paulo coelho

Post Reply
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

paulo coelho

Post by cocky »

baš čitam jednu njegovu knjigu, Valkire.
sladunjavo i dosadno

ma nisam se ja zanosila da je coelho nešto, čitala sam nekad prije alkemičara i još neke njegove knjige. i shvaćala sam ga kao pisca za razbibrigu. međutim, sad kad čitam ove valkire, baš me iznervirao! sladunjav je, predvidiv i dosadan do besvijesti.
čini mi se kao da je pročitao raznorazne mudre knjige i da je sve tuđe mudrosti upakirao kao svoje na jedan proziran način.
čovjek prodaje bozu!

jeste li ga čitale?
što mislite o njegovim knjigama?
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
Deviant
bajkovito dijete
bajkovito dijete
Posts: 86
Joined: 27 Nov 2002, 22:47

Re: paulo coelho

Post by Deviant »

Procitala sam cetiri i pol Coelhove knjige. Valkire mi vec mjesec dana ceka kraj kreveta da je dovrsim, ali se zasitim vec nakon par stranica. Kao da ju je napisao reda radi.

Coelho je za mene pisac od jedne recenice. Moze on ispisati stranice i stranice rijeci, ali sve dok ne nabode pravilan raspored izraza ostat cu hladna na njegovo filozofiranje. A kad pogodi u sridu... e onda ce se sve pokrenuti u meni i puknut ce me emocije. Nije da to ne mogu postici i sa drugim knjigama, ali njegovih max 200 kratkih stranica dzepnog formata uvijek je obecavalo barem jednu udarnu recenicu koje cu se izvan konteksta sjecati neko vrijeme i to je ocito bilo dovoljno da posegnem za jos jednom njegovom knjigom. Ali sad ne idem dalje dok ne zavrsim Valkire, a to bi moglo potrajati.
hold on to yourself for this is gonna hurt like hell
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: paulo coelho

Post by cocky »

baš tako, u pravu si :daa: , tu i tamo on ubode nešto pravo.
vjerovatno sam i ja zato čitala više od jedne njegove knjige.

unatoč tome, mislim da je coelho jako jako precjenjen pisac.

i moram priznat da me Valkire toliko naživcirala da ću teško opet posegnut za njim.
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: paulo coelho

Post by dalloway »

precijenjen do besvijesti..kad sam prvi put posegnula za njegovom knjigom,a to je bilo u jeku njegove popularnosti,ostala sam paf !,,pa šta je tim ljudima,što oni nalaze u njegovim knjigama??.reciklaža raznih filozofija i k tomu još umotane u dosadan stil..onda sam pomislila,pa valjda ljudi ni ne pročitaju,već se povode čisto trendovski,tipa,svi ga hvale valjda je dobar :roll: ..
ja osobno,ne bih ga više uzela čitati ni da mi plate :one:
Last edited by dalloway on 29 Aug 2010, 15:53, edited 1 time in total.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Deviant
bajkovito dijete
bajkovito dijete
Posts: 86
Joined: 27 Nov 2002, 22:47

Re: paulo coelho

Post by Deviant »

Inace ne volim vidjeti olovku ni blizu knjige, ali sam shvatila da mi sa Coelhom nema druge nego na takav nacin sacuvati tih par recenica koje su izazvale reakcije. I tako je 'Na obalu rijeke Piedre sjela sam i plakala' zavrsila podcrtana na nekoliko mjesta. Ali sad i kad njih procitam vidim da je intezitet prosao zajedno sa stanjem u kojem sam tada citala knjigu. Ostalo je tek jedan podcrtani dio koji i dalje ima potencijala da me ohrabri procitati jos koju njegovu knjigu.

"Bogovi se kockaju i oslobode Ljubav iz njene krletke. Tu snagu koja moze stvarati ili unistavati - ovisno o smjeru u kojem je puhao vjetar u trenutku kad je izisla na slobodu."

Koliko vrijedi pronaci u bilo kojoj knjizi jednu takvu sliku, koliko god ona bila pateticna i dramaticna?

Izgleda da je Coelho poput loseg one-night stand ljubavnika kojem se vracam u trenutku manjka inspiracije jer medu njegovim pricama, meni beznacajnim, ipak uspijem pronaci i ozivjeti dijelove nekih vlastitih dubljih iskustava.
hold on to yourself for this is gonna hurt like hell
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: paulo coelho

Post by dalloway »

Deviant wrote: Izgleda da je Coelho poput loseg one-night stand ljubavnika kojem se vracam u trenutku manjka inspiracije jer medu njegovim pricama, meni beznacajnim, ipak uspijem pronaci i ozivjeti dijelove nekih vlastitih dubljih iskustava.
dobro rečeno,ali meni se to događa s nekim drugim piscima,ili djelima..s Coelhom ni to.Stvorila mi se neka averzija prema njemu i njegovim djelima nakon čitanja,jer sam se fakat razočarala,očito sam imala prevelika očekivanja :cer: ali to je moj subjektivan doživljaj ;)
Last edited by dalloway on 29 Aug 2010, 16:14, edited 1 time in total.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Deviant
bajkovito dijete
bajkovito dijete
Posts: 86
Joined: 27 Nov 2002, 22:47

Re: paulo coelho

Post by Deviant »

dalloway wrote:Stvorila mi se neka averzija prema njemu i njegovim djelima nakon čitanja,jer sam se fakat razočarala
Razumijem to jer se meni isto dogodilo kad sam procitala Alkemicara. Dugo sam ga izbjegavala jer me apsolutno nista nije vuklo k njemu, a onda sam vidjela da ga prodaju na trafici. Pocela sam ga citati zbog puke dostupnosti u tom trenutku. I bilo bi mi bolje da nisam. Ocekivala sam brda i doline, a dobila jednu obicnu, dosadnu setnju pustinjom. Mislim da sam i druge procitala samo zato jer su bile na nekoj jeftinoj akciji ili po trafikama, a kako su kratke nije da su mi oduzele puno vremena. Cak sam i Valkire kupila samo zato jer mi je bilo dosadno cekati u zracnoj luci. Greska za greskom sa Coelhom. :ne:
hold on to yourself for this is gonna hurt like hell
Rock Faerie

Re: paulo coelho

Post by Rock Faerie »

Čitala, uopće ne želim trošiti riječi na njega.
User avatar
Hidden_soul
The root of all evil
Posts: 2305
Joined: 09 Feb 2003, 02:35
Location: Zagreb

Re: paulo coelho

Post by Hidden_soul »

Nekoc sam se lozila na njega.
Danas ga ne bih mogla uzeti za ozbiljno uopce.
"I'm a homicidal maniac, they look just like everyone else!"
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: paulo coelho

Post by laura »

Nisam se nikada lozila na njega :((
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Sleepwalker
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 84
Joined: 05 Sep 2010, 19:09

Re: paulo coelho

Post by Sleepwalker »

cocky wrote:čovjek prodaje bozu!
:lol:

Pročitala samo Alkemičara, pa nije da baš po jednoj knjizi mogu suditi...
Al njom recimo nisam bila oduševljena (za razliku od osobe koja mi ju je preporučila...), niti sam imala želju pročitati još nešto njegovo.
U svakom slučaju, pročitat ću još nešto, čisto da provjerim ne odgovaramo li si, ili je stvar bila baš u tom Alkemičaru...
''..gonna start the revolution from my bed..''
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: paulo coelho

Post by Jelena-E »

Nekako je nacin pisanja prost.
Post Reply