Sta citate trenutno?

Post Reply
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

"Gavrilo Princip, besmrtna mladost" od Momčila Petrovića.
Generalno mi je nekako odbojno toliko djela o Principu izdatih prošle godine i prosto nisam imala volje kupiti nijednu, ovu sam dobila uz Nacionalnu Geografiju i dobra je. Fino napisano, pitko, sa napomenom autora da su svi opisani događaji istiniti.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Sta citate trenutno?

Post by Lea »

Ukoliko je nadjem u knjiznici, spremam se citat "Teoriju igara i ekonomskog sustava"
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

"Proljeće Ivana Galeba" Vladan Desnica

Izblijedjeli su, često i ne ostavivši vidljiva ožiljka, otisci mnogočega što sam nekad osjećao kao usijane žigove na rođenoj koži.
V. D.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Sta citate trenutno?

Post by Instinct »

Nina Bouraoui- Moje loše misli
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

"Zakonici drevne Mesopotamije"
Prevod studije i komentari: dr Marko Višić.
Ustvari me to i ne interesuje posebno, već je izdavač "Svjetlost" Sarajevo, 1989.god. pa me povuklo da je kupim.
Nova je i našla sam je na rasprodaji, valjda iz nekih predratnih depoa ostalo neprodato.

I "Bradan" Bratislav Grubač. Isto tako. To je o ptici koja se tako zove, stanište, ishrana, opšte ponašanje, gniježdenje itd. Ima puno slika. Otkud znam, dobra je i ona.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Ta o bradanu je kvalitetno urađena monografija, mada mi je sama ptica bezveznjikava. Bar u subotu nisam ustala iz kreveta do pet popodne.

"Atlas osteopatoloških promjena na istorijskim populacijama Jugoslavije" Antun Lovrinčević, Živko Mikić
Ali čini mi se da će i on dočekati subotnje izležavanje.
User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Sta citate trenutno?

Post by Dora »

Image


Tunel (na španjolskom El Túnel) je roman argentinskog pisca Ernesta Sábata objavljen 1948.
Radnja se odvija 1946. u Buenos Airesu.
Opisuje poniranje u ludilo slikara Castela zbog opsesije djevojkom, koje na kraju zavrsava tragicno; a naslov proizlazi iz njegovog poimanja života kao kretanja kroz tamni i samotni tunel koji ga dijeli od ostalih ljudi.
User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Sta citate trenutno?

Post by Dora »

Image

Izvanredan psihološki triler koji istražuje kako nas definišu vlastite odluke i kako nam današnjicu određuje prošlost.
User avatar
DeepBlue
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 41
Joined: 26 Jan 2016, 17:33

Re: Sta citate trenutno?

Post by DeepBlue »

Image

Drama / misterija, zapanjujuće domišljata i duhovita knjiga o ljubavi i gubitku, ali takođe mudra i puna nade...
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: Sta citate trenutno?

Post by cube »

Na nagovor uzeh da citam Ingrid Divkovic "Jebe li vas ego".

Kada se ponesto izvuce iz konteksta, zvuci ok. Ali cijela knjiga je bezveze. Cijelo vrijeme lose o muskarcima i patetika, da bi na kraju ipak dosla do Mr.Perfect. :zbunj:

Uzalud potroseno par sati.
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
User avatar
DeepBlue
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 41
Joined: 26 Jan 2016, 17:33

Re: Sta citate trenutno?

Post by DeepBlue »

Image

Nobelova nagrada za književnost 2010. godine.
Radnja romana Grad i psi, kojim je Vargas Ljosa zadobio međunarodno priznanje, odvija se u vojnoj gimnaziji s internatom gdje su pitomci podvrgnuti strogoj vojničkoj disciplini, i gdje vladaju nepisana pravila i zakon jačega. Mladi ljudi primorani su da nauče da se uklope u takvu sredinu i žive otuđujućim načinom života, koji im ne dozvoljava da se razvijaju kao ličnosti, i gdje su neprekidno potčinjeni i poniženi.
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: Sta citate trenutno?

Post by cube »

Trilogija "Igre gladi".
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Sta citate trenutno?

Post by Afrodita »

Zakacila san se na Philippu Gregory ,zadnju godinu procitala pet njenih knjiga...i Emilia Salgaria ( Crni gusar i Kraljica kariba)...a sto reci ..masta, avantura, romansa..neko davno doba..opustajuce...
User avatar
bombona
preslatka!
preslatka!
Posts: 484
Joined: 18 Jul 2004, 13:51
Location: Daleki put

Re: Sta citate trenutno?

Post by bombona »

Citala sam ,,Nevaljale devojcice" autor Mario Vargas. Ova prica sto sam citala.
Knjiga opisuje ljubav, vrline i mane nevaljala devojcice, osecanja, ambicije.

Rikardo je ziveo u Parizu kad je bio mlad. Bio je srecan jer je imao dobar zivot.
Kad je bio sa drugovima video je da je poceo karneval.
Video je mladu devojku, bila je Cileanka, sa crvenom kosom, imala je otprilike 15 godina, volela je da plese, sambu, tango, mambo, bila je igracica.
Post Reply