profesor

Popričajmo o svijetu oko nas - linkovi na vijesti.
Post Reply
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

profesor

Post by la pittura »

Ovo im je profesor :lol: :lol: :lol:


Povodi - datum: 2011-05-09 UNIVERZITETSKI PROFESOR SLOBODAN RADONJIĆ POVODOM ŠETNJE LGBT OSOBA U PODGORICI Parada ruganja crnogorskom ponosu ~Pravilan biološki razvoj dovodi do heteroseksualnosti, dok se nepravilan može smatrati jednim od uzroka homoseksualnosti Procvat homoseksualnosti, a sad i reklama, zabrinjavajuća je manifestacija krize u kojoj se nalazi današnje društvo


Univerzitetski profesor Slobodan Radonjić smatra da se zakazanom šetnjom LGBT osoba pod sloganom "Parada ponosa" ta populacija ruga tradicionalnom crnogorskom ponosu. On je poručio roditeljima da tog dana, 31.maja za kada je šetnja zakazana, sklone djecu i ne dozvole im da "gledaju tu bruku na televiziji". Radonjić upozorava da majka sinu nakon toga neće moći da kaže "ti si moj ponos", te da neće biti više nadahnutih govora sa rečenicom "bio si ponos našeg plemena".
- Procvat homoseksualnosti, a sad i reklama, zabrinjavajuća je manifestacija krize u kojoj se nalazi današnje društvo. Reklamiranje će pokvariti našu djecu, ističe Radonjić. Prema njegovim riječima, imajući u vidi kretanja u našem društvenom životu, opšti ciljevi vaspitanja u porodici i školi, pored ostalih, trebalo bi da budu "ukazivanje na biološke aspekte seksualnih odnosa, pojave i probleme homoseksualnosti, da razvijaju pravilan pogled o odnosu polova, te da se osujeti pojava seksualne abnormalnosti i utiče na da se mladim ljudima osigura zdrava zabava, duhovna hrana, a da im odrasli daju dobar primjer".
Radonjić objašnjava da pravilan biološki razvoj dovodi do heteroseksualnosti, dok se nepravilan može smatrati jednim od osnovnih uzroka homoseksualnosti.
- Homoseksualnost ne treba smatrati problemom, sve dok ne predstavlja nasilje nad tuđim pravima. Uzroci manifestacija nekih oblika homoseksualnosti su u nepravilnom vaspitanju (zabrana druženja ili stvorena odbojnost prema suprotnom polu), a slabije uslovima života (internati, kasarne, zatvori, sportski kolektivi, brodovi). Zašto onda reklamiramo homoseksualizam pred djecom? Zašto ne tražimo uzroke homoseksualnosti i prikladan način liječenja? Na sve homoseksualce se ne primjenjuju iste metode liječenja. Zašto moramo reklamirati takav porok i nazvati ga paradom ponosa? Zašto se homoseksualcima ne nudi pomoć da se oslobode pobune, samoće, i da pronađu mogućnost lijepog prirodnog i normalnog života, upitao je Radonjić.
T. R.

Niko nije voljom homoseksualac
Radonjić navodi da je homoseksualnost oduvijek smatrana porokom, organskim nedostatkom, dok je neki smatraju pravom bolešću.
- Mnogi su postali homoseksualci radi zarade. Nikad homoseksualci, bez obzira na pol, nijesu bili bez jednakih prava, kao i ostali ljudi, niko se nije bunio protiv njih, jer taj porok čini "srećnim" milione ljudi na zemlji. Homoseksualnost je privatna stvar i nije kažnjiva po našem zakonu, navodi Radonjić, dodajući da "homoseksualci vode život kakav njima odgovara".
- Heteroseksualci ne vide da su prava građanstva više ugrožena homoseksualcima nego prostitutkama. Niko nije voljom postao homoseksualac, jer to nijesu seksualni nagoni prema održavanju vrste, već zadovoljenja instinkta. Odnosi između osoba istog pola teku bez ikakvog prikrivanja i kažnjavanja, smatra Radonjić.

I političari su naš "ponos"
- Evropa traži da na paradi ponosa budu naši funkcioneri. Pa, kako da ne! I oni su naš "ponos", izuzimajući ministra ljudskih i manjinskih prava Ferhata Dinošu. Kod nas je homoseksualnost rijetka bolest ili porok ili prikrivena. Na zapadu, čitamo, to je prava epidemija, pa zašto da mi prikrivamo naš ponos. Učesnici parade nemaju adresu, a treba ih dobro zaštititi, jer treba čuvati i njegovati svoj ponos. Pa dobro, demokratski je sve snimati da znamo ko su, ko je naš "ponos" ..., ocijenio je Radonjić
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: profesor

Post by cocky »

- Mnogi su postali homoseksualci radi zarade.
ajde priznaj stara da si ti među ovima :lol: :lol:
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: profesor

Post by laura »

Uzroci manifestacija nekih oblika homoseksualnosti su u nepravilnom vaspitanju (zabrana druženja ili stvorena odbojnost prema suprotnom polu)
ovo mi je najjace :lol: :lol: :lol:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: profesor

Post by ow »

i tako sta predaje studentima :madaj:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Post Reply