Nase stvaralastvo:price,komentari,kritike

Post Reply
Inner Voice
pripravnica
pripravnica
Posts: 240
Joined: 20 Nov 2002, 03:17
Location: Rijeka
Contact:

Nase stvaralastvo:price,komentari,kritike

Post by Inner Voice »

Ima nas, ima koji pisu,mastaju,razmisljaju. Neki to ljubomorno ili mozda sa strahm i nesigurnoscu drze u ladicama, a neki su se odvazili i pokazali svijetu svoje misli.
Zelim reci blue_cat da je citam cesto. Dopada mi se taj tok misli,osjecaja. Cat sve pohvale za "Snagu predaje", najgora je ta unutarnja borba poriva, kao htjeti a ne biti u mogucnosti do kraja izvesti ono sto je na umu. Citala sam Tamarin "Zvuk ceznje" i sjecam se i ja tog osjecaja kada sjecanje razdire razum.
Nekako sve u svemu primjecujem da se oko nas sve dvoji i troji sto ciniti i kako. Lijepo je o tome pisati i sama o tome volim pisati. Zanima me da li oni koji citaju ponekad sebe uhvate u rijecima koje je netko drugi napisao. Meni se to cesto dogadja i zna se desiti da mi otvori novi pogled na ono sto me ovaj tren mori ili da drugacije razmislim o onome sto se nekad desavalo i u cemu sam mogla drugacije postupiti,a ponekad vidim da sam i ja bila u nekoj situaciji i da isto tako nisam znala sto cu s vlastitim umom :).
Ima da gorim dok me skidas vrelim pogledom
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

ljudsko iskustvo dolazi iz zajednickog izvora. smisao dijeljenja misli je upravo u toj mogucnosti prepoznavanja.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
Inner Voice
pripravnica
pripravnica
Posts: 240
Joined: 20 Nov 2002, 03:17
Location: Rijeka
Contact:

Post by Inner Voice »

vancouverite wrote:ljudsko iskustvo dolazi iz zajednickog izvora. smisao dijeljenja misli je upravo u toj mogucnosti prepoznavanja.
:lol: van,kao da si zakljucila topic, izvanredno :wink: .
Ima da gorim dok me skidas vrelim pogledom
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Pisem od kako znam za sebe. Moje price su uvijek bile nacin da ispustim iz sebe sve osjecaje koji bi me u slucaju nepisanja sigurno ugusili. Moj mali ispusni ventil...
I bas sada sjedim za kompom, pokusavam napisti najbitniju stvar u mome zivotu - i ne mogu.
Dopustenje da citam rad drugog autora, neovisno o tome da li se radi o Stephan Kingu ili o nepoznatom autoru, cini me zahvalnom.
Jer ...autor je upravo dao da mu citamo dusu.
Ili se varam?
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
mizzy
Official Avatar Dealer
Official Avatar Dealer
Posts: 263
Joined: 23 Apr 2003, 14:51
Location: Zagreb
Contact:

Post by mizzy »

Kad se srce zaleti u mistične predjele,
osjeća čarobnu ľeđ koja je to golemija,
ąto je bliľa izvoru.

Ivan Merz
Inner Voice
pripravnica
pripravnica
Posts: 240
Joined: 20 Nov 2002, 03:17
Location: Rijeka
Contact:

Post by Inner Voice »

zmajka wrote: Jer ...autor je upravo dao da mu citamo dusu.
...upravo :) .
Ima da gorim dok me skidas vrelim pogledom
milo dijete
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 73
Joined: 28 Mar 2003, 23:47
Location: Rijeka

Post by milo dijete »

vancouverite wrote:ljudsko iskustvo dolazi iz zajednickog izvora. smisao dijeljenja misli je upravo u toj mogucnosti prepoznavanja.

tako je....

ja joą trebam učiti davati... odnosno pokazivati....
mizzy
Official Avatar Dealer
Official Avatar Dealer
Posts: 263
Joined: 23 Apr 2003, 14:51
Location: Zagreb
Contact:

Post by mizzy »

ok, evo mojeg djela iz 1996 godine

MAZALO I BRESKVICA 8:)

Led! Sve je bilo prekriveno ledom. Ledene su se livade beskrajno protezale u nedogled. Gdje koje stablo leda pruľalo je inje u vjetar koji je divljao i ąamarao sve oko sebe.
Pusta pustoą ...
Ovdje nema ľivota, tu stanovnici imaju ledeno srce. Gradom je vladao mrak, ali oni to nisu znali jer nisu nikad čuli niti vidjeli dan. Zamijenili su sreću za tugu, osmijeh za plač. Ne! Oni nisu ni plakali, nisu niti bili tuľni jer oni nisu osjećali. Ali kako da to opiąem?
No! U svemu tome bilo je jedno biće donekle drugačije od drugih. Bila je to Breskvica.
U tom grad u hladnoće davno je postojao kutak koji je bio skriven i tamo je bilo toplije i tamo je Breskvica bezbriľno i sretno odrastala. A onda su doąli Zločesti i zamrznuli su i taj kutak i svi se se razbjeľali, a preľivjeli su samo oni koju su se uspjeli prilagoditi. Ona je ostala sama i nije nikome vjerovala i postala je hladna i skoro je izgubila osjećaje. Ipak, njoj je bilo hladno jer ona nije pripadala tu.
Morala je biti kao oni, ali se bojala, sve ju je to plaąilo i plakala je, ali ona to nije znala jer ... neznam zaąto! Moľda nikada prije nije bila tuľna ... ona je samo znala da treba nekog da je voli i da je ugrije, da ima kome uzvraćati i zvala je. Taj netko moľda i nije postojao, ali ona to nije znala, nadala se i bilo joj je toplije.
Zločesti je nisu voljeli jer kad bi ona zvala zidovi koji okruľuju grad bi se tresli i oni su znali da bi se moglo dogoditi neąto ljepo, a oni, ąto je ljepo, mrze. A tamo negdje iza jednog zida ľivio je Mazalo. I on je proľivio sličnu sudbinu kao i Breksvica i njega su protjerali i on je ostao sam, sam u pustoąi. Sam ... i tamo gdje je sve bilo a nije. Sve je bilo priviđenje i laľ.
I on se skrivao da bi plakao, ali nije znao zaąto jer ... neznam zaąto?
Jednom je pobjegao da bi plakao i doąao je do zida koji je podrhtavao i prislonio je tijelo na taj led i osjetio je da ga netko zove i znao je da zove baą njega i on je znao da je bjeľao i plakao zbog nje. Breskvica je to osjetila i doąla je do tog zida i prislonila je tijelo na led i osjetila je da je zvala njega i da on zove nju.
Mazalo i Breskvica su osjecali jedno - drugo i znali su da moraju biti zajedno. Ali kako?
Zid se počeo topiti od njihove topline i
Ne!!!
Doąli su Zločesti i zgrabili su ih, odvojili ih reąetkama. Bili su u tamnici. I zvala ga je i on je sluąao i on je zvao, a ona je osjećala.
U tamnici je bilo sve toplije i toplije jer je ljubav plamtjela i tamnice su se topile. I zid se topio jer je njihova ljubav počivala tamo. Skupili su snagu i svoj ľivot i pobjegli iz tamnice i naąli su se kod zida kojeg viąe nije bilo i zagrlili su se i doąlo je sunce. I poljubili su se i sve je počelo cvjetati. Zločestima se raspuklo srce i oni su se otopili i nestali. A Mazalo i Breskvica su se ljubili i grlili i mazili dugo, dugo, dugo ...
Jedna je breskva procvjetala i tu su sagradili dom i imali su puno malih Mazala i Breskvica i doąao je ľivot (ma koliko trajao)

eh, vratilo me ovo u proslost... i nasmijalo me, jer proslo je par godina da nisam ovu pricicu procitala uopce pa mi je malo smijesno. a posvetila sam je decku koji je prvi od mene cuo: volim te

imam zelju napisati neku zbirkicu prica ili bajkica za djecu. Danas bajke nisu kao sto su nekada bile, nazalost.
Što te uistinu hrani? Iz čega živiš? Što te jača na tvojemu putu u slobodu? Što je tvoja najdublja slad, tvoja najdublja čežnja?
Image
LAVICA505
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 46
Joined: 21 Aug 2003, 13:31
Location: ..nigdje mira nemam
Contact:

Post by LAVICA505 »

Boľićna priča
Jenom davno,u jednom divnom malom gradu opasanom zidinama ľivjeli su neobično sretni ljudi.Razlog te njihove sreće bijaąe doista nesvakodnevan:imahu oni,naime,uza se uvijek jednu malu,toplu,lanenu vrećicu.Kada im god bijaąe teąko,kada bijahu bolesni ili pak ljuti ili neraspoloľeni posegnuli bi rukom u tu vrećicu i uzeli jednu toplu pahulju.Osjetivąi je onako toplu,malu,njeľnu,beskrajno čistu i bijelu zaboravljali bi na svoja neraspoloľenja i ljutnje ,na svoje bolesti i postajali zdravima.No imahu oni joą jednu krasnu osobinu,mogahu po svojoj ľelji i izboru poklanjati te pahulje kome god bi zaľeljeli.I time sami ne bi postajali siromaąniji,dapače bijahu i sami radosniji zbog podarenog blaga.No kao i u svakoj priči i u ovom je gradu ,u tamnom,vlaľnom sobičku punom para i otrova od raznih napitaka koji su se tu spravljali ľivjela i vjeątica.Njoj kao i svakoj vjeątici nije bilo po volji to zdravlje,blagostanje,radost stanovnika,te je ona uzela razmiąljati kako da razboli stanovnike te oni konačno počnu kupovati njene napitke koji uzevąi za istinu bijahu viąe otrov nego lijek..i miąljaąe ona tako dugo,dugo i najzad se dosjeti:i ovako je smislila.Dođe ona jednom od stanovnika i prikravąi mu se blizu tiho na uho doąapne."A jesi li ti siguran da ćeą i drugi put kad zavučeą ruku u dľep, u svoju malu toplu vrećicu tamo opet naći svoje tople pahulje?"Čovjek niąta ne odgovori i brzo se odmakne od vjeątice ,no ona je učinila svoje.Posijala je sumnju.Čovjek najprije ne htijede razmiąljati o tome,no onda se zamisli i poboja za svoje dobro.Ta sumnja se na veliku vjeątićinu radost a na ľalost i sramotu stanovnika grada proąirila.I za neko vrijeme u gradu zavlada tuga,bolest i ljutnja.Ljudi se bojaąe zavući ruke u vrećice a joą se viąe bojaąe davati te dragocijene darove drugima..i tako zavlada ovo tuľno stanje u nekad sretnom gradu.Ljudi koji prije nikada nisu umirali sada su postajali sve stariji i ruľniji.Svemu tome su bili uzrok vjeątičini lijekovi i njena crna majstorija,.i tako je stanje bivalo sve gore i gore.No jednog dana poput sunčane zrake stigla je u grad jedna mlada,prelijepa ľena.Bijaąe to vila.Ona nije znala za posijanu sumnju i s velikom je blagoąću,dobrotom i radoąću poklanjala bijele pahulje,ponajviąe djeci,..i sada se priča zavrąava..ne zna se da li je pobijedila vila ili vjeątica ili se joą i danas bore za bijele i crne pahulje.Pripovjedač koji je pričao priču bio je vrlo,vrlo star i nikako se nije mogao sjetiti ąto se dalje zbivalo u tom gradu..no jedno je sigurno,bijele tople pahulje tako su rijetke a tako čovjeku potrebne,ponekad se joą mogu naći ali samo ponekad kao daruju neko ognjiąte,naime dom njihov u srcima je ljudi a njihovo toplo značenje je čista i istinska topla ljudska riječ,riječ srca....
Postoji tajna vjeątina,biti jedno za drugo..
I kad potamni zlatnina,i ćutim da je gotovo
Ja plovim miran i čuvam to ąto imam,.tu varku da sam za te ipak drukčiji od svih,..bivąih..
Joą ti se radujem a nemam zaąto biti ponosan na nas..
mali lavic
vrtic
vrtic
Posts: 2
Joined: 08 Dec 2003, 22:36
Location: ..Zagreb grad
Contact:

Post by mali lavic »

... Ona mi istodobno slama volju i daje poticaj.
... Ona je uzrok moje patnje i moja jedina radost.
Većeras sam je čula, bila sam joj toliko blizu, osjetila povezanost naąih duąa.
A moľda je sve to bila samo zabluda, jer dok ovo piąem, daleko smo jedna od druge...
Nisam osjetila neku veliku bol, niti ljubomoru.
Moji osjećaji su otupjeli. Ubilo me čekanje.
Kad got je sretnem, ne mogu se oteti dojmu da njezin pogled skriva ljubav.
Ona i nada poigravaju sa mnom...
Usprkos svemu, moja ljubav prema njoj je tako njeľna i topla...
Njezine su oči tako ...
...
LAVICA505
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 46
Joined: 21 Aug 2003, 13:31
Location: ..nigdje mira nemam
Contact:

Post by LAVICA505 »

mali lavic wrote:... Ona mi istodobno slama volju i daje poticaj.
... Ona je uzrok moje patnje i moja jedina radost.
Većeras sam je čula, bila sam joj toliko blizu, osjetila povezanost naąih duąa.
A moľda je sve to bila samo zabluda, jer dok ovo piąem, daleko smo jedna od druge...
Nisam osjetila neku veliku bol, niti ljubomoru.
Moji osjećaji su otupjeli. Ubilo me čekanje.
Kad got je sretnem, ne mogu se oteti dojmu da njezin pogled skriva ljubav.
Ona i nada poigravaju sa mnom...
Usprkos svemu, moja ljubav prema njoj je tako njeľna i topla...
Njezine su oči tako ...
...L..znaą da nisam netko tko ti slama volju,.znaą da nisam uzrok tvoje patnje..zaąto si to napisala,.pa zar sam ja takva..i znaą da te nikada nisam ostavila da čekaą,.volim te,bez obzira ąto se ne razumijemo,.eto,danas si doąla po mene na autobusni...i samo smo se pogledali..i zar ne vidią da mi je stalo...
Postoji tajna vjeątina,biti jedno za drugo..
I kad potamni zlatnina,i ćutim da je gotovo
Ja plovim miran i čuvam to ąto imam,.tu varku da sam za te ipak drukčiji od svih,..bivąih..
Joą ti se radujem a nemam zaąto biti ponosan na nas..
User avatar
Lorna
pripravnica
pripravnica
Posts: 274
Joined: 01 Nov 2010, 23:37
Contact:

Re: Nase stvaralastvo:price,komentari,kritike

Post by Lorna »

Lezbejska erotska priča.

http://www.odmotavanje.com/2011/02/zele ... se-miss-k/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Nase stvaralastvo:price,komentari,kritike

Post by djurdja »

Lorna wrote:Lezbejska erotska priča.

http://www.odmotavanje.com/2011/02/zele ... se-miss-k/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dakle, vrlo, vrlo juice, a ja sam napravila grešku i pročitala to dok sam bila na poslu. A oko mene sve same žene, a meni došlo milo...teški su to osjećaji :nabac:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: Nase stvaralastvo:price,komentari,kritike

Post by cocky »

Lorna wrote:Lezbejska erotska priča.

http://www.odmotavanje.com/2011/02/zele ... se-miss-k/" onclick="window.open(this.href);return false;

mrnjaaaaaaauu :slin:
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
daredevil
vrtic
vrtic
Posts: 9
Joined: 12 Oct 2011, 13:29

Re: Nase stvaralastvo:price,komentari,kritike

Post by daredevil »

Naletila sam na staru bilježnicu koja čuva moju prvu ljubav na svojim stranicama...a davno je to bilo, imala sam 15 godina. Sad kad čitam,smijem se količini svog očaja,tada očito nisam znala za bolji način :hihi:
Podijelit ću nekoliko tih svojih poemskih jadikovki :cer:

Prati osjećaj ljubavi
osjeti trenutak vječnosti
velika stvar za malu dušu.
Čuješ li tišinu kako vrišti?
Smisao jedne riječi je nepotreban
smisao cijelog postojanja je besmislen.
U tami spoznaj sebe
ovdje pronađi mene
zar ne znaš da vidjeti me
ne znači da sam tu.
Osjeti nit
isprazni misli
osjeti samo nas
u trenutku vječnosti.

----------------------

Polako postajem zrak
sav svoj doživljaj života poklanjam tebi
ostaje samo prazna misao
ostaje samo netaknuti smisao.
Ponekad gorim
ponekad nisam ništa!
Voljeti znači pronaći dio sebe
koji se skriva
oživjeti svijet iza zida.

--------------------------

Tražim smisao u hladnom snu
spremna za pad za mali dio tebe.
Postoji li praznina koja čeka mene
ili se smrznuo plamen što nam pali vene?
Pustit ću sve
nek tone na dno
stat ću kraj tebe
da osjetiš to.
Imaš moju dušu što krvari za nas
povedi me u vječnost,zadnji je čas.
Povedi me daleko
povedi me u sebe
voli moju ljubav
voli,voli mene.
CSI - cinizam, sarkazam, ironija
Post Reply