Svjetsko prvenstvo u nogometu

Ovdje se mozete baviti svim sportovima
Post Reply
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Gradisca »

Bubble wrote:Brazil, Urugvaj, Njemacka, Spanjolska :dadada:
:daa:
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Bubble »

A kaj vas dvije klimate...nemojte me kopirati :mis:

Mislila sam da sam jedina koja se nada da ce Njemacka dobiti Argentince :)
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Afrodita »

zloćesta si znaš :siba:
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Gradisca »

NJEMAČKA!!!
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Afrodita »

Španjolska :dadada: bar bi volila da tako bude,al vidit ćemo :)
User avatar
Winter
W
Posts: 609
Joined: 01 Sep 2007, 19:37

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Winter »

Uh huh....sutrašnja četvrtfinala....

Urugvaj - Gana.....susret u koji Urugvajci ulaze kao blagi favoriti,bolje barataju loptom(tehnički),
ali pre svega jer su iskusniji i već su imali uspeha na Svetskim prvenstvima....
s druge strane Gana najmladji učesnik ovog dela takmičenja, ali ekipa koja je svetski prvak u uzrastu
do 20 godina (titulu su osvojili mahom igrači koji će i sutra igrati), igraju na uslovno domaćem terenu - Afrika,
mada to ne treba uzeti kao pretranu prednost, jer je većina momaka rođena i živi u Evropi...dok se pokazalo da
klima i trenutne vremenske prilike izuzetno odgovaraju ekipama iz Južne Amerike...a opet vezano za Afričke timove,
nikada nijedan nije igrao u polufinalu i ako se desi da Gana prođe to će biti istorijski uspeh (ali se upravo to može
uzeti i kao dodatni pritisak).....što se tiče stila igre, Urugvaj gaji napadački fudbal( 6 golova na 4 utakmice),
ali su se pokazali i kao dobar defanzivan tim (samo jedan primljen gol), ali nisu ni igrali protiv ekipa koje
su se nadavale golova (Francuska, Meksiko, Južna Afrika i Južna Koreja)....
sa druge strane Gana je uspela da postigne svega jedan gol iz igre za 360 minuta ,plus jedan u produzecima protiv USA,
štp ukupno daje dva gola, ali oba protiv Amerikanaca čija se fudbalska filozofija zasniva na datim golovima ne na malom
broju primljenih (isto kao i za sve sportove u kojima se oni takmiče ..primer,američka i evropska košarka,
razlika je u 70ak koševa po utakmici,i samo 8 minuta)... ali također nije primala više od jednog gola po utakmici.....

elem, ja bih izabrala pre svega da će biti 2+ golova (osim ukoliko posle eventualnog vodstva Urugvaj odluči da se brani,
a to vođstvo dođe tek u drugom poluvremenu....a ukoliko povede Gana na samom početku utakmice onda očekujem i 3+ )...
što se tiče pobede, dajem prednost Urugvaju ili nerešenom rezultatu(u slučaju da obe ekipe odluče da se pre svega brane i čekaju penal završnicu),
jer mislim da Gana nije u stanju da pobedi u regularnom toku utakmice (produžeci i penali su opet neka druga priča)...
ne više od 10 kornera i 4 žuta kartona...

svemu ovome treba nažalost pridodati i politiku, pa time i mogućnost sudijskog navlačenja na stranu Gane...zašto?...
jer imanje jedne Afričke ekipe u polufinalu garantuje i veću posećenost ostalih utakmica....jer će fudbal onda još
više da se igra na tom kontinentu, a to znači i masu jeftinih anonimnih igrača za Evropske klubove...itd ....tako da
eventualni crveni karton za Urugvajce ili penal za Ganu ne treba da iznenade...
Mladost je pobigla, a još ruke nisan diga od tebe
Krivu kartu san povuka, na prvi balun nogon tuka u oblake
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Bubble »

:)
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Afrodita »

Bubble wrote::)
jesi sad mirna :hihi:
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Bubble »

Jesam, ali ovo je samo jedna utakmica :hihi:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Afrodita »

koja si ti hehehehe ;)
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Bubble »

;)
Sada znam i čemu služi zdjela!
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Gradisca »

Urugvaj prolazi, a i sa suđenjem mislim da više ne bi trebalo biti zaje*ancije.
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Bubble »

Jabulani (lopta) je za sve kriva :cer:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Afrodita »

a Bubble,Bubble :hihi: imaš volje,imaš :lol:
User avatar
Winter
W
Posts: 609
Joined: 01 Sep 2007, 19:37

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Winter »

Argentina - Nemačka.....hmm....utakmica bez favorita, Nemci su dobili jednu od poslednjih 6 utakmica koje su igrali
jedni protiv drugih, Argentina tri, a tri su završene nerešeno...poslednji susret na Svetskim prvenstvima je posle produzetaka
poslao Argentinu kuci, a pre 20 godina su posle finala Nemci podigli pehar (pobeda golom iz penala u 85-om minutu)...
s te strane su Nemci u prednosti, ali možda baš ta statistika da nisu dobili Nemce na velikim takmičenjima ''pogura'' Argentinu.....
Prema igrama koje su pružili do sada Argentinci su pokazali da umeju postići gol,pa i kad igraju defanzivno (protiv Grčke)...
ukupno su postigli 10 golova, primili 2 (ali nisu igrali sa onima koji ''znaju'' uvek dati gol)...Nemci 8 postignutih i 3 primljena gola...
Ono što favorizuje Nemačku bi bile njihove pobede od 4:0 i 4:1...s tim da je ova druga došla protiv Engleza,pa je tim više ''veća''..
ali (iako sam tipovala na Engleze), nije se drugo ni moglo očekivati, sa dosta sporom zadnjom linijom i Džejmsom na golu...mada da je
rezultat bio 2:2 (da je sudija video gol Engleza)...možda bi i nastavak priče bio drugačiji...još jedan osvrt na tu utakmicu tj Engleze,
jeste da su oni do te utakmice dali samo jedan gol (opet Amerikancima), da protiv Alžira nisu imali ozbiljniju priliku....ono zbog čega
za mene Nemci nisu favoriti, jeste njihova utakmica sa Srbijom koju su izgubili 1:0...i na kojoj nije bilo neke bravurozne igre...i
pobeda nad Ganom od jedva 1:0....ono što mi se čini da su Nemci (nakon sto godina) prestali da igraju skok igru i spustili loptu,
ali tu u susretu sa Argentinom i leži njihova slabost , jer su Marodinini igrači daleko bolji tehničari i imaju više kvalitetnih pojediica
koji jednim potezom(šutem) mogu da reše utakmicu...dok je kod Nemaca to samo Podolski (mislim na šuteve iz daljine)...u igri
Argentine dosta toga zavisi od Mesija i ako ne bude previše solirao i ''vukao'' loptu, velike su šanse da Argentina pobedi....

Ovde bih takođe tipovala na pobedu Argentine ili nerešen rezultat(1:1 ili 2:2)....na 3+ golova....0-4 žutih kartona...do 11 kornera..
ukoliko utakmica uđe u produžetke i penale, prednost dajem Nemcima

dodala bih još da su se ove dve ekipe sastale pre tri meseca, i da je u Minhenu pobedila Argentina....
Last edited by Winter on 01 Jul 2010, 19:04, edited 1 time in total.
Mladost je pobigla, a još ruke nisan diga od tebe
Krivu kartu san povuka, na prvi balun nogon tuka u oblake
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Bubble »

Winter wrote:Argentina - Nemačka.....hmm....utakmica bez favorita, Nemci su dobili jednu od poslednjih 6 utakmica koje su igrali
jedni protiv drugih, Argentina tri, a tri su završene nerešeno...poslednji susret na Svetskim prvenstvima je posle produzetaka
poslao Argentinu kuci, a pre 20 godina su posle finala Nemci podigli pehar (pobeda golom iz penala u 85-om minutu)...
s te strane su Nemci u prednosti, ali možda baš ta statistika da nisu dobili Nemce na velikim takmičenjima ''pogura'' Argentinu.....
Prema igrama koje su pružili do sada Argentinci su pokazali da umeju postići gol,pa i kad igraju defanzivno (protiv Grčke)...
ukupno su postigli 10 golova, primili 2 (ali nisu igrali sa onima koji ''znaju'' uvek dati gol)...Nemci 8 postignutih i 3 primljena gola...
Ono što favorizuje Nemačku bi bile njihove pobede od 4:0 i 4:1...s tim da je ova druga došla protiv Engleza,pa je tim više ''veća''..
ali (iako sam tipovala na Engleze), nije se drugo ni moglo očekivati, sa dosta sporom zadnjom linijom i Džejmsom na golu...mada da je
rezultat bio 2:2 (da je sudija video gol Engleza)...možda bi i nastavak priče bio drugačiji...još jedan osvrt na tu utakmicu tj Engleze,
jeste da su oni do te utakmice dali samo jedan gol (opet Amerikancima), da protiv Alžira nisu imali ozbiljniju priliku....ono zbog čega
za mene Nemci nisu favoriti, jeste njihova utakmica sa Srbijom koju su izgubili 1:0...i na kojoj nije bilo neke bravurozne igre...i
pobeda nad Ganom od jedva 1:0....ono što mi se čini da su Nemci (nakon sto godina) prestali da igraju skok igru i spustili loptu,
ali tu u susretu sa Argentinom i leži njihova slabost , jer su Marodinini igrači daleko bolji tehničari i imaju više kvalitetnih pojediica
koji jednim potezom(šutem) mogu da reše utakmicu...dok je kod Nemaca to samo Podolski (mislim na šuteve iz daljine)...u igri
Argentine dosta toga zavisi od Mesija i ako ne bude previše solirao i ''vukao'' loptu, velike su šanse da Argentina pobedi....

Ovde bih takođe tipovala na pobedu Argentine ili nerešen rezultat(1:1 ili 2:2)....na 3+ golova....0-4 žutih kartona...do 11 kornera..
ukoliko utakmica uđe u produžetke i penale, prednost dajem Nemcima
Ides...evo nastavak :cer:
Afrodita wrote:a Bubble,Bubble :hihi: imaš volje,imaš :lol:
Cerce :siba:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Afrodita »

:belj:
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Bubble »

Slazem se Winter da je Argentina trenutno kvalitetnija ekipa od Nijemacke i da imaju bolje tehnicare i u dodavanjima su puno bolji i tu

dobivaju Nijemce na sredini terena.Ali svabe su pokazali da imaju dobre kontre i ako se Argentinci previse otvore u zelji da zabiju tu

svabe mogu dobiti prednost.I naravno Argentina ima Mesija koji rijesi sam utakmicu sa par driblanja ali ce se Nijemci za to pripremiti :)

Koliko god mi Argentina bila simpaticna zelim da Dojčland pobijedi jer su pobrali moje simpatije sto su izbacili Engleze na onakav nacin ;)


Afrodita wrote::belj:
:ble:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Afrodita »

koliku samo jezičinu mala ima :zbunj:
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Bubble »

Pogle i mice mi se :mis:
:cer:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Afrodita »

ame meni :zbunj: :sridise:
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Bubble »

E sta ti je lez forum....spomenes jezik i odmah se shvati u krivom kontekstu :lol: (moje misli su ciste :hihi: )

Dojčland dojčland :navi:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Afrodita »

eto ti sve ne znaš di ćeš ga plazit ko fol e :hihi:
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Bubble »

:siba: (zacatavamo temu a nema nikoga da nas makne :hihi: )
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu

Post by Afrodita »

Španjolska,španjolska :bravo:

jel sad bolje ? :lol: :lol: :lol:
Post Reply