Pirsingovi

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.
Post Reply
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Re: Pirsingovi

Post by malena8 »

metalcore8 wrote:i ovdje ima svašta
brutalno ste me izbedirale vašim neznanjem o piercanju i njezi nakon piercanja ...
NE, dupla obrva ne boli i NE pupak nije najteži za održavanje iako je jedan od onih koji najsporije zaraste, treba mu između 6 i 9 miseci da zaraste

ako koga zanima točno koliko je potrebno da pojedini piercing zaraste, napišem vam sve

a ja ih za sad imam 10
pupak
desna bradavica
surface ispod usne s lijeve strane
jezik
medusa
desna obrva
helix
dermal na vratu
i 2 strechinga ušne resice na 20 mm :slin:
Koliko je tebi trebalo vremenski za helix da zaraste?
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

Lea wrote:
Dodir_Svile wrote:tvoj problem je ako su ti uopcavanja glupa. eto, to pokazuje da ne razumijes psihologiju.
ja itekako razumijem psihologiju, i da se svako istraživanje radi na određenom reprezentativnom uzorku, i da statistika mora značiti neki uopćeni postotak o nečemu.
ali također razumijem i to da je statistika samo skup netočnih podataka koji se isto tako, mogu mijenjat.

odgovori mi na pitanje. je li u redu diskriminirati i svrstavat osobu u skupinu autodestruktivnih samo zato jer je pirsana i tetovirana, a istovremeno je vrhunski znalac u svom poslu? ili je više u redu, testirati osobu po tom pitanju?

Dodiru, ti ne iznosiš argumente, nego rezultat ispitivanja 36 kliničkih slučajeva.
Tako da je to tvoj problem, ne moj, ni moga izražavanja. Ili si sad stručnjak za psihologiju, pa ćeš iznijet zaključak da sam, a na temelju izražavanja, hm, frustrirana :lol: A dobro... Čula sam ja i gore od tebe, ajde.
ili možda, "bolesna"? :lol:

ajde, dodiru, pa ne budi škrta na komentarima... očito je da jako dobro poznaješ svakoga tako da, molim te, prosvijetli me. :dadada: nedostaju mi takva prosvijetljenja :lol:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

Lea wrote:je li u redu diskriminirati i svrstavat osobu u skupinu autodestruktivnih samo zato jer je pirsana i tetovirana, a istovremeno je vrhunski znalac u svom poslu? ili je više u redu, testirati osobu po tom pitanju?
u slucaju NASA-e, da. zato sto ta osoba zbog svega toga NIJE vrhunski znalac u svom poslu. i ne zelis riskirati (na osnovu let's be nice to everybody) vrlo vrlo skupu misiju i ljudske zivote. ili bi ti radije pustila, pa onda kad svi najebu rekla "ah, ali bar nismo generalizirali"? :zbunj: i ne, ne bih je testirala, jer testovi nisu sto posto sigurni. a ako rizik postoji, uklonit cu ga tako sto necu ni uzimati u obzir takvu osobu.
Lea wrote:Dodiru, ti ne iznosiš argumente, nego 36 kliničkih slučajeva.
ok, evo ti jos: http://jrc.sagepub.com/content/8/1/32.abstract" onclick="window.open(this.href);return false;
nazalost, daju mi samo abstract.
i naravno da ces sad reci da se radi o zatvorenicima, pa to istrazivanje nije valjano. ali zasto ne bi bilo? malo bi bilo prevelika slucajnost da nekoliko istrazivanja (ono prije sa klinickih 36 i ovo sad sa zatvorenicima, plus jos neke za koje sam isto dobila samo abstract) pokazuje jednaku stvar o tetoviranim ljudima.

edit:
@malena: ti ocito imas neki problem sa mnom u posljednje vrijeme, pa kad te vec andain pohvalila da si jako izravna, bilo bi red da kazes koji ti je ku*ac.
The rockstar hands of a big butch dyke.
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Pirsingovi

Post by Alba Avis »

Boli me k. za istraživanja, osobno mi pirsanja nisu nešto zgodna, eventualno na obrvi, tetovaže isto tako ne, eventualno na par mjeseci.
Generalno, ne vidim po čemu bi to ljudi koji su pirsani ili pak tetovirani bili autodestruktivni, gledam to kao stil života, nekome je to zadovoljstvo, isto kao što su to nekome ekstenzije, silikoni, parfemići, feng shui, lateks, koža, motori, poliamoria, veganstvo bla bla.
To što je jedna institucija napravila istraživanje na uzorku od 36 sudionika ne znači ništa konkretno i na temelju toga svaka druga osoba ne može donosti zaključke, vjerujem da ipak postoji svijest da vladate totalno ne relevantnim istraživanjem, generalizacije na cijelu ostalu populaciju :roll:, to je običan bullshit, teška vam je hipoteza uz takvo potkrepljenje.
Odlično!Pravo ljetno štivo, toliko o vrijednosti iznesenih činjenica.
Nikad kao Bane!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

@Dodir: poštujem...

al zatvorenici nisu relevantan uzorak... pazi, nekima je u kulturi tetoviranje i pirsanje, tako da... to ih ne čini autodestruktivnima. ličnost ima brojne komponente, a tetovaže i sl. samo su izvanjske manifestacije, ne nužno, nutarnjeg stanja, a koje bi bilo nestabilno, ili ukazivalo na autodestruktivnu osobu. samo to želim reći, ništa drugo.

ot: i da... da kažem svoje mišljenje o pirsanim i tetoviranim ljudima... ništa šta je pretjerano, meni se ne sviđa, štoviše, straši me. baš sam bila pričala nekad negdje, možda čak i tu, kako se takvih ljudi bojim, al to ne znači ništa, doli moju predrasudu.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Pirsingovi

Post by Alba Avis »

Naravno da zatvorenici nisu relevantni uzorci, nikako, eventualno bi se rezulati mogli priopćit na teren u kojem se oni nalaze, mislim konkretno na taj zatvor.
Ovo istraživanje nema ni vanjsku ni unutrašnju valjanost, po meni je upitna i konstruktna.

Ono što definitivno nije okej, to je da si danas svaka šuša uzima za pravo tumačit istraživanje :roll: .
Nikad kao Bane!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

pa dobro. ima pravo reći šta misli. a uostalom, NASA je ozbiljna organizacija, tako da je dodir uzela njihovo mišljenje kao relevantno, i složila se s njime... to je njeno pravo.
kao što je moje, izraziti mišljenje da mi se više sviđa opcija osobnog testiranja pojedinaca. sva se istraživanja zasnivaju na generalizacijama. to je drugo, hoće li netko preskočiti barijeru "rezultata" i osobno ispitati pojedinu osobu po nekom pitanju. :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

Alba Avis wrote: Ono što definitivno nije okej, to je da si danas svaka šuša uzima za pravo tumačit istraživanje :roll: .
nijedno istrazivanje se ne moze uzeti kao dogma, tako da ne vidim sta je lose u tome da razliciti ljudi razlicito tumace istrazivanja koja (posebno kad je psihologija u pitanju) nista NE DOKAZUJU. to sto je meni simptomaticno da se ponavlja vise istrazivanja koja govore isto i sto ih uzimam u obzir je moj stav. s kojim ti nemas nikakve veze.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Re: Pirsingovi

Post by malena8 »

Dodir_Svile wrote: edit:
@malena: ti ocito imas neki problem sa mnom u posljednje vrijeme, pa kad te vec andain pohvalila da si jako izravna, bilo bi red da kazes koji ti je ku*ac.
Andain?
I što se sad vežeš za mene?
Pa valjda znaš da te ne podnosim od prvog dana, izravna sam u svakom topicu što se tebe tiče :)
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Pirsingovi

Post by Alba Avis »

Nisam pritom mislila samo na Dodir, općenito. I ti se povlačiš na to da si učila ne znam koliko psihologija i to bi automatski trebalo značiti da si vrsna u tome, tj. da znaš tumačiti. Shvaćam tvoje zadovoljstvo, no treba znati da je sve to veoma relativno.
Studije slučaj su okej za konkretnog pojedinca i samog istraživača, problem je taj što su veoma skupa i teško je iznositi šire zaključke.
Nikad kao Bane!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

čuj, koliko sam vrsna u nečemu, ne znam... samo kažem da ja takve studije na općoj psihologiji, psihologiji i psihopatologiji i inima (koliko god nekima moj faks bio upitan... al čuj... moram razočarati takve, jer mi učimo iz psihološke literature, koja se koristi na svim fakultetima u RH... tako da ovakva ponižavanja, ne bi stajala), nisam vidjela.

međuostalome, kažem:

al zatvorenici nisu relevantan uzorak... pazi, nekima je u kulturi tetoviranje i pirsanje, tako da... to ih ne čini autodestruktivnima. ličnost ima brojne komponente, a tetovaže i sl. samo su izvanjske manifestacije, ne nužno, nutarnjeg stanja, a koje bi bilo nestabilno, ili ukazivalo na autodestruktivnu osobu. samo to želim reći, ništa drugo.

jer, testirati određenu skupinu (zločinaca), i to redom muškaraca, ok, možda i žena, meni osobno, ništa ne dokazuje, pogotovo što su u pitanju ljudi s druge strane zakona, tako je i kod onih 36 kliničkih slučajeva... znači, bolesnih ljudi...
šta, ako nađeš 50 homoseksualaca u umobolnici, čini li to sve homosex. osobe, psihičkim bolesnicima!? ne bih rekla...

ja samo polazim od svog stava i znanja koje imam, po ovom pitanju... ne kažem da sam relevantan subjekt... naprotiv, relevantnom bih se smatrala kad bih provela istraživanje po tom pitanju... al opet, brojke ne stoje na mjestu, sve je to promijenjljivo...

znanost uvijek ide dalje u svom propitkivanju... nismo u sferi "dogmi" kao što dodir kaže... i to je istina...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Pirsingovi

Post by Alba Avis »

Nikako nisam ponižavala tvoj faks ili pak psihologije koje si učila, vjerujem da ste radili po literaturi koja je opće prihvaćena unutar akademske zajednice, program je vrlo vjerojatno bio u skladu s propisima nadležnog ministarstva. I to je to.
Nisam čak ni podcjenjivala tvoje znanje, nemam apsolutno nikakvih instrumenata za to.
Ubolo me to da svatko od vas ima potrebu iznositi neke svoje generalizacije na temelju ovih istraživanju, uz postojanje vidljivih metodoloških ograničenja. I to da se nekome nešto pripisuje na temelju tih istraživanja definitivno nije okej, po meni. To je upravo u ovoj teme i više nego došlo do izražaja, totalna diskriminacija spram kategorije pirsanih i tetoviranih.
To što postoje neka istraživanja koju su poprilično štura, ne daje nam za pravo da budem ne tolerantni i zatvoreni spram određene kategorije, i upravo mi takvo trkeljanje liči na dogmatizam.
Nikad kao Bane!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

na tebe nisam ni mislila, nego na dodira i postove prije... to je osvrt samo.
drugo, slažem se s tvojim mišljenjem, jer je to i moja poanta, ako si čitala raspravu.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Pirsingovi

Post by Andain »

Dodir_Svile wrote: pa naravno da se ne radi o tetovazama tipa "JNA" :hihi: ili delfinima ili leptiricima i sta sve vec ljudi stavljaju. radi se o vecini tijela prekrivenog tetovazama, kao sto je ona ruka na plakatu pridea ili ovo sto je metalcore opisivala da ona ima. i sama si rekla (i ti i lea) da se takve osobe moze s pravom smatrati nestabilnima, buntovnima, destruktivnima...a trust me, ne zelis takvu osobu poslati u svemir da ugrozi druge zivote i misiju vrijednu desetine miliona dolara.
Pa gle, ti si u prvom postu napisala tetovaža ili pirs, koristila si jedninu. ;)
Ali ako malo bolje razmisliš, na svaku skupinu kojoj su određene značajke uzete kao nekakav zajednički parametar koji ih objedinjuje imaš nekakava istraživanja sa negativnim rezultatima. Homoseksuaci su skloniji depresiji i samoubojstvima, slušatelji rocka ili metala su agresivniji, osobe sa lošim odnosom sa starcima imaju neuravnoteženije odnose, osobe sa viškom kilograma su nesigurnije ličnosti, osobe koje puše su nervoznije, nervozni ljudi su skloniji asocijalnosti, crnci su skloniji agresiji i pokazali su, genralno, slabije rezultate na testovima inteligencije itd itd.
Dakle, ukoliko bi NASA na temelju nekih generalnih značajki isključivala određene pojedince, onda bi lijepo trebala isključiti 99% pojedinaca, a pitanje je koliko bi stručnjaka za pitanja koju su odista tu važna, preostalo.

Meni je jasno da određene značajke povlače i određene stereotipe i predrasude koje pri određenim zanimanjima moraš istražiti, zbog pitanja sigurnosti i sl. , ali uzimati neke nedovoljno istražene zaključke (ova istraživanja koja si pokazala ti i nisu neka, jer kao što rekoh, ti među autodestruktivcima lako možeš pronaći određene značajke, ali to ne znači da su te značajke garancija autodestruktivnosti. A istraživanja provedena među zatvorenicima, poopćena na opću populaciju neću ni komentirati koliko je isto neozbiljno).

P.s.ja nisam rekla da se ljudi s više tetovaža s pravom mogu smatrati nestabilnim (nemoj iskrivljavati moje riječi ;)), već sam rekla da bilo kakvo pretjerivanje može ukazivati na nestabilnu ličnost, ali sam u daljnjem komentaru izrazila dvojbu da je danas teško naći nekog tko ne pretjeruje u nečem. Ergo, da zaključim, protezati neke značajke na dijagnoze ličnosti je osjetljiva stvar i sumnjam da bi si NASA dozvolila baš takve gafove.

P.p.s.A obzirom da si se ti u topicu o tetovažama, gdje se javila korisnica s više njih po tijelu, odlučila baciti jednu takvu (nedovoljno potkrijepljenu) aluziju, nadovezat ću se samo na onu prepisku od jučer, da ti ljudi ne govoriš istinu u facu, već ti ljudima u facu iz nekog razloga voliš govoriti stvari za koje unaprijed znaš da će ih raspiziditi. Da ih razdrmaš ili da sebe malo izdigneš iznad njih.. ne znam, ali sigurno se može napraviti nekakva analiza ličnosti iz toga.. ;)
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Pirsingovi

Post by Andain »

Btw, da dodam još nešto..Dosta ljudi bi pri određenim okolnostima, nekakvim ekstremnim situacijama, pokazalo ili autodestruktivnu ili destruktivnu crtu ličnosti i vjerujem, zbog prirode posla, da nasa jako pazi pri psihološkom profiliranju svojih zaposlenih da istraži u tančine potencijal za takve stvari. Moguće je iz određenih skupina izvući nekakve značajke-iz skupine onih koji su otpali kao i iz skupine onih koji su prošli, al ono, čisto ak razmisliš malo, da je NASA donijela nekakvu akciju pri kojoj odmah pri startu odbacuje nekakvu skupinu i to ne na temelju psihol. značajke, već na temelju nekakavog afiniteta (što može biti i čisto afinitet u vidu umjetnosti i onog što se drži privlačnim) zaključuje na psihološke značajke, i onda odbacuje bez davanja prilike da se osoba na testovima pokaže ili bez obzira na eventualne kvalitete i stručnost? Djeluje malo neozbiljno, al ne i nemoguće. Pogledala sam mrvu na netu sad i moram priznati da nisam našla na ništa što bi ukazivalo da je Nasa tako nešto izdala.
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Pirsingovi

Post by Instinct »

Auu neću moći raditi u NASI. Zašto mi to tek sad govorite? :patnja:
Ništa,vrijeme je da odustanem od svega. :idiot:

:instinct:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
zmaj
Super-Njuska
Super-Njuska
Posts: 812
Joined: 17 Feb 2007, 14:48
Location: ispred kompa

Re: Pirsingovi

Post by zmaj »

Andain wrote:Homoseksuaci su skloniji depresiji i samoubojstvima, slušatelji rocka ili metala su agresivniji, osobe sa lošim odnosom sa starcima imaju neuravnoteženije odnose, osobe sa viškom kilograma su nesigurnije ličnosti, osobe koje puše su nervoznije, nervozni ljudi su skloniji asocijalnosti, crnci su skloniji agresiji i pokazali su, genralno, slabije rezultate na testovima inteligencije itd itd.
Eto, ionako ništa od posla u NASI. :smrc: Jebat' ga, onda se mogu i tetovirati i pirsati i sve.
Non c'è limite alla fantasia...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

malena8 wrote: izravna sam u svakom topicu što se tebe tiče :)
samo sto se tebi svaki topic tice mene :roll: no, nevermind that.
Andain wrote:Meni je jasno da određene značajke povlače i određene stereotipe i predrasude koje pri određenim zanimanjima moraš istražiti, zbog pitanja sigurnosti i sl. , ali uzimati neke nedovoljno istražene zaključke (ova istraživanja koja si pokazala ti i nisu neka, jer kao što rekoh, ti među autodestruktivcima lako možeš pronaći određene značajke, ali to ne znači da su te značajke garancija autodestruktivnosti. A istraživanja provedena među zatvorenicima, poopćena na opću populaciju neću ni komentirati koliko je isto neozbiljno).
ma nisam ja ni rekla da su ova istrazivanja odlicno uradjena, jer da su ta istrazivanja opseznija i bolja, mogli bismo imati cinjenicu da su tetovirani ljudi autodestruktivniji. ja samo govorim da postoje takve indikacije, i ja ne bih isla riskirati recimo, misiju spuštanja na Mars ako ne moram. I te indikacije je NASA prepoznala.
Andain wrote:A obzirom da si se ti u topicu o tetovažama, gdje se javila korisnica s više njih po tijelu, odlučila baciti jednu takvu (nedovoljno potkrijepljenu) aluziju, nadovezat ću se samo na onu prepisku od jučer, da ti ljudi ne govoriš istinu u facu, već ti ljudima u facu iz nekog razloga voliš govoriti stvari za koje unaprijed znaš da će ih raspiziditi. Da ih razdrmaš ili da sebe malo izdigneš iznad njih.. ne znam, ali sigurno se može napraviti nekakva analiza ličnosti iz toga.. ;)
:ogle:
uopce ne razumijem na osnovu cega si ovo zakljucila.
ja u ovom topicu raspravljam o tetovazama and therefore sam spomenula taj detalj o NASA-i koji je prerastao u raspravu. dakle, topic o tetovazama - spomenem tetovaze. dodje metalcore i kaze da ima puno tetovaza, ja opet spomenem tetovaze. see the flow? ja metalcoreu nemam nista za reci jer nemam pojma ko je i ne zanima me. i nemam nista protiv njenih tetovaza ni pircienga, niti bi mi smetalo da mi cura ima tetovaze i piercinge (actually, jedna bivsa ih je imala). mene boli ku*ac hoce li nekoga raspizditi moja rasprava o tetovazama. jel ti mislis da sam ja onda trebala presutjeti nesto zato da se metalcore (koje uopce nema u raspravi dalje pa ne mozemo ni znati sta misli o svemu) ne raspizdi?
ne kuzim tvoju logiku, pliz mi malo bolje objasni.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

Andain wrote:Pogledala sam mrvu na netu sad i moram priznati da nisam našla na ništa što bi ukazivalo da je Nasa tako nešto izdala.
naravno da neces naci na netu, kad sam rekla da je to insider info.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Pirsingovi

Post by Andain »

Dodir_Svile wrote:
ma nisam ja ni rekla da su ova istrazivanja odlicno uradjena, jer da su ta istrazivanja opseznija i bolja, mogli bismo imati cinjenicu da su tetovirani ljudi autodestruktivniji. ja samo govorim da postoje takve indikacije, i ja ne bih isla riskirati recimo, misiju spuštanja na Mars ako ne moram. I te indikacije je NASA prepoznala.
Dakle, ne mogu se naći kvalitetna istraživanja i vjerodostojni rezultati, postoje samo indikacije, ali si čvrsto uvjerena da NASA na temelju nekakvih indikacija vrši odabir astronauta, i za kraj to je informacija koja sve ove godine nije uspjela izaći u javnost ili procirkulirati netom već si ju ti iz ''povjerljivih izvora'' dobila. Jesi sigurna da ne želiš u ''Na rubu znanosti'' s ovim? :)

No, doduše, ti si uvjerena i da su konkretni testovi na konkretnim pojedincima manje sigurni od generalizacija..


:ogle:
uopce ne razumijem na osnovu cega si ovo zakljucila.
ja u ovom topicu raspravljam o tetovazama and therefore sam spomenula taj detalj o NASA-i koji je prerastao u raspravu. dakle, topic o tetovazama - spomenem tetovaze. dodje metalcore i kaze da ima puno tetovaza, ja opet spomenem tetovaze. see the flow? ja metalcoreu nemam nista za reci jer nemam pojma ko je i ne zanima me.
Čak i da nije evidentno samo po sebi, i sama si to priznala:
zmaj je napisao/la:
Ne trebaš to shvaćati ozbiljno, Dodir to uvijek radi.

uvijek kad su u pitanju ovakvi likovi, da
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Pirsingovi

Post by Andain »

Dodir_Svile wrote:
Andain wrote:Pogledala sam mrvu na netu sad i moram priznati da nisam našla na ništa što bi ukazivalo da je Nasa tako nešto izdala.
naravno da neces naci na netu, kad sam rekla da je to insider info.
Zapravo si u prvom postu napisala da si negdje pročitala pa si malo kasnije rekla da ti je rekao profesor koji je radio u NASI pa sam pomislila da ni sama ne znaš od kud ta info i da vrijedi neš potražiti :cer:
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
metalcore8
pripravnica
pripravnica
Posts: 215
Joined: 20 Jul 2010, 22:00
Location: Split, Hrvatska

Re: Pirsingovi

Post by metalcore8 »

čini mi se da je tema prešla na psihologiju :)

na temelju ovih postova zaključujem da je Lea jedna jako inteligentna i pametna osoba koju definitivno valja imati u životu, a dodir svile nam je, hm...ne znam dal smijem izreć svoje mišljenje jer uključuje rijeć - frustrirana, što mi je danas sasvim sličajno potvrđeno od strane osobe koja ju zna ... i ako svatko za nju tvrdi da je takva onda mora nećega bit tu
i ne, ja nisam cure slala na lječenje niti im izrekla da su glupe ili što već ona kokodače da jesam, nego sam iznjela svoje mišljenje o tome što su pisale i dala odgovore sa stručne strane, šta njoj iz nekog razloga smeta :zbunj:
dalje, dodir svile nije više vrijedna mojih rijeći jer nakon izjave-takvi likovi, koja se odnosila na mene, ja joj nemam ni najmanju namjeru išta dalje govorit jer poštujem svoje roditelje i nemam ih namjeru sramotit da bi njoj rekla ono što joj se treba reći, prema tome...

a za Helix mi je trebalo jedno 6 mjeseci da zaraste, on obično zarasta kroz 3 do 9 mjeseci

i ne, tetovirane i piercane osobe nisu labilne ličnosti al svatko ima pravo na mišljenje makar ono bilo neutemeljeno, neistinito ili banalno
labilne osobe posjeduju totalno drugačije karakteristike na temelju kojih se dolazi do zaključka da su labilne ili nestabilne, a koliko sam upoznata s time, body art nije jedna od karakteristika
al dobro, izgleda da ni psiholozi nemaju više gdje izmiš navalili na nas ...
roots are deeper then death
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Pirsingovi

Post by Modesty Blaise »

Ajde Metalcore smiri malo doživljaj, može? Došla si ovdje na uhodan forum, uletjela ko padobranac i vrijeđaš sito i rešeto cure koje nit poznaješ niti išta znaš o njima.

S neba pa u rebra si stala zvizdit kako ovdje nitko nema pojma, kako si se načitala gluposti, ogadila si Crol koji je odličan forum, i daješ si za pravo da se bahatiš.

Smiri se zaboga i pokaži malo poštovanja.

A ti tvoji wow podaci kojima nas tako fino nas priglupe i neistetovirane i neispirsane neuke educiraš su nešto što svaka šuša može izguglat u pet minuta.

Ajmo, pristojnosti malo, jesmo se razumjeli?
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

Andain wrote:Dakle, ne mogu se naći kvalitetna istraživanja i vjerodostojni rezultati, postoje samo indikacije, ali si čvrsto uvjerena da NASA na temelju nekakvih indikacija vrši odabir astronauta, i za kraj to je informacija koja sve ove godine nije uspjela izaći u javnost ili procirkulirati netom već si ju ti iz ''povjerljivih izvora'' dobila. Jesi sigurna da ne želiš u ''Na rubu znanosti'' s ovim? :)
No, doduše, ti si uvjerena i da su konkretni testovi na konkretnim pojedincima manje sigurni od generalizacija..
ja sam samo prenijela tu informaciju kao zanimljivu triviju, i ne shvatam sta ste se oko toga nakačili svi. i da, nemam razloga sumnjati u tu informaciju. ne vidim zasto bi to procirkuliralo netom, nije da se radi o novoj aferi americkog predsjednika :roll:
sad ti meni izvrces rijeci. nigdje nisam rekla da su konkretni pojedinacni testovi manje sigurni. dakako da su sigurniji. ali su skupi i dugotrajni i opet postoji rizik da nisu precizni. tako da je puno jednostavnije odbaciti rizik unaprijed.

Andain wrote:Čak i da nije evidentno samo po sebi, i sama si to priznala:
ne, nisam priznala. jer se radi o dvije razlicite stvari. ovo sto sam rekla da "radim ovakvim likovima" se odnosilo na to da kad vidim da nekome forumske rasprave bas i ne idu, onda posebno od njih trazim da mi argumentiraju ono sto kazu. naravno da to nikad ne naprave jer je njima to "provokacija". a pogotovo ovakvi likovi (da, opet sam to rekla :mah: ) koji prvi dan izvrijedjaju gotovo sve cure koje pisu u nekoj temi.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

Andain wrote:Zapravo si u prvom postu napisala da si negdje pročitala pa si malo kasnije rekla da ti je rekao profesor koji je radio u NASI pa sam pomislila da ni sama ne znaš od kud ta info i da vrijedi neš potražiti :cer:
da, krivo sam napisala u prvom postu, jer se nisam mogla sjetiti odakle mi ta informacija. poslije sam se sjetila. after all, to je bilo na drugoj godini faxa.
The rockstar hands of a big butch dyke.
Post Reply