim ces se tesko sloziti - no sigurna sam da bi njena glazbena karijera zavrsila u njenoj kuhinji, da nije prvenstveno po zanimanju lezba. Trebalo bi razdvojiti osobne simpatije i profesionalizam)
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

Ja tebe vise nista ne kontam :ogle: Izgleda da si u ovom vremenu otkad me nije bilo totalno izgubila sposobnost ontopičnog raspravljanja :pd:

Da, naravno da mi je lakse baviti se aktivizmom u Splitu nego u Zenici, to ni ne negiram. Ali ne kuzim kakve to veze ima sa temom :pd: Niti ja tjeram cure iz Splita da se outiraju i nastupaju na prajdu, niti smatram da su kukavice jer to ne zele. Ja samo konstatiram da ne zele. Koji je tvoj problem i sta zapravo zelis reci? :pd:

I vec sam ti objasnila zasto bi bilo bitno da nastupaju ljudi iz Splita, stvarno mi se ne da ponavljati. Probaj procitati jos par puta :pd:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

Pa ja sam ti samo objasnila zasto ne zele.

A sad oko poruke:
Dodir_Svile wrote:Ali itekako bi umjesto njih bilo super da nastupe ljudi iz Splita, jer se salje poruka da je Splitska zajednica dovoljno jaka i hrabra da to napravi sama. Ne kuzim kako si me potpuno krivo skuzila.
A kome se salje ta poruka i kome je ona uopce bitna?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

Jel ti mene zajebavas? :pd:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Da, naravno da mi je lakse baviti se aktivizmom u Splitu nego u Zenici, to ni ne negiram. Ali ne kuzim kakve to veze ima sa temom :pd:
Pa to i jeste tema tuko. Tvoj post je bio samo slagvort za temu koja je odista vazna:
Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija prajda.

Dakle, objasni zasto je lokalna organizacija koja btw. ne postoji ni u Zagrebu toliko vazna kada je u pitanju ST pride?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Jel ti mene zajebavas? :pd:
Ne, odista te ne zajebavam. pricamo o aktivizmu u aktivizmu pa me fakat zanima kome moze biti vazna poruka da u splitu postoji jaka lokalna LGBT zajednica kada ja vjerujem da LGBT kao zajednica (u smislu organizirane forme) u stvari ne postoji nigdje vec postoji hrpa pojedinaca pripadnika LGBT populacije i nekoliko udruga i pojedinaca koji se bave aktivizmom.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

Pa glupsonu, sta si se onda dokopala benda i objasnjavala mi u 5 faking tocaka zasto te cure ne zele nastupiti na prajdu. Nisam retardirana da to ne kuzim i da mi moras objasnjavati :pd:

Napisala sam ti vec, Prajd (izmedju ostalog) sluzi da se drustvu pokaze da LGBT ljudi postoje, u Zagrebu, u Splitu, u cijeloj Hrvatskoj. Da postoje i da su dovoljno hrabri boriti se za svoja prava i da ne idu nikud. I potpuno je drugacija poruka kad je splitska zajednica ta koja organizira i ucestvuje u splitskom Prajdu, nego kad to radi neko iz Zagreba. Naravno, bez Sanje i Ede, koji nisu iz Splita, ne bi se splitski prajd ni desio, i oni su bili taj pokretac koji je bio potreban. Ali cilj je pokazati da u Splitu postoji splitska LGBT zajednica koja isto tako ne ide nikud i borit ce se za svoja prava.
Osjecam se glupavo sto ti to uopce moram objasnjavati :pd:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

Prestani editirat postove! :vice:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

Aha, nisi editirala, samo si dadala jos jedan :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Pa glupsonu, sta si se onda dokopala benda i objasnjavala mi u 5 faking tocaka zasto te cure ne zele nastupiti na prajdu. Nisam retardirana da to ne kuzim i da mi moras objasnjavati :pd:
tocaka je bilo 6 :laugh:
Dodir_Svile wrote:Napisala sam ti vec, Prajd (izmedju ostalog) sluzi da se drustvu pokaze da LGBT ljudi postoje, u Zagrebu, u Splitu, u cijeloj Hrvatskoj. Da postoje i da su dovoljno hrabri boriti se za svoja prava i da ne idu nikud. I potpuno je drugacija poruka kad je splitska zajednica ta koja organizira i ucestvuje u splitskom Prajdu, nego kad to radi neko iz Zagreba. Naravno, bez Sanje i Ede, koji nisu iz Splita, ne bi se splitski prajd ni desio, i oni su bili taj pokretac koji je bio potreban. Ali cilj je pokazati da u Splitu postoji splitska LGBT zajednica koja isto tako ne ide nikud i borit ce se za svoja prava.
Osjecam se glupavo sto ti to uopce moram objasnjavati :pd:
E tu te cekam :hihi:

Drustvo naime zna da postoje LGBT ljudi i u Zagrebu, Splitu i cijeloj Hrvastkoj. Znali su to i prije kada su samo tukli pedere iako se u javnosti o njima nije cula niti rijec. Svi gradjani manjih gradova znaju jako dobro tko su im susjedi i tko je od njih peder. Ono sto koci prava LGBT populacije nije neznanje da postoje pederi vec spremnost drustva da ih zatuce, da ih strpa u svoja 4 zida i da im uskrati prava.

U tom smislu, ST Pride je zahvaljujuci razbijenoj glavi splitskog sveucilisnog profesora Nikole Viskovica (koji btw nje peder) napravio daleko vise nego sto bi napravili svi splitski pederi i lezbe da su toga dana izasli na rivu i da ih je 2000 stalo na stage amaterski svirati svoje pjesme koje nitko ne zna niti razumije.

Zato se dogodilo da je ST Pride u samo godinu dana, u broju ucesnika preskocio 8 godina koncepcijskog lutanja ZG pride-a u kojima je dno dosegao onaj Internacionala Pride koji, cak uz financiranje dolaska ucesnika iz cijele regije nije skupio vise od 120 ucesnika.
Prvi Splitski pride okupio je intelektualnu kremu Grada Splita, onu istu kremu koju je kerumovski primitivizam bacio u zapecak, i neovisno o tome tko ga je organizirao, u potpunosti je digao na noge svaku normalnu osobu u drzavi koja se ne miri s politikom "kamen u glavu" drugacijima.
na ZG pride-u te godine mi smo u tramvaju sreli gospodju koja je (mozda) i starija od mene. Obicna zena koja je nosila u ruci stiropor na kojem je obicnom kemijskom pisalo "ja sam iz Splita".
Ta zena garant nije lezba, mozda nikad lezbu ni vidjela u zivotu nije do trenutka kada je nas u tramvaju pitala gdje se ulazi. Ali je bila spremna doci na Prajd i na taj nacin se distancirati od rulje Rive.

Zato je drugi ST pride i bio prepun splicana - sto pedera sto hetrica jer nas "putujuci Pride Cirkus" (tako zovem one koji profesionalno obilaze sve prajdove u regiji) je eventualno mogao u Split dovuci 100-150 ljudi, ma nek je skupa s politicarima bilo i 200. ostalih 800 su bili Splicani - daleko vise nego je na ijedan ZG pride prije doslo zagrebackih pedera i lezbi.
Ako znamo da je na ZG pride-u 2010 (prije ST-a) bilo izmedju 500 i 800 ucesnika zajedno sa putujucim cirkusom kao i svim onim javnim osobama koje podrzavaju pride godinama , broj ucesnika drugog ST pride-a je presisao sve zagrebacke prajdove prije 10-tog.
Da li je bitno da danas 2012 pokazujemo bilo kome da nas ima? Ne, jer bi to znacilo da mi sami ne vjerujemo da nas ima pa nam treba nekakva potvrda.
Da li je bitno da osvjestimo nasilje i diskriminaciju kojem smo izlozeni? Da.
U tom smislu je potpuno nevazno tko ce organizirati prajd, a pogotovu je nebitno da na njemu govore ili cak pjevaju i sviraju sami splitski pederi i lezbe. Jer se to onda pretvara u dobrovoljnu getoizaciju (javna 4 zida).
Najvaznije je da se javnosti posalje politicka poruka kako drzava nece tolerirati nasilje a tu poruku moze izgovoriti bilo tko. Idealno bi bilo da to budu neki vodeci politicari aktualne vlasti, bez obzira koja stranka je istu sacinjavala.

A sto se programa tice, daleko najvise pozitivnih pomaka napravio bi Thompson kada bi se imalo dovoljno love za njegovo angaziranje, jer najveci broj homofoba dolazi iz miljea njegovih obozavatelja. A s obzirom kako oni funkcioniraju poput stada, kada bi vidjeli svoga idola na peder prajdu, namah bi se poceli jagmiti da nabave leather chaps i uvrpaju se na pride kao ucesnici.

Tvoji aktivisticki stavovi su ostali na razini 2003-2004 godine.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

da, broj ucesnika ST pride-a nije proizvoljan.
laura je brojala ucesnike s jednog videa koji je snimio prolazak cijele kolone i nabrojala je negdje 950 s tim da joj je dosta promaklo
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

ow wrote:Tvoji aktivisticki stavovi su ostali na razini 2003-2004 godine.
Ahahahahha :hohoho:
Po cemu si to zakljucila? Jer se ne slazem s tobom? :hihi:

Ne kontam cemu onaj cijeli uvod o brojkama i pizdarijama kad nema nikakve veze s onim o cemu pricamo. Dosadna si. :kava:

Da, bitno je da se u 2012 pokaze koliko nas ima. U Splitu. Jer u Splitu su pedere do prvog splitskog prajda "tolerirali" tako da se znalo ko je peder, ali to niko nije smio pokazati. Tek nakon prvog splitskog prajda su pederi postali tema Splita. I fakat mi djelujes autistično kad kazes da je svejedno jesu li splitski prajd rade Splicani ili Djakovcani. I zaista, zaista ne mogu shvatiti kako to ne razumijes.
Kad bi splitski prajd ostao takav da ga organizira neko sa strane, i da u njemu ucestvuju neki ljudi sa strane, guess what, SPLITSKI PEDERI I DALJE NE POSTOJE! Jer to su neki tamo uvozni pederi koji ce otici, dosli su nas samo malo provocirati, purgeri jedni. Splitski pederi i lezbe ne postoje, eto vidis, ni prajd si nisu sami napravili. A sve i ako su tu, ocito da smo ih smjestili tamo gdje im je mjesto, ne smiju pomoliti glavu da im je ne bismo razbili, hahaha, super, kukavice su.
Ne razumijem kako ne kuzis da su u Splitu pederi i lezbe nevidljivi, a postaju jos nevidljiviji ako se ne ukljuce i ne preuzmu prajd koji se desava u njihovom gradu. Ako se ne ukljuce u organiziranje prajda, sva poruka koju salju svodi se na "Mi smo zadovoljni sa svoja 4 zida, ne namjeravamo se ni za sta boriti, Torcida je u pravu, izvolite nas "tolerirati" kao i do sad."

Eto, stvarno ne znam kako da ti jasnije to objasnim, ako sad ne skuzis. :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:[Kad bi splitski prajd ostao takav da ga organizira neko sa strane, i da u njemu ucestvuju neki ljudi sa strane, guess what, SPLITSKI PEDERI I DALJE NE POSTOJE!
Kako ne postoje kada dolaze na pride?
Po toj logici ni pederi u Zagrebu ne postoje jer je u OO ZG pride-a najmanje zagrepcana (ako uopce ima neki) al zato ima preko nekoliko splicana. :daa:
Mislim da brijes bez veze, jer ima i u Splitu nekih ljudi koji nesto rade, nema veze sto nisu organizirani u udrugu.
Nije bas da su Sanja i Edo sve sami odradili.
Oni imaju lakse organizacijske sposobnosti jer kao vec etablirane LGBT udruge lakse mogu doci do para. Sto bi nekoj novoj udruzi iz Splita bilo nemoguce barem prve dvije tri godine postojanja.
Po meni, ono sto jeste bitno je da se splitski pederi i lezbe u sve vecem i vecem broju odvaze doci na pride, a onda ce evolucija uciniti svoje.
Pa ce se jednog dana dogoditi i da se osamostale.

Al to i dalje nije odgovor (barem ne suvisli) zasto bi bilo bitno da u programu ucestvuju anonimni splitski pederi i lezbe.
Last edited by ow on 07 Oct 2012, 23:23, edited 1 time in total.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Ne razumijem kako ne kuzis da su u Splitu pederi i lezbe nevidljivi, a postaju jos nevidljiviji ako se ne ukljuce i ne preuzmu prajd koji se desava u njihovom gradu. Ako se ne ukljuce u organiziranje prajda, sva poruka koju salju svodi se na "Mi smo zadovoljni sa svoja 4 zida, ne namjeravamo se ni za sta boriti, Torcida je u pravu, izvolite nas "tolerirati" kao i do sad."
Ne, ne razumijem zato jer to naprosto nije istina.
Split je tezak grad, i zato su mnogi "aktivisti" linijom manjeg otpora pobjegli u Zg gdje se bave aktivizmom i s visoka pametuju onima koji u njihovom gradu skupa sa lokalnim pederima pokusavaju nesto pokrenuti.
I koliko vidim, niej da se tamo bas nista ne dogadja - sport, kultura, zabava....
Tako da to i takvo gledanje kako ga ti prezentiiras bas i nije najtocnije ali je zato u potpunosti na liniji politickog obracuna koji su skuhali (pa i splicani) iz ZG pride-a.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

Ne da mi se raspravljati s tobom, pricas gluposti. Sve sam vec gore objasnila, ko zeli shvatit ce.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

A glupost je? što konkretno?
I što nije istina od svega što sam napisala?

Bježiš jer nemaš prave argumente već iznosiš paušalno mišljenje. :raspa:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

Ne vidim zasto bih ti ponovo i ponovo odgovarala na jedno te isto pitanje koje konstantno postavljas, iako sam ti odgovorila jos u prvom postu. Tvoj problem sto ne znas citati :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

da bi pokazala sto nije istina od ovoga sto sam napisala, trebala bi citirati moju izjavu, pa argumentirati svojom izjavom.
Ovako, ponavljajuci kao papiga da si sve rekla u prvom postu koji sam ja u potpunosti demantirala kasnijim postovima, samo pokazujes kako nemas argumentaciju - i/ili ne znas demokratski raspravljati.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

Ne da mi se citirati te jer mi se ne da traziti gdje sve ponavljas jedno te isto pitanje, a to je "Zasto na splitskom prajdu trebaju nastupati i organizirati ga Splicani/Splicanke?"

Na to sam ti odgovorila ovdje:
Dodir_Svile wrote:Ja mislim da splitski prajd treba s vremenom poprimati sve vise splitski karakter. Pa isto kao sto smatram da bi bilo odlicno kad bi splitska zajednica sama organizirala sljedece prajdove (a to ce se i desiti), tako smatram da bi bilo super da na njima sviraju Splicanke/Splicani. Jer to salje puno snazniju i potpuno drugaciju poruku od lezbijskog benda. Evo, na ovogodisnjem prajdu su nam svirale i pjevale lezbe (Dora Benc i Mima) i ne vidim zasto bi umjesto njih trebao nastupati nekakav lezbijski bend (pogotovo ne umjesto Mime, she's awesome). Ali itekako bi umjesto njih bilo super da nastupe ljudi iz Splita, jer se salje poruka da je Splitska zajednica dovoljno jaka i hrabra da to napravi sama. Ne kuzim kako si me potpuno krivo skuzila.
...i ovdje:
Dodir_Svile wrote:Kad bi splitski prajd ostao takav da ga organizira neko sa strane, i da u njemu ucestvuju neki ljudi sa strane, guess what, SPLITSKI PEDERI I DALJE NE POSTOJE! Jer to su neki tamo uvozni pederi koji ce otici, dosli su nas samo malo provocirati, purgeri jedni. Splitski pederi i lezbe ne postoje, eto vidis, ni prajd si nisu sami napravili. A sve i ako su tu, ocito da smo ih smjestili tamo gdje im je mjesto, ne smiju pomoliti glavu da im je ne bismo razbili, hahaha, super, kukavice su.
Ne razumijem kako ne kuzis da su u Splitu pederi i lezbe nevidljivi, a postaju jos nevidljiviji ako se ne ukljuce i ne preuzmu prajd koji se desava u njihovom gradu. Ako se ne ukljuce u organiziranje prajda, sva poruka koju salju svodi se na "Mi smo zadovoljni sa svoja 4 zida, ne namjeravamo se ni za sta boriti, Torcida je u pravu, izvolite nas "tolerirati" kao i do sad."
A ti me nakon toga opet pitas isto :ogle: Ko je onda tu lud? :pomak:

Stvarno mi se ne da "raspravljati" s nekim ko ne procita ono sto napisem. Probaj vrbovat nekog drugog da ucestvuje u topicu.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

ow wrote:
Dodir_Svile wrote:[Kad bi splitski prajd ostao takav da ga organizira neko sa strane, i da u njemu ucestvuju neki ljudi sa strane, guess what, SPLITSKI PEDERI I DALJE NE POSTOJE!
Kako ne postoje kada dolaze na pride?
Da ponovim, kako ne postoje kada ih je ove godine barem 100-tinjak bilo na ST Prajdu? (mislim pedera)
Objasni mi kako ne postoje?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by Dodir_Svile »

O jebote, pa jel ti moram crtat sve? :pd: Ne postoje za splitsku javnost ako jedini pederski dogadjaj u gradu organizira neko iz zagreba i nastupaju ljudi iz Zagreba, i osim Mirjane (koja nije lezba) im se ne obrati niko iz Splita. Jel kontas sad? :pd: Svejedno, i ako ne kontas, ne da mi se vise objasnjavati, al ponijet cu bojice i papir kad budem dolazila u Zagreb.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Uvoz Prajda vs. lokalna organizacija

Post by ow »

Dodir_Svile wrote:Ne postoje za splitsku javnost ako jedini pederski dogadjaj u gradu organizira neko iz zagreba i nastupaju ljudi iz Zagreba, i osim Mirjane (koja nije lezba) im se ne obrati niko iz Splita.
Kontam ja jako dobro sto ti govoris, al nisi ti Bog da se tvoje rijeci trebaju prihvacati "zdravo za gotovo". Tvrdnju u raspravi treba i dokazati logicnim argumentima - pa sam ja evo nize navela logicne argumente (usporedjujuci Split i Zagreb) zbog kojih smatram da tvoja gornja tvrdnja nije tocna. Na tebi je sad red, da moje argumente lijepo pobijes ako imas jace, logicnije i one koji se temelje na stvarnosti.

Pederi nisu Severina da bi svoje postojanje trebali verificirati penjanjem na stage.
U tom istom smislu kako ti to pokusavas prezentirati pederi ne postoje ni u Zagrebu, jer su zadnjih godina na pozornici ZG pride-a bili svi samo ne zagrepcani.
Podvlacim - zagrepcanima se sa pozornice ZG Pride-a u vecini slucajeva u omjeru 1:500 - nije obratio nitko iz Zagreba.
Franko Dota je iz Splita, Mima Simic iz Zadra, Marino Cajdo iz Varazdina, Matea Popov iz Splita, sara Ercegović iz Splita, Marko Jurcic iz Rijeke, onaj neki band koji je sviro 2011 nemam pojma odakle je, al koga i briga, bila je Marina Perazic (zagrepcanka jel?) .
Kojoj vidljivosti splitskih pedera onda tezimo ako je u ZG-u nakon 11 prajdova stanje kako sam nabrojala?
Zagreb ima KIC, Rush, Kolding, Wimpy - Split ima Ghetto (ne znam dalje al sigurno ima jos koji).
U Zagrebu ima kulturnih dogadjanja (koja nemaju veze s pride-om ali bogme imaju veze sa migracijom mladih iz manjih gradova u vece) ali i u Ghetto-u je znalo biti nekih izlozbi.
U Splitu lezbe napadaju kreteni - bogme ih napadaju i u Zagrebu.
Onda?
Po cemu su zagrebacki pederi vidljivi a splitski nisu?
(molim konkretan odgovor)
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Post Reply