Sta citate trenutno?

Post Reply
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Sta citate trenutno?

Post by Instinct »

"Profesionalna prodaja i pregovaranje"

M.T.Lišanin
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
nasta
penzionerka
penzionerka
Posts: 2118
Joined: 23 Jun 2008, 21:27
Location: 45°22′40″N 20°23′10″E

Re: Sta citate trenutno?

Post by nasta »

Image
~ Misli stvaraju dela. Dela formiraju navike. Navike grade karakter. Karakter oblikuje sudbinu. ~
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Sta citate trenutno?

Post by Instinct »

Časopis Yachts.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
inula
pripravnica
pripravnica
Posts: 387
Joined: 18 Apr 2011, 12:51

Re: Sta citate trenutno?

Post by inula »

Majstor Ekhart - ljubav nas pretvara u ono što volimo
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Sta citate trenutno?

Post by Jelena-E »

ABC murders.
User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: Sta citate trenutno?

Post by Zlatka »

Djevojka O
Pauline Reage
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Sta citate trenutno?

Post by honky »

"The Secret Diary of Laura Palmer", Jennifer Lynch. :bubble:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Sta citate trenutno?

Post by Jelena-E »

Peoples history of the united states....
Odavno nisam citala nesto ovako inspirativno. Preporucujem :super:
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

"Stećci - kultura i umjetnost" Šefik Bešlagić
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Sta citate trenutno?

Post by Lea »

raznorazne zakone rh :kava: :one:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Sta citate trenutno?

Post by Lea »

Dina Wardi "Spomen svijeće: djeca holokausta"
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: Sta citate trenutno?

Post by cube »

Sidney Sheldon "The sands of time" :cita:
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
User avatar
nasta
penzionerka
penzionerka
Posts: 2118
Joined: 23 Jun 2008, 21:27
Location: 45°22′40″N 20°23′10″E

Re: Sta citate trenutno?

Post by nasta »

Image
~ Misli stvaraju dela. Dela formiraju navike. Navike grade karakter. Karakter oblikuje sudbinu. ~
User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Sta citate trenutno?

Post by Dora »

Image
User avatar
Hidden_soul
The root of all evil
Posts: 2305
Joined: 09 Feb 2003, 02:35
Location: Zagreb

Re: Sta citate trenutno?

Post by Hidden_soul »

Khaled Hosseini - I odjeknuše gore

Ima nešto tako slomljeno u tim njegovim romanima da me skrši svaki put, a taman zaboravim kako je bilo sa onim prethodnim.
Ne znam je li taj čovjek piše tugu ili je samo savršeno opisuje.
"I'm a homicidal maniac, they look just like everyone else!"
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: Sta citate trenutno?

Post by cube »

Hidden_soul wrote:Khaled Hosseini - I odjeknuše gore

Ima nešto tako slomljeno u tim njegovim romanima da me skrši svaki put, a taman zaboravim kako je bilo sa onim prethodnim.
Ne znam je li taj čovjek piše tugu ili je samo savršeno opisuje.
odlicne su sve tri knjige :super:
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Sta citate trenutno?

Post by naturale blonde »

Stefan Simić

svidja mi se ovaj decko

Kada me pritisnu samoće, sve što vredi prestaje da vredi. Zaboravim da sam ikada voleo, živeo i ljubio. Zaboravim da sam postojao i postojim. Vidim samo vreme kako protiče, i ništa…
Kada me pritisnu samoće, nema ničega: ni osmeha, ni utehe, ni mene, ni celoga sveta. Samo beskrajna praznina koju ništa ne može da popuni. Dani se pretvaraju u noći, a noći u odustajanja i izgovore. Preslab sam da uradim bilo šta sa sobom, a opet prejak da se požalim bilo kome. Ostajem zagledan u svoju samoću, naspram svega što me izdaje i ide u nekom sasvim drugom smeru.
Kada me pritisnu samoće, pristao bih na svaku devojku, na svačije usne, samo da dođe, sedne tu, zagrli me i razbije tišinu. Ali, nema ni jedne. Pristao bih na svaku, samo da me čuva, miluje i voli. Pristao bih i na običnu, najobičniju. Na onu koju ne bih ni pogledao u trenucima sreće, na onu za kojom se ne bih ni okrenuo na ulici. Pristao bih na svaku, samo da bude uz mene i da me svojim prisustvom podseća da postojim…
Kada me pritisnu samoće, vraćam se u prošlost, bežim u budućnost, samo ne mogu da pogledam ovom danas u oči. Bežim od sebe i jedino od sebe ne mogu da pobegnem. Polazim i vraćam se dok, u stvari, ne idem nigde. Život se u tim trenucima svede na ulepšavanje ničega i na tek po neki nagoveštaj nečega. Izađem na ulicu i kao da je sve okrenuto protiv mene, kao da je čitav svet krojen po merama drugih.
Kada me pritisnu samoće, više ne znam ni ko sam, ni šta sam, ni zašto sam tu gde jesam. Čekam prvog čoveka da mi priđe, prvu ženu da mi se javi, ali nema ih. Ne pristajem na pristajanje, na osrednjost, na prosek, a sve me vuče ka toj stazi koja sve poravnava. Nisam ni bolji, ni lošiji od drugih, samo sam drugačiji, a nama takvima je, izgleda, najteže. Najviše vidimo a najmanje možemo da promenimo. Najmanje jer smo kilometrima daleko od svih…
Kada me pritisnu samoće, vozovi promašuju moje stanice, devojke se ogledaju zbog drugih u ogledalu, prijatelji dočekuju zore bez mene a njene pospane oči se bude pored drugog. Zaboravim i nagrade, i aplauze, i one koji me vole, i sve. Odjednom sve počinje da se gubi i stojim sam nad tim ponorom, mašem svakome, dozivam, molim, ali niko to ne primećuje.
Vapim u dolini gluvih…
Molim u dolini slepih…
Ludim u dolini ludih…
U samoćama se najbolje ćuti. Ali, čemu ćutanje u mladosti? U samoćama se najbolje misli. Ali zašto misliti, treba živeti! U samoćama se najbolje govori, ali čemu govor ako nema šta i kome da se kaže? Nema jačeg od mene u samoći i slabijeg pred ljudima. Kao da se pred drugima sve ono što vredi istopi. Ili ne umeju da cene, ili ne umem to im da predstavim…
Kada me pritisnu samoće, setim se da ona koju volim voli drugoga. Znam da voli i mene, ali ne na taj način. Život koji volim mi je na dohvat ruke, a opet mi vešto izmiče pred očima. Pretvaram se u ono što nisam i posmatram svoje postojanje kako kruži oko mene. Ima tu svačega, ali malo šta može da me izvuče. Tek nagoveštaji nečega što bi moglo da bude nešto, ali se život uglavnom postara da to ne bude ništa. Nazdravljam po ko zna koji put sa svojom samoćom. Ni boljeg sagovornika, ni boljeg sluge. Ni boljeg, ni lošijeg. Umesto da ujedinim svoju samoću sa drugima, čuvam je kao nešto vredno, kao nešto samo moje.
A toliko je samoća i biće ih sve više. Ovaj svet se pretvara u jednu veliku samoću.
Ovaj svet je odavno postao jedna velika samoća…
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: Sta citate trenutno?

Post by Mrs Dalloway »

Upravo sam pročitala...
Djeca drveta žakaranda, Sahar Delijani…priča o revoluciji u Iranu iz perspektive pojedinaca, učesnika…intimne priče o stradanju, borbi, ljubavi, smrti, roditelja koji su započeli 80-tih I njihove djece koja nisu posustala u borbi za slobodu. Teške životne priče tako ispričane da ne guše čitaoca već izazivaju solidarnost, empatiju I zanos zbog hrabrosti, čistote I ljepote boraca za slobodu.

Pa, u to ime, kadrovi Zelene revolucije:

User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

"Fajront u Sarajevu"
Nele Karajlić

Ok je. Nisam oduševljena, ali nisam ni zgrožena, što je još važnije. Na polovini sam i nešto iznad osrednje zanimljivog je.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

^
Bilo kako bilo, pošto sam pročitala 'Ples sitnih demona' od Marka Vidojkovića, bezvezarije koje su tom prilikom prošle kroz moj mozak su dostigle još uvijek nedostižan tron, za piskaranje čovjeka koji je, bez neke značajnije ideje, poruke, ostavio utisak o predratnom Sarajevu, inače već ofucanoj temi, te pored njega dosta upečatljiviji, o tome kako se u suštini uprpio, pa poletio da zbrčka knjižicu, jer, eto, ipak je on bitna faca, pa da imamo...

Svejedno, sad gledam "Skitam i pričam" od Kapora, ali i "Zapisi na telu" od Dženet Vinterson, pa se nešto mislim.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Sta citate trenutno?

Post by dalloway »

preporuka

Image

Tunel je zgusnuta unutarnja drama čovjeka koji je paraliziran svojom opsesivnom ljubavlju prema ženi koju slučajno sreće i na koju projicira svoju potrebu za istinskim podudaranjem s drugim ljudskim bićem.

Ernesto Sabato u ovom romanu-minjonu otvara problem psihologije- tunela kod onih ličnosti koje postaju robovi vlastite senzitivnosti, nesposobni da sagledaju svijet objektivno i uključe se u njega.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

"Kap španske krvi" Miloš Crnjanski
User avatar
nasta
penzionerka
penzionerka
Posts: 2118
Joined: 23 Jun 2008, 21:27
Location: 45°22′40″N 20°23′10″E

Re: Sta citate trenutno?

Post by nasta »

Hrvatski bog Merkur,
Denis Kuljiš

Vec duže vreme, nikako završiti.
~ Misli stvaraju dela. Dela formiraju navike. Navike grade karakter. Karakter oblikuje sudbinu. ~
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Sta citate trenutno?

Post by naturale blonde »

svidja mi se ova fasada

Image
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: Sta citate trenutno?

Post by cube »

"Sputnik ljubav"
Murakami

Preporuka.
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
Post Reply