montazne kamene kuce

Sama svoja majstorica i savjeti majstorica amaterkama
Post Reply
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

montazne kamene kuce

Post by la pittura »

ima li iko bilo kakvo iskustvo ili je negdje vidio slicne ili pak boravio u njima.
nemam konkretno pitanje, ali imam ideju, i zanima me opsti utisak.
ima nekoliko sajtova sa proizvodjacima u hr. ali treba mi licni dojam :)
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: montazne kamene kuce

Post by cocky »

jedini susret s montaznim kamenim kucicama je kiosk, izgleda mi ok, ali nisam nesto odusevljena.
opcenito nemam dobar filing za nkakvu montaznu vikendicu, ali nemam ni iskustva.
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: montazne kamene kuce

Post by la pittura »

kiosk?... :ne: vidjela sam sjajne projekte kuca ali zapravo ne kapiram detalje, ne znam koji su materijali, da li se moze projekat makar enterijera prilagoditi u hodu itd a najvaznije mi je cuti nekoga ko je to vidio uzivo.
nemam nista protiv montaznih kuca, imas kucicu vrlo brzo, ne kosta puno, koriste se bar kod kvalitetnih ekoloski materijali, a ti je kasnije sredjuj i dozidjuj kako zelis.
vrlo mi je prihvatljivo a ako je garancija 30 do 100 godina to mi je ok. meni vise ne treba :)
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
Isobel
pripravnica
pripravnica
Posts: 307
Joined: 23 Jan 2011, 12:55

Re: montazne kamene kuce

Post by Isobel »

kamene? takve nisam.
moji imaju drvenu vikendicu na mrežnici, ima već par godina, zadovoljni su. to im je radio neki čovjek iz zagorja po mjeri, nije to tako veliko, nekih 60m2, spavaća, boravak, velika kuhinja i kupaona. samo znam da je to bilo skupo, povoljnije im bi bilo graditi ciglama, samo što moj tata uvijek nešto iskemija, uvjeren je kako je to zdravo itd.
Isobel
pripravnica
pripravnica
Posts: 307
Joined: 23 Jan 2011, 12:55

Re: montazne kamene kuce

Post by Isobel »

našla sam i link - http://www.drvene-kuce-janusic.com.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
lira.folira
pripravnica
pripravnica
Posts: 337
Joined: 29 Mar 2009, 15:09
Location: Južna strana mjeseca

Re: montazne kamene kuce

Post by lira.folira »

Nisam čula za montažne kamene kuće, no ako želiš baš kamenu kuću, možda bi bilo dobro da nađeš majstora koji radi suhozid... Postoji i škola suhozida , našla sam ju jednom na googlu...
Post Reply