Cuisine ala Jela

Za sve gurmane i one koji ce to tek postati. Preporucite restoran, napisite nam svoj novi recept da nam slinica curi...
Post Reply
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

Cuisine ala Jela
je eksperimentalna kuhinja nastala kao produkt zajebavanja na forumu. Ovde svi mogu objavljivati samo autorske recpte koje su sami razvili . Takođe mogu komentarisati , recepte u fazi razvoja. Sve kombinacije i ukusi su dobrodošli. Molim forumašice (posebno honky )da se ne koriste stereotipnim ukusima i da pre nego progomentarišu već izrađene recpte imaju toliko dostojanstva i hrabrosti da iste probaju ili bar slože ukuse u glavi * :dadada:


Evo jednog recpta za zagrevanje:

Slani Tart od povrća:

Za koru:
1 i po šolja brašna, malo soli, 100 gm putera (umesto putera može margarine biljna mast) i jedno jaje ulupano.
Priprema: Pomešati sve sastojke i izraditi testo. Pošto je testo “shortcut” bitno je da se mesi samo onoliko koliko je potrebno da se satojci ujedine. Za pečenje bi bilo dobro koristi neku dublju posudu ovalnog oblika. Podmažite posudu pospite sa malo brašna kako se tart ne bi zalepio za istu. Razvite testo olagijom debljine 1cm id a bude malo veče od same posude. Obložite posudu sa testom i pecite 15 min na temperature od 200 stepeni.

Fil:

1.

4 veće paprika, jedno pakovanje pečuraka , so, biber i začini po želji...(za ovaj recpte korisitm italijanske začine što je mešavina origana, bosiljka, ruzmarina... Takođe možete izabrati povrće po želji, ili dodati malo propžene slanine ili kako vam se svidi)
Operite povrće, iseckate ga na komade i posebno propržite papriku posebno pečurke , dodajte so po ukusu i začine.

2.

4 jaja, 1 šolja jogurta (Greek style, tj onaj gušći jogurt), jedna kašika brašna i so po ukusu.
Pomešajte jaja sa jogurtm , onda dodajte brašno ali pažljivo kako ne bi formiralo grudvice i so.

Izvadite testo koje se peklo u rerni.Testo treba da bude polu gotovo, pmešajte povrće i pospite po dnu onda prelijte mešavinom joguta i jaja. Sve zajedno vratiti i peći u rerni oko 30 minuta. Tart je gotov kada jaja narasu i porumene.

Eto nadam se će vam ovaj jedan običan recpet otvorit apetit za dalje experimentisanje. :)

(kasnije ću uključiti i sliku kad naučim kako :hihi: )
A evo i slike:
Image
Image

* Svi koji se odluče da probaju bilo koji od recepata to rade na sopstvenu odogovornost.
Last edited by Jelena-E on 23 Feb 2013, 17:48, edited 2 times in total.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Jelena-E wrote:Cuisine ala Jela
je eksperimentalna kuhinja nastala kao produkt zajebavanja na forumu. Ovde svi mogu objavljivati samo autorske recpte koje su sami razvili . Takođe mogu komentarisati , recepte u fazi razvoja. Sve kombinacije i ukusi su dobrodošli. Molim forumašice (posebno honky )da se ne koriste stereotipnim ukusima i da pre nego progomentarišu već izrađene recpte imaju toliko dostojanstva i hrabrosti da iste probaju ili bar slože ukuse u glavi * :dadada:


:hihi: :hihi: :hihi:

S obzirom da sam priprosta seljanka koja voli stereotipne okuse i dosadnu hranu, vidim da neću puno obitavati ovdje. :hihihi:

A budući da dostojanstva nikad nisam ni imala, nemam kaj ni komentirati. :hihihi:

Svejedno, čestitam forumašici Jeleni-E, znam da je imala želju otvoriti ovaj topic.
Puno sreće i uspjeha u budućem životu i eksperimentalnoj kuhinji. :chears:




Jelena-E wrote:
(kasnije ću uključiti i sliku kad naučim kako :hihi: )
Erm, ne trebaš žuriti, samo polako. :hihihi:

Ali ako nas, pored blagodati opisa, želiš počastiti i fotkama :

1. http://upload.slike.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
2. IZABERI FAJL
3. DODAVANJE
4. COPY DIREKTNI LINK
5. U postu klikneš ikonicu "Img" i zalijepiš link između dvije zatvorene uglate zagrade.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:
S obzirom da sam priprosta seljanka koja voli stereotipne okuse i dosadnu hranu, vidim da neću puno obitavati ovdje. :hihihi:

A budući da dostojanstva nikad nisam ni imala, nemam kaj ni komentirati. :hihihi:

Svejedno, čestitam forumašici Jeleni-E, znam da je imala želju otvoriti ovaj topic.
Puno sreće i uspjeha u budućem životu i eksperimentalnoj kuhinji. :chears:
E pa hvala na ovim lepim željama.
Al što ne bi objavljivala? Ovo je topic za autorske recpte pa ti objavi ono što sama voliš da kuvaš. Meni se verovatno neće svideti al nekom drugom hoce. :hihi:
S druge strane sama reče da nemaš dostojanstva pa onda slobono raspali. I onako neće biti zanimljivo bez tvog zajebavanja. :hihi:

(Hvala za ovo upustvo o slikama evo sad ću dodati sliku za tart sa povrćem)
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Jelena-E wrote: Meni se verovatno neće svideti al nekom drugom hoce. :hihi:
:laugh:

Vjeruj, neće. :hihi:

Hm , moram priznati da tart izgleda...lijepo. Nekako normalno. :)
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:
Hm , moram priznati da tart izgleda...lijepo. Nekako normalno. :)
Pa dobro znam da ti je teško poverovati da ja mogu skuvati nešto normalno... Ali eto i samu sebe po nekad iznenadim.

A sad su na redu sendviči. :laugh: :laugh:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Jelena-E wrote: A sad su na redu sendviči. :laugh: :laugh:
:ogle:

Sendviči kakve jede ostatak svijeta ili sendviči kakvi se poslužuju u alternativnom svemiru Jelene-E? :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:
Jelena-E wrote: A sad su na redu sendviči. :laugh: :laugh:
:ogle:

Sendviči kakve jede ostatak svijeta ili sendviči kakvi se poslužuju u alternativnom svemiru Jelene-E? :hihi:

Alternativni svemir :laugh: :laugh: Ovo ću shavtiti kao kompliment.

Pa moji čuveni sendviči naravno. Staviću i sliku čisto da vas bacim u iskušenje :hihi:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Jelena-E wrote:
Pa moji čuveni sendviči naravno. Staviću i sliku čisto da vas bacim u iskušenje :hihi:
:shok: :swoon: :swoon: :swoon:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Cuisine ala Jela

Post by laura »

Jelena-E wrote:
Pa moji čuveni sendviči naravno. Staviću i sliku čisto da vas bacim u iskušenje :hihi:
ja sam sva u iščekivanju :ceka:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

laura wrote:
ja sam sva u iščekivanju :ceka:
Znam kako ti je, ja se na niš ne mogu skoncentrirati, stalno mislim: "Danas je taj dan!".

Mislim da je Jelena sendviče napravila, poslikala i da ih sada fotošopira za nas. :hihihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Cuisine ala Jela

Post by laura »

Ja ne želim fotošopirane :nene:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

laura wrote:Ja ne želim fotošopirane :nene:

Joj Laura, pa nije na nama običnim smrtnicama da postavljamo uvjete i prohtjeve Jeleni-E!

Kad dođe vrijeme, uostalom, slike će se same objaviti, do tada uživajmo u blagodatima njenih postova. :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Cuisine ala Jela

Post by laura »

Ja bih rađe da uživam u blagodatima koje ostaju na nepcima :slin:

Al' dobro zboriš, mi smo samo obični smrtnici koji ponizno čekaju milost velike Jelene-E :owa:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

:hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

Joj kakvi ste.... :nono:
Samo se vi meni smejte a što Jelena radi ništa. Fali mi jogurt za sendviče, pa ih verovatno neću napravit do ponedeljka.
Ajde strpite se malo evo dodaću još jednu sliku za tart da vas malo smirim :hihi:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Jelena-E wrote: Ajde strpite se malo evo dodaću još jednu sliku za tart da vas malo smirim :hihi:
Tvoj tart je postao prava zvijezda, ima obožavateljke, fotku close up, sad će dobiti još jednu, valjda iz profila... :hihi:

Najbolje da mu otvoriš profil na http://www.imdb.com" onclick="window.open(this.href);return false;, možda ga zapazi i neku producent iz Hollywooda pa mu ponudi ulogu u nekom blockbusteru.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:
Tvoj tart je postao prava zvijezda, ima obožavateljke, fotku close up, sad će dobiti još jednu, valjda iz profila... :hihi:

Najbolje da mu otvoriš profil na http://www.imdb.com" onclick="window.open(this.href);return false;, možda ga zapazi i neku producent iz Hollywooda pa mu ponudi ulogu u nekom blockbusteru.
Nešto si gore pisala al sve što ja mogu pročitati je bla bla bla.....
Nemam vremen ženo božija. Jel vidiš da sam se tek sad probudila. :gloopa:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Jelena-E wrote:
Nešto si gore pisala al sve što ja mogu pročitati je bla bla bla.....
To sam otprilike i napisala. :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Cuisine ala Jela

Post by laura »

Jelena-E wrote: Nešto si gore pisala al sve što ja mogu pročitati je bla bla bla.....
izvlačiš se Jelice :nono:

:laugh:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

laura wrote:
Jelena-E wrote: Nešto si gore pisala al sve što ja mogu pročitati je bla bla bla.....
izvlačiš se Jelice :nono:

:laugh:
:skriva:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

@ laura: dok Jelena-E ne objavi službene fotografije svojih sendviča..evo ti mali sneak peek onoga što nas očekuje:




Image
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:@ laura: dok Jelena-E ne objavi službene fotografije svojih sendviča..evo ti mali sneak peek onoga što nas očekuje:




Image

Pa to ni svinje ne bi jele. :lol:

Jel ovo iz tvoje kuhinje honky?
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Cuisine ala Jela

Post by evaluna »

oooh, radije bi svoju ruku zagrizla nego nesto takvo probala,, :cer:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

ahahahahhahaha :laugh: :laugh:


(Neću priznat pa ni da me muče. :belj:)

Kaj se sad praviš grbava, znaš ti dobro čije je to remek-djelo. :hihi: :hihi:

Još si rekla da ćeš organizirati nagradnu igru, tko pogodi više sastojaka, dobije vrijednu nagradu.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:ahahahahhahaha :laugh: :laugh:


(Neću priznat pa ni da me muče. :belj:)

Kaj se sad praviš grbava, znaš ti dobro čije je to remek-djelo. :hihi: :hihi:

Još si rekla da ćeš organizirati nagradnu igru, tko pogodi više sastojaka, dobije vrijednu nagradu.

:lol: :lol: :lol:

Samo ti zajebavaj, kad budeš videla moje remek delo...

Al pošto već duže vreme ispoljavaš profesionalnu ljubomoru verovatno ćeš jesti kradom moje sendivče kod kuće a ovamo ćeš me podjebavati na forumu.
Post Reply