Martina Navratilova

Popričajmo o svijetu oko nas - linkovi na vijesti.
Post Reply
User avatar
milenanik3
penzionerka
penzionerka
Posts: 1675
Joined: 20 Feb 2010, 08:06

Martina Navratilova

Post by milenanik3 »

Martina Navratilova,53 /koja je osvojila 18 Grand Slam naslova i 31 Grand Slam naslova u parovima/
sada se bori u jednoj od najvažnijoj borbi svoje karijere..
Naime,poznatoj tenisačici je dijagnosticiran neinvazivan rak dojke i danas je podvrgnuta kemoterapiji.
/AP./
[*]"Jednog će dana iz ranjenih leđa izrasti krila."
http://milenanik3.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Martina Navratilova

Post by ow »

vidjela sam tu vijest jucer i bas mi zao :((
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Martina Navratilova

Post by Andain »

Također :/
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Martina Navratilova

Post by Afrodita »

šta ti je život..neko pije,puši neredno živi i doživi takorekuć zdrav duboku starost...a neko se čuva, pazi,vodi sportski zdrav život i na kraju ga zadesi ....triba bit optimista i imat vjeru..izvuć će se žena ako Bog da..nek joj ovo bude samo još jedan Grand slam do čijeg će naslova ovoga puta morat doć sa više truda i napora...
User avatar
milenanik3
penzionerka
penzionerka
Posts: 1675
Joined: 20 Feb 2010, 08:06

Re: Martina Navratilova

Post by milenanik3 »

Afrodita wrote:šta ti je život..neko pije,puši neredno živi i doživi takorekuć zdrav duboku starost...a neko se čuva, pazi,vodi sportski zdrav život i na kraju ga zadesi ....triba bit optimista i imat vjeru..izvuć će se žena ako Bog da..nek joj ovo bude samo još jedan Grand slam do čijeg će naslova ovoga puta morat doć sa više truda i napora...

Treba izvući pouku iz toga što je sama Navratilova savjetovala svim ženama u razgovoru sa novinarkom mjesečnika "People"u kojem je između ostalog rekla i sljedeće:
"Prošlo je pet godina imeđu mojih mamograma.Sama sam dopustila da se to dogodi.Sve smo zaposlene i živimo ubrzanim tempom,ali to nam ne smije biti razlog.Svakodnevno sam se trudila da budem u dobroj kondiciji i hranila sam se zdravo,pa ipak
mi se ovo dogodilo.Još samo jedna godina i bilo bi fatalno po mene.
Srećom rak mi je otkriven u ranom stadiju."
Opisala je svoje vlastite osjećaje koje je imala i trenutku kada je primila nalaze mamografije/njezin mamogram je bio 9/11/:
"Doslovice me srušilo s nogu.Do tada sam osjećala da u potpunosti vladam nad svojim životom i zdravljem...I tada odjednom
ostala sam bespomoćna.Ali ono što želim sada naglasiti jest da je meni sam mamogram spasio život.Važno je da nam je TO
važno."
[*]"Jednog će dana iz ranjenih leđa izrasti krila."
http://milenanik3.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply