Da bi bile ljepše ili Istine i zablude o ljepoti

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.
Post Reply
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Da bi bile ljepše ili Istine i zablude o ljepoti

Post by malena8 »

Ovaj topic osmislih kao mjesto gdje će se moći pročitati neke istine ili pak zablude o ljepoti koje su se provlačile kroz medije ili ste ih čuli. Neke će se možda čak i komentirati. Ako bude volje, mogla bi se učiniti kvalitetna tema. :wink: Recepti narodne medicine su također dobrodošli.
Evo ja ću prva:

1. Limun se često može koristiti kao prirodno sredstvo za posvjetljivanje kose. Treba iscijediti sok jednog limuna i razrijediti ga s nekoliko jušnih žlica vode. Mješavina se ravnomjerno raspoređuje posvuda po kosi (ili po željenim mjestima, ako cilj nije posvijetliti čitavu kosu). S "limunadom" na glavi potrebno je ostati na suncu nekoliko sati, no kako to nije dobro za kožu, važno se dobro zaštititi, a "limunsku terapiju" prakticirati u jutarnjim 3ili poslijepodnevnim satima, kad sunce nije tako jako. Kad završite sjedenje na suncu kosa se mora dobro isprati čistom vodom.
Bolje je češće a kraće držati limun na kosi, nego jednom ili dvaput po 3-4 sata (čak ni ujutro i poslije podne nije dobro na suncu ostati duže od 2 sata.). Naravno, recept ne funkcionira na tamnoj kosi, nego na plavoj ili svjetlijoj smeđoj.

2. Jako suhu kosu možete namazati majonezom ili maslinovim uljem, te glavu najprije zamotati plastičnom vrećicom, a potom i toplim ručnikom. Nakon 20 minuta treba kosu dobro oprati šamponom i isprati. Možda će trebati šamponirati više puta, kako bi se sva masnoća isprala.

3. Ispiranje kose pivom kao tonikom čini kosu mekom i sjajnom. Najbolje je uzeti 1 do 2 šalice običnog piva bez jakog mirisa i politi ga po kosi. Na isti način koristi se i jabučni ocat. I u ovom slučaju trebat će kosu dobro oprati šamponom i isprati, kako bi nestao miris.
Last edited by malena8 on 07 Jan 2008, 12:56, edited 1 time in total.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
steto
Konvencionalna
Konvencionalna
Posts: 2028
Joined: 30 Jun 2006, 10:40
Location: ur mind is my playground

Post by steto »

ne vjerujem u to...
mislim nije da bash ne vjerujem, nego mi je crnjak da to sve radim,
a i kontam--hrana je da se jede, pivo da se pije,
a unaprijed zbuckani i upakovani preparati iz prodavnice da se mazhu na kosu i tijelo...
as simple as that... :DH: :DH:
:fiju: stavi pravu stvar na pravo mjesto... :fiju:
Neka tvoje oko padne na mene u chasu kada budem dobro uvjezbana, jer niko nije svih sedam dana u nedjelji ni mudar ni lijep...
User avatar
Hidden_soul
The root of all evil
Posts: 2305
Joined: 09 Feb 2003, 02:35
Location: Zagreb

Post by Hidden_soul »

Da, kao i ono da se uz maslinovo ulje brze tamni.
Na suncu.
Da, pa ja nakeljila citavu bocu maminog maslinovog ulja iz kuhinje i izgledala ko jastog na zaru bokte, kroz 45 minuta max.

Crveniti i crniti NIJE ista stvar :zna: :DH:
"I'm a homicidal maniac, they look just like everyone else!"
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

O, žao mi te Hidden. :shock: :twisted:

Btw, donekle se slažem sa steto, iako ne u potpunosti. Dok se meni osobno gadi stavljanje samog piva ili pak majoneze na kosu, ovo s lemunom mi je sasvim razumno. :roll:

No tu smo da o tome raspravljamo :mrgreen:
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Negdje san cula da jaja i kvasina hrane kosu :shock:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

od sirovih jaja bolji je glas. :ylol:

a johnson's baby oil je najbolji proizvod poslije tusiranja. nanosi se na mokru kozu i razmaze. zatim se obrise rucnikom.
koza je meka i njegovana ali ne i masna. nije prirodno ali vjerujem da ja bolje od piva ili majoneza.
improvizacija je moj hobi
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

jabooka wrote:od sirovih jaja bolji je glas. :ylol:
Znam da su za nešto "zdrava" sirova jaja, no je li to baš za glas? Čula sam da daju snagu... :puke:
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

ako stavis secera da lakse klize. vjerovatno daju i snagu. :mrgreen:
improvizacija je moj hobi
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

ili debljaju :cool:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

malena8 wrote:
jabooka wrote:od sirovih jaja bolji je glas. :ylol:
Znam da su za nešto "zdrava" sirova jaja, no je li to baš za glas? Čula sam da daju snagu... :puke:
Baš su za glas. Vjeruj mi ja sam to ispijala u gadnim količinama i
sad iskreno žalim jer od moje pjevačke karijere -ništa! :roll: :|
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Meni je to bljak :shock: Imali smo nedavno pokus iz kem. s tim jajima i CaCO3 (dakle trebalo je otopiti jajevu koru u razrijeđenoj kiselini[octu]). Koliko se jaja tada u razredu razbilo... :puke: Ali vidi o čem' ja pričam :mrgreen:

Naišla i na ovo:

Piling od kave
Sastojci:
-2 šalice krupno mljevene kave
-½ šalice krupnog šećera ili morske soli
-2-3 žlice ulja za masažu
Pomiješajte sve sastojke. Istuširajte se toplom vodom što će omekšati vašu kožu i otvoriti pore. Grubim kružnim pokretima umasirajte smjesu u svoju kožu. Isperite, osušite kožu i namažite se tankim slojem svog omiljenog losiona za tijelo. Jednostavno i s -jummy- mirisnim efektom


Nisam probala, može biti :nix:
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
Post Reply