Sta citate trenutno?

Post Reply
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Sta citate trenutno?

Post by hellen_stewart »

"Gospodjica"

Ivo Andrić

p.s.aja škrte zene majko moja
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
sin_soul
pripravnica
pripravnica
Posts: 314
Joined: 21 Nov 2012, 19:41
Location: Zagreb

Re: Sta citate trenutno?

Post by sin_soul »

Host od S.Meyer.
The grass was greener. The lights were brighter.
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: Sta citate trenutno?

Post by fit »

philippa gregory kraljicin ljubavnik
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Sta citate trenutno?

Post by Lea »

pronašla doma, dr. Fran S. Gundrum Oriovčanin: "Zdravstvo spolnog života (spolna hygiena)", iz 1914. god. :lol:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Sta citate trenutno?

Post by hellen_stewart »

Hiljadu sjajnih sunaca -Khaled Hosseini

Predivan i potresan roman.
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Sta citate trenutno?

Post by fireandice »

Ernesto Sabato „Tunel"
sin_soul
pripravnica
pripravnica
Posts: 314
Joined: 21 Nov 2012, 19:41
Location: Zagreb

Re: Sta citate trenutno?

Post by sin_soul »

Herman Hesse : "Stepski vuk"
The grass was greener. The lights were brighter.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Sta citate trenutno?

Post by honky »

Patricia Highsmith: "Price of the Salt" i zbilja je dobra (autorica je napisala "The Talented Mr Ripley").

Sljedeće godine počinje snimanje filmske ekranizacije sa Cate Blanchett i Miom Wasikowskom u glavnim ulogama, a pošto se radi o kultnom američkom romanu lezbijske tematike, forumi su proključali i ljestvica očekivanja je postavljena jaaako visoko. Ako taj film ne postane lezbijski Brokeback Mountain i ne osvoji štogod kipića, bojim se da budu filmaši najebali od strane gnjevnih djeva.

Image

Koga zanima, može ju pročitati ovdje:
http://stetdamnit.angelfire.com/Morgan_ ... f_Salt.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
pollice verso
pripravnica
pripravnica
Posts: 327
Joined: 02 Nov 2012, 21:54

Re: Sta citate trenutno?

Post by pollice verso »

Freedom from the known - Krishnamurti
"O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru." M.M. Antić
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Sta citate trenutno?

Post by dalloway »

honky wrote:Patricia Highsmith: "Price of the Salt" i zbilja je dobra (autorica je napisala "The Talented Mr Ripley").

Sljedeće godine počinje snimanje filmske ekranizacije sa Cate Blanchett i Miom Wasikowskom u glavnim ulogama, a pošto se radi o kultnom američkom romanu lezbijske tematike, forumi su proključali i ljestvica očekivanja je postavljena jaaako visoko. Ako taj film ne postane lezbijski Brokeback Mountain i ne osvoji štogod kipića, bojim se da budu filmaši najebali od strane gnjevnih djeva.

Image

Koga zanima, može ju pročitati ovdje:
http://stetdamnit.angelfire.com/Morgan_ ... f_Salt.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Highsmith volim,ali sam davno čitala,Ripley-a sam samo gledala,tako da si me podsjetila na nju,a i razveselila s ovom informacijom o filmu.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Sta citate trenutno?

Post by honky »

I sebe sam, dalovejko. :D
Malo ću u filmski oftopic, ali kaj veliš na casting? Kate je priča za sebe, ali bome se i ova mala Wasikovska zahuktala, bila je Alice in Wonderland, izlazi joj "Stoker", bit će nova Madame Bovary i sad je dobila ulogu Therese u ovoj adaptaciji. Jedva čekam film, šuška se da bi snimanje i post-produkcija mogli biti gotovi do kraja 2013., tak da stignu pobrati nominacije za Oscara u siječnju. :bubble:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Sta citate trenutno?

Post by dalloway »

a kaj da ti velim,iz tvojih usta u Božje uši,što se tiče nadanja u svezi filma :)
Blanchett sumnjam da može razočarati,a za malu budemo vidjeli :cita:
sve u svemu,nice da je došlo do ekranizacije.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Sta citate trenutno?

Post by honky »

Mala je cute as a button, kak Englezi vele:) Super mi je što je produkcija išla na glumice sa tako velikom dobnom razlikom, čak i većom nego u romanu. Ima tu dosta relacija, dominacija-submisivnost, majčinska figura-mlada cura, ugl. dosta finesa, nadam se da će uspješno prenijeti to na veliki ekran. :bubble:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Sta citate trenutno?

Post by dalloway »

honky wrote:Mala je cute as a button, kak Englezi vele:) Super mi je što je produkcija išla na glumice sa tako velikom dobnom razlikom, čak i većom nego u romanu. Ima tu dosta relacija, dominacija-submisivnost, majčinska figura-mlada cura, ugl. dosta finesa, nadam se da će uspješno prenijeti to na veliki ekran. :bubble:
da,više levela i kompleksnost,e sad to "samo" treba prenijeti na veliko platno :cer: ako to uspiju i ja mislim da bi mogao pasti oskar :dadada:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Sta citate trenutno?

Post by honky »

Amerikanke, pogotovo zrelije dobi (sumnjam da je "Glee" mlađarija upoznata sa romanom koji, iako ima status kultnoga, odnosno spada u kanon američkog lezbijskog romana, sam po sebi nije mainstream) budu prve nabole na vile odgovorne ako film podbaci, njima ta knjiga jednostavno puno znači. :marti:

Velim, očekivanja od filma su jako velika i ako ne isporuči dobar dio toga što roman ima, bojim se da će biti krvi.

Kaj se mene tiče, najgori film ikad ne mre biti - "Ellena Undone" je već snimljena. Image

(iako se nikada nisam sasvim oporavila od gledanja)
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Sta citate trenutno?

Post by honky »

"Atlas oblaka", David Mitchell :kava:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Sta citate trenutno?

Post by Dodir_Svile »

"Walden", Thoreau
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
inula
pripravnica
pripravnica
Posts: 387
Joined: 18 Apr 2011, 12:51

Re: Sta citate trenutno?

Post by inula »

Danijel Dz. Borstin - "Svet stvaranja", (Istorija junaka maste)..
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Sta citate trenutno?

Post by dalloway »

Izabranik- Thomas Mann
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Sta citate trenutno?

Post by evaluna »

Frederic Beideberger- Francuski roman
User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: Sta citate trenutno?

Post by Zlatka »

Hologrami straha (opet); Slavenka Drakulić
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Sta citate trenutno?

Post by dalloway »

Amelie Nothomb - Oblik života
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Sta citate trenutno?

Post by evaluna »

Pristojan zivot-lez kratke priče s prostora ex Yu..Labris
slucajno mi zalutalo u ruke, ima i poz iznenadjenja.. :)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Sta citate trenutno?

Post by Dodir_Svile »

evaluna, kakva ti je zbirka?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Sta citate trenutno?

Post by dalloway »

evaluna wrote:Pristojan zivot-lez kratke priče s prostora ex Yu..Labris
slucajno mi zalutalo u ruke, ima i poz iznenadjenja.. :)
šalji dalje do zadnje...lezbe :cer:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Post Reply