boja za kosu

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.
Wanda
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 79
Joined: 16 Apr 2003, 00:04

boja za kosu

Post by Wanda »

dakle,
ja sam prije par godinica otkrila cari farbanja kose i sad je farbam kad i cim stignem..
sad sam malo crna, bas sam danas isla u dm kupiti novu boju i poludila sam kad sam vidla taj izbor boja
valjda smo frendica i ja 40 min provele ispred polica kutijica i kutijica svih mogucih boja...
prije ljeta se moram i poshishat i pofarbat (sad, dok je josh zima, sam prelijena za svoje uobichajene pi*darije)

i sad; da ja vas pitam-
koja su vasa iskustva s bojama?
koje su vam najbolje, koje se prebrzo ispiru, koje se lose primaju, koje najmanje ostecuju kosu etc..
meni je za sada Schwartzkopf najbolji
L'Oreal i Garnier su super za kosu, al im se boje isperu za tjedan dana i ne prime se bash najbolje.. :roll:

eh da, i koja vam je boja #1 boja ljeta?
u svjetlije ili tamnije? hm...
:mrgreen:
Ja sam genije, čudo prirode!
Sve na svijetu znam i jasno mi je sve!
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

Ja koristim smeđe nijanse od palette,trenutno imam Golden chocolade,i jako sam zadovoljna i niąta se ne ispire. :wink:
Gibaj se gibaj,gibaj
Luna
Lezba sa onoga svijeta
Lezba sa onoga svijeta
Posts: 386
Joined: 22 Nov 2002, 01:03
Location: na njenim rukama

Post by Luna »

Recimo kod mene je situacija malo specifična jer ja sam crnka, a blajham se u dječje plavo. S obzirom da sam jel, crnka, tak nekaj nemrem napravit doma u kućnoj radinosti s kupljenim farbama pa idem k frizeru. Frizerka mi onda zblajha pramenove, stavi preljev i to je to.

Svojevremeno sam bila crvenokosa, a to sam napravila s kanom koje ima svagdje za kupit, i to nije neki problem. Kana poprilično dugo drľi i dobro ispadne na crnu kosu.

A s ovim spomenutim farbicama nemam ama baą nikakvog iskustva, tak da nemrem nią ni preporučit.
-Zašto tako užurbano nunaš?
-Zato da brže zaspim!
Wanda
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 79
Joined: 16 Apr 2003, 00:04

Post by Wanda »

da, al crvene boje u kucnoj radinosti znaju ispasti svake druge boje osim crvene.. zapocnimo samo s narancastom :?
a i s ljubicastom nisam imala neke prevelke srece (nije bas ispalo kako sam si ja to zamislila, al mi nije bilo ni lose :mrgreen: )

joj, blago tebi rejna!, meni je crna tek super, a ja sam neke glupo pepeljasto smede boje prirodno..
bezze..

i tak..
na cijelom forumu se samo nas 3 farbamo.. :mrgreen:
Ja sam genije, čudo prirode!
Sve na svijetu znam i jasno mi je sve!
Maska
Alatničarka
Alatničarka
Posts: 635
Joined: 23 Jul 2003, 01:07
Location: Zagreb

Post by Maska »

...evo,ja se farbam vec oooohoho godina i to sama i doma i sve rijesim u deset minuta!
Kad sam se pocela farbati kosa mi je bila kestenjasta i na nagovor frendice odlucila sam i ja to rijesiti ali samo plavu boju kose.Prva farba je bila koleston specijal plava + 12% hidrogen...tak jedanput i za tri dana opet i potpuno sam bila plava i zadovoljna...jako zadovoljna...danas se farbam sa istom farbom i hidrogenom jedino kaj se sad farba zove triokolor i isto specijal plava / ima ih samo tri:cendre,biserna i pepeljasta/ + 12&hidrogen,posto farbam samo korijen to sve skupa traje desetak minuta....i to je to...znam da ti nisam pomogla ali eto,stvarno se dugo farbam i fakat nisam primjetila da mi je kosa oslabila ili se istanjila i zadovoljna sam ali sam sigurna da je to i zato jer se sama doma pofarbam bez nekih kemikalija ili nekaj kaj zmuckaju u frizeraju... :cool:


(....nije da nekaj sam sparna ali opce je poznato da padam u komu kad sam prisiljena ici na sisanje,ne volim ici frizeru i bok!)
Image
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

Ma ne miąaju ti frizerke nekakve kemikalije kad prave boju,jedino ąta znaju izmiąati dosta boja u jednu(bar je moja ąefica tako radila),pa kad te obojaju ispadne neąto ąta ne moľeą napraviti sama :wink: I maska kad ceą ti meni viąe poslati svoju sliku :?: Da ja vidim tebe,i tvoju boju kose? :wink:
Gibaj se gibaj,gibaj
zrinka
pripravnica
pripravnica
Posts: 390
Joined: 19 Feb 2003, 17:03
Location: Krapina
Contact:

Post by zrinka »

bas zbog toga dodijalo mi je istrazivat koju boju i ciji proizvod stavit na kosu.. sve vise me vuce da se obrijem .... samo me strah kako cu izgledati celava? :shock:
za samo kap njeznih rijeci te molim jer srce moje duboko te voli
Image
voljeti i započeti iznova.
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Post by nedodirljiva »

joj znas da i meni dode koji put da se rjesim te kose :mrgreen: i obrijem se na celavo o:D .. fakat mi koji put tak smeta kosa.. da vise neznam sto bi s njom.. dal je raspustila, svezala, odrezala :mrgreen:
u zadnje vrijeme nosim pletenicu.. onak il da blago pada na ledja il ju svezem u stilu "visoki rep" :mrgreen:
samo me malo jebe to kad je sama radim jer strsi na sve strane sve.. 8:) al zato se moja sestra frizerka pobrine da mi pomogne pa izgleda super :luv:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
mizzy
Official Avatar Dealer
Official Avatar Dealer
Posts: 263
Joined: 23 Apr 2003, 14:51
Location: Zagreb
Contact:

Post by mizzy »

Nisam vise plava, opet sam crna ... nisam iz kuce htjela izaci s tom shutj-mutj bojom na glavi ... sad sam opet ona stara :)
Što te uistinu hrani? Iz čega živiš? Što te jača na tvojemu putu u slobodu? Što je tvoja najdublja slad, tvoja najdublja čežnja?
Image
anothersun
vrtic
vrtic
Posts: 2
Joined: 17 Apr 2004, 15:47
Location: Rijeka

Re: boja za kosu

Post by anothersun »

Wanda wrote:dakle,
ja sam prije par godinica otkrila cari farbanja kose i sad je farbam kad i cim stignem..
sad sam malo crna, bas sam danas isla u dm kupiti novu boju i poludila sam kad sam vidla taj izbor boja
valjda smo frendica i ja 40 min provele ispred polica kutijica i kutijica svih mogucih boja...
prije ljeta se moram i poshishat i pofarbat (sad, dok je josh zima, sam prelijena za svoje uobichajene pi*darije)

i sad; da ja vas pitam-
koja su vasa iskustva s bojama?
koje su vam najbolje, koje se prebrzo ispiru, koje se lose primaju, koje najmanje ostecuju kosu etc..
meni je za sada Schwartzkopf najbolji
L'Oreal i Garnier su super za kosu, al im se boje isperu za tjedan dana i ne prime se bash najbolje.. :roll:

eh da, i koja vam je boja #1 boja ljeta?
u svjetlije ili tamnije? hm...
:mrgreen:

meni su jako dobre boje : Londa color
boju moras pomijesati sa 6% hidrogenom za tamniju nijansu ili 12 % svijetliju
inace se moze kupiti u specijaliziranim prodavaonicama za frizere
:lol:
...there will be always anothersun...
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Post by honky »

ja vam se inače najvolim farbat s olupinama od crvenog luka,curke moje to vam je prava stvar,sam morate nać malo veći lonac(idealan bi bil vojnički kazan) jer đe bute si glavu gurnuli,ne bute valjda u rajnglu iliti ąerpu di vam mater juhu kuha,kaj će vam ukućaniu reć.

Al kak je uz danaąnje vreme teąko nać kvalitetno,ekoloąki proizvedeno povrće moj seknd čojs je Keune:tinta color,izrazito svijetlo blond(10)+razređivač od 9%,zadnji put sam se nekam zablejala i uzela 6% :-/
ja glupo,heh
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
zok965
vrtic
vrtic
Posts: 4
Joined: 05 Aug 2003, 08:11

boja

Post by zok965 »

Ja sam koristila i palete i garnier al mi je najepsi i najbolji kuene sa 6postotnim hidrogenom. Farbam se ili crna ili tamno indigo. Tamno indigo je bas lepo tokom ljeta.
User avatar
gilly
studentica
studentica
Posts: 169
Joined: 05 Jan 2008, 19:23
Location: Zagreb

Post by gilly »

Palette, sve nijanse crvene koje su se voljne uhvatiti na prirodno tamno smeđu bez prethodnog posvjetljivanja :mrgreen:

Jest da mi trebaju tri pakiranja za svako farbanje, skup je to sport, al ajde...
"Ne želim biti normalna. Normalno za mene znači prosječno, a ja mrzim prosječnost" (G. Anderson)
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

Meni je moja kosa nedavno dopizdila i ja sam se fino obrijala na tri milimetra..
Inače kosu bojam nonstop, volim lude eksperimente.. Sad planiram napravit plavu irokezu...
Meni ne treba mnogo boje pa obično to obavim sama.. Osim kad stvarno hoću nešto posebno, onda idem frizeru..
Garnier mi se brzo ispire, palette mi je ok..
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Post by dalloway »

..garnier..iako razmišljam da pređem na palette baš zbog tog ispiranja..prirodno sam smeđa,a bila plavuša..pramenovi...zadnje vrijeme bakreno crvena..
..po vašem mišljenju..koja boja daje najljepši sjaj kosi?..
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

Crvena.. Crvena ima neki poseban sjaj..
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
Paris
vrtic
vrtic
Posts: 17
Joined: 02 Aug 2008, 21:20
Location: BG

Post by Paris »

Koristim Platinum XXX ili Blond Super Ash
User avatar
bombona
preslatka!
preslatka!
Posts: 484
Joined: 18 Jul 2004, 13:51
Location: Daleki put

Post by bombona »

koristim samo garnier -svetlo plava broj 8
User avatar
sqo5
zena pod nadzorom
zena pod nadzorom
Posts: 237
Joined: 02 Aug 2006, 18:59

Post by sqo5 »

ugalvnom koju god boju da stavim nikad mi ne ispadne kako spada...pre jak mi crni pigment.. :cool: o:D
User avatar
Mrki Medjedj
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 59
Joined: 30 Sep 2008, 20:12
Location: moja soba

Post by Mrki Medjedj »

otkrila sam blajhanje prije pola godine i slijepo se drzim toga, a prije toga sam koristila palette neku kricavo crvenu :mrgreen:
...нишани горе в небо...и замолкни во тишина...
User avatar
sama
blagoslovena, blagoslovena
blagoslovena, blagoslovena
Posts: 1050
Joined: 26 Sep 2008, 02:56
Location: snovi

Post by sama »

bila sam ovisnik blansa sve do prije nekoliko mjeseci i nikad se ne farbam sama,imam super frizerku koja to obavlja.
sad sam smedja i zadovoljna sam ali blans mi nedostaje.
ZNAM DA CES DOCI I ODNIJETI ME U PALACU VJETROVA
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: boja za kosu

Post by renata »

Ajme,valja pripazit sa tim blajhanjem,sve je to agresivno,puno amonijaka,,
Biološke boje jesu skupje,čak i puno,al vridi glava i tjeme toliko.
A meni se čini da Garnier-boje i,inače te supermarket,jeftinije boje se brzo isperu.
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: boja za kosu

Post by Jarac »

joico boje i sve od njih za kosu. trenutno sam crna sa ljubicastom, jako ljubicastom irokezom :)

sta je veeeeliki plus joico boja i ostalih preparata. PRIRODNI SU :daa:

proguglajte ;)
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: boja za kosu

Post by Lea »

najčešće koristim syoss boje za kosu, obično miješam dvije različite nijanse. sad sam u fazi pripreme za ofarbati se u crno, mada još nisam sasvim sigurna hoću li. :cer:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: boja za kosu

Post by Instinct »

Ne znam koju boju koristim jer me frizerka farba :cer:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
Post Reply