Charles Bukowski

Post Reply
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Charles Bukowski

Post by Lea »

mene ovaj čovjek inspirira... postajte pjesme, citate, kratke pričice, itd. navedenog gospodina. :superje:

"kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. to znači da više nisi vredan mog vremena."
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Charles Bukowski

Post by daleka »

o da i ja ga volim :super:

Otišao sam u kupaonicu, poprskao vodom lice i počešljao se. Da bar mogu počešljati i svoju facu, pomislih, ali ne mogu.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Charles Bukowski

Post by daleka »

nastavio sam hodati ulicama, besmisleno tumarati, hodati. sad je sve bilo prepušteno meni. zid. to je ono čega se ljudi plaše. ne samo biti zauvijek odbačen. nego, isto tako, nemati prijatelja. zato, nije čudo, mislio sam, da te to može nasmrt preplašiti. da te može UBITI.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Charles Bukowski

Post by Instinct »

Jedinstven čovjek.

"U najboljem slučaju, u Čovječanstvu ima nježnosti... nešto malo razumijevanja i, povremeno, hrabrosti....ali sve u svemu, to je masa, koja nema bogzna šta."
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Re: Charles Bukowski

Post by piz_darija »

:dadada:

- Gospodine, dvije gospodje su vas prijavile za pokusaj silovanja.
- Gospodo, ja nikada ne bih pokusao silovati dvije gospodje odjednom.
Image
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Charles Bukowski

Post by fireandice »

Zahvalna sam mu zbog Džona Fantea.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"izabirali su željene pravce - bolje gradove, bolja vremena, bolju ljubav, bolju sreću, bolje nešto. nikad ih neće uspjeti naći, nikad ih neće prestati tražiti."
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"svijet se spašava tako da spasiš jednog po jednog čovjeka; sve drugo je grandiozni romantizam ili politika."
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Re: Charles Bukowski

Post by piz_darija »

bilo je oko 9 uvečer, gotovo dvije tisuće godina nakon što je Krist odustao od svega...

najcesce odustanes od kruha i tad pojedes govno.
Image
Rock Faerie

Re: Charles Bukowski

Post by Rock Faerie »

Da se sjetim prvi put sam posudila Bukowskog prije desetak godina, i tad sam se prvi put susrela sa izrazom baciti govno i hemoroidima. Al svejedno ima nešto šarmantno u njemu.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"ja nisam bio sitni lopov. ja sam hteo celi svet il ništa."
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"jednom sam čak pitao svoju ženu: 'slušaj, mora da sam bolestan... možda bi trebalo da odem kod psihijatra!? isuse, rekao sam, možda me izliječi i šta ću onda!?'"
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"napustio sam Philly tražeći nove neprilike, ili što sam već tražio. neprilike sam našao, ali ono ostalo za čim sam tragao, još nisam."
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Charles Bukowski

Post by daleka »

“Ja stvarno nemam ljubav kome da dam, ali i nemam nikoga ko to zaslužuje.”
— Charles Bukowski
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"razlika između diktature i demokratije je ta što u demokratiji prvo glasate pa tek onda primate naređenja, dok u diktaturi ne morate gubiti vrijeme na glasanje."
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Charles Bukowski

Post by Instinct »

"Mrtvace je lako pronaći, oni su svuda oko nas .Mnogo teže je pronaći one žive."
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"ako hoćete nešto da uradite - idite do kraja. u suprotnom, ni ne počinjite.
to bi moglo da znači da ćete izgubiti devojku, ženu, rodjake, poslove, i moguće je – glavu!
moglo bi da znači da nećete jesti dva ili tri, četiri dana…
moglo bi da znači da ćete se smrzavati na klupi u parku. možda vam donese i zatvor, porugu i ismejavanje, ili izolaciju…
izolacija je dar, sve ostalo je proba vaše izdržljivosti… vaše želje da to – stvarno radite!
a vi ćete uspeti.
uprkos odbijanju i slabim šansama, i biće bolje od bilo čega što možete da zamislite.
ako ćete da pokušavate – idite do kraja!
nema sličnog osećanja, bićete sami sa bogovima, a noći će bukteti u plamenu. jahaćete život sve do savršenog smeha. i to je jedina borba vredna truda!"
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"kad Ljubav postane zapovijed, Mržnja može postati užitak."
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"sljedećeg frajera koji novac nazove 'kruhom' treba isplatiti u sirovoj pšenici."
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"odbojna mi je bila svaka ideja da postanem nešto, od toga mi je bilo muka... da se oženim, napravim djecu, odlazim nekud na posao svakog božjeg dana i vraćam se. ni u ludilu... zar je čovjek samo zato stvoren: da izdrži sve to i onda umre!?"
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

"sada mi se barovi gade. svi ti frajeri samo sjede, usamljeni, ubijaju vrijeme u nadi da će upasti neka sifilitičarka. sav taj prizor je nedostojan ljudske rase."
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

došao sam s bocom i ugurao ga joj na brzinu, nije bilo loše. bez duhovne bliskosti, bez preseravanja o duši. prevrnuo sam se s nje osjećajući se potpuno slobodan, piljio u strop ispružen i čekao da pripremi kupaonicu.

ona je posegnula ispod kreveta, izvadila neku krpu i dala mi je da se njome obrišem. smučilo mi se. prokleta krpa je bila skoro skorena. no ja sam izigravao profija. pronašao sam mekani dio i obrisao se. trebalo se potruditi pronaći mekani dio. zatim je i ona upotrijebila tu krpu. kidnuo sam od nje vrlo brzo. i ako to zoveš Puritanskim, samo daj, zovi to Puritanskim.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

ono što me užasava nije sama smrt, već životi koje ljudi žive ili bolje, koje ne žive sve do smrti. oni ne poštuju vlastite živote, oni se pišaju po svojim životima. nevjerojatni glupani. odviše su opsjednuti jebačinom, filmovima, novcem, zajednicom, jebačinom. glave su im ispunjene vatom. oni se pale na boga bez imalo razmišljanja, oni se pale na domoljublje bez imalo razmišljanja. ubrzo zaboravljaju razmišljati vlastitom glavom, dopuštaju drugima da misle umjesto njih. glave su im ispunjene vatom. izgledaju ružno, razgovaraju ružno, koračaju ružno. svirajte im sjajnu glazbu stoljeća, ali oni je neće čuti. smrti većine ljudi obična su varka. u njima nije imalo što umrijeti.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Charles Bukowski

Post by daleka »

Ja? pa, ja pomalo... pa, pomalo se skićem i tražim sreću.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Charles Bukowski

Post by Lea »

voleo sam pticu u svakoj ruci... jebeš granu!
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Post Reply