Muzeji

Sve sto spada pod kulturu i umjetnost, a ne moze se svrstati u film, muziku i knjizevnost.
Post Reply
User avatar
noise
Zamalo punoljetna
Zamalo punoljetna
Posts: 1677
Joined: 23 Aug 2006, 11:17
Location: leglo razvrata i bluda

Muzeji

Post by noise »

i?
idete kaj?
koje eksponate bi izdvojile?

:mrgreen:
..svaka macka, koja drzi do sebe, izraziti je ljubitelj toplane....
Zita
Naricem za pare
Naricem za pare
Posts: 256
Joined: 05 Apr 2003, 20:18
Location: Zagreb

Post by Zita »

isla bi u prirodnoslovni pogledat morske pse
mada ovdje su mi muzeji u kurcu...al obozavam one u londonu :love:
Antigli 4ever!
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

postoje li muzeji s ljudskim eksponatima u djelovima....ono..ruke, noge, himeni?
improvizacija je moj hobi
Zita
Naricem za pare
Naricem za pare
Posts: 256
Joined: 05 Apr 2003, 20:18
Location: Zagreb

Post by Zita »

imas nesto slicno u science museumu u londonu ali imali su medicinsku izlozbu i bilo je predivno!!!
ostalo...pa sad neznam kak je na med faxu u zgu al brijem da mozes otic vidjet neke stvari koje imaju no mozes uvijek otici na veterinu u njihov muzej koji je fantastican!!
tamo sam vidjela zaista nevjerojatne stvari
Antigli 4ever!
User avatar
zmaj
Super-Njuska
Super-Njuska
Posts: 812
Joined: 17 Feb 2007, 14:48
Location: ispred kompa

Post by zmaj »

Ix i ja idemo redovno u mozeje. Zadnje smo bile (u pretprošlu nedjelju) u arheološkom. Egipatski dio im je prejeben ali ostalo...njaaeeeee...Mislim da su pogriješili što su stavili izloške u vitrinu a objašnjenja šta je šta sa strane pa pod brojevima...sav se smotaš i na kraju, tamo negdje u brončanom dobu - odustaneš.

Nedjelju prije toga smo bile u prirodoslovnom - u koji najčešće idemo - na "morskim psima". Iako OBOŽAVAM prirodoslovni muzej moram priznati da me izložba razočarala. Neusporedivo im je bolji dio sa morskim psima iz stalne postave. Iduća će im izložba biti o velikim morskim kornjačama. Jedva čekam.
I još, kad dodjete u prirodoslovni muzej pogledajte u njenovom dvorištu mozaik Hrvatske na podu. gazda prirodoslovnog i njegov kompić su proveli par mjeseci vozeći se po Hrvatskoj i skupljali su kamenje tako da je svaki dio Hr. napravljen od kamena iz tog dijela (informacija pouzdana, to mi je od frenda tata).
Taj isti dan smo otišle, kad smo već na Gornjem gradu, u muzej grada Zagreba, koji je po meni možda i najbolji muzej u Zagrebu. Osim što je genijalno postavljen, organiziran i pregledan kod njega me oduševljava i što u njemu nema hrpe neodgojene djece koja diraju eksponate i lupaju po staklima svojim slinavim rukama. Nažalost u prirodoslovnom UVIJEK ima glasne djece.
Tehnički nije loš. Pogotovo planetarij. Rudnik je cool a onaj Teslin dio - wooooow.

Od onih u kojima nisam bila zanimaju ne Školski muzej i Muzej policije (šta oni imaju? stare policajce, plave stojadine, pendreke i zapljenjenu drogu?). Jel bio 'ko?
Non c'è limite alla fantasia...
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Post by Alba Avis »

Velika kulturna manifestacija hrvatskih muzeja "NOĆ MUZEJA", koju organizira Hrvatsko muzejsko društvo u suradnji sa 70-ak hrvatskih muzeja, održat će se 30. siječnja od 18 do 01 sati.

Bogati programi "Noći muzeja" bit će realizirani u muzejima i galerijama u Bjelovaru, Čakovcu, Dubrovniku, Dvoru Trakošćan, Đakovu, Gornjoj Stubici, Gospiću, Karlovcu, Koprivnici, Krapini, Opatiji, Osijeku, Požegi, Puli, Rijeci, Samoboru, Slavonskom Brodu, Splitu, Umagu, Vidu Metković, Virovitici, Vukovaru, Zadru i Zagrebu.

Tijekom "Noći muzeja" ulaz u sve muzeje je besplatan!

Program "Noći muzeja 2009." bit će objavljen na konferenciji za novinare 28. siječnja 2009. u 11.00 sati, u Muzeju za umjetnost i obrt u Zagrebu.


U prošlogodišnjoj "Noći muzeja" zabilježeno je više od 100.000 posjeta atraktivnim muzejskim programima.
Na Danima kreativnosti i inovativnosti 08, "Noć muzeja" je proglašena najboljim projektom u kategoriji kreativnih i inovativnih proizvodnih programa ili proizvoda.

Zanimanje publike za ovogodišnju Noć muzeja izniman je i potvrđuje tezu o važnosti hrvatskih muzeja za ukupnu kulturno-turističku ponudu.

Uvjereni smo da će ovogodišnji programi izazvati veliku pozornost publike i pridonijeti uspjehu atraktivnih, edukativnih i zabavnih programa koje su pripremili hrvatski muzeji.

Svi popratni materijali dijelit će se besplatno.


Image
Nikad kao Bane!
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

ajme sjajno. ako ne odem barem nesto pogledat upucat cu se :!:

alba hoces biti tako dobra pa da preporucis nesto,a? nesto nisam bas u toku sta je gdje i tako to, pa bi mi dobro doslo da mi to neko malo sazvace :)
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Post by Alba Avis »

por supuesto!
čim izađe službeni , dostavljam ti kratki prilog :wink:
Nikad kao Bane!
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

thanx :)
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Muzeji

Post by Alba Avis »

Opet! :)

NOĆ MUZEJA, 2010.
Velika kulturna manifestacija hrvatskih muzeja "NOĆ MUZEJA", koju organizira Hrvatsko muzejsko društvo u suradnji sa 70-ak hrvatskih muzeja

"Muzeji uključeni u program Noći muzeja na dan održavanja akcije otvoreni su od 18 sati do 1 sat poslije ponoći, ulaz je besplatan, a posjetitelji se evidentiraju pomoću besplatnih ulaznica koje se dijele na ulazu.
Muzeji, prema vlastitim idejama i mogućnostima, organiziraju prigodan program (primjerice, otvorenje izložbe, koncert, performans, promocija, specijalno osmišljeno vodstvo, besplatno dijeljenje ili prigodna prodaja muzejskih publikacija i suvenira, itd.)"

izvor: Hrvatsko muzejsko društvo -> http://www.hrmud.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;
-----------------

Noć muzeja 2009. - 140.000 posjeta!

više o prošlogodišnjoj manifestaciji na:
http://www.hrmud.hr/vijest/noc_muzeja_2 ... sjeta!/129" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikad kao Bane!
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Muzeji

Post by Andain »

Super, ionako još nisam bila do muzeje suvremene..
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Muzeji

Post by Alba Avis »

u tih par sati se svašta može pogledati :) , obići više muzeja i fora se zabaviti. :)
Nikad kao Bane!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Muzeji

Post by Lea »

Alba Avis wrote:Opet! :)

NOĆ MUZEJA, 2010.
Velika kulturna manifestacija hrvatskih muzeja "NOĆ MUZEJA", koju organizira Hrvatsko muzejsko društvo u suradnji sa 70-ak hrvatskih muzeja

"Muzeji uključeni u program Noći muzeja na dan održavanja akcije otvoreni su od 18 sati do 1 sat poslije ponoći, ulaz je besplatan, a posjetitelji se evidentiraju pomoću besplatnih ulaznica koje se dijele na ulazu.
Muzeji, prema vlastitim idejama i mogućnostima, organiziraju prigodan program (primjerice, otvorenje izložbe, koncert, performans, promocija, specijalno osmišljeno vodstvo, besplatno dijeljenje ili prigodna prodaja muzejskih publikacija i suvenira, itd.)"

izvor: Hrvatsko muzejsko društvo -> http://www.hrmud.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;
-----------------

Noć muzeja 2009. - 140.000 posjeta!

više o prošlogodišnjoj manifestaciji na:
http://www.hrmud.hr/vijest/noc_muzeja_2 ... sjeta!/129" onclick="window.open(this.href);return false;
trebala sam biti u zagrebu na one 4. izložbe :( al na žalost ništa od toga :(

nema veze... zato ću biti u splitu :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Muzeji

Post by dalloway »

bila u MSU i napravila nekoliko dobrih fotki,samo ne smijete koristiti blic!..
interesantno..
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Muzeji

Post by Alba Avis »

Je, super je to. Sviđaju mi se takve manifestacije. :)

Ni ja nisam bila u MSU, vjerojatno ni neću ići prije ove noći.
Treba iskoristiti noć :mrgreen:
Nikad kao Bane!
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Muzeji

Post by hellen_stewart »

ko će sa mnom i zjalicom u klovićeve dvore na izložbu?Ima li dobrovoljaca? :DH:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Muzeji

Post by Andain »

To je izgleda istu večer kad i koncert Meritasica i Jelene Radan, a obzirom da cure dugo nisu svirale u zg-u (taman da ekipa stigne zaboraviti repertoar :lol: ) nećeš tako lako naći dobrovoljaca, izuzev možda Albe :DH: ..jedino ak' namjeravate skombinirati te dvije stvar :wink:
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Muzeji

Post by hellen_stewart »

Andain wrote:To je izgleda istu večer kad i koncert Meritasica i Jelene Radan, a obzirom da cure dugo nisu svirale u zg-u (taman da ekipa stigne zaboraviti repertoar :lol: ) nećeš tako lako naći dobrovoljaca, izuzev možda Albe :DH: ..jedino ak' namjeravate skombinirati te dvije stvar :wink:

ček ček.ja sam u zagrebu idući četvrtak pa ne znam ni hoće li biti šta od izložbe :DH: ali pošto sma emotivno vezana za klovićeve dvore,otići ću makar jedan krug oko dvora :mrgreen:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Muzeji

Post by Andain »

Aha :mrgreen: ...ak' ikako možeš, moja preporuka ti je da dolazak odgodiš za tjedan dana (ili ponoviš :wink: ) i dođeš fino i na koncert i noć muzeja..
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Muzeji

Post by hellen_stewart »

Andain wrote:Aha :mrgreen: ...ak' ikako možeš, moja preporuka ti je da dolazak odgodiš za tjedan dana (ili ponoviš :wink: ) i dođeš fino i na koncert i noć muzeja..

hvala na preporuci al ne mogu idući nego baš ovaj,tako mi termin.Jel idemo na kafu? :DH:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Muzeji

Post by Andain »

Ako ostaješ malo duže, možemo :wink:
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Muzeji

Post by Alba Avis »

Na noć muzeja idem u dvore i msu, za koncert još nisam sigurna, zavisno od zbivanja tijekom noći :mrgreen:
Ja tu noć ne mogu na kavu, mogu dan poslije, valjda. :mrgreen:
U svakom slučaju :) , rado ću popiti kavu sa zujom i hellen :)
Nikad kao Bane!
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Muzeji

Post by hellen_stewart »

Alba Avis wrote:Na noć muzeja idem u dvore i msu, za koncert još nisam sigurna, zavisno od zbivanja tijekom noći :mrgreen:
Ja tu noć ne mogu na kavu, mogu dan poslije, valjda. :mrgreen:
U svakom slučaju :) , rado ću popiti kavu s zujom i hellen :)
kul alba,ispeću ti kafu.Vidimo se :beer:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Muzeji

Post by Alba Avis »

Superiška!
Samo mi javite :bigok:
Nikad kao Bane!
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Muzeji

Post by Alba Avis »

Da, Dani tolerancije su u Židovskoj općini Zagreb ovih dana. :)
U sklopu same manifestacija ima par izložba koje su zanimljive za pogledati.
Ulaz je slobodan i ne trebate biti Židov da bi se pridružili :)
Tematika izložba je očita pretopostavka, radi se o sjećanjima na Holokausta. Ima i postav od Teskera, tj. njegovi geometrijski kolaži "Prostori i vremena".
Ima par okruglih stolova vezanih uz ljudska prava, o suradnji države i društvenih aktera ,tj. o smjeru socijalne politike trenutno.
Sve u svemu :), veoma zanimljivo i poučno.
Općina se nalazi u Palmotićevoj 16.
Nikad kao Bane!
Post Reply