Dan Brown

User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Post by dalloway »

gilly wrote:Meni je DaVincijev kod dobar isključivo i prvenstveno zbog simbologije, a i zbog religijskih teorija zavjere jer ih jako volim :wink:
Film mi je, however, bio šugav. Knjigu sam progutala u jednom dahu.
..pa probaj onda "posljednja vremena"-michael o"brien..
..baš me zanima da li bi ti se svidjela..
..btw..ja sam jedno vrijeme gutala sve moguće teorije zavjere,al sam se nekako zasitila :wink: ..
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
gilly
studentica
studentica
Posts: 169
Joined: 05 Jan 2008, 19:23
Location: Zagreb

Post by gilly »

Potražit ću... hvala na preporuci :mrgreen:
"Ne želim biti normalna. Normalno za mene znači prosječno, a ja mrzim prosječnost" (G. Anderson)
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Laž, prevara, povijesna neistina, priglupa izvučenost dijelova iz apokrifa... Nekad sam dosta o ovome komentirala i to argumentirano... Više mi se, iskreno ne da... Njegove su knjige, a i oni koji ih bez propitivanja realnoga utemeljenja čitaju samo oni željni fikcije koja tako pali umove nepismenjaka...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Post by dalloway »

..slažem se..osim ovog dijela s fikcijom koja pali umove nepismenjaka..
..malo prestrogo izrečeno..jer fikciju treba čitati kao takovu..ni više ni manje..
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
mimmi
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 817
Joined: 01 Jun 2008, 00:00
Location: mjesec
Contact:

Post by mimmi »

da Vincijev kod kupila,procitala i ostaila da se ladi na polici.
procitala sam je u dahu i dopala mi se,posto jako volim filmove zanr me je pogodio.
pogledala sam i film kasnije ali me je razocarao totalno.
izmedju knjige i filma definitivno preporucam knjigu i samo knjigu
budi REALNA,
zahtjevaj od zivota
NEMOGUCE...
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Dan Brown

Post by Jelena-E »

Mozda je nacin pisanja nikakav, imozda je sund, ali te knjige se naisle na dobar odziv. Mozda sve te teorije zvere o kojima on pise nisu istina ali svakako nateraju coveka da se zamisli. I ja mislim da je to dobro.
Smucilo mi se da crkva od kad postoji prosipa neke gluposti na obican svet i poziva se na autoritet. Mozda knjiga sama po sebi nije dobra ali cedoprineti obaranju autoriteta.
S druge strane, u davincijevom kodu je ineto dosta istorijskih cinjenica.
Da li je neko procitao "the lost symbol"? I ako jeste kakvi su vam utisci?
User avatar
crvenkapica
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 628
Joined: 17 Feb 2010, 16:03
Location: na moru

Re: Dan Brown

Post by crvenkapica »

procitala sam samo "andjeli i demoni" i odlicna mi je negdje do pola a onda malo dosadna.
nije lose da rusi taj mit o crkvi iako mi i primjena moderne znanosti nije bas draga.
zimske radosti
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Dan Brown

Post by Jelena-E »

Na sta mislis kad kazes moderna znanost? Da li nauka u globalu ili samo ovo sto se odnosi na crkvu i veru?
Meni licno nauka u globalu nervira. Sve sto je izmisljeno ne ide na ruku covek vec mu steti. Pri tom se nikad ne sumnja u ljudski mozak i sva ta otkrica koja po mom misljenju vode u samo unistenje.
A sto se tice crkve i religije dosadilo mi je to sto se nista ne dovodi u pitanje nego se trazi slepa vera. Stani malo imam i ja mozak, ili bar mislim da ga imam.
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Dan Brown

Post by Aryanim »

wow gdje si nasla temu... :super: citala sam sve knjige al se ne sjecam vise tocno sta je gdje bilo, al ok su, bas kako kazes zainteresira te za neke druge stvari pa pocnes kopat po povijesti ili trazis dokaze neke... nesto sto stvarno postoji ili ne postoji...
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
Post Reply