Zablude i predrasude

Popričajmo o svijetu oko nas - linkovi na vijesti.
Post Reply
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Zablude i predrasude

Post by djurdja »

Homoseksualce 'liječe' homo-homeopatijom i molitvom

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/13 ... itvom.html
Predsjednik UPC-a Gero Winkelmann izjavio je za Der Spiegel da se njima 'javljaju mnogi ljudi s homoseksualnim osjećajima koji se nalaze u stanju duhovne ili psihološke krize, zbog koje jako pate'. Stav UPC-a jest da oni samo 'pomažu onima koji su nesretni'. Za znanstvenu bazu takvog pristupa Gero Winkelmann naveo je 'učenja Svetog pisma Katoličke crkve', ali i homeopatiju. Mediji ih već ismijavaju kovanicom 'homo-homeopatija' jer tretman koji bi trebao dovesti do 'izlječenja' homoseksualnosti uključuje i gutanje tableta šećera! Ipak, ma koliko sve to apsurdno zvučalo, aktivisti iz LSVD-a upozoravaju da katolički liječnici koriste slabost i neodlučnost mladih gayeva i biseksualaca, koji se tada počinju otvoreno susretati s homofobijom u društvu te osuđuju UCP.
Ovaj dio mi je pogotovo zanimljiv iz osobnih razloga. Naime svoju homoseksualnost otkrila sam relativno kasno, kad sam vec imala izgrađen jedan sasvim drugi nacin zivota. Brak, djeca... Odlučila sam izaci iz braka, jer jednostavno nisam mogla, niti mogu zivjeti dva zivota. Ali u svemu tome zapala sam u krizu identiteta, pa u depresiju, i potražila sam pomoc psihijatra zbog depresije iz koje se nisam mogla izvuci. No neletila sam na jednu psihijatricu koja mi je prvo pripisala pilulice da me dignu (jer depresija je kemijska reakcija u mozgu), a onda je u jednom trenutku razgovora (u kojem sam ja ronila suze krokodilske, potpuno izbezumljena) spomenula liječenje, ne od depresije nego od homoseksual-IZMA. I iako sam bila potpuno u neredu, nikad nisam smatrala da sam se razbolila od tog nekog IZMA! Uzela sam recept za pilulice (jbg besplatna droga, di ćeš bolje) i ošla i nikad se nisam vratila. Izliječila sam se sama, al ne od IZMA, i evo me sretna i zadovoljna lezba.
I stoga, smatram da ovakvi pristupi nisu nimalo bezazleni i mogu prilično naskoditi osobama koje se ponekad znaju tesko nositi sa svojom homoseksualnošću.
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Zablude i predrasude

Post by ow »

ne samo da mogu naskoditi nego i skode.

Nikako mi nije jasno kako se u psihijatriji i psihologiji moze naci toliko ljudi koji ne prihvacaju napredak struke
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Zablude i predrasude

Post by la pittura »

Meni je jako drago da si ti Djurdja imala snage u tom stanju da odjebes drkatoricu. A tipove o kojima je rijec necu ni komentarisati...gadni su mi. Ne moze niko biti profesionalac bez obzira koje struke ako pocinje sa predrasudama a predrasude raznih vrsta su nasa svakodnevica, makar se ja susrecem sa njima cesto, a ne vjerujem da je kod vas drugacije. Sumnjam da ce se iskorijeniti taj coporativni nacin misljenja i delanja, jedino je na nama da probamo sebi omoguciti koliko je to izvodljivo tolerantnu sredinu.
Cak znam slucajeve kada su ljudi razbili predrasude na licnom iskustvu, tako sto su im spaseni zivoti ili su vrlo vazne zivotne trenutke ostvarili zahvaljujuci osobama prema kojima su gajili predrasude, no to im u odsudnom casu nije bilo vazno. Tuzno je sto to priznaju u bliskim krugovima a nisu spremni kad se pokrene tema na sirem polju.
Mislim da ukupno nedostaje inteligencije. Nego malo se udaljih ali ok :)
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Zablude i predrasude

Post by sunce »

U ovakvim "dijagnozama" priznajem (i koristim) samo jedan lijek. Samoiscjeljenje. Prihvatiti sebe i voljeti se.
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Zablude i predrasude

Post by djurdja »

sunce wrote:U ovakvim "dijagnozama" priznajem (i koristim) samo jedan lijek. Samoiscjeljenje. Prihvatiti sebe i voljeti se.
Da bi došla do toga, ponekad ti treba i mala pomoc sa strane. I onda naletiš na ovakve iz članka koji te mogu sj.. do kraja.
Na žalost koliko god da je struka i društvo napredovalo i napreduje, ostalo je puno previše takvog "kukolja" .
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Zablude i predrasude

Post by sunce »

Baš si našla di ćeš tražit pomoć :lol:, kad je psihić kome pomogao :lol: :lol: :lol:
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Zablude i predrasude

Post by djurdja »

e jbg di si bila kad je pomoc meni trebala, mozda bi je kod tebe potražila :djurdja:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Zablude i predrasude

Post by sunce »

welcome :grli: (nisam mislila ništa loše, sorry)
Post Reply