Dan Brown

Post Reply
mashalah
lijepo molim
lijepo molim
Posts: 423
Joined: 20 May 2006, 11:46
Location: dislocirana
Contact:

Dan Brown

Post by mashalah »

Andjeli i demoni

Da Vincijev kod

Digitalna tvrdjava

Tacka prevare

sto ste citali, kako vam se svidja, sto kazete na film?
Just a minute while I reinvent myself.
User avatar
Jelena
Intimna
Intimna
Posts: 118
Joined: 23 Jul 2005, 22:26
Location: u njenom narucju....

Post by Jelena »

Citala sam Da Vincijev kod i Tacku prevare. Film nisam gledala, ali sam cula da je razocaravajuci.
Dakle, Da Vincijev kod mi se dopao, s tim sto sam procitala i Sveta krv-sveti gral, tako da imam uvida i u to odakle Braunu inspiracija za Da Vincijev kod. Meni se knjiga nacelno dopala, ali mi se jos vise dopalo to sto ono sto pise u knjizi ima i istorijsku podlogu. Rekla bih, da stvari nisu uvek onakve kakve nam se cine ili kako se velike institucije (tu mislim na crkvu) trude da nam prezentuju. Treba biti openminded, i dopustiti razumu da i on "kaze" svoju. :wink: Ali da sad ne bih otisla off topic, knjiga mi se dopala!
A Tacka prevare je isto dobra, za razbibrigu i opustanje. Sto se mene tice, nema bas neku veliku knjzevnu vrednost, ali je zabavna.
A spremam se da procitam i Anjdjele i demone...cini mi se da je i to dobra knjiga.
"Voleti drugoga toliko da makar i za tren zaboravis na sebe, to znaci biti slobodan"
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Post by tramp »

nista ...
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
serendipity
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 69
Joined: 19 Mar 2006, 20:47
Location: trenutno sklonjeno zbog teme
Contact:

Post by serendipity »

jao bre... ispiranje mozga za velike narodne mase eto sta ti je den braun...

teorije zavere, davanje iluzije sitnim umovima da se osete mocnim.... katastrofa...

mozda na plazi... ako bas nemam sta drugo... nisam ni ja tako mocan um :mrgreen:
"Ona radi u rudniku i život joj nije lak..."
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

ono sto je odlicino kod den brauna je ideja i istina uostalom da je crkva muska organizacija koja je sistematski mucila, spaljivala i klevetala zene - na primjer trebalo im je skoro deset vijekova da se "sjete" da je marija magdalena "kurva", palili su zene na loamcama, podrzavali su odnos stvari po kom je zena bila vlasnistvo i masina za radjanje, i opcenito, bili su (i ostali ako se mene pita) neprijateljski nastrojeni ka zenama. .
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
mashalah
lijepo molim
lijepo molim
Posts: 423
Joined: 20 May 2006, 11:46
Location: dislocirana
Contact:

Post by mashalah »

mene zapravo strasno zanima ta tematika i procitala sam puno dobrih (end aj stres dobrih) knjiga istog podrucja dosta prije no sto je poceo frenzi oko koda, pa mi je knjiga bla do ibera. a onda tek film.. :roll:
heri poter za odrasle.
samo sto nije zabavan. :roll:

i besramno krade iz "sveta krv, sveti gral" i "hiramov kljuc", a ne napise da krade :roll:
Just a minute while I reinvent myself.
User avatar
Jelena
Intimna
Intimna
Posts: 118
Joined: 23 Jul 2005, 22:26
Location: u njenom narucju....

Post by Jelena »

serendipity wrote:jao bre... ispiranje mozga za velike narodne mase eto sta ti je den braun...

teorije zavere, davanje iluzije sitnim umovima da se osete mocnim.... katastrofa...

mozda na plazi... ako bas nemam sta drugo... nisam ni ja tako mocan um :mrgreen:
Meni nije bas sasvim jasno sta si ti to htela da kazes??!
Dakle, kao sto rekoh, Da Vincijev kod je ROMAN, a ne naucno stivo, i Vanco je sasvim lepo objasnila sta je dobro u toj knjizi.
A cinjenica je da je knjigu napisao na osnovu detaljnih i dugogodisnjih istrazivanja trojice autora knjige Sveta krv-sveti gral.
Dakle, nije Baun pisao ni o kakvim teorijama zavere, vec je pretocio u roman istorijske cinjenice koje su navedene u Sveta krv-svati gral.
"Voleti drugoga toliko da makar i za tren zaboravis na sebe, to znaci biti slobodan"
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

Ja od svega navedanog samo ovo s de vincijem gledala i citala i jedno i drugo je komercijala,knjiga prosjecan triler a film isto s teorijom zavjere koja ljude pali.
improvizacija je moj hobi
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

pa pali ih jer im zvuci istinito.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
Jelena
Intimna
Intimna
Posts: 118
Joined: 23 Jul 2005, 22:26
Location: u njenom narucju....

Post by Jelena »

vancouverite wrote:pa pali ih jer im zvuci istinito.
:tu:
"Voleti drugoga toliko da makar i za tren zaboravis na sebe, to znaci biti slobodan"
mashalah
lijepo molim
lijepo molim
Posts: 423
Joined: 20 May 2006, 11:46
Location: dislocirana
Contact:

Post by mashalah »

boze, sinoc gledam tv, i uleti reklama -dan broen ovoono, sad su izdali scenarij devinchijevog koda, nesto tipa "iza kulisa", najkontroverzniji film svih vremena, lo lo lo lo lo.
uz tu knjigu dobis i salicu andjelam i demona.

jebalaihzlatnaguska.
Just a minute while I reinvent myself.
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Pisac - izvrstan. Ne slaže loše riječi.
Knjige - izvrsne. Jedna od onih zbog kojih ti je žao kad primjetiš da ti je ostalo još samo 30 strana.
Cijela ta priča o tome - tja...za dobrim konjem prašina se diže. U ovom slučaju zlatna prašina. A što se tiče toga da li je istinito ili nije - jebat ga, ima njuški koje i za moje monologe pitaju jel' se to meni sve zbilja desilo. Čovjek je pomješao činjenice i maštu i napravio dobro štivo. To je sve.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
serendipity
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 69
Joined: 19 Mar 2006, 20:47
Location: trenutno sklonjeno zbog teme
Contact:

Post by serendipity »

Jelena wrote:
serendipity wrote:jao bre... ispiranje mozga za velike narodne mase eto sta ti je den braun...

teorije zavere, davanje iluzije sitnim umovima da se osete mocnim.... katastrofa...

mozda na plazi... ako bas nemam sta drugo... nisam ni ja tako mocan um :mrgreen:
Meni nije bas sasvim jasno sta si ti to htela da kazes??!
Dakle, kao sto rekoh, Da Vincijev kod je ROMAN, a ne naucno stivo, i Vanco je sasvim lepo objasnila sta je dobro u toj knjizi.
A cinjenica je da je knjigu napisao na osnovu detaljnih i dugogodisnjih istrazivanja trojice autora knjige Sveta krv-sveti gral.
Dakle, nije Baun pisao ni o kakvim teorijama zavere, vec je pretocio u roman istorijske cinjenice koje su navedene u Sveta krv-svati gral.
pa eto upravo to sto sam napisala - daleko bilo da mislim da je den braun naucnik, a jos manje knjizevnik. covek pise za pare, pise ono sto se prodaje i sto sitnim umovima daje priliku da pricaju o KNJIGAMA. postoji kvalitetna knjizevnost - bilo roman, bilo drama, bilo poezija, iz koje se moze mnogo nauciti i koja te moze obogatiti, a uz to te i zabavi. i postoji literatura koja te zabavlja ali naprosto ne daje nista drugo do kratkotrajni efekat opisan u mom prvom postu na ovu temu. radije cu pogledati film, jer zivimo u dobu video komunikacija, nego izgubiti sate i dane citajuci nesto sto ima efekat filma koji traje sat i po, dva.

jel' jasno sada? o:D
User avatar
Jelena
Intimna
Intimna
Posts: 118
Joined: 23 Jul 2005, 22:26
Location: u njenom narucju....

Post by Jelena »

Pa da vidis, i nije! Tacno je da zivimo u vreme video-komunikacija, ali ni jedan film, ma kako dobro snomljen - NE MOZE da zameni jednu dobru knjigu! I tu ne mislim samo na Da Vincijev kod ( a uzgred, cula sam komenrtare da je film obican shit)
Slazem se da su Braunove knjige komercijalnog tipa, ali poenta je u tome da te navode da razmisljas o nekim stvarima i potrazis naucnu potporu za ono sto je tamo navedeno. Pod uslovom, naravno, da posedujes interesovanje za takve teme!
A sasvim je druga stvar to sto ti mislis da je citanje knjiga - gubljenje vremena!
"Voleti drugoga toliko da makar i za tren zaboravis na sebe, to znaci biti slobodan"
serendipity
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 69
Joined: 19 Mar 2006, 20:47
Location: trenutno sklonjeno zbog teme
Contact:

Post by serendipity »

Jelena wrote:Pa da vidis, i nije! Tacno je da zivimo u vreme video-komunikacija, ali ni jedan film, ma kako dobro snomljen - NE MOZE da zameni jednu dobru knjigu! I tu ne mislim samo na Da Vincijev kod ( a uzgred, cula sam komenrtare da je film obican shit)
Slazem se da su Braunove knjige komercijalnog tipa, ali poenta je u tome da te navode da razmisljas o nekim stvarima i potrazis naucnu potporu za ono sto je tamo navedeno. Pod uslovom, naravno, da posedujes interesovanje za takve teme!
A sasvim je druga stvar to sto ti mislis da je citanje knjiga - gubljenje vremena!
mi kao da ne govorimo isti jezik... nema potrebe da se uzbudjujes... citanje TAKVIH knjiga jeste GUBLJENJE vremena, za mene - naravno... sve sto kazem, kazem u SVOJE ime.
jeste, zivimo u vremeNU videa, stoga to treba i iskoristiti u razne svrhe, nazalost i to se uglavnom koristi za zabavu, a sve manje za pravo razmisljanje, ah.. well... sad vec sama sebi zvucim k'o kojadinovic :))

elem... samo ti citaj i trazi naucnu potporu, i iznad svega RAZMISLJAJ :mrgreen:

p.s. toliko od mene na ovoj temi, kad se neko seti da pomene dz.m.kucija mozda se i vratim knjizevnosti - do tada predlog moderatorkama: otvorite podforum - POPULARNA LITERATURA/BELETRISTIKA :)
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

ovo otvara jednu zanimljivu ravan diskusije: u kojim slcuajevima se popularnost djela dotice i da li i koliko cesto sa vrhunskom literarnom kvalitetom?
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
crispy
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Posts: 877
Joined: 19 Feb 2003, 20:56

Post by crispy »

Jucer sam u knjzari vidla 100 knjiga varijacija na temu o Dan Brownu. Vise od knjiga, u oci mi je ipak upala drustvena igra Da Vincijev Kod.......razmisljam...kupiti li ju ili ne :roll:
Image
Image.....pipni Image
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

meni se knjiga dana brown-a ne svidja. mislim da je veoma losha kao shtivo - a da je veoma dobra tematski.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Re: Dan Brown

Post by malena8 »

Čitala Anđeli i demoni i Da Vincijev kod; plus što sam gledala i film. Knjige: fenomenalne. Film dobar, ako ne pročitate knjigu koja je puuuno bolja :)
Last edited by malena8 on 20 Oct 2007, 15:15, edited 1 time in total.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

ništa nisam čitala...
pogledala pola da vincijevog koda... bbio mi neki loš pirat,a budući da me nije dirnulo nisam ga više nikad ni potražila :|
Image
User avatar
zmaj
Super-Njuska
Super-Njuska
Posts: 812
Joined: 17 Feb 2007, 14:48
Location: ispred kompa

Post by zmaj »

Napravila sam grešku i pročitala dvije njegove knjige za redom; Velika obmana i Digitalna tvrđava (Kod i Anđele sam već prije ali ne jednu za drugom) i ...sad mi je bezveze.
A lijepo sam si rekla već 1000 puta da ne smijem čitati par knjiga istog autora za redom.... Koja sam ja koza....
Non c'è limite alla fantasia...
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

zmaj wrote:Napravila sam grešku i pročitala dvije njegove knjige za redom; Velika obmana i Digitalna tvrđava (Kod i Anđele sam već prije ali ne jednu za drugom) i ...sad mi je bezveze.
A lijepo sam si rekla već 1000 puta da ne smijem čitati par knjiga istog autora za redom.... Koja sam ja koza....
Ja sam isto ove dvije pročila jednu za drugom. Znaš što se pak meni dogodilo? Pomiješala sam dvije radnje :roll: odnosno, nisam mogla povući liniju među ta dva djela. Ma bedastoća :mrgreen:
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

dobro kao ideja, al tako lose odradjeno - i knjiga i film su mi sranje.

al aj, ako nista drugo, ovi u vatikanu su se uzrujali, a volim vidjet kad se uzrujavaju :mrgreen:
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Post by dalloway »

..tema već odavno razrađena u mnogim teorijama zavjere..začetci u gnosticizmu..a nastavlja se i provlači kroz godine kao masonska dogma..ne može se ubrojiti u književno djelo više u šund literaturu,ali eto tema je intrigantna kao i sve teorije zavjere :roll: ..film me još više razočarao..nekako mi hanks nije legao za ulogu..inače volim trilere,ali ovaj me razočarao..ispod prosjeka..mislim da se mogao snimiti daleko bolji film s ovakvom temom..
..sve u svemu..tresla se brda rodio se miš..
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
gilly
studentica
studentica
Posts: 169
Joined: 05 Jan 2008, 19:23
Location: Zagreb

Post by gilly »

Meni je DaVincijev kod dobar isključivo i prvenstveno zbog simbologije, a i zbog religijskih teorija zavjere jer ih jako volim :wink:
Film mi je, however, bio šugav. Knjigu sam progutala u jednom dahu.
"Ne želim biti normalna. Normalno za mene znači prosječno, a ja mrzim prosječnost" (G. Anderson)
Post Reply