Upravo sada bih si željela kupiti...

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.
Post Reply
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by honky »

Arizona wrote: Hvala na informaciji.
Molim lijepo.



Arizona wrote: Super sto si postavila link sa e-bay-a, ja sam vidjela cijenu na Urban Outfitters od $38. Moram ovo probati.
Previše. :stara: Korejsku kozmetiku ti je najbolje kupovati preko ebaya, odabereš opciju free shipping, gledaš da je seller iz J. Koreje (a ne iz Kine, jer je velika šansa da se radi o fejk robi) i obratiš pažnju na score sellera (> 97% je OK). U većini slučajeva će još ubaciti i koji freebie, ovisno o visini narudžbe i jako su profesionalni.


Arizona wrote: Moram ovo probati. :)
Super. Slobodno nabaci koju recenziju, baš me zanima kak bu ti odgovarala krema.
Ukoliko baš inzistiraš, možeš ovdje staviti i fotku BEFORE/AFTER, tak da i mi ostali možemo vidjeti učinak. :hihi: :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Instinct »

Image
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Arizona »

honky wrote:
Previše. :stara: Korejsku kozmetiku ti je najbolje kupovati preko ebaya, odabereš opciju free shipping, gledaš da je seller iz J. Koreje (a ne iz Kine, jer je velika šansa da se radi o fejk robi) i obratiš pažnju na score sellera (> 97% je OK). U većini slučajeva će još ubaciti i koji freebie, ovisno o visini narudžbe i jako su profesionalni.
Malo sam trazila na e-bay i kod svih pise da salju iz Juzne Koreje, ako se pretvorim u zabu, valjda ce to znaciti da su kreme kopija. :lol:

honky wrote: možeš ovdje staviti i fotku BEFORE/AFTER, tak da i mi ostali možemo vidjeti učinak. :hihi: :hihi:

How yes no. :laugh: Sad razmisljam, zahvaljujuci i mojim genima zadovoljna sam kozom lica. Eh sad, ako me ova kremica kojim cudom vrati u tinejdzerske dane, onda fotke postavljam, jer tad bi nesto mogli i primjetiti. :cer:
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Instinct »

Image
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by honky »

Arizona wrote:
Malo sam trazila na e-bay i kod svih pise da salju iz Juzne Koreje
Drž' se tih sellera i sve bu v redu.

Inače, moglo bi se desiti da za mjesec dana objaviš BEFORE: http://www.balconn.com/forum/download/f ... 682453.jpg i AFTER: http://funpicimg.loveinhere.com/1008/2/5261.jpg


:hihi: :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Arizona »

honky wrote:
Inače, moglo bi se desiti da za mjesec dana objaviš BEFORE: http://www.balconn.com/forum/download/f ... 682453.jpg i AFTER: http://funpicimg.loveinhere.com/1008/2/5261.jpg


:hihi: :hihi:
A cuj, ako se desi ovo "AFTER", onda cu cekati kakvu princezu da me spasi. :cer:
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by whisper »

Usisavač. :mislim:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by honky »

Arizona wrote: A cuj, ako se desi ovo "AFTER", onda cu cekati kakvu princezu da me spasi. :cer:
Pazi samo da te, dok buš čekala tu princezu, ne dohvate Korejci i spraše u kakav serum ili kremu. :hihi:

Kako god, vrag mi nije dao mira, naručila sam puža jučer, pa kud puklo! Uzela sam manju količinu, za probu, od ovog sellera: http://www.ebay.com/itm/181457746607?_t ... EBIDX%3AIT
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Instinct »

Image

Predobro izgleda. :love:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Arizona »

Image

Uskoro ce mi rodjendan, pa eto ako se mislite sta da mi kupite... :cer: :djurdja:
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Malo mirnog sna.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Instinct »

Image

Taj komplet.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by whisper »

Sladoled.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Instinct »

Image

Prodala bih dušu za ovu torbu..vidjeh je pred par dana.

:love:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Instinct »

Instinct wrote:Image

Prodala bih dušu za ovu torbu..vidjeh je pred par dana.

:love:
EDIT: I ovo bih:

Image
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
Rock Faerie

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Rock Faerie »

Image

sutra :love:
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by renata »

:jee:jako fino Rock Faerie :dadada:
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Instinct »

Image

Image
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Arizona »

honky wrote:
Kako god, vrag mi nije dao mira, naručila sam puža jučer, pa kud puklo! Uzela sam manju količinu, za probu, od ovog sellera: http://www.ebay.com/itm/181457746607?_t ... EBIDX%3AIT
Prosle sedmice sam dobila kreme i sad za sad sam zadovoljna. Malo su "ljepljive" ali od kog su materijala i za ocekivati je. :cer: Nisam zadovoljna kad stavljam tecni puder nakon te kreme, jer mi izgleda kao da stavljam na neko ljepilo iako je puder hidratantni. Ako znas neke tajne kako staviti puder nakon ove kreme, javi. :)
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Instinct »

Image
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by honky »

Arizona wrote: Prosle sedmice sam dobila kreme i sad za sad sam zadovoljna. Malo su "ljepljive" ali od kog su materijala i za ocekivati je. :cer: Nisam zadovoljna kad stavljam tecni puder nakon te kreme, jer mi izgleda kao da stavljam na neko ljepilo iako je puder hidratantni. Ako znas neke tajne kako staviti puder nakon ove kreme, javi. :)
Ja sam naručila 1.10 i još mi nije stiglo niš. :nono: U Hrvatsku mi sve stizalo za 10-14 dana iz J. Koreje, a sad bome taj puž puževim korakom putuje prema meni.

Znači, izrazito je ljepljive strukture, veliš?
Ne znam, ali negdje sam pročitala da to nije klasična krema koja ide zadnja, Koreanke imaju neku kompliciranu rutinu za njegu kože od 10ak proizvoda, gelovi za čišćenje, toneri, kreme za oči, ampule, vrag će ga znati. E sad to puževska krema navodno sama po sebi nije dovoljno hidratantna i ne služi kao zamjena za kremu koju inače koristiš. već više služi za korekciju tena (crvenilo, obnova kože), tako da ide kao drugi korak u rutini. Ti ju probaj staviti nakon umivanja/čišćenja lica, malo sačekaj, pa stavi kremu koju inače stavljaš prije pudera. Jako rijetko koristim puder, ali koristim tešku kremu sa visokim zaštitnim faktorom jer volim biti bledunjava, tak da budem natandrčila prvo puža, pa malo pričekat, pa onda običnu baby kremu, pa onda sunscreen.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Instinct »

Image
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
bombona
preslatka!
preslatka!
Posts: 484
Joined: 18 Jul 2004, 13:51
Location: Daleki put

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by bombona »

uvek kupim u katalog oriflame iz Švedske:) najbolji je bas
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by nedodirljiva »

honky wrote: Ja sam naručila 1.10 i još mi nije stiglo niš. :nono: U Hrvatsku mi sve stizalo za 10-14 dana iz J. Koreje, a sad bome taj puž puževim korakom putuje prema meni.

Znači, izrazito je ljepljive strukture, veliš?
Ne znam, ali negdje sam pročitala da to nije klasična krema koja ide zadnja, Koreanke imaju neku kompliciranu rutinu za njegu kože od 10ak proizvoda, gelovi za čišćenje, toneri, kreme za oči, ampule, vrag će ga znati. E sad to puževska krema navodno sama po sebi nije dovoljno hidratantna i ne služi kao zamjena za kremu koju inače koristiš. već više služi za korekciju tena (crvenilo, obnova kože), tako da ide kao drugi korak u rutini. Ti ju probaj staviti nakon umivanja/čišćenja lica, malo sačekaj, pa stavi kremu koju inače stavljaš prije pudera. Jako rijetko koristim puder, ali koristim tešku kremu sa visokim zaštitnim faktorom jer volim biti bledunjava, tak da budem natandrčila prvo puža, pa malo pričekat, pa onda običnu baby kremu, pa onda sunscreen.
:ha: joj jbt daj si kupi niveu u dm-u :jooj:

:bljee: :rofl:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: Upravo sada bih si željela kupiti...

Post by Arizona »

honky wrote:
Arizona wrote: Prosle sedmice sam dobila kreme i sad za sad sam zadovoljna. Malo su "ljepljive" ali od kog su materijala i za ocekivati je. :cer: Nisam zadovoljna kad stavljam tecni puder nakon te kreme, jer mi izgleda kao da stavljam na neko ljepilo iako je puder hidratantni. Ako znas neke tajne kako staviti puder nakon ove kreme, javi. :)
Ja sam naručila 1.10 i još mi nije stiglo niš. :nono: U Hrvatsku mi sve stizalo za 10-14 dana iz J. Koreje, a sad bome taj puž puževim korakom putuje prema meni.

Znači, izrazito je ljepljive strukture, veliš?
Ne znam, ali negdje sam pročitala da to nije klasična krema koja ide zadnja, Koreanke imaju neku kompliciranu rutinu za njegu kože od 10ak proizvoda, gelovi za čišćenje, toneri, kreme za oči, ampule, vrag će ga znati. E sad to puževska krema navodno sama po sebi nije dovoljno hidratantna i ne služi kao zamjena za kremu koju inače koristiš. već više služi za korekciju tena (crvenilo, obnova kože), tako da ide kao drugi korak u rutini. Ti ju probaj staviti nakon umivanja/čišćenja lica, malo sačekaj, pa stavi kremu koju inače stavljaš prije pudera. Jako rijetko koristim puder, ali koristim tešku kremu sa visokim zaštitnim faktorom jer volim biti bledunjava, tak da budem natandrčila prvo puža, pa malo pričekat, pa onda običnu baby kremu, pa onda sunscreen.
Honky, preporuci mi jos neku kremicu, probala bih jos nesto, potrosila sam vec onu "ljepljivu" i zadovoljna sam. Samo da javim, da se nisam pretvorila u zabu. :jee: :laugh:
Post Reply